בקשת ביקורת לשיתוף ראשוני, דמיוני, עם לקח / (לא) מרים ידיים!

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
לפני כשלושה עשורים הגחתי לעולם הזה, עולם השפל. תינוק צרחן ואדמוני. אבל זו רק ההתחלה.
מהיום הראשון שלי בעולם הרמתי ידיים. כן, פשוטו כמשמעו. הרמתי את ידיי על המיילדת, האחות ההמומה, שלא לדבר על אמי המסכנה.
כנראה שהכל שכחתי חוץ מהסטירה של המלאך, שהיא החדירה בי חשק ורצון לנקמה. מן הסתם חיפשתי להחזיר...
בכל מקרה, היו אלו התקפות קיצוניות. כך ספרו לי מאוחר יותר.

כל מה ומי שזז והייתה לו הזדמנות לברוח - הרוויח. אם עשה זאת בזמן הנכון, כמובן. ומה שהיה דומם - כבר היה. מזמן כבר לא קיים.
ברוב המקרים, עד שהבנתי מי נגד מי, זה כבר היה מאוחר מדי.
הייתי מוצא את עצמי, למשל, מוקף בשברי זכוכיות של אגרטל יפהפה, שהיה שלם רגעיים קודם לכן, כשידי קשורות בחוזקה.
אבא ואמא מנקים את הרצפה, מפליטים אנחה נוספת, יחד עם דמעה זולגת שעוד נותרה להם משקיק הדמעות המתכלה.
דוגמא אחת מיני אלף. מעשים שבכל יום.

זה היה מגיע בהתקפות, ללא כל התראה מראש.

כשגדלתי, גדלה עמי התופעה המדאיגה, ממש כמו בגדיהם של יוצאי מצרים. רק שאצלם היה נס, אצלי עוד לא.

הסברים לא היו. לא לסביבה, ובטח שלא לי.

מה לא עשו הורי היקרים כדי לעזור לבנם וגם לעצמם? הם לא חסכו כל מאמץ, פיזרו הון על טיפולים למיניהם, ולא פסחו על אף אחת משלל השיטות והסגולות. סוסים, ארנבות ושאר בעלי חיים שיש אומרים שמועילים לשכמותי. אך רק לא לי.

לא הייתי ילד רע, גם לא היה רע לי. פשוט, איך אומרים? כך נולדתי: מרים ידיים.

***​

לקראת סוף העשור השני בחיי נותרתי כבר ללא חברים.
סגור רוב הזמן בין קירות משמימים. מבודד ועצוב, ובעיקר מיואש.
'זו לא אשמתי! למה זה מגיע לי? מה יהיה אתי?', אלו חלק קטן מהמחשבות שחלפו בראשי הלוך ושוב, לא מרפות.

'אין לנו כל פתרון לבעיה מסוג זה...', הדהדה בראשי קביעתו הנחרצת של המטפל המקצוען.
היה זה ממש לאחרונה, אחרי עוד ניסוי של טיפול שלא צלח, אצל פסיכיאטר בעל שם עולמי בתחום 'הפרעות נפשיות וקוגניטיביות'.
כך למדתי מהתארים הכתובים על תגו התלוי על צווארו, מתנדנד על חזהו של המשופם המדופלם שישב מולי, מביט בי במבט מזלזל ומייאש.

שמות שהתחילו אז לצוץ בעולם הרפואה והחינוך, כ-ADD, עם H ובלי, נשמעו כמובן בחדר. אבל פתרונות - אַיִן.

'מצטער', אמר להורי המיוסרים והבוכיים, אחרי שהוצאתי בכח מהחדר, אזוק בידיי, שמור על ידי מלווה רחמן ומותש אך קשוח. 'אמנם אני טוב שברופאים, אך את הגיהינום אתם תצטרכו לסבול'.
'מדובר במקרה יחיד במינו. אין פתרון לעת עתה'. חרץ הפרופסור את גורלי.
זהו, מכאן אין לאן להמשיך יותר.

כך ישבתי בחדר הסגור, אפוף במחשבות נוגות על עבר והווה, בינתיים בלי עתיד. מחכה להתקפה הבאה, המבישה, המייסרת.

'אני מיואש!' זעקתי בקול עצור מנהמות ליבי הפצוע.
המשכתי לזעוק עד שהעייפות גברה עלי.
הצצה חטופה בחלון הספיקה לי כדי לראות את הלבנה המתחדשת. רחוקה ממני אלפי פרסאות, וכמו מבינה את מצבי המתסכל. המייאש.

רגע לפני שעצמתי עיניים, אמרתי לעצמי: די. אני מתייאש! מרים ידיים!

***​

התעוררתי לאחר שעות ספורות, מסויט כולי.
סוסים בחלוקים לבנים, עם מבטים מאיימים, דהרו למולי בחלום. פרצופים של ילדים ברחוב, מבוהלים, נסים לנפשם - לא עזבו אותי.

הבטתי שוב מהחלון - החושך עדין שלט ביקום. הלבנה כבר לא שם. שקעה לה אל מעבר לאופק, מחפשת לחזק ולהאיר לאנשים עם סיכוי להחלים, להתחדש כמותה.

החלטתי לצאת החוצה.
עליתי על גבעה מבודדת, והשקפתי על היקום הנפלא שעדיין נם את שנתו בשלוה. נטול דאגות, מחליף כוחות ליום המחר, מצפה להתחדש.

עמדתי כך כמה שעות.
אור אדום החל מתפשט על פני האופק המזרחי. שר של לילה מפנה את מקומו לעמיתו, עובר הלאה, מערבה מכאן.
נצנוצי בוקר מבשרים על יום חדש, עולים אל מעבר להרים. מאירים לארץ ולדרים.
רק אני נשאר בחושך שלי.

עד מתי?!

'רבונו של עולם', פתחתי בתחינה, 'אל תרחק ממני, הושיעני, עזרני!'. גרש מעלי את החושך, האר עלי מאור פניך! הזרח עלי את שמשך לרפואה!'

בכיתי כמו שלא בכיתי מעולם. בכי טהור, מנקה. מרגיע.
הרגשתי שבורא עולם מביט בי מלמעלה ומשיב לי: 'ידעתי בני, ידעתי. ידעתי את מכאובך וצערך. אני בראתיך, יצרתיך אף עשיתיך. את סודות הבריאה לא אגלך, אך קרוב אני לְקוֹרְאַי באמת. את צפון-לבך גילית לפני - אושיעך!'

ואז גילה לי את הסוד: 'השתמש בכוחך הגדול לטובה, ובמקום להתייאש - מלב עמוק תבקש! הודה על העבר ובקש על העתיד! הרם את ידיך אל השמים, מתפילתך אל תרפה, בני! הנני רופא לך!'

ומאז ועד היום - אני מרים ידיים. לשמיים. בהודאה ובתפילה.

נערך לאחרונה ב:

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
היות וזהו שיתוף ראשוני (כמעט) יצא לי ארוך. מקווה שיהיה מי שיקרא את הכל, וסליחה על הטרחה.
אשמח לכל ביקורת שהיא.

אל תחסכו.
תרימו ידיים! (על המקלדת, לא עלי...) ושתפו אותי בביקורכם...

נערך לאחרונה ב:

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
איזהו גיבור....
אין מילים!!!

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזו כתיבה!!!
וואוו, וואו, וואו.
אילו ביטויים, שימוש נפלא במילים. כתיבה משובחת ביותר.
וגם התוכן לא נופל ממנה.
משלימים אחד את השני.
רק תמשיך לכתוב.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
הכתיבה יפה מאד
והשימוש בצורות שונות של הביטוי 'מרים ידים' ממש מקסים
במקום הראשון: הביטויים המגוונים של 'המרים ידים'
וזה מגיע מיד אחרי כן:
כתיבה מעולה והטור משובח.
איזהו גיבור....
אין מילים!!!
איזו כתיבה!!!
וואוו, וואו, וואו.
אילו ביטויים, שימוש נפלא במילים. כתיבה משובחת ביותר.
וגם התוכן לא נופל ממנה.
משלימים אחד את השני.
רק תמשיך לכתוב.
תודה רבה על העידוד.
זה מאד מחזק להמשיך להרים ידיים ולכתוב.

(אני מקווה שזה מובן לכולם שהכל דמיוני. כן? שלא יהיו אי הבנות! - - -)

בכל אופן, תמיד יש מה לבקר - אשמח לשמוע-לקרוא.
תודה לכולם!

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
מקסים לגמרי, אוהב גם את הנושא, גם את המסר, חסר לי קצת את ה'מה קרה' אחר כך, אולי אני טועה, לא סגור על זה.
אני גם משתמש בפאנצ'ים האלו, ואני אומר את זה כביקורת גם על עצמי, אנחנו סוגרים את הסוף, אני לא יודע אם צריך לוותר על זה או לחשוב קצת יותר. (אצלי זה כי אין לי כוח לסיים..)
עמדתי כך כמה שעות.
אור אדום החל מתפשט על פני האופק המזרחי. שר של לילה מפנה את מקומו לעמיתו, עובר הלאה, מערבה מכאן.
נצנוצי בוקר מבשרים על יום חדש, עולים אל מעבר להרים. מאירים לארץ ולדרים.
רק אני נשאר בחושך שלי
אוהב את התיאור הזה.
'אמנם אני טוב שברופאים, אך את הגיהינום אתם תצטרכו לסבול'
וגם זה משפט לפנתיאון
זה כבר היה מאוחר מדי.
ה'זה' מיותר

אני מקווה שמכלל הלאו, אתה שומע את ההן הגדול.

נערך לאחרונה ב:

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
חסר לי קצת את ה'מה קרה' אחר כך
זה:
הנני רופא לך!'

אני גם משתמש בפאנצ'ים האלו, ואני אומר את זה כביקורת גם על עצמי, אנחנו סוגרים את הסוף,
מה אתה מתכוון?

תודה על כל השאר. בעיקר על הביקורת!

נריה מגן

משתמש מקצוען
מעולה! משחקי המילים במונח 'מרים ידים' שווים לימוד בפני עצמםם.
היו לי כמה נקודות קטנטנות, אבל במחשבה שניה נראה לי אלו שגגות מקלדת, וחבל להזכיר אותן.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
מעולה! משחקי המילים במונח 'מרים ידים' שווים לימוד בפני עצמם.
תודה!
היו לי כמה נקודות קטנטנות, אבל במחשבה שניה נראה לי אלו שגגות מקלדת, וחבל להזכיר אותן.
דווקא אשמח לקרוא.
(עברתי כמה פעמים, תקנתי וערכתי, ואם בכל זאת מצאת כמה דברים - זה אומר משהו)
אפשר כמובן באישי.

נריה מגן

משתמש מקצוען
הגחתי לעולם הזה, עולם השפל
העולם השפל.
שהיא החדירה בי
שהחדירה בי.
רק שאצלם היה נס, אצלי עוד לא.
אצלי לא.
הם לא חסכו כל מאמץ, פיזרו הון על טיפולים למיניהם, ולא פסחו על אף אחת משלל השיטות והסגולות
הם לא חסכו כל מאמץ.
שיש אומרים שמועילים לשכמותי. אך רק לא לי.
שמועילים לשכמותי, אבל לי - לא.
הושיעני, עזרני!'.
הושיעני, עזרני!' [הנקודה אחרי הסימן קריאה מיותרת ואיננה במקומה.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
מה אתה מתכוון?
זה הרי הפאנץ' לא ההכרה בזה שהוא יעזור תמיד
והפאנץ' הזה שמאז ועד היום אני מרים ידיים לשמים, בהודאה ובתפילה, לא באמת מספרת על מה אתה מודה, מה נהיה טוב, איך הדברים הסתדרו, רק שהנני רופא לך, והכל נהיה בסדר. אפילו אם לא לגמרי בסדר, מרגיש לי (שוב, אצלי) שזה איזו הרמת ידיים מלהתאמץ אם איזה סוף יותר מורכב, יותר מעניין.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
זה הרי הפאנץ' לא ההכרה בזה שהוא יעזור תמיד
והפאנץ' הזה שמאז ועד היום אני מרים ידיים לשמים, בהודאה ובתפילה, לא באמת מספרת על מה אתה מודה, מה נהיה טוב, איך הדברים הסתדרו, רק שהנני רופא לך, והכל נהיה בסדר.
יש בזה משהו. אבל אני לא בטוח שזה חסר עד כדי כך.

בכל מקרה, אתה כנראה לא התאמצת כאן... אשר על כן, אם יש את נפשך ואת זמנך, כמובן, נסה אתה לתת לנו דוגמה לסיום טוב, מורכב ומעניין. (כי לי באמת אין כח לחשוב).
אתגר, בקטנה.;)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אתגר, בקטנה

כשהבן שלי הרים ידיים אחרי שניפץ את תבנית הביצים, בטעות, כמובן, ואמר אני לא יודע איך להתחיל לאסוף אותם, ואני הגעתי, ליטפתי, ואמרתי לו לא נורא, זה קורה. למרות שהרגשתי את הוורידים שלי מתפצפצים, הרמתי ידיים לשמים, בהודאה, ובתפילה.

בקטנה.. בלי להשקיע הרבה, סורי :)

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
כשהבן שלי הרים ידיים אחרי שניפץ את תבנית הביצים, בטעות, כמובן, ואמר אני לא יודע איך להתחיל לאסוף אותם, ואני הגעתי, ליטפתי, ואמרתי לו לא נורא, זה קורה. למרות שהרגשתי את הוורידים שלי מתפצפצים, הרמתי ידיים לשמים, בהודאה, ובתפילה.
אז אין המשך? הכל ממשיך אותו דבר, רק שהוא מעודד?!
ועל מה הוא מודה?
זה יותר 'חסר', ולא כ"כ 'סיום טוב', לדעתי.
אבל עזוב, נשאיר א"ז לפעם אחרת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה