במאית/מפיקה - מה חשוב לך בשחקנית?

• פותח הנושא -LIGA
  • פורסם בתאריך

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כמובן שחוץ מכשרון המשחק, אלו עוד תכונות חשובים לך כשאת בוחרת שחקנית?
גמישות? נגישות? שפות?
בקיצור, כל מידע יעזור לי.
תודה רבה!

הפקות ברמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
עונה לך בעיקר מהצד של בימאית אך גם כמפיקה:

1. התגמשות לימי צילום ולשעות הצילום - לגבש צוות ליום צילום זה דבר לא קל. ותמיד יש מישהו שלא יכול דווקא ביום הזה. כמו כן בדרך כלל יום צילום מסתיים מאוחר יותר מהתכנון הראשוני ולכן חייבים גמישות מצד כולם.
בקיצור שחקנית שמתגמשת זה דבר חשוב מאד.

2. מצב רוח טוב בכל מצב - לא פעם וגם לא פעמיים יש פשלות על הסט.
הן כבמאית והן כמפיקה- גם ככה זה מלחיץ ולא נעים
לכן חשוב מאד מצד הצוות (והשחקנים בפרט - כי חשוב שיהיו מרוצים) לא להראות קוצר רוח או לחץ אלא לשמור על אוירה טובה.

3. כבמאית - מאד חשוב לי ההתמסרות של השחקנית לתפקיד
זה אולי נשמע גדול
אבל כשמדובר בימי צילום ארוכים שמתחילים בשעות המוקדמות של הבוקר ומסתיימים בשעות המאוחרות של הלילה
התמסרות זה דבר הכרחי - השחקנית עובדת קשה ובאיזה שהוא שלב כבר ממש קשה להישאר באותה אנרגיה של תחילת היום
ולראות שחקנית שמתמסרת כולה לתפקיד ולא משנה כמה שעות צילום מאחוריה - אותי זה קונה.

4. הקשר עם הבמאית - מלכתחילה הבמאית היא זו שתרצה ליצור קשר חם וקרוב עם השחקנית זה מועיל לסרט וגם יותר נעים לעבוד כך. אך כמובן שלתקשורת טובה צריך שתיים.
ולכן את מצידם כשחקנית תהיי נעימה חייכנית וזורמת עם הבמאית - בוודאי תצאי מכך רק מורווחת.

בהצלחה רבה!!!

עוצמה של הפקה

משתמש צעיר
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מנסיון מהעבר....
דבר ראשון מאד כדאי שחקנית מוצלחת שמבינה היטב במשחק. זה מאד עוזר וחוסך זמן......
עוד משהו שלדעתי חשוב וקריטי זו שחקנית שקולטת את הטקסט ומגיעה מוכנה בע"פ-פרפקט. אין לך מושג כמה זמן נסחב וכמה עוגמת נפש יש, שכשחקנית לא מוכנה ולא יודעת את הטקסט ע"פ!!!!!זה לוקח כפול זמן......

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מנסיון מהעבר....
דבר ראשון מאד כדאי שחקנית מוצלחת שמבינה היטב במשחק. זה מאד עוזר וחוסך זמן......
עוד משהו שלדעתי חשוב וקריטי זו שחקנית שקולטת את הטקסט ומגיעה מוכנה בע"פ-פרפקט. אין לך מושג כמה זמן נסחב וכמה עוגמת נפש יש, שכשחקנית לא מוכנה ולא יודעת את הטקסט ע"פ!!!!!זה לוקח כפול זמן......
מסכימה מאד (וגם מחכימה על הדרך... ;)) עם כל מה שכתבת גם בהודעה הראשונה.
בנוגע לזה - ממש נכון, ולכן חשוב גם שהשחקנית תקבל את התסריט בזמן.
כותבת מהצד השני - בלא מעט הפקות שיצא לי להשתתף (וכך זה קורה הרבה בציבור שלנו) קיבלתי את התסריט ברגע האחרון ממש, לא היה לי מתי ללמוד אותו, וללמוד אותו בלחץ - זה הרבה פחות טוב - זה מקשה על השחקנים ולדעתי גם יראו את זה בתוצאות - כי כששחקן לא יודע טוב את הטקסט - יש מן חוסר ביטחון והוא פחות מחובר למה שהוא אומר...
אז לתשומת לב.
אני יודעת שתמיד זה מחוסר ברירה ואילוצי הרגע האחרון,
או שרק ברגע הזה מצאו את השחקן המתאים וכו', אבל חבל. משקיעים ורוצים שיצא מוצלח - תדאגו גם לזה.

קול הבמה-חיה ל. יונה

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כמפיקה בימאית וגם שחקנית
אני חייבת להוסיף שבעיני
שחקנית טובה היא שחקנית כנה מחוברת לדמות, מוכנה לחשוף את עצמה לא מסתכלת 700 פעמים במראה כדי להרגיש יפה שזה חשוב אבל לא בהגזמה...
כי משחק הוא פנימי בלבד בעיני זה קריטי ממש!
וגם אם הטקסט הגיע בדקה האחרונה למי שכתבה זאת- כתסריטאית אני יכולה לאמר לך שתמידדד יש תיקונים גם תוך כדי צילומים -סצנות שלמות נכתבות ונמחקות. ככה זה.
ולמרות זאת, היא עדיין מצליחה להתחבר מעבר לכישרון זה מעיד על חשיפה ריגשית נכונה וטובה שתמיד הצופים יתחברו אליה ויאהבו ויזדהו
חשוב מאוד שחקנית שלא מאחרת, מרחפת עפה על עצמה ודופקת סט שלם...
ויש עוד כמה דברים חשובים מנסיוני
והעיקר זה לחוות כייף על הסט, להנות
ולשים לב ששחקנית היא בנאדם וכשקשה לה אז לעצור ולהבין אותה ולתמוך בה אחרת היא לא תוכל להביא את ה100 אחוז שלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה