בקשת עזרה- ילדה עם אלרגיה לחלב ברמה של סכנת חיים

ציפי כאן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
בתי עולה לכיתה א' ויש לה אלרגיה לחלב ברמה של סכנת חיים ממשית.
אשמח מאד לקבל עזרה ממי שיש לה ניסיון בתחום ותוכל לסייע לי בייעוץ והדרכה איך ניתן להסתדר בבית הספר, ומה עלי להנחות את ההנהלה והצוות.
תודה רבה.
050-4116294

michal2100

משתמש מקצוען
דבר ראשונה תנסי לסדר סייעת צמודה
זה פרוצדורה לא מסובכת בכלל
ואת חייבת לטפל בזה ממש עכשיו, כי זה הזמן שמגישים את הבקשות (או שכבר נגמר?)

תפני בעירייה למח' חינוך, ותבדקי מי מטפל בזה

אם זה עיריית בני ברק - אשמח לכוון אותך מתוך ניסיון שלי

ציפי כאן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
ראשית תודה.
סייעת ודאי שסידרתי.
אבל אני רוצה להתייעץ מעבר לזה עם משהי שעברה/ עוברת התמודדות זהה, איך ההתנהלות עם בית הספר בנושא, ומה הדברים החשובים שצריך לשים לב אליהם במסגרת בית הספר.
תודה מראש

einkamoni

משתמש מקצוען
כמו שכבר ענו לך- סייעת צמודה.
(לא היתה לה בגן?)

בנוסף אני הדרכתי את המנהלת והמחנכת אופן שימוש במזרק,
וכן שמנו בחדר מורות תמונה של הילדה עם המזרק צמוד (מלבד המזרק שנמצא בארון של הכתה) לכל מקרה שלא נדע.

ציפי כאן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
כמו שכבר ענו לך- סייעת צמודה.
(לא היתה לה בגן?)

בנוסף אני הדרכתי את המנהלת והמחנכת אופן שימוש במזרק,
וכן שמנו בחדר מורות תמונה של הילדה עם המזרק צמוד (מלבד המזרק שנמצא בארון של הכתה) לכל מקרה שלא נדע.
תודה, אוכל לדבר איתך טלפונית?

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי חברה שיש לה ילד שרגיש לחלב
חשוב להסביר לילדה שאסור לה לקחת שום דבר מאכל ממישהו
החברה היתה אצלי עם הילד שלה ונתנו לו ופל שיש בזה אבקת חלב באמצע הדרך הילד אבד את הנשימה הצלה וכ'ו
כמובן שהכול בסדר ברוך ה' אני לא רוצה להבהיל אותך אלא רק להגיד עד כמה לשים לב
בעז"ה אלוקים יהיה איתך יד ביד רפואה שלמה

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
יש לבת שלי (מסיימת כיתה ה') בכיתה ילדה אלרגית לחלב, לא יודעת מי הכין אותן, אבל יש להן רגישות לא נורמלית לילדה, קודם כל כולן יודעות שיש לה בתיק ציוד עזרה ראשונה.
גם אם ארגנו ארוחת בוקר חלבית באיזו שהיא מסיבה, 3 ילדות דאגו להביא לה פיצוי, אחת הביאה מעדן סויה, נוספת הביאה בקבוק קולה, ועוד אחת הביא סתם חבילת חטיף.
לא מדובר בילדה מאד מקובלת בחברה, ועם כל זה יש להם רגישות חזקה מאד כלפיה כבר מתחילת כיתה א.

אסתר כהן

משתמש מקצוען
ראשית תודה.
סייעת ודאי שסידרתי.
אבל אני רוצה להתייעץ מעבר לזה עם משהי שעברה/ עוברת התמודדות זהה, איך ההתנהלות עם בית הספר בנושא, ומה הדברים החשובים שצריך לשים לב אליהם במסגרת בית הספר.
תודה מראש
מענין אותי לדעת איך סידרת סייעת
כי אני רציתי לסדר לבני בן ה4 ואמרו לי שביטלו את כל הסייעות לילדים האלרגיים לחלב
יש לך מידע אחר בשבילי?
זה יעזור לי מאוד!!!

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
בבי''ח אסף הרופא יש מרפאה מיוחדת לטיפול מוצלח באלרגיה ע''י חשיפה איטית ובהדרגה.
תורים ארוכים וכ10.000 ש''ח לטיפול.
שווה לברר כדי להקל על הילדה ועליכם.

דגש חזק

משתמש פעיל
מתוך הכרות יום יומית עם ילד אלרגי לחלב (אלרגיה חמורה גם במגע עם חלב...):

בשנת הלימודים תשע"ט לא יחול כל שינוי בעניין סייעות רפואיות.

איך מתמודדים עם אלרגיה לחלב במסגרת כיתתית?
מיד בתחילת שנה מיידעים את ההורים ואת צוות ההוראה על האלרגיה וחומרתה.
במהלך השנה נאסר על הילדים להביא לכיתה מוצרי חלב נוזליים וכן כל ממתק חלבי!
לארוחת הבוקר יכולים להביא ממרח חלבי, אך מבקשים מההורים לארוז את האוכל בקופסא קשיחה וסגורה הרמטית.
הפסקת האוכל מתבצעת באופן מסודר כמו שיעור: מוציאים אוכל, יוצאים לנטילת ידיים, אוכלים באופן מסודר מעל קופסת האוכל,
מי שמסיים מכניס את קופסת האוכל עם או בלי השאריות, בא לקחת מגבון כדי לנקות ידיים וסביב הפה (ועל הדרך מקבל עדש),
כשהשולחנות ריקים, הסייעת בודקת עם העיניים ו/או עוברת עם מטלית לחה על השולחנות, ו...תם הטקס היומי.
במהלך היום הסייעת תגלה ערנות כלפי כל מזון שהילדים מוציאים מן התיק, ותבדוק עם מי משחק הילד ושאין בסביבה דבר מאכל חשוד.
מהר מאד נכנסים למסלול קבוע וכולם מתרגלים, זה יותר פשוט ממה שזה נשמע...
ברכת בריאות שלמה!

פנינה :)

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כותבת לך באישי

ש.רוזן

משתמש רשום
פרט קטן שאולי פשוט אבל ברור שיש כאלו שלא יודעים וחבל.
עד גיל 9 כל אלרגן לחלב שע"פ רופא צריך אפיפן בצמידות-זכאי ל50% נכות רפואית.
בערך 1500 ש"ח לחודש וכן אפשר לדרוש רטרו גם אחורה למעלה מחצי שנה.
בקשה ראשונה מחזיקה ל3 שנים ואח"כ מחדשים כל שנה.
מעל גיל 9 נהיה קשה-וצריך להוכיח את הנכות גם בחיי הים יום.
וכן יש הנחה בארנונה(33%)
אשמח מאוד לשמוע ממישהו שהיה באסף הרופא- איך הולך שם!

אסתר כהן

משתמש מקצוען
מתוך הכרות יום יומית עם ילד אלרגי לחלב (אלרגיה חמורה גם במגע עם חלב...):

בשנת הלימודים תשע"ט לא יחול כל שינוי בעניין סייעות רפואיות.

איך מתמודדים עם אלרגיה לחלב במסגרת כיתתית?
מיד בתחילת שנה מיידעים את ההורים ואת צוות ההוראה על האלרגיה וחומרתה.
במהלך השנה נאסר על הילדים להביא לכיתה מוצרי חלב נוזליים וכן כל ממתק חלבי!
לארוחת הבוקר יכולים להביא ממרח חלבי, אך מבקשים מההורים לארוז את האוכל בקופסא קשיחה וסגורה הרמטית.
הפסקת האוכל מתבצעת באופן מסודר כמו שיעור: מוציאים אוכל, יוצאים לנטילת ידיים, אוכלים באופן מסודר מעל קופסת האוכל,
מי שמסיים מכניס את קופסת האוכל עם או בלי השאריות, בא לקחת מגבון כדי לנקות ידיים וסביב הפה (ועל הדרך מקבל עדש),
כשהשולחנות ריקים, הסייעת בודקת עם העיניים ו/או עוברת עם מטלית לחה על השולחנות, ו...תם הטקס היומי.
במהלך היום הסייעת תגלה ערנות כלפי כל מזון שהילדים מוציאים מן התיק, ותבדוק עם מי משחק הילד ושאין בסביבה דבר מאכל חשוד.
מהר מאד נכנסים למסלול קבוע וכולם מתרגלים, זה יותר פשוט ממה שזה נשמע...
ברכת בריאות שלמה!
מאוד מוזר
הנהלת הגנים פה אמרה לנו ששינו את החוק
הפנו אותנו לשלוח מיילים לועדה בכנסת שדנה בענין
שלחנו, והם באמת אמרו שזה בדיונים בכנסת
אולי לא פנינו למקום הנכון?
למי פונים בכדי לקבל סייעת?

דגש חזק

משתמש פעיל
פנו למחלקה לצרכים מיוחדים בעיריה בעיר מגוריכם.
אכן, ניסו להעביר חוק לביטול סייעות רפואיות, אך לעת עתה הוחלט שהמצב יישאר על כנו בשנה"ל תשע"ט.
(משנת תש"פ שתבוא עלינו לטובה רוצים להכניס סייעת רפואית אחת שתהיה אחראית על כל הילדים האלרגים בביה"ס (...))

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אכן, ניסו להעביר חוק לביטול סייעות רפואיות, אך לעת עתה הוחלט שהמצב יישאר על כנו בשנה"ל תשע"ט.
(משנת תש"פ שתבוא עלינו לטובה רוצים להכניס סייעת רפואית אחת שתהיה אחראית על כל הילדים האלרגים בביה"ס (...))

דגש חזק@
מהיכן את שואבת את המידע כי המצב נשאר על כנו נכון לתשע"ט?

נכון להיום, נערכות כל שבוע הפגנות בנושא, הדבר נמצא בדיונים בוועדות תחת סמכותו של משרד החינוך וטרם נתקבלה החלטה בנושא. שר החינוך מעוניין לבטל את הסייעות הרפואיות!

אשמח לדעת אם יש לך נתונים מתוך המערכת (אולי בנט גילה למישהו מה הוא מתכנן להחליט?)- משהו שעמותת יהל - אלרגיות למזון ומשרד הבריאות טרם מודעים אליו?

(סורי על המרירות, אני מצויה עמוק בתוך הנושא, שוחחתי עם בכירים בממשל ובעמותות לילדים האלרגיים רק בימים האחרונים, וחשוב לי לדעת שהנתונים שאנשים מביאים כאן הם נכונים)

העובדה שלילדים שלכם יש אישור לסייעת - אומרת שאם לא תבוטלנה הסייעות לשנה"ל תשע"ט הם אכן יזכו לסייעת
אבל - אם תתקבל החלטתו האטומה של בנט - לאף ילד במדינת ישראל לא תהיה סייעת צמודה! גם אם הדבר עלול לסכן את חייו באופן מיידי!

בואו נסתכל למציאות העגומה בעיניים:
במדינת ישראל 2018 - חיי ילדים ותינוקות חפים מפשע - עומדים לעמוד תחת סכנה מיידית וזאת משיקולי תקציב צרים ומשחקי הטלת אחריות של משרדי הבריאות - חינוך - רווחה!

דגש חזק

משתמש פעיל
אם דבריך נכונים, זה אכן עצוב.
המידע שלי מבוסס על דברי בכיר במשרד החינוך בפגישה שנערכה במשרדו פנים מול פנים עם הנהלת בית ספרנו (משה"ח) בסוף השבוע שעבר.
יתכן שאת מצויה עמוק יותר במערכת ויודעת יותר משיודעת אני.

אסתר כהן

משתמש מקצוען
דגש חזק@
מהיכן את שואבת את המידע כי המצב נשאר על כנו נכון לתשע"ט?\

נכון להיום, נערכות כל שבוע הפגנות בנושא, הדבר נמצא בדיונים בוועדות תחת סמכותו של משרד החינוך וטרם נתקבלה החלטה בנושא. שר החינוך מעוניין לבטל את הסייעות הרפואיות!

אשמח לדעת אם יש לך נתונים מתוך המערכת (אולי בנט גילה למישהו מה הוא מתכנן להחליט?)- משהו שעמותת יהל - אלרגיות למזון ומשרד הבריאות טרם מודעים אליו?

(סורי על המרירות, אני מצויה עמוק בתוך הנושא, שוחחתי עם בכירים בממשל ובעמותות לילדים האלרגיים רק בימים האחרונים, וחשוב לי לדעת שהנתונים שאנשים מביאים כאן הם נכונים)

העובדה שלילדים שלכם יש אישור לסייעת - אומרת שאם לא תבוטלנה הסייעות לשנה"ל תשע"ט הם אכן יזכו לסייעת
אבל - אם תתקבל החלטתו האטומה של בנט - לאף ילד במדינת ישראל לא תהיה סייעת צמודה! גם אם הדבר עלול לסכן את חייו באופן מיידי!

במדינת ישראל 2018 - חיי ילדים ותינוקות חפים מפשע - עומדים לעמוד תחת סכנה מיידית וזאת משיקולי תקציב צרים ומשחקי הטלת אחריות של משרדי הבריאות - חינוך - רווחה!

בדקתי באתר של הועדות בכנסת
להלן הסיכום של הישיבה האחרונה בענין זה

clip_image001.gif

הכנסת

יושבי-ראש

ועדת החינוך התרבות והספורט

והוועדה המיוחדת לזכויות הילד

סימוכין: 02338418

ירושלים, כ"ג בסיון, התשע"ח

06 ביוני 2018

לכבוד לכבוד

ח"כ נפתלי בנט ח"כ יעקב ליצמן

שר החינוך סגן שר הבריאות

מכובדינו,

הנדון: הערכות הגופים ליישום החלטת משרד הבריאות בנוגע לילדים אלרגיים במערכת החינוך

ועדת החינוך, התרבות והספורט והוועדה המיוחדת לזכויות הילד קיימו היום ישיבה בנושא שבנדון.

בישיבה הועלו הנקודות הבאות:

· במערכת החינוך יש כ- 50 אלף ילדים אלרגיים, 20 אלף מתוכם בגיל הרך.

· אלה ילדים שיש להם אלרגיה למזון וזקוקים לאפיפן בעת התקפה אנפילקטית.

· ילדים אלה נמצאים בסכנת חיים אם הם נחשפים לגורם האלרגני.

· משרד הבריאות הכין תכנית הדרכה לצוותים במוסדות חינוך. יש להעבירה קודם במוסדות חינוך בהם יש ילדים אלרגיים ואח"כ בכלל מוסדות החינוך.

· משרד החינוך עידכן את חוזר המנכ"ל וכתב נהלים. יש כבר מס' מוסדות חינוך שמטמיעים אותם.

בתום הדיון הגיעו הוועדות למסקנות הבאות:

1. הוועדות מודות לכל המשתתפים בדיון.

2. לכל הילדים האלרגיים יש זכות יסוד ללמוד במוסדות חינוך, ללא אפליה.

3. הוועדות קוראות להעלות את המודעות של: תלמידים, צוות חינוכי והורים בנושא האלרגיה.

4. הוועדות קוראות ליצור סביבה בטוחה ונקיה מאלרגנים במוסדות חינוך בהם לומדים ילדים אלרגיים.

5. הוועדות קוראות למשרד הבריאות להעביר לידיהן, תוך 3 שבועות, את תכנית ההכשרה היעודית למוסדות החינוך שהכין המשרד.

6. הוועדות דורשות ממשרד החינוך לא לשנות שום הסדר בנושא הסייעות. זאת:

א. עד שלא תועבר תכנית ההכשרה היעודית לנושא האלרגיה לכלל צוותי חינוך,

ב. עד שלא תונהג, באופן מוחלט, סביבה בטוחה של מוסדות החינוך לתלמידים אלרגיים,

ג. עד שהדבר ייעשה באופן מחייב ולא רק בחוזר מנכ"ל.

אודה על טיפולכם המתאים ועל עדכון הוועדות בנדון, בהקדם.

ב ב ר כ ה,

clip_image003.gif
clip_image005.jpg

ח"כ יעקב מרגי ח"כ יפעת שאשא-ביטון

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט יו"ר הוועדה המיוחדת לזכויות הילד

העתקים: חברי הוועדות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

ההורים לא יכולים לשלם לסייעת באופן פרטי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה