בנית אתר

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
בואו נעשה רגע סדר -
א. ברור שקוד איכותי ויעיל מתבטא בביצועים עדיפים ולכן גם חוסך במשאבי חומרה ולכן גם בעלויות. אני תמיד אומר את זה ואמרתי את זה גם כאן בפורום, בתגובה לשאלה שנשאלה כאן ממש לאחרונה.

ב. בהחלט ייתכן שמערכת שפותחה מאפס, בnode.js תהיה יעילה יותר וחסכונית יותר במשאבים מוורדפרס.

האם זה אומר שעדיף לבנות כל אתר בnode.js במקום להתבסס על וורדפרס? כמובן שלא.
ולמה לא? כי בדרך כלל היתרון הזה של node.js מתגמד לעומת היתרונות שיש לוורדפרס במקרים של אתרים בסדר גודל בינוני עם אפיון מצוי.
במילים אחרות, אם אתה בונה את הלינקדאין הבא, את הpaypal הבא או את הebay הבא, כמובן שוורדפרס לא נוגע אליך, עדיף שתתחיל לגייס כמה מהנדסי תוכנה, כמה עשרות תוכניתנים, ראשי צוותים וכו.
אבל אם אתה צריך להקים אתר חדשות, אינדקס עסקים, פורטל תוכן, אתר למסעדה, חנות וירטואלית או פרויקטים אחרים בקנה מידה שפוי ונפוץ יותר במחוזותינו, ואתה מתלבט בין האפשרות להתבסס על מערכת מוכנה בקוד פתוח או להתחיל לתפור את הכל מאפס בnode.js, או בטכנולוגיה אחרת, אני חושש שבמקרה הזה מערכת מוכנה לוקחת בגדול (וזה יכול להיות במקרים מסויימים דרופל או מג'נטו או open-cart או אפילו ג'ומלה, לאו דווקא וורדפרס).

עכשיו אתן דוגמה קטנה:
יש אתר שבניתי בשם טלחופש. זה למעשה אינדקס גדול בנושא תיירות ונופש לציבור החרדי. הוא אמנם עדיין בשנתו הראשונה, אבל כבר היום יש בו מאות דפים הכוללים מאמרים, דפי מסעדות, צימרים, מלונות, אטרקציות.... וכו' וכו'.
מבחינת עלויות, ההבדל בין להקים את האתר הזה, על כל הפיצ'רים הכלולים בו, בוורדפרס, לבין להקים את אותו אתר בדיוק בnode.js, הוא הבדל של לפחות 500% להערכתי.

מבחינת ביצועים - האתר הנ"ל הוא בדיוק מסוג אתרי הוורדפרס שנוטים להיות כבדים ואיטיים - הוא כולל הרבה בקשות מהמסד נתונים בכל דף ומבוסס על תבנית מורכבת. ואכן הורגשה באתר איטיות ניכרת. אמנם לא קיצונית, אבל בהחלט היה מקום לשיפור.
למזלי מדובר בוורדפרס, בזכות זה הצלחתי - תוך כמה שעות עבודה - לשפר את זמני הטעינה של דפי האתר במאות אחוזים.
תהליך האופטימיזציה כלל:
- צמצום (קוד js html css
- כיווץ gzip של קוד האתר
- אופטימיזציה ודחיסה אוטומטיים של כל תמונה המועלית לאתר וכל התמונות שכבר היו בו
- קאשינג יסודי של דפי האתר עם שליטה נרחבת על מגוון של פרמטרים
- קאשינג של מסד הנתונים
- ועוד כמה טוויקים
כל זה לקח לי כמה שעות בודדות וכרגע האתר על סטרואידים.
פיתוח מאפס של פתרון ברמה דומה, היה אורך ימים ארוכים וכסף רב.

בקיצור, הפואנטה היא, שמעבר לכל התאוריות הנחמדות והנכונות, יש גם קרקע קשה של מציאות. ועל הקרקע הזו אנחנו עובדים ואם פיתוח מאפס עולה פי 5 ולוקח פי 5 זמן פיתוח, אז לא בטוח שזו בחירה מוצלחת כל כך. גם אם יש לך תקציב ממש גדול ביד.

mat

------- Magicode -------
מסכים עם כל מילה.

רק דיברו פה על תקציב של מליון דולר.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;1244773:
זה בדיוק הטענה. בוורדפרס אתה מגיע הרבה יותר מהר למצב הזה שצריך שרתים חזקים בתקציב מתאים לעומת מערכות שהם יותר low level שם צריך הרבה פחות.

אך באמת לתכנות ברמה נמוכה יש חסרונות של סוג המפתחים כשרונם ותקציבם.

זכות המילה האחרונה :) אחרי הסיכום, של מי שלא הבין את כוונתי (?).

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כל העימות כאן בין odejs לבין WP הוא לא לגמרי הגיוני, זה בכלל לא דברים מקבילים (מערכת מוכנה, מול פלטפורמה טכנולוגית - קונספט ומפרש).
הם לא עושים אותו דבר, מה שגרוע בWP לכאורה היה ממשיך להיות ככה גם אם הוא היה כתוב מיסודו בnodejs (ולא בphp), כי הם שמו שם דגש על XXX שגורם לכך שעובדתית אתר WP (ישר מההתקנה) עובד במהירות שנותנת תחושה כאילו מדובר במערכת פורומים כבדה, וזה בהשוואה בין שתי מערכות תוכן (לא nodejs!!) באותו שרת.

כמובן שאף אחד לא מתווכח על מלכות הWP בהיותה כה קלה מוכנה ניתנת להתאמה מהפרטים הטכניים ועד ההתנהגות הכוללת.

ודאי שphp לוקח חלק משלו ב"כבדות" אבל לא היה פה עימות בין PHP לnodejs, וזה נושא בפני עצמו.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואוו וואוו איזה ויכוח כשהשואלת בכלל לא התכוונה להכנס לויכוח הזה.
נ.ב. האתר שהבאת הוא אתר דרופל.
וכידוע כחובב דרופל יש לה יתרונות אבל גם יש לה חסרונות.
א. זלילת משאבים דרופל מעולם לא חסכה משאבים ודרשה משאבים ניכרים.
ב. עקומת למידה רצינית ביותר.

ולדעתי האישית אפשר לבנות גם בוורדפרס אתר כזה.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
תכל'ס יש לי שאלה ששאלתי פה לפני שנה ולא נענתי
אולי באשכול הערני הזה אקבל תשובה

אני מחפשת לבנית אתר שאמור לעבוד בסינכרון עם טבלאות SQL
מתכנת בעל נסיון תותח ואמין (התשלום בהתאם)
השפות הדרושות
asp.net
mvc
sql server

האם תוכלו להמליץ לי על מישהו כזה או חברה אמינה

mat

------- Magicode -------
נכתב ע"י שקדיה;1247716:
תכל'ס יש לי שאלה ששאלתי פה לפני שנה ולא נענתי
אולי באשכול הערני הזה אקבל תשובה

אני מחפשת לבנית אתר שאמור לעבוד בסינכרון עם טבלאות SQL
מתכנת בעל נסיון תותח ואמין (התשלום בהתאם)
השפות הדרושות
asp.net
mvc
sql server

האם תוכלו להמליץ לי על מישהו כזה או חברה אמינה

נראה לי ש wmw מתכנת בasp.net

לגבי האתר הייתי ממליץ שמתי שפרק נקרא הוא יהיה מסומן בצבע אחר. והייתי עושה הבהוב כזה. סתם זה נותן תחושה אמיתית שאתה קורא עם עוד מישהו. וגם הייתי עושה כפתור שמגריל פרק.
וגם יש לכם טעות שם. "הפרקים שלא נקראו מסומנים בכהה".

אם הייתם עושים בnodejs הייתם יכולים להשתמש ב http://socket.io/ על websocket.
בשביל ה realtime שזה יותר טוב מחיבור רגיל ארוך. וגם העסק שם מונחה אירועים כך שכל פעם שיש עדכון אפשר מידית לשלוח לכל הסוקטים את ההודעה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה