בקשה בעלי רכבים - אנא!!! התחשבו בנו

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לי יש פטנט לבעיה של חוסר שימת לב
לקחת פלקת גדול (לא זוכר איך קוראים לזה, אבל זה מעין דף גדול מפלסטיק ששמים אותו במסדרונות של בית הספר ותולים עליו קישוטים למסדרון או כשרוצים למכור/להשכיר את הדירה, ושמים שלט גדול על החלון "למכירה/להשכרה")
להצמיד אותו באזור המועד לשלוליות ולכתוב עליו "נהג יקר, באזור זה יש שלולית של מים.
נא סע לאט שלא תשפריץ עלינו מים.
בתודה
עוברי אורח"
וכך הנהגים יראו שילוט גדול בצבע בולט ויותר ישימו לב

לילי 1

משתמש מקצוען
את עוצרת סתם לנשים בתחנה?
ואם את נוסעת לרחוב הסמוך, וה בכלל צריכות להגיע למקום אחר?
כשמתאים אני עוצרת. אבל לא מתחילה לאסוף נשים מהתחנות,
כדי לגלות שאני נוסעת בדיוק לצד השני של העיר.
אכן, בתחילת דרכי כנהגת הייתי עוצרת בתחנות אבל ראיתי שהתועלת מועטה והמבוכה גדולה וחדלתי. במשך הזמן התחלתי לעצור בצומת גדולה שהומה תמיד וחלק גדול מהממתינות הן בדרכן לשכונה שלי.
חייבת להגיד שגם לי ההתנהגות לא טבעית וכמעט תמיד אני או ממהרת במיוחד או צריכה לקיים שיחת טלפון או אלף ואחת סיבות ל"היום לא", אבל כשזה נכנס להרגל זה כבר לא מביך בכלל וככלל יותר קל.

נותקה

משתמש פעיל
מאוד נהנתי לקרוא את האשכול ואין כעמך ישראל
אבל אם יורשה לי לשפוך את מה שלי יש על ליבי
אני כשאני לבד אני תמיד עוצר טרמפים - אבל רק לאנשים שנראים קצת בוגרים ובאמת צריכים להגיע לאיזה מקום ולא לסתם בחורים צעירים שמשעמם להם ומחפשים לאיפה לצאת ועל הדרך אם נשפך משהו באוטו לא כ"כ אכפת להם (מכמה נסיונות מצערים...)
וביום רביעי האחרון כשהיה גשם זלעפות ההיתי צריך ליסוע מבית שמש לירושלים והיה לי כמה דקות פנויות אז רציתי לעשות סיבוב ולעבור בין כמה תחנות שבדרך כלל עמוסות ולהציע לאנשים להגיע לירושלים בצורה יותר נוחה
בתחנה הראשונה שהיתה עמוסה עצרתי ואמרתי לאנשים שאני נוסע לירושלים ועוד לפני שהספקתי לסיים את המשפט קפצו כמה בחורים צעירים שהיו בפנים ועקפו את המבוגרים ועלו לרכב, התחלתי ליסוע אחרי דקה של נסיעה הם שואלים אם אני יכול לעצור להם בביג
פשוט ההיתי בהלם
א - ההיתי בכניסה לעיר ונכנסתי רק בשביל לעשות חסד ולקחת כמה אנשים לירושלים
ב- היו שם עוד מבוגרים בתחנה שהיו צריכים להגיע לירושלים
ג - תוך כדי שיחה איתם הבנתי שהם פשוט חיפשו מקום לצאת בגלל שיורד גשם
ד- כבר לא יכלתי לעלות עוד אנשים כי זה היה ביציאה מבית שמש והזמן כבר לא נתן לי לחזור לבית שמש שוב
אני כתבתי את זה רק בשביל לשפוך את מה שיש לי על ליבי
כמובן שלבחורים האלו לא אמרתי מילה
ואני לא מצטער שלקחתי אותם
ואני בעז"ה ישתדל להמשיך תמיד לעצור לאנשים בפרט בזמנים כאלו

אמאל'ה קטנה :)

משתמש מקצוען
היה לי כמה דקות פנויות אז רציתי לעשות סיבוב ולעבור בין כמה תחנות שבדרך כלל עמוסות ולהציע לאנשים להגיע לירושלים בצורה יותר נוחה
מרגש!!!! מרגש שיש אנשים מיוחדים כאלה!!!!!!
יכולת לעשות 90000 דברים אחרים בזמן הפנוי הזה, ובחרת לעשות סיבוב ולהעלות לרכב אנשים שישמחו לנסוע ברכב חמים, במקום לעמוד ולחכות בגשם ובקור לאוטובוס..
מצדיעה לך, והלוואי ירבו כמותך!!
מי כעמך ישראל...

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בדיוק קראתי סיפור על כלה שהיתה מוכנה לצאת לאולם עם בגד הכלה הבוהקת שלה ואז קיבלה את ה.......שפריץ
אמנע ממכם את התיאורים שכתבה הכלה אבל אבשר לכם שבסוף היא הסתדרה עם בגד חדשה (אבל לא את זה שהיא בחרה וכו' וכו')

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי חייבת להגיב, גם בתור הולכת רגל וגם בתור נוסעת רכב.

אז כן, גם אני חטפתי שפריצים, פעם בדרך לחתונה עם שמלת ערב ותסרוקת, פעם בדרך לסמינר, והבית לא קרוב בכלל ואין לי איפה ללכת להחליף בגדים חזרה, וגם כמה וכמה שפריצים קטנים בכל מיני פעמים...
אבל תזכרו- הנהג לא מתכון להשפריץ עליך, ובד"כ הוא משתדל לא להשפריץ, אבל לעיתים השלולית מפתיעה (כמו פעם אחת שלקחנו טרמפיסטית עד הבית שלה כי היה גשום וקר ופתאום נתקענו בשלולית רצינית שעשתה המון שפריץ וגם חדרו מים...) לעיתים צריך ללכת יותר לשולי הכביש כי רכב מגיע, רוצים להוריד טרמפיסט, רוצים לפנות או כל מיני סיבות אחרות שקשורות לבטיחות וכו', ואז יש שם שלולית שמשפריצה, לפעמים כ"כ גשום והנהג מתרכז בדרך, ולא שם לב גם לבדוק את מצב המים על הכביש, וכל חריקה קטנה משפריצה מים...
ויש וודאי עוד סיבות למה מים מושפרצים.
אז כן- להשתדל מאוד, ואני גם למדתי מאז ההשפרצות הרציניות שקרו לי, להיות יותר בעומק המדרכה ולא סמוך לכביש, להיות סבלנים ולא להתעצבן על הנהג- הוא לא עשה לך בכוונה, וכמה שיותר אפשרי להתארגן מראש למקרי תאונת שפריץ (לא אפשרי תמיד, אבל הרבה פעמים כן.) כמו להביא עוד גרביים בתיק, מגבוני קליה שיעילות לכתמים, לארוז קניות בשקית כפולה שאחד בתוך השני בכיוון ההפוך ואז זה אטום לשפריצים, וכו'.

אני מבין שאתה לא רוצה לקחת אותי טרמפ, כי אני רטוב כולי, ואתה לא רוצה להרטיב את הרכב שלך, באמת אין לי טענות כלפיך, אבל -------
איך שאני יודעת גם בתור הולכת רגל וגם כאחת עם רכב, בחורף יותר משתדלים לקחת טרמפים וגם יותר מאריכים בדרך ועושים עיקופים כדי לעזור לטרמפיסטים כמה שיותר, אם לא לקחו אותך זה לא בגלל שאתה רטוב ולא רוצים להרטיב וללכלך את האוטו :confused:

ותזכרו שיש חוקים בכביש ולא תמיד מה שברגל הוא 5 דק' גם ברכב הוא ככה, הרבה פעמים זה דורש עיקופים, ועמידה ברמזורים ועיכוב.

shipur

משתמש צעיר
חושבת שאפשר וכדאי להציע בתחנות עמוסות בצמתים אסטרטגיים. דוגמאות מעירנו הקטנטנה: כניסה לברכפלד, כניסה למסילת ישרים, יציאה מחפץ חיים, וכדומה.
לפני שבע שנים גרתי באחת השכונות בקרית ספר, בקביעות כשהייתי יוצאת לעבודה בתל אביב יום יום או להורים בבני ברק/ירושלים הייתי עוצרת בתחנה של הכניסה ומציעה טרמפים לנשים
ניסיתי יותר מ20 פעמים, מבטיחה!
הפעמים היחידות שמשהו (משהי עלתה) זה היה רק עם בעלה ולפעמים אפילו משפחה
אף פעם לא עלתה אישה לבדה שלא הכירה אותי מהזדמנות אחרת
ולא משנה באיזה יום זה היה ואם נסעתי בדיוק לאן שהיא יתכן הייתה צריכה
פשוט לא הייתה התענינות
אני חושבת שזה לא נכנס לציבור שלנו כלל, אני הצעתי כי הרגשתי שאני ברת מזל שיש לי רכב ואני ניידת ורציתי לתומי לעזור גם לאחרות להנות מההזדמנות, אבל זה לא הולך כנראה....
איפה שאני גרה היום כולם נוהגות כך שאין צורך להציע, אין קליינטיות...
האמת, שתמיד אחרי המבוכה הזו של ההצעה ואי ההיענות, דנתי את כולן לכף זכות שבטוח הן חושבות שאני איזה גורם זדוני.....

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נשים תודינה, שגבר יקח אותן?!
אני תמיד מתחבט בשאלה, עד לשד עצמותי.
לדעתי, תלוי איפה גרים.
יש מקומות שאת במרחק נגיעה מהבית, ובלי רכב הדרך יכולה לקחת לך שעות... עד שהאוטובוס מגיע, והסיבובים שהוא עושה... וזה גורם לנושא הטרמפים להיות הרבה יותר נפוץ, גם לנשים.

במקרה שהצעת הטרמפ היא הגיונית (בתחנות כמו בדוגמה הקודמת, ובתחנות כמו התחנה שאחרי צומת רמות, בירושלים- למי שמכיר [תחנה שאפשר לחסוך בה מעל עשרים דקות, אם מגיעים מהר חוצבים לכיוון הכניסה לעיר ואפשר להתייבש בה חצי שעה אם אוטובוס לא יצא... והנסיעה בטרמפ היא חצי דקה]) גם נשים חרדיות יקבלו את ההצעה בשמחה.
כמובן עם אמצעי הזהירות הנדרשים, כמו להתקשר לבעל שניה לפני שאת עולה ולהגיד לו: אני חוזרת אליך עוד דקה, עליתי לטרמפ לכניסה לעיר. לנהג זה נשמע כסיום שיחה שגרתי והוא יודע שמישהו מחכה שעוד דקה תחזרי אליו.
וברור שאת צריכה להתרשם מאופי הטיפוס לפני שאת מחליטה להיענות או לסרב.

saryk

משתמש מקצוען
לפני שבע שנים גרתי באחת השכונות בקרית ספר, בקביעות כשהייתי יוצאת לעבודה בתל אביב יום יום או להורים בבני ברק/ירושלים הייתי עוצרת בתחנה של הכניסה ומציעה טרמפים לנשים
ניסיתי יותר מ20 פעמים, מבטיחה!
הפעמים היחידות שמשהו (משהי עלתה) זה היה רק עם בעלה ולפעמים אפילו משפחה
אף פעם לא עלתה אישה לבדה שלא הכירה אותי מהזדמנות אחרת
ולא משנה באיזה יום זה היה ואם נסעתי בדיוק לאן שהיא יתכן הייתה צריכה
פשוט לא הייתה התענינות
אני חושבת שזה לא נכנס לציבור שלנו כלל, אני הצעתי כי הרגשתי שאני ברת מזל שיש לי רכב ואני ניידת ורציתי לתומי לעזור גם לאחרות להנות מההזדמנות, אבל זה לא הולך כנראה....
איפה שאני גרה היום כולם נוהגות כך שאין צורך להציע, אין קליינטיות...
האמת, שתמיד אחרי המבוכה הזו של ההצעה ואי ההיענות, דנתי את כולן לכף זכות שבטוח הן חושבות שאני איזה גורם זדוני.....

לא רק שאין התענינות, לפעמים אני מרגישה שמסתכלים עלי כמו---- כאילו, הפדיחה היא שלי שבכלל חשבתי לעצור ולהציע...
ניסיתי לעצור לא מעט פעמים ולהציע, אז או שזו שפנית אליה מסתכלת אלייך ולא מבינה מה בכלל את רוצה מחייה ולא טורחת לענות. או שהיא צועקת לך ממרחק של 3 מטר "לאן?" ואת צריכה לחזור 3 פעמים על היעד, עד שהיא קולטת ואומרת לך "אה, לא. תודה".
ובכן, אחרי כמה וכמה פעמים לא נחמדות כאלה, הפסקתי לעצור , אלא אם כן זה פרצוף מוכר מהשכונה.
וזה ממש חבל.........

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בעל רכב???
אתה יושב לך ברכב המחומם שלך, בחוץ יורד גשם זלעפות (ב"ה), אתה נוסע הביתה.
אנא ממך תתחשב בי ---
הולך הרגל התמים, שרוצה לבוא הביתה כמה שיותר מהר, בגלל הגשם והקור, ו......פתאום שפריץ !!!!
מסתובב לראות מה קרה.
אוי לא שמת לב ונסעת מידי מהר ועברת בשלולית ואני נרטבתי עד לשד עצמותי!!!
אני מבין שאתה לא רוצה לקחת אותי טרמפ, כי אני רטוב כולי, ואתה לא רוצה להרטיב את הרכב שלך, באמת אין לי טענות כלפיך, אבל -------
תתחשב בי!!!
סע לאט ובטוח!!!!
אם אתה רואה אותי על המדרכה תאט עוד יותר!!!
באמת לא חסר לי עכשיו לקבל עוד שפריץ....
תודה רבה רבה, אין לי מילים על ההתחשבות.
תזכורת!!!!

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני חייב להעלות כאן על נס מעשה אצילי שראיתי כאן היום בבני ברק.
באמצע הגשמים הסוערים וליד הכביש עמדו כמעט 10 אנשים שפשוט לא יכלו לעבור את הכביש בגלל שכולו היה "נהר" די עמוק ולא היה אפשרות לעבור מבלי להרטב.
אברך יקר עבר שם עם האוטו שלו וראה את מה שקורה ופשוט הוא נעמד ליד המדרכה וכולם נכנסו לאוטו שלו מצד אחד, ויצאו מהדלת השניה וכמובן לא נרטבו.
ה' ישלם לו בכפל כפליים בשפע ברכה והצלחה.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בהקשר לכל הנ"ל, רק רציתי לציין כי הממתינים לאוטובוס, זו בעיה הלכתית לקחתם בטרמפ, מפני שהחברה זכתה בהם, כמבואר בסוגיית מצולות של דגים. ואכמ"ל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה