בשורה: ייקבע מחיר מקסימום לקרקע

איזה טוב השם

משתמש פעיל
תוכנית חדשה למאבק במשבר הנדל”ן.

לפי הדיווח של קרן מרציאנו בחדשות 12, הוחל לקיים דיונים על תוכנית חדשה, שעשוי להביא לשינוי של ממש. על פי התוכנית, המדינה תקבע את מחיר המקסימום של הקרקע לפי אזורים בארץ. כמו כן, הקבלנים שיציעו את מחיר הדירה הנמוך ביותר הם אלה שיזכו במכרז – והם יחויבו לסיים את הפרויקט בתוך 3 שנים.

השינוי האמיתי נוגע למחיר הקרקע. עד כה המדינה שיווקה קרקעות, ומי שזכה בה היה הקבלן שהציע את המחיר הגבוה ביותר. על פי התוכנית החדשה, המדינה משנה גישה ומוכנה לוותר על חלק מההכנסות על הקרקע וקובעת מחיר מקסימום.

סביר להניח שעד שהתוכנית תצא לפועל עשויים להיות בה שינויים.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
למה שהמדינה יסכים להפסיד כסף?

תוכנית חדשה למאבק במשבר הנדל”ן.

לפי הדיווח של קרן מרציאנו בחדשות 12, הוחל לקיים דיונים על תוכנית חדשה, שעשוי להביא לשינוי של ממש. על פי התוכנית, המדינה תקבע את מחיר המקסימום של הקרקע לפי אזורים בארץ. כמו כן, הקבלנים שיציעו את מחיר הדירה הנמוך ביותר הם אלה שיזכו במכרז – והם יחויבו לסיים את הפרויקט בתוך 3 שנים.

השינוי האמיתי נוגע למחיר הקרקע. עד כה המדינה שיווקה קרקעות, ומי שזכה בה היה הקבלן שהציע את המחיר הגבוה ביותר. על פי התוכנית החדשה, המדינה משנה גישה ומוכנה לוותר על חלק מההכנסות על הקרקע וקובעת מחיר מקסימום.

סביר להניח שעד שהתוכנית תצא לפועל עשויים להיות בה שינויים.
דיבורים.. הכנסת בפגרה עד אחרי פסח יעברו נושא,אני לא בונה על זה.

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עד שלא נשמע את הסכום אין על מה לבנות, תתפלאו אבל סכום מקסימום לא אומר נמוך

פנרס

משתמש מקצוען
מוכנה לוותר
משפט הזוי

המדינה היא שחקן יחיד בשוק הקרקעות. מונופול אמיתי.
התוצאה הישירה של זה , שכאשר המדינה משווקת קרקעות בקצב פחות מקצב הביקוש (קרי: התפתחות האוכלוסיה וביקושי המשקיעים) והיא עושה זאת במכרז לכל המרבה במחיר, יכולה להיות לזה רק תוצאה אחת - התייקרות.
וכיון שהמדינה משווקת קרקעות בקצב שהוא פחות בהרבה מקצב הביקוש הנ"ל, התוצאה המוכרחת היא התייקרות מטורפת.
וכמו שכולנו רואים.

למעשה אין שום הבדל בין שיטת המכרזים בה נוהגת המדינה כיום, לבין אם המדינה היתה מעלה את מחירי הקרקע באופן ישיר, או שהיתה נותנת סתם כך מס של מאות אלפי שקלים לכל מי שרוצה לקנות דירה.

ועכשיו - "היא מוכנה לוותר..."
כל הכבוד!

וחוץ מזה,
הקרקעות האלו הם של עם ישראל, לא של נ.ב ולא של אבא שלו
עם ישראל רוצה שהילדים שלו יגורו בדירות,
עם ישראל לא רוצה שיספסרו בקרקעות האלו כדי לגרוף הון מהזוגות הצעירים, כדי לממן 50 מליארד ל...

נערך לאחרונה ב:

פנרס

משתמש מקצוען
סתם כך מס של מאות אלפי שקלים לכל מי שרוצה לקנות דירה.
ולמעשה המדינה הצליחה לגרום לאנשים לשלם את המס הנ"ל מתוך הרגשה שהם "מרוויחים", כי הם קנו דירה ששוה מליון...
למה מה יש לי מהמליון הזה? אני יכול לעשות אתו משהו? הרי אני צריך לגור בדירה עד מאה ועשרים!...

פנרס

משתמש מקצוען
ושיטת ההגרלות במחיר למשתכן, גם כן...

מה הקשר הגרלות כאן?

דירה זה בשביל לגור. זה לא אנשים שרוצים להתעשר.

מה דעתכם שיעשו הגרלות על לחם??...

וזה לא שאין למדינה קרקעות. אז מה הבעיה לשווק בשנה הקרובה 240 אלף דירות במחיר למשתכן, לכל הזכאים, בלי הגרלה?

איזה טוב השם

משתמש פעיל
משפט הזוי

המדינה היא שחקן יחיד בשוק הקרקעות. מונופול אמיתי.
התוצאה הישירה של זה , שכאשר המדינה משווקת קרקעות בקצב פחות מקצב הביקוש (קרי: התפתחות האוכלוסיה וביקושי המשקיעים) והיא עושה זאת במכרז לכל המרבה במחיר, יכולה להיות לזה רק תוצאה אחת - התייקרות.
וכיון שהמדינה משווקת קרקעות בקצב שהוא פחות בהרבה מקצב הביקוש הנ"ל, התוצאה המוכרחת היא התייקרות מטורפת.
וכמו שכולנו רואים.

למעשה אין שום הבדל בין שיטת המכרזים בה נוהגת המדינה כיום, לבין אם המדינה היתה מעלה את מחירי הקרקע באופן ישיר, או שהיתה נותנת סתם כך מס של מאות אלפי שקלים לכל מי שרוצה לקנות דירה.

ועכשיו - "היא מוכנה לוותר..."
כל הכבוד!

וחוץ מזה,
הקרקעות האלו הם של עם ישראל, לא של נ.ב ולא של אבא שלו
עם ישראל רוצה שהילדים שלו יגורו בדירות,
עם ישראל לא רוצה שיספסרו בקרקעות האלו כדי לגרוף הון מהזוגות הצעירים, כדי לממן 50 מליארד ל...

ולמעשה המדינה הצליחה לגרום לאנשים לשלם את המס הנ"ל מתוך הרגשה שהם "מרוויחים", כי הם קנו דירה ששוה מליון...
למה מה יש לי מהמליון הזה? אני יכול לעשות אתו משהו? הרי אני צריך לגור בדירה עד מאה ועשרים!...

מה הקשר הגרלות כאן?

וזה לא שאין למדינה קרקעות. אז מה הבעיה לשווק בשנה הקרובה 240 אלף דירות במחיר למשתכן, לכל הזכאים, בלי הגרלה?

טוב אנחנו בגלות וזה ידוע.
ואם הם חושבים לוותר על משהו שכעת הם לוקחים - זו בשורה טובה

איזה טוב השם

משתמש פעיל

מה הקשר הגרלות כאן?

כבר מזמן הגישה של המדינה היא שדירה אינה מוצר צריכה אלא מוצר השקעה

"עד שנת 1999 סעיף מדד מחירי דירות היה חלק ממדד המחירים לצרכן. הוא הוצא מהמדד מכיוון שדירה אינה מוצר צריכה אלא מוצר השקעה ולכן לא יכולה להיכלל במדד מחירים לצרכן המבוסס על מחירי צריכה".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה