קורונה בעלי דם מסוג O+ מחוסנים יותר ??

צפורה לוי

משתמש מקצוען
אני O+, בעלי (שאיננו O+) חלה בקורונה, הייתי איתו ברכב ביחד, כשנסענו במשך שעה עם חולה שעדין לא ידע שהוא חולה. בעלי נדבק ואני לא. וכן כמה ימים שהיינו אני והילדים עם בעלי עד שיצאו התסמינים, שרק אז בעלי שמר על בידוד. וב"ה גם הילדים לא נדבקו, חלקם בוודאי O+ אבל אינני יודעת אם כולם.

בני2

משתמש מקצוען
אנשים שסוג הדם שלהם הוא O עשויים להיות פחות פגיעים לנגיף הקורונה ובעלי סיכוי נמוך יותר לפתח מחלת Covid-19 קשה - כך עולה משני מחקרים שהתפרסמו השבוע.
מחקר אחד שנערך בדנמרק בקרב 7,422 אנשים שנמצאו חיוביים ל-Covid-19 גילה שרק 38.4 אחוזים מהם היו בעלי סוג דם O, אף על פי שחלקם של בעלי סוג דם זה בקבוצת מדגם גדולה יותר של 2.2 מיליון בני אדם ומשקפת את חלקם באוכלוסייה הכללית, עמד על 41.7 אחוזים. לשם השוואה, 44.4 אחוזים מהחולים החיוביים בקבוצת המחקר היו בעלי סוג דם A, למרות שחלקם באוכלוסייה הכללית נמוך יותר ועומד על 42.4 אחוזים.
המחקר השני בנושא נערך בקנדה, ובו נמצא שמתוך 95 חולים קשים ב-Covid-19 שיעור גבוה (84 אחוזים) מבעלי סוג דם A או AB נזקקו להנשמה מלאכותית. זאת, לעומת שיעור של 61 אחוזים מהחולים בעלי סוג דם O או B. עוד גילו החוקרים כי חולים עם סוג דם A או AB אושפזו בטיפול נמרץ לתקופה ממושכת יותר - אשפוז חציוני של 13.5 ימים, לעומת נתון חציוני מקביל של 9 ימי אישפוז עבור חולים קשים עם סוג דם O או B.

המחקר השני בנושא נערך בקנדה, ובו נמצא שמתוך 95 חולים קשים ב-Covid-19 שיעור גבוה (84 אחוזים) מבעלי סוג דם A או AB נזקקו להנשמה מלאכותית. זאת, לעומת שיעור של 61 אחוזים מהחולים בעלי סוג דם O או B. עוד גילו החוקרים כי חולים עם סוג דם A או AB אושפזו בטיפול נמרץ לתקופה ממושכת יותר - אשפוז חציוני של 13.5 ימים, לעומת נתון חציוני מקביל של 9 ימי אישפוז עבור חולים קשים עם סוג דם O או B.

"כרופא מטפל, זה נמצא באחורי התודעה שלי כשאני מעריך את מצבם של חולים. אבל במונחים של סמן חד משמעי - נחוצים מחקרים חוזרים ונשנים שיראו תוצאות שונות באיזורים שונים", אמר ד"ר מיפינדר סקון, רופא במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הכללי בוונקובר ומי שעמד בראש המחקר הקנדי.

"אני לא חושב שסוג הדם מהווה גורם סיכון חמור יותר מגורמים אחרים כמו גיל, מחלות רקע וכדומה", אמר ד"ר סקון, "אם יש לך סוג דם A זאת לא סיבה להיכנס לפאניקה, באותה מידה שבעלי סוג דם O לא צריכים להיות שאננים ולהרגיש שהם חופשיים להתקהל ".

לסיכום אם מסתכלים על המספרים, זה ממש לא משמעותי וודאי לא ברמה כזו שאפשר להקל במשהו...

רבקה@

משתמש פעיל
לא קראתי את כל הנ"ל ואין לי מידי הרבה בקיאות,
אבל-
אני יודעת ממ"דא שזה פשוט שטות שהומצאה בגל הראשון ואיכשהו עדיין מסתובבת
למרות שאין שום הוכחה מספרית לזה
הלבורנטית\הבודקת\איך שקוראים לה ממדא אמרה לי שהם לא ראו שום הבדל בין הנבדקים עם סוגי הדם השונים.

ברון

משתמש מקצוען
הסוג המדובר הוא יותר מחוסן. שזה אומר שהוא מסוגל להתמודד יותר בקלות עם נגיפים הצצים והולכים. אבל זה לא אומר שהם לא נדבקים.
במילים אחרות הם כמו ילדים.. סופגים את הנגיף ומעבירים הלאה.....

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה שטויות, קרובת משפחה שלי יש לה o+ והיא קיבלה את זה קשה, ממש היה לה את כל התסמינים וקשיי נשימה, בצורה לא קלה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יש אכן פער באחוזים בודדים לטובת סוג דם O+
אבל זה ממש פעם קטן
אני מכירה לא מעט O'ם שחלו בקורונה כשבחלק מהמקרים אחרים שהיו בבית עם סוג דם אחר, לא נדבקו.
לסמוך על זה כ"חסינות" ודאי שאי אפשר.

דין טוב

משתמש פעיל
לא נכון בכלללל,
מכירה O+ שנדבק ובני משפחה מסוג דם שונה שלא נדבקו...
הכל משמים, אין פה כללים, אף אחד לא יכול הבין איך משפחה אחת חלק נדבקים וחלק לא....

save as

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אצלינו במשפחה ה-O+ שנדבקו
חלו בצורה קשה יותר משאר בני המשפחה בעלי סוג דם אחר.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כשהיינו במלונית היתה שם משפחה שלמה עם דם O חלק מינוס חלק פלוס והאבא היה מאושפז תקופה... הם ממש צחקו לתאוריה...
במשפחתי יש O מינוס קיבלת את זה קל וAפלוס קיבל את ז ה קשה...כך שבאמת מופרך...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הכל משמים, אין פה כללים, אף אחד לא יכול הבין איך משפחה אחת חלק נדבקים וחלק לא....
לנגיף יש מוטציות, כנראה לכן, חלק נדבקים במוטציה אחת, וחלק במוטציה אחרת.

אני מכירה משפחה שחצי ממנה היו חולים בבין הזמנים, והם הלכו כל המשפחה למלונית.
ועכשיו, יותר מחדשיים אחרי זה, החצי השני של המשפחה חלו. למה? איך? לוידת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה