השקעות בשורה משמחת!! מסלולים מנייתיים בקרנות השונות שקיבלו הכשר!! כולל בחיסכון לכל ילד!!

למד מכל אדם

משתמש פעיל
0
לפי מה שאני הבנתי, זה בכל או ברוב המסלולים האלו.
אבל קיבלתי התחייבות מפורשת רק לגבי חיסכון לכל ילד.
אבל אפשר להתקשר לתשואה כהלכה ולשאול
079-9216814
איך יוצרים קשר עם תשואה כהלכה, במייל ו/או בטלפון, (לא מצאתי באינטרנט קישור עם פרטים ליצירת קשר).
הטלפון שהבאת אינו פעיל לפחות בקומה הכשירה.
תודה רבה
עריכה-
אני רואה שהטלפון הנ"ל הוא הטלפון של הקו מידע המפורסם בחוברת של תשואה כהלכה (שהביא ארי בכרמים).
יש שם מספר נוסף ליצירת קשר עם רבני תשואה כלכה 073-2396128

נערך לאחרונה ב:

אניס

משתמש פעיל
@ארי בכרמים כמדומני שכתבת בעבר בשם ר' אשר וייס שליט"א שמתיר קניית מניות,
אם זה אכן אתה, תוכל לכתוב לי מקור?
תודה רבה!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
איך יוצרים קשר עם תשואה כהלכה, במייל ו/או בטלפון, (לא מצאתי באינטרנט קישור עם פרטים ליצירת קשר).
הטלפון שהבאת אינו פעיל לפחות בקומה הכשירה.
תודה רבה
כאן בקובץ יש פרטים ליצירת קשר

קבצים מצורפים

• חוברת מידע תשואה כהלכה.pdf
    4.5 MB · צפיות: 63

עבד משכיל

משתמש פעיל
האם מומלץ להעביר קרן השתלמות וקופ"ג להשקעה בהלמן אלדובי המחקים את מדד S&P 500
לאינפניטי מחקה מדד msci world all country ?
איזה מדד מביניהם מומלץ יותר?
(דמי הניהול באינפניטי הם רק 0.5% לשנה ואילו בהלמן אלדובי 0.65% לקופ"ג ו-0.9% לקרה"ש)

אניס

משתמש פעיל
(דמי הניהול באינפניטי הם רק 0.5% לשנה ואילו בהלמן אלדובי 0.65% לקופ"ג ו-0.9% לקרה"ש)
מדד msci הוא בסיכון נמוך יותר, וממילא תשואה נמוכה יותר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם הדברים הם כפי שכתבת, אני הייתי מעבירה.
מדד msci הוא בסיכון נמוך יותר, וממילא תשואה נמוכה יותר.
אני לא מסכימה עם זה כלל.
זה שבעבר ארה"ב הובילה בתשואות, ממש לא אומר כלום על העתיד.
ואם כבר נכנסים לזה, אז יש הרבה מאד כלכלנים בכירים שחושבים שהעשור הקרוב יהיה בהובלת ארצות המזרח.

י. גולד

משתמש מקצוען
סורי על הבורות,
האם מדד S&P 500
מאושר ע"י ועדות ההלכה, בדגש על גלאט הון?
במידה ולא איזה מדד הוא גם מומלץ וגם כשר למהדרין ללא חשש

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם מדד S&P 500
מאושר ע"י ועדות ההלכה, בדגש על גלאט הון?
מאושר ע"י 'גלאט הון' בהשקעה ע"י חוזים עתדיים
ולא מאושר ע"י 'גלאט הון' בהשקעה ישירה.
בפועל לעת עתה אין ל'גלאט הון' מסלול על S&P
אבל אולי עוד חודש יהיה.

י. גולד

משתמש מקצוען
אבל אולי עוד חודש יהיה.
לא הבנתי,
האם S&P 500 בחוזים עתידיים מאושר?
או שאין בכלל מסלול ל S&P 500

5360

משתמש צעיר
אבל אולי עוד חודש יהיה.
באיזה חברה גלאט הון יהיה סנאפי 500?? רוצה לדעת כדאי לברוח מהר מהחברה שיקח גלאט הון...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
באיזה חברה גלאט הון יהיה סנאפי 500??
עדיף לא לדבר על זה
כי יש בזה דברים פחות נעימים.
לא הבנתי,
האם S&P 500 בחוזים עתידיים מאושר?
או שאין בכלל מסלול ל S&P 500
אין להם מסלול כזה מאושר.
אך יכול להיות שבעתיד הקרוב יהיה.
ו-0.9% לקרה"ש
אפשר לבקש 0.6%

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אניס

משתמש פעיל
אני לא מסכימה עם זה כלל.
זה שבעבר ארה"ב הובילה בתשואות, ממש לא אומר כלום על העתיד.
ואם כבר נכנסים לזה, אז יש הרבה מאד כלכלנים בכירים שחושבים שהעשור הקרוב יהיה בהובלת ארצות המזרח.
שלדעת הכלכלנים הללו, אז בעשור הקרוב מדד S&P 500 יניב תשואה נמוכה יותר מאשר מדד עולמי שכולל את השווקים המתפתחים.
התעייפתי מלנהל שוב דיון בנושא. כבר דנו על כך בעבר באריכות.
רק אנסה שוב לכתוב את דעתי בעניין בקצרה ככל האפשר עבור @עבד משכיל ואחרים המתעניינים והבוחר יבחר לפי דעתו והבנתו.

צודקת @מקצועי בלבד בטענתה באופן כללי שצריך לפזר את ההשקעה ושמסוכן להמר על מניה מסוימת או אפילו על ענף מסוים (כדוגמת אנרגיה, תעופה וכדו'), מכיוון שברגע שיהיה היפוך מגמה, עד שנבחין בכך כבר יהיה מאוחר מדי. ושלא לדבר על אפשרות לקריסה של הענף, וכבר היו דברים מעולם, והרבה פעמים!
אך שונה הדבר לעניות דעתי כאשר מדובר במדד גדול ומפוזר כדוגמת ה-S&P 500. וזאת כי למרות שמדובר בשוק של ארה"ב בלבד, וייתכנו שינויים גלובליים שיגרמו לכלכלת ארה"ב להיחלש ביחס ליבשת אחרת, מדינות מתפתחות או כפי שכתבה מקצועי בלבד - ארצות המזרח. השינויים במקרה כזה הם איטיים וניתנים לזיהוי מוקדם על ידי כל אחד ובלי הפסד.

ואני אתן דוגמה:
נניח לצורך העניין שהתשואה של מדד S&P 500 היא 9% לשנה ואילו התשואה של מדד MSCI היא 6% לשנה.
אני השקעתי במדד ה- S&P 500 מכיוון שהתשואה יותר גבוהה.
והנה כעבור שש שנים החלה לרדת קרנה של ארה"ב, והתשואה ירדה ל-8% בשנה השביעית, ובשנה שלאחר מכן הוסיפה לרדת ל-7% ובשנתיים הבאות כבר ירדה הקרן והשיגה תשואה של 6% בלבד.
ומנגד, שאר העולם שהמשיך לצמוח ביתר שאת, בא לידי ביטוי במדד ה-MSCI שבשנה השביעית צמח ל-7% והמשיך לעלות ל-8% ובשנה התשיעית והעשירית כבר השיג 9%!
הרי לי איתות ברור ומתמשך שמשהו השתנה, וסימן שעלי לחשב מסלול מחדש ולהעביר את השקעתי למדד ה-MSCI.
אני כמובן לא אפספס את השינוי, כי היו לי 4 שנים להבחין בכך!
עכשיו נבדוק האם הפסדתי?

ובכן, לפי הסימולציה שעשיתי אני הרווחתי במהלך 10 השנים כ-117% בעוד מי שהשקיע במדד ה-MSCI הרוויח כ- 94% בלבד. זאת אומרת שגם הרווחתי וגם ידעתי לחתוך בזמן...
כמובן שכל המספרים הללו הם רק בשביל הדוגמא ואינם נכונים כלל וכלל. רק רציתי להבהיר בעזרתם תהליך שינוי איטי של שוק שמתפתח על חשבון שוק אחר.

אבל עדיין יש סיכוי שיהיה משבר פתאומי בארה"ב, ואם כן בבת אחת אפסיד חלק ניכר מהוני?
ובכן, ההיסטוריה מלמדת אותנו שכאשר יש שוק ששולט ויש בו נפילה, הוא גורר אחריו את כל העולם! ואם זה יקרה כאשר הוא כבר ירד מגדולתו, וממילא השפעתו על שאר השווקים פחותה, אזי כאמור אנו כבר זיהינו זאת מראש וחתכנו מאותו שוק כבר מזמן...

אני כותב את דעתי בלבד, וכל אחד יכול לבחון בעצמו את דברי מול דברי @מקצועי בלבד שאינני מכיר אותה, אבל היא עושה רושם מקצועי, ובהחלט נראה שהיא מתמצאת בשוק ההון, ודאי הרבה יותר ממני, ובכל זאת לי הדברים נשמעים לי הגיוניים ונכונים.

אדגיש שוב שאינני איש מקצוע, אין לי רישיון ייעוץ ואינני ממליץ או מייעץ רק מחווה דעה אישית בלבד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
.
התעייפתי מלנהל שוב דיון בנושא. כבר דנו על כך בעבר באריכות.
רק אנסה שוב לכתוב את דעתי בעניין בקצרה ככל האפשר עבור @עבד משכיל ואחרים המתעניינים והבוחר יבחר לפי דעתו והבנתו.

צודקת @מקצועי בלבד בטענתה באופן כללי שצריך לפזר את ההשקעה ושמסוכן להמר על מניה מסוימת או אפילו על ענף מסוים (כדוגמת אנרגיה, תעופה וכדו'), מכיוון שברגע שיהיה היפוך מגמה, עד שנבחין בכך כבר יהיה מאוחר מדי. ושלא לדבר על אפשרות לקריסה של הענף, וכבר היו דברים מעולם, והרבה פעמים!
אך שונה הדבר לעניות דעתי כאשר מדובר במדד גדול ומפוזר כדוגמת ה-S&P 500. וזאת כי למרות שמדובר בשוק של ארה"ב בלבד, וייתכנו שינויים גלובליים שיגרמו לכלכלת ארה"ב להיחלש ביחס ליבשת אחרת, מדינות מתפתחות או כפי שכתבה מקצועי בלבד - ארצות המזרח. השינויים במקרה כזה הם איטיים וניתנים לזיהוי מוקדם על ידי כל אחד ובלי הפסד.

ואני אתן דוגמה:
נניח לצורך העניין שהתשואה של מדד S&P 500 היא 9% לשנה ואילו התשואה של מדד MSCI היא 6% לשנה.
והנה כעבור שש שנים החלה לרדת קרנה של ארה"ב, והתשואה ירדה ל-8% בשנה השביעית, ובשנה שלאחר מכן הוסיפה לרדת ל-7% ובשנתיים הבאות כבר ירדה הקרן והשיגה תשואה של 6% בלבד.
ומנגד, שאר העולם שהמשיך לצמוח ביתר שאת, בא לידי ביטוי במדד ה-MSCI שבשנה השביעית צמח ל-7% והמשיך לעלות ל-8% ובשנה התשיעית והעשירית כבר השיג 9%!
הרי לי איתות ברור ומתמשך שמשהו השתנה, וסימן שעלי לחשב מסלול מחדש ולהעביר את השקעתי למדד ה-MSCI.
עכשיו נבדוק האם הפסדתי?

ובכן, לפי הסימולציה שעשיתי אני הרווחתי במהלך 10 השנים כ-117% בעוד מי שהשקיע במדד ה-MSCI הרוויח כ- 94% בלבד. זאת אומרת שגם הרווחתי וגם ידעתי לחתוך בזמן...
כמובן שכל המספרים הללו הם רק בשביל הדוגמא ואינם נכונים כלל וכלל. רק רציתי להבהיר בעזרתם תהליך שינוי איטי של שוק שמתפתח על חשבון שוק אחר.

אבל עדיין יש סיכוי שיהיה משבר פתאומי בארה"ב, ואם כן בבת אחת אפסיד חלק ניכר מהוני?
ובכן, ההיסטוריה מלמדת אותנו שכאשר יש שוק ששולט ויש בו נפילה, הוא גורר אחריו את כל העולם! ואם זה יקרה כאשר הוא כבר ירד מגדולתו, וממילא השפעתו על שאר השווקים פחותה, אזי כאמור אנו כבר זיהינו זאת מראש וחתכנו מאותו שוק כבר מזמן...

אני כותב את דעתי בלבד, וכל אחד יכול לבחון בעצמו את דברי מול דברי @מקצועי בלבד שאינני מכיר אותה, אבל היא עושה רושם מקצועי, ובהחלט נראה שהיא מתמצאת בשוק ההון, ודאי הרבה יותר ממני, ובכל זאת לי הדברים נשמעים לי הגיוניים ונכונים.

אדגיש שוב שאינני איש מקצוע, אין לי רישיון ייעוץ ואינני ממליץ או מייעץ רק מחווה דעה אישית בלבד.
דעה עניינית ומקצועית.
ותרשה לי להוסיף מדד S&P 500 מלבד שהוא מדד של 500 חברות הכי גדולות בארצות הברית.
הוא גם מדד של 500 חברות הכי גדולות בעולם.
ומדד MSCI שמכיל יותר חברות הם חברות קטנות יותר שאין להם מטה בארצות הברית ולכן אינם נסחרות שם.
(מניות טבע וכיל נסחרת גם בבורסה בניו יורק כי יש להם סניף באצות הברית)
אחרי שזה הובהר ההבדל בין S&P ל MSCI כמעט אינו בפיזור העולמי
אלא בפיזור בין חברות קטנות יותר.
וזה כמעט כמו ההבדל בין מדד תל אביב 35 למדד תל אביב 125.
יש עוד הרחבה בזה @אניס אולי תפתח אשכול יעודי לזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואני אתן דוגמה:
עכשיו נבדוק האם הפסדתי?

א. אני כתבתי בדבר השקעה פאסיבית ולא בצורת השקעה שמנסים לתזמן את השוק, ולכן כתבתי שיש מצב רציני שמי שישקיע במדד העולמי לטווח ארוך, מבלי לנסות לעקוב כל הזמן איזה מדד יותר ריווחי [שזה בעצם הרעיון של השקעה פאסיבית] פשוט ירוויח יותר מאשר זה ששם במדד S&P 500.
ב. ממש לא כתבתי שיש סיכון רב יותר במדד S&P 500, אלא זה רק עניין של איזה מדד כנראה ירוויח יותר בטווח שנים ארוך של עשור ואף יותר.
ג. האיתותים כבר התחילו לדעת אותם כלכלנים.
ד. גם אם דבריך היו נכונים, זה יכול להיות מתאים רק בקרנות פנסיה השתלמות וכו', אבל בתיק השקעות ממוסה החישוב שלך לא יהיה נכון, ולו בגלל האירוע מס שנוצר במעבר בין המדדים.

הוא גם מדד של 500 חברות הכי גדולות בעולם.
לא מדויק.
ומדד MSCI שמכיל יותר חברות הם חברות קטנות יותר שאין להם מטה בארצות הברית ולכן אינם נסחרות שם.
70% מהמדד הזה זה חברות הענק.
15% זה חברות בינוניות.
ורק 14% זה חברות קטנות.
כך שמדובר בעיקר בחברות הגדולות, אבל גם בחשיפה לחברות קטנות, שעל פי הסטטיסטיקה בדר"כ מניבות יותר מהחברות הגדולות.

ובקיצור את דעתי, שני המדדים המדוברים הם מדדים מעולים וטובים! ולכל אחד מהם יש מעלות וחסרונות, ואישית אני לא מצדדת באף אחד מהם שהוא יותר ריווחי מהאחר.

עד כאן התייחסותי לנושא.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לא מדויק. אבל כנראה קרוב למדויק.
מי שרוצה לבדוק את הנושא לעומק לבד יכול לעשות זאת בצורה פשוטה
להסתכל בויקיפדיה (בקישור המצורף) את שמות החברות הכלולות במדד S&P
וללחוץ על קישורים שמופיע בשם של כל חברה.
וכך תראו שכל החברות הם חברות בינלאומיות (לפחות מה שאני בדקתי.)
כך שמדובר בעיקר בחברות הגדולות, אבל גם בחשיפה לחברות קטנות, שעל פי הסטטיסטיקה בדר"כ מניבות יותר מהחברות הגדולות.
קטנות וגדולות זה עניין יחסי.
מדד S&P 500 הוכיח למפרע שהרכב 500 חברות הגדולות של העולם הוא הכי מניב למשקיע פאסיבי.
יש הרבה מאד כלכלנים בכירים שחושבים שהעשור הקרוב יהיה בהובלת ארצות המזרח.
מי כמוך יודע כמה קשקשנים יש בתחום הזה.
כל "כלכלן" מי שיודע מה יהיה העתיד הוא...
בהשקעה פאסיבית חשוב לא לשמוע דעות של "כלכלנים". רק לקנות את השוק.
קניית השוק בצורה טובה זה אפשרי גם במדד NSCI וגם במדד S&P
אבל מדד S&P יש לו נקודות זכות שהוא הניב יותר.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה