בקשה להחזר מס - מישהו יכול לעזור לי?

• פותח הנושא Netta
  • פורסם בתאריך

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
שלום,
ברשימה של המסמכים שאני צריכה להביא בשביל להגיש בקשה להחזר מס על שנת 2019
כתוב:
"מי שאין בבעלותו נכס מזכה - אישור תושב + הסכם שכירות, חברות בקופ"ח, אישור לימודים, הסכמי שכירות על נכסים שבבעלותו. (יתכן וידרשו מסמכים נוספים"

מה זה נכס מזכה?
במידה ואני גרה בשכירות, האם אני צריכה להביא אישור תושב, חוזה שכירות, וחברות בקופ"ח? (אני לא לומדת.)

וכן כתוב:
"אישור שחרור מצה"ל"
אני אמורה להביא את הפטור שלי מהצבא? למה?

"ניכוי מס במקור - בנק/ביטוחים/פיצויים/קפ"ג"
מה זה?

תודה רבה על המידע!

A052

משתמש סופר מקצוען
שלום,
ברשימה של המסמכים שאני צריכה להביא בשביל להגיש בקשה להחזר מס על שנת 2019
כתוב:
1. "מי שאין בבעלותו נכס מזכה - אישור תושב + הסכם שכירות, חברות בקופ"ח, אישור לימודים, הסכמי שכירות על נכסים שבבעלותו. (יתכן וידרשו מסמכים נוספים"
מה זה נכס מזכה?
במידה ואני גרה בשכירות, האם אני צריכה להביא אישור תושב, חוזה שכירות, וחברות בקופ"ח? (אני לא לומדת.)
2. וכן כתוב:
"אישור שחרור מצה"ל"
אני אמורה להביא את הפטור שלי מהצבא? למה?
3. "ניכוי מס במקור - בנק/ביטוחים/פיצויים/קפ"ג"
מה זה?
תודה רבה על המידע!
1. אתם גרים ביישוב שיש בו הטבות מס? אם כן אתם צריכים להביא לכך הוכחות וזה מה שהם מבקשים. אם לא זה לא רלוונטי.
2. לא רלוונטי. חייל משוחרר זכאי להטבות מס ולכן מבקשים, אתם לא חייל משוחרר.
3. אם נוכה לכם מס מהשקעות דרך הבנק או חברות ביטוח וכדו', צריך לצרף על כך אישור. אם לא אז לא רלוונטי.

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
1. אתם גרים ביישוב שיש בו הטבות מס? אם כן אתם צריכים להביא לכך הוכחות וזה מה שהם מבקשים. אם לא זה לא רלוונטי.
2. לא רלוונטי. חייל משוחרר זכאי להטבות מס ולכן מבקשים, אתם לא חייל משוחרר.
3. אם נוכה לכם מס מהשקעות דרך הבנק או חברות ביטוח וכדו', צריך לצרף על כך אישור. אם לא אז לא רלוונטי.
שום דבר לא רלוונטי
תודה רבה!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
תזכורת חשובה! לוודא היטב לפני שאתם מגישים דוח שאכן מגיע החזר ולא להיפך..

הבית בקצה הכפר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מתי אמורים לקבל את ההחזר מס? עוד החודש?

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
תזכורת חשובה! לוודא היטב לפני שאתם מגישים דוח שאכן מגיע החזר ולא להיפך..
איך אני יכולה לוודא?
אני דיי בטוחה שהם לקחו לי יותר ממה שהם היו צריכים, אבל איך אני יכולה לדעת בבירור?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אם אתה מגישים ומטפלים בעצמכם (לא מומלץ) תבדקו כאן https://www.misim.gov.il/shsimulatormas/main.aspx?

לגבי משך זמן הטיפול יכול לקחת כמה חודשים ולפעמים גם שנה, החוק מחייב אותם להחזיר עד שנה.

תלוי גם באיזה פקיד שומה ובאיזה תקופה אם יש להם עומס גדול או לא.

בכל מקרה אחרי ההגשה תוכלו לפנות שוב לבדוק מה קורה עם ההחזר ??

כשמגישים דרך מייצג הוא דואג קודם כל לפתיחת התיק במס הכנסה ואז ניתן לשדר את הדוח מה שבד"כ מקצר את התהליכים

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה