בניית אתר בדרימוויבר ללא מערכת ניהול תוכן

• פותח הנושא chyz
  • פורסם בתאריך

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
בתור מסיימת קורס עיצוב ובניית אתרים מאד מציקה לי השאלה.
אני כיום יכולה להציע ללקוח לבנות לו אתר, כאשר ברשותי הידע בדרימוויבר (html, css) בלבד. האם אינני עושה לו עוול בכך שאני לא בונה על מערכת ניהול תוכן (לא למדתי על מערכות ניהול תוכן, ואני לא לגמרי יודעת כיצד הן פועלות) שמן הסתם יותר קל לעדכן בהם את האתר, ועוד דברים שאני לא מודעת להם?
ואם אכן צדקתי, אז מה מהותו של קורס בניית אתרים לגרפיקאיות שכולל html וcss בלבד?

שאלה נוספת שחשובה לי, אני רוצה להתעסק בעיצוב ולא בבניית האתר, איך לחפש עבודה בתחום, אם לעבוד בשיתוף מתכנת כמה רווח כבר נשאר לגרפיקאית?
אשמח לשמוע דעתכם המלומדת

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הכלים שאיתם יצאת מ"קורס בניית אתרים" שסיימת, כנראה מאפשרים לך לספק פתרון מקצועי לנתח קטן מהלקוחות שאת עשוייה לפגוש.

החלק האחר יצטרך בחלקו למערכת ניהול תוכן בסיסית, שאת זה תוכלי להציע לו רק אחרי שתלמדי לעבוד עם מערכת כזו. ובחלקו יצטרך פתרון אפילו יותר מורכב שבו תוכלי ליטול חלק כמעצבת במקביל למתכנת שיעשה את יתר העבודה. אבל גם לשם זה תצטרכי להשתפשף וללמוד לעצב תבניות ולהבין את שיטות העבודה בעיצוב לסביבת ווב דינמית.

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני מסכים עם שעיה בכל מילה.
רוב הלקוחות שלך, ירצו אתר עם מערכת ניהול פשוט ונוחה לתפעול.
יש בפורום כאן עשרות פוסטים בזה, אני ממליץ על GetSimple , מערכת פשוטה ונוחה, ויש תרגום לעברית..

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לכן הקמתי קורס ללימוד מערכת קוד פתוח, כי גם אני הרגשתי שזה חסר מאד בפניה ללקוחות.
אגב, אם את רוצה, את יכולה להצטרף.

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
קודם כל תודה על התשובות שמוסיפות הרבה
אני לא מעונינת להכנס לתחומים כמו php ועוד כל מיני מושגים ששמעתי תוך כדי הקורס האם אני אגמור במערכות ניהול תוכן, או שצריך לצבור עוד ועוד ידע -תחום התכנות ממש לא מתאים לי.
ושוב אני שואלת, יש ביקוש לעיצוב אתרים שאינו כולל תכנות ובניה?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י chyz;503981:
קודם כל תודה על התשובות שמוסיפות הרבה
אני לא מעונינת להכנס לתחומים כמו php ועוד כל מיני מושגים ששמעתי תוך כדי הקורס האם אני אגמור במערכות ניהול תוכן, או שצריך לצבור עוד ועוד ידע -תחום התכנות ממש לא מתאים לי.
ושוב אני שואלת, יש ביקוש לעיצוב אתרים שאינו כולל תכנות ובניה?

התשובה היא - תאורטית כן. - אני מכיר מעצב מבוגר וותיק שרמת הידע הטכני שלו דומה לשלך. אבל הוא מעצב מאוד וותיק ומנוסה, בוגר בצלאל והוא לא אוהב להתעסק עם הצדדים הטכניים של מלאכת בניית האתר. אז הוא מעצב נטו ועובד עם חבר'ה טכניים שהופכים את העיצובים שלו לאתרים חיים ונושמים.

ברמה המעשית האם אני ממליץ לך לנסות לעבוד ככה? -לא. אלא אם כן את מאמינה ביכולת שלך כמעצבת ומאמינה שאנשים יעבדו איתך בגלל הערך שהעיצוב שלך יוסיף לאתר שלהם.
אני ממליץ לך להרחיב את הידע שלך ולהכיר את עולם הCMS - שזה הדרך הנפוצה והמקובלת לבנות אתרים היום.

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אפשר קצת הסבר מה זה cms ?
תודה

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
כעקרון, אם תהיי שכירה, תקבלי לפי שעה, וזו האפשרות הנמוכה ביותר.
אבל, גם בתור עצמאית, כדאי לך למצוא מתכנת, ולהביא את הלקוח. ולא להיפך, לחזר אחרי מתכנתים שיואילו לתת לך את העיצוב ונתח מהרווחים.

נ.ב. כנראה שאחרי כמה פרוייקטים תמצאי את עצמך גם מעצבת עבור לקוח של המתכנת הקבוע שלך, אבל יהיה לך שיקול דעת האם את יכולה לקחת את העבודה, או שיש לך מספיק לקוחות משלך.

העיקר העיקרי בנושא: תני פתרון כולל !
את זו שצריכה להיות הכתובת היחידה והבלעדית לפתרון כולל.
שזה אומר עיצוב [כולל עיצוב שימושיות], תיכנות [במקרה הצורך], רישום דומיין, ואיחסון.

לקוח בא לבקש "אתר", ולא לחפש לעצמו תעסוקה ולמידת מושגים בהתרוצצות.
היום לא הולכים לחנות בדים, ואחר כך לחייט, ובסוף לבחור כפתורים במרכז העיר... [אם כי יש כאלו]

ארז ליברמן

משתמש צעיר
הערה חשובה שלא נכתבה...

לדעתי האישית שווה לך ללמוד את נושא המערכות ניהול תוכן - כי זה מה שרץ היום.
יש די הרבה מדריכים שמסבירים ממש מהתחלה לדוגמא זה:
http://edenorion.com/joomla_course/video-guides/part1/intro
לג'ומלה.
בכל אופן גם מי שמתעסק עם מערכות ניהול תוכן חייב לדעת html וcss כדי לעבוד - ככה שמה שלמדת בקורס בניית אתרים הוא אולי לא מספיק כדי לבנות אתרים עם cms אבל הוא בכל מקרה הבסיס שאת חייבת ולא יכולת לדלג על השלב הזה.
נ.ב
לפי מה שראיתי מאחד הבוגרים -הקורס בפרוג מאוד מאוד טוב.הרבה יותר מכמה מכללות שאני מכיר...

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ארז ליברמן;504333:
לדעתי האישית שווה לך ללמוד את נושא המערכות ניהול תוכן - כי זה מה שרץ היום.
יש די הרבה מדריכים שמסבירים ממש מהתחלה לדוגמא זה:
http://edenorion.com/joomla_course/video-guides/part1/intro
לג'ומלה.
בכל אופן גם מי שמתעסק עם מערכות ניהול תוכן חייב לדעת html וcss כדי לעבוד - ככה שמה שלמדת בקורס בניית אתרים הוא אולי לא מספיק כדי לבנות אתרים עם cms אבל הוא בכל מקרה הבסיס שאת חייבת ולא יכולת לדלג על השלב הזה.
נ.ב
לפי מה שראיתי מאחד הבוגרים -הקורס בפרוג מאוד מאוד טוב.הרבה יותר מכמה מכללות שאני מכיר...

האתר שלך, והאתרים שבנית מדהימים! האם הם אתרי פלאש כולם?

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
א. בהחלט יש מקום לעבוד ללא לימוד את העניין של ניהול תוכן לא מזמן התחילה לעבוד בדרונט אחת מהבוגרות של הקורס של פרוג עם ידע של html וcss
ב. לאן שלא תתקדמי בלי ידע בhtml וcss לא תצליחי להגיע לשום מקום
ג. המון הצלחה בהמשך הדרך

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
תודה לכל המעודדים, המברכים והתומכים

ארז ליברמן

משתמש צעיר
שאלת אותי?

נכתב ע"י נחמי;504339:
האתר שלך, והאתרים שבנית מדהימים! האם הם אתרי פלאש כולם?
moz-screenshot-2.png

שאלת אותי?

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
אין ספק שלדעת HTML ו CSS זה הבסיס
ואם את יודעת לכתוב אותם מאפס, ולא רק להסתדר עם דרימוויבר זה הרבה יותר טוב

זו באמת בעיה שכל בתי הספר שמלמדים בניית אתרים היום לא מלמדים גם איך אפשר להקים אתר עם מערכת ניהול בסיסית, אם היו מלמדים את וורדפרס זה היה פותר את הבעיה, ולהקים את בוורדפרס זה ממש פשוט, ככה שבכמה שעות לימוד את יוצאת עם כל הידע שאת צריכה בכדי להקים אתר תדמית פשוט. - אבל זה בדיוק הפתרון שצריך לרוב הלקוחות.

כמובן שאם צריך פתרונות מורכבים יותר תצטרכי שיתוף פעולה עם בונה אתרים.

האפשרות השניה היא לשתף פעולה עם בוני אתרים, ואני מרים את הכפפה, כל גרפיקאי\ת מוזמנים ליצור קשר באישי לשת"פ:)

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
אין ספק שלדעת HTML ו CSS זה הבסיס
ואם את יודעת לכתוב אותם מאפס, ולא רק להסתדר עם דרימוויבר זה הרבה יותר טוב

זו באמת בעיה שכל בתי הספר שמלמדים בניית אתרים היום לא מלמדים גם איך אפשר להקים אתר עם מערכת ניהול בסיסית, אם היו מלמדים את וורדפרס זה היה פותר את הבעיה, ולהקים את בוורדפרס זה ממש פשוט, ככה שבכמה שעות לימוד את יוצאת עם כל הידע שאת צריכה בכדי להקים אתר תדמית פשוט. - אבל זה בדיוק הפתרון שצריך לרוב הלקוחות.

כמובן שאם צריך פתרונות מורכבים יותר תצטרכי שיתוף פעולה עם בונה אתרים.

האפשרות השניה היא לשתף פעולה עם בוני אתרים, ואני מרים את הכפפה, כל גרפיקאי\ת מוזמנים ליצור קשר באישי לשת"פ:)

אתי לוי

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
חברת דרונט?

נכתב ע"י studio dv.d;504466:
א. לא מזמן התחילה לעבוד בדרונט אחת מהבוגרות של הקורס של פרוג עם ידע של html וcss

מעניין, לא ידעתי על אפשרות זו!

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
קיבלתי הצעה לבנות עכשיו אתר לארגון כלשהו, אם אקים אותו עכשיו בידע שיש לי:
1. להכניס בו בעתיד מערכת ניהול תוכן זה שייך, או שצריך בניה מחדש?
2. אפשרי יהיה להפעיל אתר כזה ללא מערכת ניהול תוכן?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לדעתי, אם הלקוח לא דורש שהוא יוכל לעדכן בעצמו אז למה שלא תבני ב HTML? רק מה שהייתי ממליצה לך לעשות [וזה מה שאני עושה עד שאשתלם בזה] זה לבנות ולעצב את האתר כך, שיהיה קל להמירו אחר כך. תעברי האינטרנט על אתרי מערכת קוד פתוח. יש להם סגנון די בולט [לי לפחות]. רוב אלו שראיתי בנויים בצורה מאד מרובעת יחסית.

את יכולה לבדור באתר הזה:
http://www.bestofjoomla.com/
לראות דוגמאות ולקבל רעיונות מה הסגנון במערכות אלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה