בקשת חוות דעת על הצעה למשכנתא

WorkingMom

משתמש חדש
שלום וברכה,
ראשית - מעריכה מאד את אלו התורמים מזמנם וכוחם לייעוץ פה בפורום - זהו גמ"ח של ממש!
(ותודה גם למערכת פרוג על הבמה).

רציתי לבקש את דעת המומחים -
עבור דירה שמחירה 2,600,000 (לפני הערכת שמאי, אבל כנראה המחיר ריאלי), קיבלנו את ההצעה הבאה:
גובה המשכנתא - 1,000,000 ש"ח.
1597839585161.png

מה דעתכם?

תודה רבה!

נב

משתמש צעיר
עבור דירה שמחירה 2,600,000 (לפני הערכת שמאי, אבל כנראה המחיר ריאלי), קיבלנו את ההצעה הבאה:

ריביות טובות מסלולים טובים,
הפריים גבוה, אפשר לנסות להוריד, אבל אם זה יבוא על חשבון הריביות של הקל"צ צריך לבדוק מה משתלם יותר.
אגב מאיזה בנק זה?

WorkingMom

משתמש חדש
יש לציין, שאנו מקווים בע"ה לפרוע חלקים מהתשלום מוקדם יותר והבאנו את זה לידיעת יועץ המשכנתאות. (יכול אולי להסביר את הריבית הגבוהה של הפריים?)

ברוגע

משתמש פעיל
שלום וברכה,
ראשית - מעריכה מאד את אלו התורמים מזמנם וכוחם לייעוץ פה בפורום - זהו גמ"ח של ממש!
(ותודה גם למערכת פרוג על הבמה).

צפה בקובץ המצורף 711917
מה דעתכם?

תודה רבה!

פסגות

משתמש מקצוען
ריביות רצפה.......
לא כל כך בהתחשב באחוז המימון הנמוך ובמס' השנים הנמוך יחסית
יש לציין, שאנו מקווים בע"ה לפרוע חלקים מהתשלום מוקדם יותר והבאנו את זה לידיעת יועץ המשכנתאות. (יכול אולי להסביר את הריבית הגבוהה של הפריים?)
אין קשר

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ריביות לא רעות בכלל.
כמה הכנסות שלכם?
הייתי מציע לבדוק להאריך את הפריים על מנת לקצר הקלצ לבדוק כמה ואיך משתלם.
כמה ההחזר החודשי שאתם רוצים לשלם?
אם יש לכם סכומים ברורים לפרוע בזמנים ברורים יכול להיות שאפשר לשחק בתמהיל יותר

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכון שהפריים לא הכי אבל זה רק בגלל הקלצ שהוא מעבר למצוין . אני לא ליד המחשבון משכנתא אבל ברור לי שזה יחס החזר מעולה כנראה אפילו פחות מ1.30 בשיכלול שזה מעולה ביותר

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני יגלה לכם סוד לאחרונה התחלתי לעבוד עם מרכנתיל. והם ריביות מהטובות בשוק אולי אפילו הכי טובים...

WorkingMom

משתמש חדש
תודה לכל העונים!

ריביות לא רעות בכלל.
כמה הכנסות שלכם?
הייתי מציע לבדוק להאריך את הפריים על מנת לקצר הקלצ לבדוק כמה ואיך משתלם.
כמה ההחזר החודשי שאתם רוצים לשלם?
אם יש לכם סכומים ברורים לפרוע בזמנים ברורים יכול להיות שאפשר לשחק בתמהיל יותר

הכנסות ממוצעות לחודש - כ-20,000 ש"ח.
אין לנו אפשרות להתחייב ממש לסכומים קבועים להתחייב עליהם לפרעון מוקדם, אבל ההנחה היא שנוכל בס"ד לפרוע כ-50,000 נוספים בשנה מעבר להחזר חודשי של כ-5000-6000.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סניף ספציפי?
בכללי הם טובים. ספציפית תפסתי קשר עם מנהלת תיקי משכנתא בסניף מסוים שנותנת לי ריביות טובות.
השבוע היא נתנה לי על 600 אלף 40 אחוז מימון
200 פריים מינוס 0.4
200 קלצ 2.85
200 משתנה כל 5 לצ 2.55 הכל ל 20 שנה..
יחס החזר ממוצע של 1.24
ולא פחות חשוב כושר החזר די גבולי ועדיין עם הריביות האלה

נערך לאחרונה ב:

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה לכל העונים!

הכנסות ממוצעות לחודש - כ-20,000 ש"ח.
אין לנו אפשרות להתחייב ממש לסכומים קבועים להתחייב עליהם לפרעון מוקדם, אבל ההנחה היא שנוכל בס"ד לפרוע כ-50,000 נוספים בשנה מעבר להחזר חודשי של כ-5000-6000.
הייתי שוקל להאריך פריים ל 30 שנה לקצר את הקלצ ל 15 ולהאריך את המשתנה על מנת שתפרעו כל 5 שנים ואולי אפילו לפני. תשבו על מחשבון המשכנתא לראות שאני צודק כי אני לא מול המחשב .. אבל זה כיוון המחשבה שכדאי לבדוק

נב

משתמש צעיר
יש לי לקוחה שרוצה לקנות דירה שניה בלי הון עצמי ע"י משכון 2 דירות,
ההכנסות שלה כ-10 חודש נטו וצריכה משכנתא של מליון שקל בערך,
יש סיכוי שיאשרו כזה דבר? מישהו התנסה בזה? עם איזה בנקים כדאי להתעסק?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי לקוחה שרוצה לקנות דירה שניה בלי הון עצמי ע"י משכון 2 דירות,
ההכנסות שלה כ-10 חודש נטו וצריכה משכנתא של מליון שקל בערך,
יש סיכוי שיאשרו כזה דבר? מישהו התנסה בזה? עם איזה בנקים כדאי להתעסק?
אין סיכוי לבד .
אלא אם לווה נוסף עם הכנסות לפחות של12-13 שהבנק מתייחס ל 50 אחוז מזה להחזר מה שנקרא עוד 2500 לכושר החזר יחד עם ה 3-3.5 שלה זה מסתדר.
צריכה להצהיר על כאילו מכירת הדירה הקיימת כדי לקבל 70 אחוז ועל השאר תשאירי מקום ליועץ לקמבן על הדירה הקיימת ... כי בנק בעיקרון לא יתן 100 אחוז מדירה גם עבור 2 דירות

zvi g

משתמש רשום
הוצאתי מהבנק
750000 עד שישים אחוז מימון משמאי
ל-15 שנה קיבלתי לאחר כל החישובים
פריים 1.15
קבועה לא צמודה 2.65
צמודה משתנה כל 60 חודשים 2.28
האם זה זול או שמצאתם פחות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה