השקעות בשורה משמחת!! מסלולים מנייתיים בקרנות השונות שקיבלו הכשר!! כולל בחיסכון לכל ילד!!

שפריצרית

משתמש מקצוען
ביררתי עכשיו בבט"ל ומסתבר שקופת הגמל שנבחרה אוטומטית על ידיהם היא אנליסט.
מה זה אומר מבחינת תשואה? (מבינה שזו קופה ללא כשרות)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ביררתי עכשיו בבט"ל ומסתבר שקופת הגמל שנבחרה אוטומטית על ידיהם היא אנליסט.
מה זה אומר מבחינת תשואה? (מבינה שזו קופה ללא כשרות)
הרבה פחות גם מהמסלולים הכשרים.

שפריצרית

משתמש מקצוען
עוד שאלה -
בתי בת חצי שנה, רק עכשיו בחרתי עבורה קופה. (בינתיים לא נבחרה גם לא ע"י בט"ל)
לאן הלכו הכספים עד עכשיו?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז מה כן?
הגדרתי כבר לפני כמה חודשים שיורידו לי 51 מהקצבה, וקיבלתי אישור למייל.
איך הם עשו את זה עד עכשיו?
מאז שהודעת להם על חברה ומסלול ושיוסיפו עוד 51 ש"ח, אז זה מה שהם עשו.

שפריצרית

משתמש מקצוען
מאז שהודעת להם על חברה ומסלול ושיוסיפו עוד 51 ש"ח, אז זה מה שהם עשו.
ביקשתי שיוסיפו 51 לכל הילדים בלי לבחור מסלול והם שלחו לי אישור במייל עם מספר הילדים שהחל מהחודש הבא יורידו כמו שביקשתי.
זה היה כבר מזמן, את המסלול בחרתי רק עכשיו כשלקטנה לא נבחר עד כה מסלול.
מה הם עשו עם הכספים שלה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ביקשתי שיוסיפו 51 לכל הילדים בלי לבחור מסלול והם שלחו לי אישור במייל עם מספר הילדים שהחל מהחודש הבא יורידו כמו שביקשתי.
זה היה כבר מזמן, את המסלול בחרתי רק עכשיו כשלקטנה לא נבחר עד כה מסלול.
מה הם עשו עם הכספים שלה?
ככל הנראה לא הוסיפו לה.
אבל אפשר לבדוק זאת בקלות.
תכתבי פה כמה ילדים יש לך? וכמה כסף נכנס לך בחודש שעבר?
ולפי הסכום אפשר לדעת אם הפרישו או לא.
מה שברור, שרטרו לא יפרישו.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
המסלול לא היה כשר! מכיון שהמדד העולמי מחזיק גם מניות בארץ [אומנם ביחס קטן אבל הם מניות שמוגדרות כאסורות, כמו כיל ] לכן הפתרון שאפשר את הכשרת המסלול הוא שהוא יעקוב רק דרך חוזים ואופציות, ולא דרך קרנות שונות.
מה שאתה כותב סותר למדיניות של 'תשואה כהלכה' שלא להשקיע במדדי תל אביב אפילו על ידי אופציות.
יעויין בקובץ המצורף עמוד ו (ג, ב)
כנראה ש @אהבת עולם צודקת במה שכתבה:
למשל - ישראל היא בשווי שוק של חצי אחוז, ולכן לא נכנסה לשם, קשה ממש לקנות את כל העולם. אבל זה הכיוון.
לפי מה שהבנתי בעבר עשר חברות מישראל כן היו במדד msci.

קבצים מצורפים

• תשואה כהלכה (מדיניות).pdf
    1.5 MB · צפיות: 39

מירי עוס

משתמש מקצוען
כל עוד שהכסף יימשך לפני גיל 60 כקצבה, אז יהיה מס רווחי הון, ככל השקעה אחרת.
ולכן אין הבדל אם משאירים אחרי גיל 21 או לא.
התגובה הייתה למה שכתבת שאם יש אפשרות להשאיר קצת את הכסף זה מכסה את הסיכון בנפילה (בילד גדול),
וע"ז כתבתי שהרווח הזה יחויב במס בשונה מהרווח עד גיל 21, ולכו צריך להרויח ב25% יותר בשביל שהוא יכסה את הנפילה.

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מביאה לידיעת הציבור:
באינפינטי אין הלוואות בין עמיתים גם לאחר קבלת ההכשר,
בשונה מהלמן אלדובי.

(למבינים זה אומר שהמסלול היה כשר תמיד, רק שעכשיו קיבלנו את התעודה)
זה לא הפרמטר היחיד שמביא לכשרות או לא
אי מתן ההלוואות באינפינטי זה משום שהם מושקעים באופציות והסיכון גבוה
בקרן שאיננה כשרה אין התחייבות של מנהל ההשקעות שלא יכניס שם משהו שאיננו כשר...

מירי עוס

משתמש מקצוען
נולד לי תינוק במזל טוב כמה כסף יצטבר בקרן בגיל 18 לפי תשואות העבר ? (אני מוסיף/פה 50 ש"ח)
כ 60,000 ש"ח
ואם אעביר את בני ל'מור חסכון לילד חוסכים המעדיפים סיכון גבוה' כמה כסף יצטבר בקרן בגיל 18 לפי תשואות העבר ? (אני מוסיף/פה 50 ש"ח)
כ 45,000 ש"ח
ואם אעביר את בני ל'אלטשולר שחם חיסכון לילד - הלכה' כמה כסף יצטבר בקרן בגיל 18 לפי תשואות העבר ? (אני מוסיף/פה 50 ש"ח)
כ 41,500 ש"ח
ברור שהסבירות היא שאינפיניטי תרויח יותר מאלטשולר לטווח ארוך, ולכן אעביר את ילדי לשם.

אבל זה לא כל כך הוגן להשוות תשואות של שנים בודדות (אפי' שזה מה שיש), בין חשיפה גבוהה למניות לפחותה,
כי בשנים אלו לא היו ירידות חדות (על אף הקורונה), וכשמסכלים לטווח של כ-20 שנה חייבים לחשבן שיהיה משבר או שניים גדולים ואז המאזן קצת משתנה, וההפרש מצטמצם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
וע"ז כתבתי שהרווח הזה יחויב במס בשונה מהרווח עד גיל 21, ולכו צריך להרויח ב25% יותר בשביל שהוא יכסה את הנפילה.
שוב, תמיד יהיה 25% מס על הרווחים בחיסכון לכל ילד.
לא משנה אם מושכים בגיל 21 או בגיל 25 או 37.
את חישוב הקרן והרווח עושים ביחס לכל התקופה יחד.

בקיצור אין שום הבדל והפרדה בין התקופה שלפני גיל 21 לבין התקופה שאחריה, חוץ מזה שאחרי גיל 21 המדינה מפסיקה לשלם את דמי הניהול.

מירי עוס

משתמש מקצוען
שוב, תמיד יהיה 25% מס על הרווחים בחיסכון לכל ילד.
לא משנה אם מושכים בגיל 21 או בגיל 25 או 37.
את חישוב הקרן והרווח עושים ביחס לכל התקופה יחד.

בקיצור אין שום הבדל והפרדה בין התקופה שלפני גיל 21 לבין התקופה שאחריה, חוץ מזה שאחרי גיל 21 המדינה מפסיקה לשלם את דמי הניהול.
יש מס גם על הרווח שלפני גיל 21?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ברור שהסבירות היא שאינפיניטי תרויח יותר מאלטשולר לטווח ארוך, ולכן אעביר את ילדי לשם.

אבל זה לא כל כך הוגן להשוות תשואות של שנים בודדות (אפי' שזה מה שיש), בין חשיפה גבוהה למניות לפחותה,
כי בשנים אלו לא היו ירידות חדות (על אף הקורונה), וכשמסכלים לטווח של כ-20 שנה חייבים לחשבן שיהיה משבר או שניים גדולים ואז המאזן קצת משתנה, וההפרש מצטמצם.
את החישוב עושים [ואני מניחה שזה מה ש @ארי בכרמים עשה] על בסיס חישוב תשואה שנתית ממוצעת בטווח ארוך של שנים, כך שנלקחים בממוצע הזה גם שנים של ירידות חזקות מאד.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה