בנוגע לחידוש רשיון לתבנית של חברת פוג'ו

• פותח הנושא TKTK
  • פורסם בתאריך

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1750548:
הצליחו להסיט את הדיון ממחירה היקר של חברות בפוג'ו, אל המקצועניות והפיתוח שלהם.

אני מציע שתשאיר את הדיון על המחיר כאן, ועל המקצועניות וההתאמה למפתחים תפתח אשכול נוסף. כמו הבילדר של פוג'ו כן או לא. וכן הלאה.

האם אין קשר בין השניים?!

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה הקשר שלך לפוג'ו?!

:)

לדעתי אין קשר, אם הדיון הוא השוואה בין התעריף של פוג'ו, לבין המחירים של פריימוורקים ותבניות ברמה דומה.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
פוגו אכן יקרים יותר, בהשוואה לחברות אחרות. נקודה.
אבל בעיני, זה שהם בונים את הכל מותאם 100% לעברית ו-rtl בלי צורך לבצע שום התאמות וגיורים, זה שווה את המחיר.
אני מניח שכשהם התחילו, רעיון התמחור התבסס גם על הכיוון הזה: כיון שאנחנו פונים מלכתחילה לקהל יעד מאוד מצומצם (רק עברית) אנחנו חייבים לעשות מודל רווחים שונה מאשר שאר החברות הבינלאומיות בתחום זה, שיש להם קהל יעד פי עשרת אלפים.

(אני התעסקתי בעבר עם הרבה תבניות שהייתי צריך לגייר ולרטל, וזה היה פשוט סיוט. בנימה אישית - כשפוג'ו התחילו, בעיני הם פשוט המציאו את הגלגל. זו הייתה בשורה עצומה למשתמשי וורדפס בעברית).

יתכן שאם הם יתחילו להתבסס גם בשוק הבינלאומי, מודל התמחור ישתנה, משני סיבות: א: התחרות מול החברות האחרות. ב: קהל יעד גדול יותר משמעותו רווחים גדולים יותר, ואז אפשר לעשות מודל תמחור שונה לגמרי.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י גרפיקנער;1750635:
אבל בעיני, זה שהם בונים את הכל מותאם 100% לעברית ו-rtl בלי צורך לבצע שום התאמות וגיורים, זה שווה את המחיר.
אני מניח שכשהם התחילו, רעיון התמחור התבסס גם על הכיוון הזה: כיון שאנחנו פונים מלכתחילה לקהל יעד מאוד מצומצם (רק עברית) אנחנו חייבים לעשות מודל רווחים שונה מאשר שאר החברות הבינלאומיות בתחום זה, שיש להם קהל יעד פי עשרת אלפים.

(אני התעסקתי בעבר עם הרבה תבניות שהייתי צריך לגייר ולרטל, וזה היה פשוט סיוט. בנימה אישית - כשפוג'ו התחילו, בעיני הם פשוט המציאו את הגלגל. זו הייתה בשורה עצומה למשתמשי וורדפס בעברית).

יתכן שאם הם יתחילו להתבסס גם בשוק הבינלאומי, מודל התמחור ישתנה, משני סיבות: א: התחרות מול החברות האחרות. ב: קהל יעד גדול יותר משמעותו רווחים גדולים יותר, ואז אפשר לעשות מודל תמחור שונה לגמרי.
וערבית

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני לא חושבת שפוג'ו נקראת יקרה.
נכון שתבנית עולה 79$, אבל רשיון ל-10 דומיינים, עולה 99$.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י חד וחלק;1750806:
אני לא חושבת שפוג'ו נקראת יקרה.
נכון שתבנית עולה 79$, אבל רשיון ל-10 דומיינים, עולה 99$.

ב-elegantthemes למשל, במחיר הזה את מקבלת גישה לכל התבניות שלהם (80 במספר), ללא הגבלת דומיינים, למשך שנה. ויש גם מסלול לכל החיים.

_

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י גרפיקנער;1750635:

גרפיקנער, העולם היום שונה מהותית מהעולם לפני שנתיים ושלש.

היית מאמין ש-WC מדברת עברית?

היום התבניות הכי נמכרות בטים פורסט, מרוטלות באופן מדהים. העברית פחות בעייתית מהריטול שהזכרת.

ושלא תבין לא נכון. אני מעריך מאד את האומץ שהיה לחבר'ה של פוג'ו, לצאת עם המיזם הזה. זה מצרך שבהחלט מנגיש את וורדפרס לציבור ענק שעד עתה לא הייתה לו גישה לתחום. פוג'ו בעצם פתחה אלטרנטיבה טובה ויעילה מול וובלי ווויקס ודומיהם. בעברית מלאה.

יחד עם זאת, (ואני מקווה שהחברים מפוג'ו לא יכעסו מאד, אני מתכוון לטובה, ולא הייתי מביע את דעתי, אם לא היה נפתח הדיון בנושא), אני חושב שאם הם רוצים לכוון לבוני ומעצבי האתרים ולא רק לציבור הכללי, הם צריכים להשוות את התנאים למקובל בשוק הגלובלי, ולהוות תחרות אמיתית לתבניות מטים פורסט למשל.

אני חושב, שגם אם הם היו לוקחים 100$ לתבנית, אבל עם עדכונים לכל החיים, הייתי שוקל ברצינות להשתמש בתבניות שלהם, ולא לחפש בטים פורסט, למרות ששם היקרות ביותר עולות 70$.

מה אתה עונה ללקוח ששואל אותך מה העלויות הנוספות שיש לו, פרט לתשלום על בניית האתר? כרגע, אני עונה, דומיין 49 ש"ח לשנה. אכסון 25 ש"ח לחודש. שורה סופית, 350 ש"ח לשנה. לא נורא.

אם אני הולך על התבניות של פוג'ו, צריך להוסיף לזה גם 350 ש"ח של התבנית. סך הכל 700 ש"ח לשנה, על אתר שעולה כ-5K. איך זה נשמע לך?! לי זה נשמע גרוע ביותר.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אשכול מוזר.

חבר'ה, מה אתם רוצים מהם? לא מתאים לכם - אל תקנו. הרי יש דברים אחרים, לא? מה כ"כ אכפת לכם מהענין הזה?
ואם זה כל כך בנפשכם שהם יורידו מחיר, אז כנראה שקשה לכם לוותר על המוצר הזה. אז כנראה שהוא באמת הרבה יותר טוב מאופציות אחרות. אם כן, יש בכך בכדי להצדיק את המחיר גבוה יותר.

או אולי חשוב לכם שהם יצליחו ולכן אתם משתדלים בכל הכוח לשפר את המודל העיסקי שלהם. אם כן תמשיכו את האשכול.
(אבל אני אישית חושב שמחיר גבוה יותר זה רעיון פצצה. זה משדר שהמוצר שוה יותר מאחרים).

ודרך אגב. הקטע של העדר עדכונים לאחר שנה, לדעתי לא אמור להפריע. לא יקרה שום דבר לאתר אם לא יעדכנו את התבנית כמה שנים. ולאחר כמה שנים בין כך יחליפו את כל האתר.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה אתה צועק?

תעבור על כל האשכול מההתחלה, ותבין מה קורה כאן.

טקטק פתאום שם לב שהוא צריך להמשיך לשלם, ופתח אשכול. החל דיון האם זה יקר או לא. הגיע דינקיס ועוד חבר שלו, כנראה, והגנו על המדיניות של פוג'ו.

אז מה אתה רוצה, שנגיד לו שהוא צודק? כאן מותר להביע גם דעות אחרות.

כמובן, שהוא גרר את הדיון לכיוון הפרופיל העסקי של פוג'ו. וחבל. כי לא זה מה שישכנע אותי לרכוש. אוסם יכולים להסביר לי אלף פעמים למה הם לא יכולים להוריד את המחיר של הפסטה, כי זה מיוצר בישראל ועוד הרבה בלה בלה. מה שבאמת יעשה לי את זה, זה רק אם ארגיש שהתמורה שווה את הכסף ששולם עליה.

על זה נסוב הדיון. עכשיו תסביר מה אתה רוצה.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1750867:
הגיע דינקיס ועוד חבר שלו, כנראה, והגנו על המדיניות של פוג'ו.

אני לא מכיר פה אישית אף אחד מהניקים פה, לפחות לפי מה שידוע לי.

מצטער, חשבתי שזה דיון ענייני. ניסיתי לענות בשמחה על כל שאלה, אבל נראה שזה נגרר לפסים אישיים, אז...

אם יש לך שאלה ספציפית, עניינית, אשמח לענות. בהצלחה.

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י דינקיס;1751121:
אני לא מכיר פה אישית אף אחד מהניקים פה, לפחות לפי מה שידוע לי.

מצטער, חשבתי שזה דיון ענייני. ניסיתי לענות בשמחה על כל שאלה, אבל נראה שזה נגרר לפסים אישיים, אז...

אם יש לך שאלה ספציפית, עניינית, אשמח לענות. בהצלחה.

אני לקוח מרוצה. לא מכיר את דינקיס

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
מישהו נפגע?

לא כל כך מבין למה, אבל בכל מקרה

אני מתנצל.

TKTK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דינקיס;1750390:
גוגל לא מוכרת לך מוצר? הצחקת אותי. היא מוכרת אותך מכל כיוון, היא מרוויחה עלינו מליארדים ממוצרי פרימיום שונים.

לעצם העניין, ותסלח לי שאני לא רוצה להכנס לויכוח על מודל עסקי נכון ויעיל, זה פשוט לא הנושא:

אנחנו מוכרים מוצר + תמיכה ועדכונים למשך 12 חודשים. אתה רוצה להמשיך אחרי שנה לקבל תמיכה ועדכונים? נו פרובלם, תשלם על כך מחיר סמלי.
אתה לא רוצה להמשיך לקבל תמיכה ועדכונים במחיר סמלי? נו פרובלם, תמשיך בלי. שוק חופשי.

אגב, גם לנו יש מוצרים חינמיים עם עשרות אלפי משתמשים מכל העולם (אתה מוזמן להציץ על הפרופיל שלנו ב WordPress.org), אבל כאמור זה לא ממש הנושא.

אני אישית עדיין חושבת שזה יקר,
אולי בגלל שקניתי ובסוף לא השתמשתי ועכשייו אני צריכה לשלם מחדש---
אבל בכל אופן בד"כ קונים מוצר במחיר גבוה יותר מהתמיכה לאחר מכן...
בכל אופן תהיה לי אפשרות בהמשך לחדש את הרשיון גם בהנחה?

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
שמואל, אי אפשר להפריד בין מוצר לבין המחיר שלו. המחיר הוא נגזרת מהערך של המוצר.
דווקא אנשים כמוך שמתפרנסים מקניית תבניות והתאמתם לצרכי הלקוח (יש כאלה שקוראים לזה פיתוח) מבינים שככל שהתבנית איכותית יותר, כך זמן ההתאמה שלה קצר יותר. וזמן כידוע לכולם - שווה כסף (גם לך כמשתמש, וגם לפוג'ו שהשקיעו זמן בפיתוח).

לגבי עדכונים, לא רואה סיבה לא לגבות עליהם תשלום נוסף. קנית תבנית בגירסה X, רוצה את גירסת Y שלה? תוסיף סכום סמלי ותקבל. כך נוהגות חברות רבות בשוק (אדובי למשל), רק שפה הם לוקחים תשלום שנתי ולא תשלום פר גרסה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני חושב שמתקיים כאן שיח חשוב בין חברה שמוכרת מוצר איכותי לבין לקוח פוטנציאלי שבהחלט מייצג פרופיל טיפוסי של לקוח תבניות וורדפרס.

ממליץ לנטרל את האמוציות ולאפשר לשיח הזה להתקיים באווירה חיובית וקונסטרוקטיבית.
מההיכרות האישית שלי עם החבר'ה מפוג'ו, אני יודע כמה הם קשובים למשוב מהמשתמשים וכמה הם יודעים להשתמש במשוב הזה.

השנקל שלי: גם בעיני, עדכונים זה משהו שאפשר לצפות לקבל אותו בחינם ללא הגבלת זמן. אבל אני גם מכיר מספיק דוגמאות (בעולם הוורדפרס ומחוצה לו) למוצרים שבהם העדכונים מוגבלים בזמן, ככה שזה לא שחור-לבן.

Mirik

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
תמיכה בעיברית ומענה מהיר זה משהו ששווה את הכסף לדעתי.. (לאנשים כמוני שמתקשים בעיברית)
חוסך זמן וכסף בסופו של דבר ללקוח - שצריך לשלם שעות עבודה למעצב שלו ששובר את הראש על פתרון עם גוגל טרנסלייט :)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לא קראתי את כל הדו שיח, אבל אני רוצה בכל זאת להביע דעה לגבי העלות של פוג'ו.
נכון שהתבניות של פוג'ו עולות יותר מתבניות פרימיום אחרות בשוק.
ונכון שהחידוש גם הוא עולה הרבה ויקר.
אבל אני חושבת שלהבדיל מתבניות פרימיום אחרות, שגם הן אכן ברובן נותנות שירות מצויין, פוג'ו עושים מעל ומעבר למקובל.
התבניות מתעדכנות באופן קבוע ופיצ'רים חדשים נוספים בכל פעם.
אם זה פאראלקס, אתר של עמוד נגלל או כל פיצ'ר אחר.
ברגע שהם מפתחים משהו, הם מוסיפים אותו לתבנית.
והפיתוחים האלה דורשים הרבה כוח אדם ועבודה קשה.
לכן אני חושבת שלמרות שגם לי זה מאד יקר ובכל פעם שנדרש עדכון אני בהתלבטות, אני מבינה את הסיבות מאחורי זה וחושבת שזו הוצאה שווה.
אני מתכננת להוסיף את זה כעלות קבועה ללקוח שירצה שהתבנית שלו תשתדרג.
כמו שהלקוח משלם כל שנה לדומיין ולשטח אכסון, ישלם גם לעדכון התבנית.
זה יעזור לי לכסות עלויות וללקוח יהיו עדכונים קבועים.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י תמנתי;1764238:
נכון שהתבניות של פוג'ו עולות יותר מתבניות פרימיום אחרות בשוק.
ונכון שהחידוש גם הוא עולה הרבה ויקר.
אבל אני חושבת שלהבדיל מתבניות פרימיום אחרות, שגם הן אכן ברובן נותנות שירות מצויין, פוג'ו עושים מעל ומעבר למקובל.

את מדברת מנסיון, או שזה סתם ניחוש?

לי יש ניסיון עם תבניות אחרות, כמו X, AVADA ודומיהם, לא התרשמתי שיש שירות פחות טוב מפוג'ו. (בין מבחינת ההדרכות, בין בפורומים, ובין בפיצ'רים - כלשונך - שמתווספים בכל גירסא). ויש לי ניסיון גם עם פוג'ו.

נכתב ע"י תמנתי;1764238:
והפיתוחים האלה דורשים הרבה כוח אדם ועבודה קשה.

נכון. אבל הם לא אמורים לשתף אותי בניהול הפיננסי של העסק שלהם, וזה באמת לא מענייני.

נכתב ע"י תמנתי;1764238:
אני מתכננת להוסיף את זה כעלות קבועה ללקוח שירצה שהתבנית שלו תשתדרג.
כמו שהלקוח משלם כל שנה לדומיין ולשטח אכסון, ישלם גם לעדכון התבנית.
זה יעזור לי לכסות עלויות וללקוח יהיו עדכונים קבועים.

זה הופך את התחזוקה של וורדפרס ליקרה, וממילא ללא כדאית ללקוח. מה גם, שאת כובלת את הלקוח לפוג'ו, שלא ברצונו.

נכתב ע"י תמנתי;1764238:
לא קראתי את כל הדו שיח,

חבל.
אני ממליץ שתקראי. אולי תביני על מה מדובר.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
א. כן יש לי ניסיון אישי עם תבניות של פוג'ו, עם אבדה, אנויז'ן, מולטיניוז, דיירקטורי, פלייר ועוד.

ב. אתה צודק. אבל כמו בכל דבר - ככל שהמוצר יותר איכותי, כך מחירו עולה. כמו שלא יענין אותך כמה השקעה הלכה על פיתוח של מותג כזה או אחר, ואם תרצה מותג תשלם את המחיר כך גם פה לדעתי.

ג. מי אמר שלא משתלם ללקוח לשלם על עדכון תבנית? כמו שמשתלם לו לשלם תוספת על שימוש בפונטים איכותיים ומקצועיים כךאני בטוחה שהוא ישמח לשלם על עדכונים ולקבל מערכת נוחה מאד לשימוש בשפה שלו עם תמיכה כל כך איכותית בעברית. ובכל זאת יש לו גם בחירה. הוא יכול לא לעדכן.

ד. קראתי אחרי שפרסמתי את הודעתי, שאמנם התיחסה לכותבת האשכול אבל היא עדיין רלוונטית גם לאחר שקראתי הכל.

TKTK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה? אז עזר פה הדיון?
בכל אופן בטח מגיע להם יישר כח!

קבצים מצורפים

• pojo.jpg
    KB 464.7 · צפיות: 6

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה