בית כנסת במקסוול

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ip6;999248:
ניסיתי וזה עובד אבל אני אין לי את ה pdplayer, נראה לי שאפשר גם באפטר, אבדוק ואעדכן, זו אפשרות מגניבה, חוסכת זמן וכאב ראש.

אני לא מבין? אין שליטה על התאורה בזמן רינדור בוויריי?! כל פעם עוצרים מוסיפים לומן או וואט
אח"כ שוב ממשיכים וכ'??
אגב במקסוול יש גם שליטה על צבע האור בזמן רינדור, לא רק בקלווין אלא ממש בצבע.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
לא מצליח להבין מה הדבר שאתם מתלהבים ממנו בקשר לתאורה, אנו מדברים על אנימציה או שאנו מדברים על פריים בודד?
זה משהו שעובד כמו זה?

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
יש את זה ב-LuxRender:
http://vimeo.com/5109661
וכמובן שאפשר לעשות את אוטו הדבר ע"י מעברים (Pass) ואז לאחד אותם כמו שמוסבר פה:
http://www.blender3darchitect.com/2009/10/faking-light-groups-of-luxrender-with-yafaray-and-gimp
ואז להשתולל עם אנימציה... (כמובן שלא בגימפ...)
(לקח לי הרבה זמן למצוא את זה...)
בקיצור, רנדר לכל קבוצת מנורות ואז לאחד בינהם איך שרק רוצים.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
את זה אנחנו מכירים רק לא הבנתי אף פעם במה זה עדיף על מה שסייקלס נותן כרגע?

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י trew;1000411:
את זה אנחנו מכירים רק לא הבנתי אף פעם במה זה עדיף על מה שסייקלס נותן כרגע?
זה מאפשר לך לעשות אנימציה לכמה פריימים שתרצה מבלי לרנדר הכל מחדש.
כמובן שאפשר לעשות את זה בסייקלס, אבל כל מה שחיפשתי היה רק להראות שכדי לשחק עם התאורה, אחרי שמרנדרים כל תאורה בנפרד אפשר לחבר אותם בעצם בכל תוכנה, כמובן שאם מכניסים את התמונות לבלנדר אפשר להשתולל שם עם האנימציה.
אין צורך גם במנוע רינדור ספציפי.
הייתי מוסיף גם שאפשר (לפחות בבלנדר) לעשות אנימציה של התאורה כך שכל פריים יכיל setup שונה (יש לילות שאפשר לישון בשקט כשהמחשב עובד...) ואז בבוקר לחבר את כל מה שיצא ולחסוך שעות רבת של ניסיונות...

אם צריך להזיז את המצלמה מעט באנימציה הסופית (ויש עוד כמה לילות של שינה נעימה...) אפשר להתאמץ קצת יותר ולרנדר תמונות רקע (כלומר תמונות שאפשר לשים ברקע) ואז אפשר להזיז את המצלמה מעט מבלי לאבד כ"כ את הפרספקטיבה (וכמובן שעדיין אפשר לשחק עם התאורה)

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;1000415:
זה מאפשר לך לעשות אנימציה לכמה פריימים שתרצה מבלי לרנדר הכל מחדש.
כמובן שאפשר לעשות את זה בסייקלס, אבל כל מה שחיפשתי היה רק להראות שכדי לשחק עם התאורה, אחרי שמרנדרים כל תאורה בנפרד אפשר לחבר אותם בעצם בכל תוכנה, כמובן שאם מכניסים את התמונות לבלנדר אפשר להשתולל שם עם האנימציה.
אין צורך גם במנוע רינדור ספציפי.
הייתי מוסיף גם שאפשר (לפחות בבלנדר) לעשות אנימציה של התאורה כך שכל פריים יכיל setup שונה (יש לילות שאפשר לישון בשקט כשהמחשב עובד...) ואז בבוקר לחבר את כל מה שיצא ולחסוך שעות רבת של ניסיונות...

אם צריך להזיז את המצלמה מעט באנימציה הסופית (ויש עוד כמה לילות של שינה נעימה...) אפשר להתאמץ קצת יותר ולרנדר תמונות רקע (כלומר תמונות שאפשר לשים ברקע) ואז אפשר להזיז את המצלמה מעט מבלי לאבד כ"כ את הפרספקטיבה (וכמובן שעדיין אפשר לשחק עם התאורה)
מה הבעיה להוציא Pass של תאורה ולשלוט עליו? זה אפילו יהיה מהיר יותר.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י trew;1000417:
מה הבעיה להוציא Pass של תאורה ולשלוט עליו? זה אפילו יהיה מהיר יותר.
צודק, קלי קלות.
לשים כל קבוצת נורות בשכבה נפרדת, להגדיר שכבת רינדור בהתאם ואח"כ לאחד בקומפוזיטור.
לגבי Pass, לא הצלחתי להבין איך להוציא Pass של התאורה.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;1000424:
צודק, קלי קלות.
לשים כל קבוצת נורות בשכבה נפרדת, להגדיר שכבת רינדור בהתאם ואח"כ לאחד בקומפוזיטור.
לגבי Pass, לא הצלחתי להבין איך להוציא Pass של התאורה.
בצורה הזאת אתה גם יכול לדחוף עוד כמה מיני דברים על הדרך כמו טשטוש כדי לקבל Glow לתאורה, ערפל, טקסטורה ובקיצור עוד הרבה דברים.

אגב השיטה הזאת תעבוד בדיוק אותו דבר עם אפטר.

קבצים מצורפים

• pass emission.mpg
    8.9 MB · צפיות: 10

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה