עזרה בעל הדירה מתחמק!

מקפיצה

משתמש מקצוען
אם הוא לא ישלם. תמיד יש לכם את האופציה להמשיך לגור בדירה אחרי תקופת השכירות מבלי לשלם לו.

אין לו מה לעשות במצב כזה חוץ מלדרוש פינוי בבית משפט שזה תהליך של לפחות חודשיים.
מקווה לא להגיע למצב כזה :eek:

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אם הוא לא ישלם. תמיד יש לכם את האופציה להמשיך לגור בדירה אחרי תקופת השכירות מבלי לשלם לו.

אין לו מה לעשות במצב כזה חוץ מלדרוש פינוי בבית משפט שזה תהליך של לפחות חודשיים.
הליך מהיר - חודש.

א.מ.ב.

משתמש צעיר
אבל אז לא יחייבו אותם על הזמן שנשארו בדירה?

ממש מקומם, אנחנו סבלנו גם עם משכיר נוראי שלא עניין אותו שאין לנו מים חמים או שיש בעיה בלוח חשמל ולכן אסור להפעיל מזגן ורק אחרי שאיחרנו לו תשלום והיינו "גנבים" כלשונו הוא הזיז ת'צמו.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
אם הוא מציית לדעת תורה ,אני פניתי להרב שפרן והבעה''ב שראה שאני רציני שילם עוד לפני הדין תורה
הכי מומלץ לפתוח לו תיק.... תגבו ממנו גם את זה , הוא יתחרט על הרגע
[אא"כ הוא אדם לא ציית דינא שאז יש לפעול כנגדו ע"פ הוראות החוק של הציוינים]

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
ואגב זה נקרא בחוק 'כשלון תמורה' שבגינו אפשר לבטל,
כמובן תצטרכו להוכיח ולשמור את כל הקבלות על ההוצאות, כמו כן גם את יצירת הקשר איתו בהקשר לסיפור שציינתם,
נ.ב יכול להיות שאם תציעו לו להוריד את סכום הצקים ולפרוס לו זה יקל עליו מבחינה רגשית לענות לטלפון כי בסוף זה באמת בור רציני....

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תתקשרו אליו, תנהלו שיחה חביבה בנידון, ותדאגו שבשיחה הוא יאמר שהוא ישלם, או שתגידו לו שהוא אמר שישלם והוא יאשר את זה. כמובן שתקליטו את השיחה, ואז אתם מסודרים.
בית דין מאשר ללכת לבית משפט במקרים כאלו, ובבית משפט יחייבו אותו כל שקל שהוצאתם כולל הוצאות משפט כגון אובדן ימי עבודה וכד'.
אני מניח שאם הוא יקבל תביעה, הוא ישלם, ולא ירצה להתעסק עם זה.

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אם הוא מציית לדעת תורה ,אני פניתי להרב שפרן והבעה''ב שראה שאני רציני שילם עוד לפני הדין תורה
הנ"ל נראה הכי אקטואלי.
ואם לא ציית דינא, ניתן להוציא מכתב מעו"ד.

בדר"כ לאנשים נורמטיביים זה אמור להספיק וחבל לבטל שיקים ולרוץ לבית משפט...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
השאלה היא איך תמיד הוא מתנהג
אם זו התנהגות קבועה של התנערות מאחריות- הכעס צודק
אבל אם נפלה עליו הוצאה של 3800 ש"ח ביום בהיר בלי הכנה מראש
ואין לו מאיפה לשלם
אולי הוא מרגיש אי נעימות?

חוץ מזה כמה זמן אתם גרים בדירה?
תקופה קצרה או ארוכה? כי אם מדובר בכמה שנים לא בטוח שהוא צריך לשאת בכל הנזק
צריך לבדוק עם מורה הוראה.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ואין לו מאיפה לשלם
1. ואם גם להם אין?
ובכלל, מה שהוא חייב לשלם - זה גם אם אין לו. יועיל בטובו לפנות לגמ''ח ולהשיב את מה שהוא חייב.
2. גם אם הם גרים הרבה שנים שם, אם זה בלאי טבעי זה מחובתו לשלם זאת, הוא אמור לספק דירה ברת מגורים. זה לא משנה התקופה כלל.
הכי נכון כמו שכתבו, לפנות לרב בורר/דיין וכד' - עם פניה לבי''ד, ואם לא עוזר מכתב מעו''ד, ובית משפט.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לא אמרתי שזה הגיוני להתנער מתשלום
אבל יתכן שזה שהוא לא עונה זה ממבוכה עד שיתארגן עם התשלום
ולא כי הוא מנסה לברוח מתשלום.
אני לא מצדיקה את ההתנהגות הזאת, אבל אם זה מקרה חד פעמי - לא בטוח שמדובר בנוכלות וצריך לטפל בו כמו פושע מועד כמו שכתבו כאן...
ולגבי מי צריך לשלם וכמה- לא בטוח שמה שברור לנו ברור בהלכה.

אני למשל הופתעתי שיש הוצאות שברור לאנשים שהמשכיר צריך לשלם ואילו בהלכה זה לגמרי אחרת...

נערך לאחרונה ב:

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
לא הגינוי שמשכיר ישא בכל בלאי שבדירה עקב שימוש.
לדוגמא, יש נזילה בשירותים, דבר המצוי בכל בית אחר תקופה של שימוש. ועד שיגמר השכירות זה יהיה עוד כמה פעמים. האם המשכיר צריך לשלם?! האם הוא גם צריך להחליף נורה שנשרפה?! האם חבל כביסה שהשתפשף על המשכיר, למה?! פתיחת סתימה בשירותים או במטבח, על המשכיר? למה, הוא סתם, הוא פותח בשבילו?!
בויילר או דוד שמש שהוחלף לפני ההשכרה. השוכר השתמש 5 שנים ונהנה. הבויילר התקלקל ונשאר לו עוד 5 שנים, וכי זה על המשכיר???
יש בלאי נורמלי עקב שימוש השוכר, והתיקון רק לטובת השוכר, המשכיר כלל לא יהנה מזה. עד שתגמר השכירות שוב יצטרכו להחליף, לא הגיוני שזה על המשכיר.
אני מכיר שוכרים שגם פתיחת סתימה בכיור במטבח מטרידים את המשכיר ומורידים מהשכירות. גם גומי של נזילה בשרותים.
והכי מעצבן שהשוכר מגיע ואומר שאלתי רב והוא אמר שהמשכיר חייב לשלם.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
לא הגינוי שמשכיר ישא בכל בלאי שבדירה עקב שימוש.
לדוגמא, יש נזילה בשירותים, דבר המצוי בכל בית אחר תקופה של שימוש. ועד שיגמר השכירות זה יהיה עוד כמה פעמים. האם המשכיר צריך לשלם?! האם הוא גם צריך להחליף נורה שנשרפה?! האם חבל כביסה שהשתפשף על המשכיר, למה?! פתיחת סתימה בשירותים או במטבח, על המשכיר? למה, הוא סתם, הוא פותח בשבילו?!
בויילר או דוד שמש שהוחלף לפני ההשכרה. השוכר השתמש 5 שנים ונהנה. הבויילר התקלקל ונשאר לו עוד 5 שנים, וכי זה על המשכיר???
יש בלאי נורמלי עקב שימוש השוכר, והתיקון רק לטובת השוכר, המשכיר כלל לא יהנה מזה. עד שתגמר השכירות שוב יצטרכו להחליף, לא הגיוני שזה על המשכיר.
אני מכיר שוכרים שגם פתיחת סתימה בכיור במטבח מטרידים את המשכיר ומורידים מהשכירות. גם גומי של נזילה בשרותים.
ב90% מהמקרים הכל כתוב בחוזה.
מאמין שב10%הנותרים הולכים אחר הרוב

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם הרב אמר שצריך לשלם אז מה מרגיז פה ??
זה אומר שזה חורג מבלאי סביר שהשוכר משלם !

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
ההגדרה ששמעתי פעם מרב זה כל דבר שרגילים להזמין אומן לתקן / להחליף חל על המשכיר, ומה שלא חל על השוכר
אין דבר כזה , לא חולק על הרב-רק על מי שמביא בשמו... הכל לפי מה שסוכם או מקובל, אין שום כלל-כל מקרה לגופו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה