בכמה לתמחר?

• פותח הנושא yafa
  • פורסם בתאריך

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
יודעת שעניין התמחור הוא שונה לגמרי בין האדריכלים.
אצלי מתומחר לפי מ''ר.

נתקלתי בקושי- אשמח להחכים
יח''ד קיימת של כ100 מ''ר מוסיפים לה עוד כ70 מ''ר על הגג.
רוצים תכנון חדש (קירות ופתחים) ללא תכניות עבודה לכל השטח
(התכנון עבור הגשה להיתר שהמהנדס עורך)

תודה מראש

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי באישי?
יעזור לי מאד...

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בעבר כתבו כאן שתכנון ללא תוכניות עבודה הוא כ-30 אחוז מהעבודה, ולכן תתמחרי ב-30 אחוז מהמחיר למ''ר.

אישית - לא מסכימה עם זה, חושבת שהתכנון הוא יותר באיזור ה60-70% מהעבודה.

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה!
גם אני חושבת 70%.
משלמים לאדריכל על ה"מוח" והידע שצבר..
תוכניות עבודה גם מעצבת פנים יכולה להכין...

אשמח לעוד תגובות..

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שהמחיר הוא איפושהו באמצע, 30% מהמחיר זה באמת נמוך מידי.
אבל 70% נשמע לי גבוה מידי במיוחד כאן שזה עבור הגשה ויתכן מאד שבהמשך יבור שינויים לקראת תכניות הבניה (מה שפועל קורה בהרבה מהמקרים)
נראה לי שסביבות ה-50% מהמחיר הכולל

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פה הרבה דיבורים באוויר אבל מעניין אותי תכלס
כמה מקובל לקחת לבית לפי מ"ר?

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פה הרבה דיבורים באוויר אבל מעניין אותי תכלס
כמה מקובל לקחת לבית לפי מ"ר?
ואמשיך לדבר באוויר- תלוי מאד מה את כולל במחיר.
יש מעצבת שלוקחת 80 ש"ח למ"ר אבל מלבד תכנון ראשוני וסט עבודה בסיסי הוא לא כולל יותר פרטים
ויש אחת שתיקח 100 ש"ח לשעה כולל הכל מה שבסופו של דבר יוצא זול משמעותית מהאחת ה'זולה' שלוקחת רק 80 ש"ח למ"ר
כך שלא נכון להסתכל על פרמטר המחיר פר מ"ר כקו מוביל.
כן יכולה לאמר שמהסביבה ומההכרות שלי מתחילה לוקחת סביבות 50-80 ש"ח למ"ר
מנוסה יותר לוקחת 100 ש"ח ומעלה
כל אחת ואחד יכללו בו פרטים אחרים ואל תתחילו בעבודה לפני שהלקוח קיבל בצורה ברורה מה כללתם לו במחיר ומה לא.

בנימה אישית יותר- אני אוהבת ונוהגת לתמחר:
א. לא לפי מ"ר, אני כן עושה לי תחשיב ראשוני כדי לדעת סדר גודל של מחיר, אבל ממש לא נצמדת לזה
ב. ללקוחות סטנדרטיים במעמדם הכלכלי- המחיר הראשוני הוא בסיסי ונמוך יחסית כי כולל בתוכו רק תכנון וסט עבודה ולעתים גם נגרות למטבח במידה והלקוח מעוניין, את כל השאר אני מתמחרת בסעיפים נפרדים.
המעלה של זה בעיני היא שלפני תחילת העבודה הלקוח הממוצע לא יודע מה הוא ירצה/ יצטרך במהלך הבניה פשוט מחוסר הכרות עם הנושא, תוך כדי התהליך הוא רואה ומבין מה נדרש לו ומוסיף בהתאם לזה את הסעיפים הרצויים לו, ולא מתחייב מראש לסכום גבוה מאד כאשר ייתכן שחלק נכבד מכך הוא לא הכרחי לכיסו המצומק שמנסה לחסוך מכל כיוון בהוצאות הבניה הגבוהות.
כמובן שאם יבוא לקוח ויגיד שהוא מעוניין שאבצע עבורו הכל, הוא רוצה מושלם ולא אכפת לו לשלם- הצעת המחיר תתנהג בהתאם.
ומראש אני מיידעת את הלקוח בשתי האפשרויות ומסבירה לו למה בעיני עדיף כך, אני יודעת שזה לא מסחרי, אני יכולה להרוויח יותר אם אדחוף מראש הכל, אבל אני לא אוהבת לדחוף אנשים לדברים שהם יכולים להסתדר בלעדיהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה