בני ברקיות - שביתה בגני עירייה החל מיום שני

yamb

משתמש צעיר
התקשרתי ל-106 וענה תא קולי שאין שביתה
תתקשרי גם את...
וגם היא :)

שכנה שלי עובדת בעריה ובררה גם היא בדרכים שלה ונאמר לה שאין שביתה.

SARI5

משתמש צעיר
התקבלה הודעה מוקלטת ממנהל אגף החינוך של העיריה שהכל כרגיל מחר.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שרינה;2489302:
עיריית בני ברק הוציאה הבוקר (ראשון) צו מניעה כנגד הגננות והסייעות המבקשות לשבות בגיבוי ההסתדרות - במחאה על העובדה שהן מחוייבות לעבוד בקייטנות בחופשה שלפני חג הפסח.

במהלך הדיון, הורה בית הדין להסתדרות שלא להשבית את הגנים מחר, והעניק אורכה של כמה ימים לשני הצדדים בכדי לנסות ולהגיע לפתרון בימים הקרובים במטרה למנוע את המשבר. באם הצדדים לא יגיעו להבנות עד סוף השבוע, יתקיים דיון נוסף.

יצויין, כי במהלך הדיון הזכירו הנוכחים כי הורים רבים מגבים את העירייה ואינם מבינים על מה השביתה בפרט בימים אלו של ערב חג.

מדוברות עיריית בני ברק נמסר: "גני הילדים העירוניים בבני ברק, יפעלו מחר, יום שני, כרגיל, ולא תתקיים בהם שביתה, לאחר שביה"ד האזורי לעבודה בתל אביב לא אישר את קיום השביתה, במסגרת בקשת העירייה לצו מניעה זמני נגד החלטת ההסתדרות להשבתת הגנים העירוניים, ובמהלך הימים הקרובים יתנהל מו"מ בין הצדדים".

לא מוזכר כלל שהסייעות אמורות לעבוד חינם אין כסף,
אלא רק טענה על עצם העבודה בערב חג..
מה האמת?
(רק סקרנות.)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י חני יוספי;2487305:
לפני מה שהבנתי,
הסיעות מתבקשות לעבוד בימי ער"פ - כמו שרשום בתנאי החוזה שלהם,
זו המשרה ואלו התנאים, והם חתומות על כך.

הגיע ראש עיר ראשון שדורש מהעובדים לקיים את מה שהם חתומים עליו.

אומנם, באופן אישי - ליבי על הסיעות, אבל, יש הסבר מאחורי הדברים ואין להתעלם מכך.

לא יודעת מה הבנת מאיפה!!
הוא לקח את הבטן הרכה, נשים מסורות שעובדות מצאת החמה עד צאת הנשמה ומפרנסות בתים. ובהן הוא פוגע.
נכון בשם ההתייעלות.

מבחינה פיננסית הוא וודאי צודק וקופת העיר היא דבר חשוב מאד.
אבל זה חסר אנושיות באותה מידה בדיוק.

ואני כותבת את זה בתור קרובה לסייעת בחינוך המיוחד.
שאכן רוצה לעזוב את העבודה בעקבות הניצול שחוגג.

נכתב ע"י חני יוספי;2487383:
1. מי שהחל במהלך של פתיחת גנים של עמותות - זה לא ראש העיר הנוכחי, ומי שעשה את זה - אין לו מחילה!
2. סייעות חתמו על X ימי עבודה, היו כמה שנים שראשי עיר לא דרשו לעבוד את מה שחייבים, בא ראש עיר ומחייב לעבוד לפי החוזה, אפשר לראות את זה בהרבה צורות, אני רואה פה משהו סביר לחלוטין וכולל מימד של שמירה על הקופה הציבורית.
3. השבתת גנים בגלל שדרשו ממך לעבוד לפי החוזה? לא נשמע מידתי בכלל.

ובכן, כמה דיוקים ברשותך:
לא היה להן חוזה!
כיאה לחאפריות החרדית. עד לאחרונה שהן נאלצו לחתום.

וימי העבודה נקבעו כך מפני שמשרתן לא נחשבת כ"חינוכית" כמו הגננות שמקבלות את שכרן ממשרד החינוך, אלא הוא מגדיר אותן כעובדות משרד!!
בלי להתחשב בכך שבפועל הן לא ממש עובדות משרד... ועבודתן תובענית ומתישה מאד ללא תנאים הולמים ובניגוד למה שהיה מקובל עד כה בתחום.

אני שמחה שהן לקחו יוזמה, אם כי ליבי על האמהות.

(נכתב בלת"ק)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
זו הודעה מטעם דוברות העירייה, מה פלא שנכתב בה מה שנוח לעירייה להעביר לציבור (למשל על ציבור ההורים התומך במהלכי העירייה).

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י חפציבה;2487848:
הדברים האלו הם ממש נגד החוק!
ואפשר לתבוע אותם בקלות!!!
אם כל אחד שנפגע היה תובע ונלחם בלי להתעצל, הם כבר היו לומדים את הלקח מזמן
חבל שהעובדים מוותרים ומתייאשים כל כך מהר, וכולם ממשיכים לסבול...
(כמובן צריך גם היתר הלכתי בשביל לתבוע!)

קשה מאד לצאת נגד מאפיונרים, בכל קהילה שהיא.

נכתב ע"י רותי קפלר;2487995:
כן,
אבל יש משהו מוזר בזה שמצפים מנשות פרוג לרחם על אנשים שאמורים לעבוד עד ערב פסח,
בזמן שרובינו עובדות עד החג ממש, ואם ניקח ימי חופש זה יהיה רק על חשבוננו. (אולי אולי הבוסית הנחמדה תשלם על יום שרפת חמץ).

זה שהסייעות מרוויחות מעט מדי, זה סיפור אחר ועצוב. עליו באמת ראוי למחות.

אבל לעבוד בניסן? כולנו עובדות. לעבוד בתמוז? כולנו עובדות.

יש הבדל קטן בינינו.
שאנחנו יצאנו לעבודה זאת בעיניים פקוחות וידיעה ברורה שאלו תנאי העבודה לטוב ולמוטב (ואפשרויות השכר וההתקדמות בד"כ בהתאם...).
והן יצאו לעבודה בידיעה ברורה ועיניים פקוחות שתנאי השכר כוללים בתוכם חופשות כאלו ואחרות, ואילולא זאת הן היו בוחרות אחרת, או בעצם מבצעות את הבחירה כרגע.

נכתב ע"י עין טב;2488353:
להלן מידע הידוע לי:
ראש העיר המשיך במהפכת קודמיו, מהפכה שנגזר עליהם מהשלטון, להבריא את העיר. לאור זאת הם פעלו למנף את צפון העיר במגדלים, איזורי תעשיה וכו'. ואל תשכחו שמדובר בעיר שחמישים אחוז משלמים ארנונה רק 10 אחוז ועוד רבים אחרים שאומרים אם כולם לא משלמים למה אני כן ישלם. ואז כשהעיריה הגיעה למצב קופה יפה, פתאום לאט לאט מגלה ראש העיר שהכל מתאייד לו מתחת לאצבעות. לבקשתו בודקים אנשי הלשכה את מצב הכספים, ומתברר ששמונים אחוז! מהתקציב הולך ל-5 אחוז מהתושבים, כלומר לגני הילדים. ושאף אחד לא ירמה את עצמו, זה לא סוד שלעבוד בגני ילדים של העיריה זה מכרה זהב, אין כאלו משכורות בשום מקום בארץ!!!. בהמשך מתברר גם שהגננות חוגגות, מגיעות מתי שבא להן, יוצאות מתי שבא להן, והכל בחסות 'הרוגע' החשוב שיהיה לגננות כדי שיוכלו לחנך מתוך רוגע ושלוה. הגיעו הדברים לידי כך שכשראש העיר שלח ביקורת לגנים נתפסה בחורה שבדרך לסמינר חותמת נוכחות במקום אמא שלה הגננת. בקיצור, מקסימום שכר במינימום עבודה. אז פשוט ראש העיר החליט לעשות סדר ולאמר אם כבר משכורות טובות לפחות תהיו כמו הגננות של העמותות ותתנו את התפוקה שהם נותנים. ודרך אגב, אם העיריה כ"כ גרועה מה איכפת לגננות לעבור לעמותות?.....
בברכה
גננת של עיריית ב"ב

לא יודעת מה את מי את וכמה את "גננת" או אולי את באמת "גננת" שעיוורת למצב הסייעת.
אבל תנאי השכר של הסייעות אולי רק נמוכים ולא תת רצפתיים כמו בעמותות, אבל זה בסדר - זה שואף לשם.

ואל תתני לי דוגמאות מכמה גנבות והתפלחויות שאינן מלמדות על הכלל, כלל וכלל. נשים שעובדות ביושר ומסירות.

נכתב ע"י לבן;2488375:
ומהפן האישי: הגננות והסייעות בגני העירייה של בני ברק עובדות בתנאים מדהימים, שאף עובדת עמותה לא יכולה לחלום עליהם! וההורים שולחים את הילדים לגנים מדהימים ומושקעים ומקבלים העשרה, שעת ליטוף, הפעלה מוזיקלית ומוטורית וארוחת בוקר עשירה בחינם!

כל הקיטורים נגד ראש העיר שאני לא מכירה אותו משום צד, הזויים, בהקשר הזה.

תבדילי, תבדילי בין הסייעות לגננות.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מנוחהלה;2489480:
ראיתי במו עיני ואני מגובה בתמונות.
המקלדת סובלת הכל - - -
או שתביאו תמונות, או שלא תוציאו שם רע.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנוחהלה;2489480:
ראיתי במו עיני ואני מגובה בתמונות.

הוזמנת לתוך ביתו לצפות בפשע או שהיית חלק מהצוות המנקה?

באמת, אני מהחסידות האחרונות של ר"הע הנוכחי. אבל עד לדיבורים חסרי שחר.

עין טב

משתמש פעיל
נכתב ע"י mig;2489609:
לא יודעת מה הבנת מאיפה!!
הוא לקח את הבטן הרכה, נשים מסורות שעובדות מצאת החמה עד צאת הנשמה ומפרנסות בתים. ובהן הוא פוגע.
נכון בשם ההתייעלות.

מבחינה פיננסית הוא וודאי צודק וקופת העיר היא דבר חשוב מאד.
אבל זה חסר אנושיות באותה מידה בדיוק.

ואני כותבת את זה בתור קרובה לסייעת בחינוך המיוחד.
שאכן רוצה לעזוב את העבודה בעקבות הניצול שחוגג.

ובכן, כמה דיוקים ברשותך:
לא היה להן חוזה!
כיאה לחאפריות החרדית. עד לאחרונה שהן נאלצו לחתום.

וימי העבודה נקבעו כך מפני שמשרתן לא נחשבת כ"חינוכית" כמו הגננות שמקבלות את שכרן ממשרד החינוך, אלא הוא מגדיר אותן כעובדות משרד!!
בלי להתחשב בכך שבפועל הן לא ממש עובדות משרד... ועבודתן תובענית ומתישה מאד ללא תנאים הולמים ובניגוד למה שהיה מקובל עד כה בתחום.

אני שמחה שהן לקחו יוזמה, אם כי ליבי על האמהות.

(נכתב בלת"ק)

מה השטויות האלו, שום 'לאחרונה' ושום נעליים, אלו סייעות שניות שחתמו על התנאים האלו ביום שהצטרפו לעבודה, וראש העיר דורש מהם לעמוד מאחורי ההתחייבות שלהם, מה לא מובן בזה?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק דבר אחד אני לא מבינה:
אם ההורים משלמים כסף על הקייטנה (נכון שזה סכום קטן, אבל זה מצטבר למשהו...)
למה שהכסף הזה לא ילך לסייעות, ולכל אלו שעובדות בקייטנות? כך שהן יקבלו את התוספת.
ואם זה זמן שהן מחוייבות לעבוד והיה אמור להיות גן - אז ההורים לא צריכים לשלם.

אם הסייעות (שחתמו או שלא חתמו...) לא מקבלות תוספת אלא אמורות לעבוד כרגיל בלי חופש - אז זה לא שונה מכל השנה שהגנים של העיריה אמורים להיות בחינם...
בקיצור, לא הבנתי למה העיריה אמורה גם להרויח את הכסף הזה, וגם לא לשלם תוספת לסייעות...
אני היחידה בעולם שחשבתי על זה?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י עין טב;2488353:
להלן מידע הידוע לי:
ראש העיר המשיך במהפכת קודמיו, מהפכה שנגזר עליהם מהשלטון, להבריא את העיר. לאור זאת הם פעלו למנף את צפון העיר במגדלים, איזורי תעשיה וכו'. ואל תשכחו שמדובר בעיר שחמישים אחוז משלמים ארנונה רק 10 אחוז ועוד רבים אחרים שאומרים אם כולם לא משלמים למה אני כן ישלם. ואז כשהעיריה הגיעה למצב קופה יפה, פתאום לאט לאט מגלה ראש העיר שהכל מתאייד לו מתחת לאצבעות. לבקשתו בודקים אנשי הלשכה את מצב הכספים, ומתברר ששמונים אחוז! מהתקציב הולך ל-5 אחוז מהתושבים, כלומר לגני הילדים. ושאף אחד לא ירמה את עצמו, זה לא סוד שלעבוד בגני ילדים של העיריה זה מכרה זהב, אין כאלו משכורות בשום מקום בארץ!!!. בהמשך מתברר גם שהגננות חוגגות, מגיעות מתי שבא להן, יוצאות מתי שבא להן, והכל בחסות 'הרוגע' החשוב שיהיה לגננות כדי שיוכלו לחנך מתוך רוגע ושלוה. הגיעו הדברים לידי כך שכשראש העיר שלח ביקורת לגנים נתפסה בחורה שבדרך לסמינר חותמת נוכחות במקום אמא שלה הגננת. בקיצור, מקסימום שכר במינימום עבודה. אז פשוט ראש העיר החליט לעשות סדר ולאמר אם כבר משכורות טובות לפחות תהיו כמו הגננות של העמותות ותתנו את התפוקה שהם נותנים. ודרך אגב, אם העיריה כ"כ גרועה מה איכפת לגננות לעבור לעמותות?.....
בברכה
גננת של עיריית ב"ב

נו, באמת...
כמה שטויות בהודעה אחת.
שברת שיא!

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י מקופלת;2489738:
הוזמנת לתוך ביתו לצפות בפשע או שהיית חלק מהצוות המנקה?

באמת, אני מהחסידות האחרונות של ר"הע הנוכחי. אבל עד לדיבורים חסרי שחר.

אני שכנה וצופה ישירות לתוך ביתו.
מי שרוצה מוזמן לשלוח כתובת מייל באישי ואעביר תמונות.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי אמר לך שהוא לא שילם להם מכספו על העבודה?
(בעיריה ברור שיש שחיתויות, אבל אולי פה המקרה שונה?)

לבן

משתמש סופר מקצוען
מנוחהלה,

הדברים שכתבת הם חמורים מאד הן מבחינה הלכתית והן מבחינה משפטית. את משמיצה בן אדם חרדי מעל במה ציבורית אפילו בלי לבדוק את הנסיבות או לתת לו דרך להצטדק.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מנוחהלה;2490042:
אני שכנה וצופה ישירות לתוך ביתו.
מי שרוצה מוזמן לשלוח כתובת מייל באישי ואעביר תמונות.
זוהי חזרה על ההשמצות הקודמות בניסוח אחר.
חבל ההיסחפות הזו. אבל הודעות מהסוג הזה רק מלמדות על שאר ההודעות מהסוג הזה, עד כמה הם ענייניות או שהם נכתבים מתוך דחף לכיון מסויים.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י עין טב;2488353:
להלן מידע הידוע לי:
בברכה
גננת של עיריית ב"ב

מתוך "פרוטוקול ישיבת מועצה לאישור תקציב 2016" עיריית ב"ב
"קדם יסודי זה גני הילדים – בגני הילדים אנחנו רואים עלות של 32 מיליון שרובה הגדול נובע מהסיפור של פרופיל הגננות שהעירייה מעסיקה את כל הגננות ומקבלת בגינן תקצוב ממשרד החינוך בשיעור נמוך בהרבה מהשיעור שהיא מוציאה. נעשית על זה פעולה ברוכה מאד מצד ראש העיר לגייס הכרה של משרד החינוך בדרכים כאלה ואחרות, גם דרכים משפטיות וגם דרכים של הדברות לגייס הכרה מצד משרד החינוך לקבל את מלוא"
תקציב העיריה בשנת 2016 עמד על למעלה ממיליארד ש"ח..

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יד רוחצת יד.
מאד כייף לקבל את היומון שלנו מוטה כל כולו לכיוון הגברדיה, ללא מילה, צד, משהו שיראה כאילו.
שיביא גם את צד הסייעות.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2490368:
יד רוחצת יד.
מאד כייף לקבל את היומון שלנו מוטה כל כולו לכיוון הגברדיה, ללא מילה, צד, משהו שיראה כאילו.
שיביא גם את צד הסייעות.

בחירתך איזה יומון לקרוא. אם בכלל.:)

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י y&m;2490368:
יד רוחצת יד.
שיביא גם את צד הסייעות.

כי אין סייעות.
אין נשים בכלל בעולם, אולי בירח...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה