השקעות בשורה משמחת!! מסלולים מנייתיים בקרנות השונות שקיבלו הכשר!! כולל בחיסכון לכל ילד!!

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני שואל על כלל חברות הביטוח ולא על אינפניטי בפרט
ואני אסביר גם למה
כי במדד SP500 משלמים יותר מיסים על פני המדד העולמי ולכן עדיף כבר לדחוף את הSP500 לתוך החיסכון לכל ילד ובקופת גמל רגילה - עם מיסוי- להשקיע במדד העולמי
אין שום חברה עם מסלול מחקה מדד כלשהו לחסכון לכל ילד, רק באינפיניטי יש כזה מסלול והוא מחקה מדד עולמי.
לגבי מיסוי לא ממש הבנתי מה אתה מתכוין, על איזה מיסוי אתה מדבר, אם זה מס רווח הון זה לא קשור למדד.

נתיי

משתמש פעיל
במדד העולמי מורידים את הפחת של מדד המחירים לצרכן ובSP500 לא מורידים אלא את הפחת מול הדולר
כמובן שיש עוד הרבה מה להרחיב בעניין

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
במדד העולמי מורידים את הפחת של מדד המחירים לצרכן ובSP500 לא מורידים אלא את הפחת מול הדולר
כמובן שיש עוד הרבה מה להרחיב בעניין
אתה מתבלבל עם משהו אחר.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
עיי"ש - מדובר על השקעה בבורסה עצמה בקרנו המקוריות של ארה"ב או העולם וחישוב תשלום המס מול הרווח ה'ריאלי' (כי הרי הכסף ערכו אבד במשך השנים ע"י האינפלציה, ובקרן אמריקאית הרי מושקע בדולרים ויתכן שהדולר עלה/ירד וגם את זה מכניסים לסיכום של הרווח הסופי).
אבל שמדובר בקרנות ישראליות מחקות מדד - אין לזה משמעות למס.
מה שלא יהיה - מהרווח הסופי בארץ תצטרך לשלם 25% מס. ואחוזי התשואה שכתובים לך על הקרנות בבתי השקעה ישראלים הם האחוזי רווח הסופיים.
כשאתה מסתכל בקרנות המקוריות בבורסה כמה עשתה רווח - אז יש מקום לכל החישובים האלה וכמה באמת הרווח כאן מול השני כשאחד ממוסה לפי דולרים-שקלים והשני מול אינפלציה
אבל בקרנות הישראליות אין משמעות
מקווה שלא טעיתי..

יוסיK

משתמש פעיל
בד"ץ העה"ח הודיעו על הסרת ההכשר מ"מור" בשל שינוי באופן ההשקעה.
מישהו יודע אם יש גוף אחר שיפקח במקומם או שזה יהיה בלי הכשר?
אני מצרף את ההודעה שלהם.

קבצים מצורפים

• הנחיות וטפסי שינוי חיסכון לילד (1).pdf
    KB 708 · צפיות: 24
  • הודעה דחופה ונחוצה.pdf
    KB 274 · צפיות: 20

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בד"ץ העה"ח הודיעו על הסרת ההכשר מ"מור" בשל שינוי באופן ההשקעה.
מישהו יודע אם יש גוף אחר שיפקח במקומם או שזה יהיה בלי הכשר?
אני מצרף את ההודעה שלהם.
ללא הכשר אחר.
הם שינו את מדיניות ההשקעה שלהם במסלולים האלו, כך שהם ללא הכשר מאף אחד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רציני?
מה עבר עליהם?
חשוב להם להתפטר מרוב הלקוחות שומרי המצוות שיש להם?
עד עכשיו מדיניות ההשקעה במסלולים האלו היו יוצאי דופן משאר החברות, ועכשיו הם סה"כ נהיו כמו שאר החברות.
אוטומטית כשהם עושים שינוי כזה זה בהכרח גורם להסרת ההכשר.

אבל המסלול "הלכה" שלהם כמובן נשאר עם הכשר.
ואני לא חושבת שהיו כ"כ הרבה צורכי כשרות שהיו במסלולים האלו שהוסרה מהם ההשגחה.

יוסיK

משתמש פעיל
היה נראה לי שלא נשאר מסלול כשר.
באמת שחלפה לי תמיהה למה לא מוזכר בשמות המסלולים הלכה?

חניוק

משתמש פעיל

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תעודת הכשרות החדשה של אלטשולר שחם, בה היא מקבלת הכשר על המסלולים הפאסיביים שלה -
1706619275861.png

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תעודת הכשרות החדשה של מגדל, בה היא מקבלת הכשר על גם על המסלול פאסיבי מדדי מניות שלה, [בעיקר מדד נאסד"ק -
1706710181368.png

ה. שלמה

משתמש פעיל
שלום, די חדש פה, כפי הידוע לי אינפיניטי היא היחידה מבין מסלולי ההלכה שנותנת אפשרות לחקות מדד עולמי msci, ניסיתי לחפש ברשת את הביצועים של המדד ב20 שנים האחרונות והסתבכתי, יש למישהו טבלה ספציפית של כל הנתונים ההיסטוריים?
ומה הביצועים שלה לעומת s&p500?
כמובן שלא נוגע לחיסכון לכל ילד ששם יש רק את אינפינטי שמחקה מדד מבין כל המסלולים שקיימים בשוק עם כשרות או בלי.
@השקעות R הון ? @מקצועי בלבד ?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שלום, די חדש פה, כפי הידוע לי אינפיניטי היא היחידה מבין מסלולי ההלכה שנותנת אפשרות לחקות מדד עולמי msci, ניסיתי לחפש ברשת את הביצועים של המדד ב20 שנים האחרונות והסתבכתי, יש למישהו טבלה ספציפית של כל הנתונים ההיסטוריים?
ומה הביצועים שלה לעומת s&p500?
כמובן שלא נוגע לחיסכון לכל ילד ששם יש רק את אינפינטי שמחקה מדד מבין כל המסלולים שקיימים בשוק עם כשרות או בלי.
@השקעות R הון ? @מקצועי בלבד ?

ה. שלמה

משתמש פעיל
,תודה רבה, על פניו נראה הבדל בין 11.10 ל 11.88 בהשוואה לs&p500, כשאנחנו בתוצאה הסופית המשקללת את איכות הירידות שמורידות מערך גבוה לנמוך שם הפער מרחיב מ9.57 ל10.42, השאלה אם יש לזה משמעות מכיון שהכל תלוי בתזמון של הירידות, שלכאורה לא אמור לחזור על עצמו כמו גודל התשואות שמוכיח על איכות המניות. מקווה שהובנתי.

אגב מה הנוסחה לחשב באקסל את השורש של התשואה לפי תוצאה סופית ומס' שנים? נאלצתי להעזר במחשבון מדעי בשביל להגיע לתוצאה מכיון שאין לי את הנוסחה באקסל.

ה. שלמה

משתמש פעיל
,תודה רבה, על פניו נראה הבדל בין 11.10 ל 11.88 בהשוואה לs&p500, כשאנחנו בתוצאה הסופית המשקללת את איכות הירידות שמורידות מערך גבוה לנמוך שם הפער מרחיב מ9.57 ל10.42, השאלה אם יש לזה משמעות מכיון שהכל תלוי בתזמון של הירידות, שלכאורה לא אמור לחזור על עצמו כמו גודל התשואות שמוכיח על איכות המניות. מקווה שהובנתי.

אגב מה הנוסחה לחשב באקסל את השורש של התשואה לפי תוצאה סופית ומס' שנים? נאלצתי להעזר במחשבון מדעי בשביל להגיע לתוצאה מכיון שאין לי את הנוסחה באקסל.
@השקעות R הון יש לך מה להוסיף?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה