דרוש מידע בירור לגבי למודים מדמ"ח או הנדסת תוכנה

רנה דחבש

משתמש חדש
אני רוצה ללכת שנה הבאה ללמוד מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, אבל אין לי מושג מה ההבדל ביניהם חוץ מזמן הלמודים לתואר ראשון.03/4 שנים) אני אשמח לכל מידע בעיקר ממי שכבר עובדת בתחום.

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
*לא מתכנת
הבנתי ששניהם דומים
אך בהנדסת תוכנה יש תוספת קורסים בחומרה ופיזיקה

kadima

משתמש מקצוען
מבחינת ידע ומקצועיות- אני חושבת שאין ספק שבהנדסת תוכנה את מקבלת הרבה יותר.
אך אם את הולכת ללמוד בשביל לעבוד ,(מה שלכאורה מסתבר..) --- אני כמעט בטוחה שהמאמץ הנוסף לא ממש שווה את זה. (וזה לא מסתכם רק בתוספת שנה)

לא ראיתי כ"כ מקומות עבודה שמתרשמים מתואר מהנדס לעומת מדמח רגיל.

אבל שווה לך לבדוק את הענין עם כמה שיותר אנשים מתוך התעשיה.

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בדיוק ראיתי

קבצים מצורפים

• משרות הייטק ושיווק ללא ניסיון _ Facebook.pdf
    2 MB · צפיות: 47

אילה אחת

משתמש מקצוען
אגב, תמיד אפשר להשלים מתואר מדמ"ח להנדסת תוכנה. זה אותם קורסים בדיוק אבל בהנדסה יש עוד כמה ולכן זה לוקח שנה יותר. (יש גם פרוייקט נראה לי)
את יכולה להתחיל מדמ"ח ולהחליט בסוף התואר אם את רוצה להמשיך או לא.

kadima

משתמש מקצוען
שימי לב שזה גם מאוד מאוד שונה בין מקומות/מכללות.
אם נדבר שניה על המקומות החרדיים.(אין לי מידע לגבי האחרים) אז כמה פרטים לדוגמא:
1. באוניברסיטה הפתוחה-(מדעים בהדגשת מדמח ולכאורה גם מדמח) לא לומדים בכלל פיתוח בסביבת איטרנט. ובכלל לפי איך שראיתי בפתוחה כל קורס הוא ברמה ולעומק, אבל לומדים יחסית מעט קורסים. לומדים פיזיקה - שבדרך כלל נלמד רק בהנדסה, ואין פרויקט גמר(מאוד משמעותי!)

2. במקומות כמו שטראוס/מכללה למנהל- מדמ"ח -יש פרויקט גמר בהיקף קטן. הרושם שקיבלתי היא שהרמה יחסית נמוכה- אבל אני לא מספיק מכירה.

3. תמורה-(הנדסת תוכנה) - פרויקט גמר גדול מאוד. הרבה מאוד קורסים שלא נלמדים במקומות אחרים:
פיזיקה, אנדרואיד, עיבוד תמונה, אותות, מיקרופרוססורים, תכנות מדעי, תיכון, הנדסת תוכנה וכו
כך שמבחינת צבירת ידע- ברור לי שיוצאים משם עם הרבה יותר ידע רוחבי לעומת תארים אחרים.

4. מכון לב- לימודים ברמה יחסית גבוהה. לדעתי הם די מיושנים ולא ממש טורחים להתקדם. אין פרויקט גמר. ולא לומדים כלל תיכנות בסביבת אינטרנט.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
1. באוניברסיטה הפתוחה-(מדעים בהדגשת מדמח ולכאורה גם מדמח) לא לומדים בכלל פיתוח בסביבת איטרנט. ובכלל לפי איך שראיתי בפתוחה כל קורס הוא ברמה ולעומק, אבל לומדים יחסית מעט קורסים. לומדים פיזיקה - שבדרך כלל נלמד רק בהנדסה, ואין פרויקט גמר(מאוד משמעותי!)
רק אציין שעם החסרונות הנ"ל, עדיין תואר באוניברסיטה הפתוחה נחשב יותר מאשר תואר בשאר המכללות שהוזכרו.

נערך לאחרונה ב:

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
חד משמעית אין עדיפות להנדסת תוכנה. סתם בזבוז של עוד שנה.
מי שאני מכירה שעשתה - פשוט התחרטה על זה.
בסוף 3 השנים כבר כ"כ רוצים להתחיל לעבוד ומאוד מעצבן שיש עוד שנה.
אם את רוצה ללמוד עוד חומר תעשי כבר תואר שני.

2. במקומות כמו שטראוס/מכללה למנהל- מדמ"ח -יש פרויקט גמר בהיקף קטן. הרושם שקיבלתי היא שהרמה יחסית נמוכה- אבל אני לא מספיק מכירה.
את באמת לא מספיק מכירה.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
רק אציין שעם החסרונות הנ"ל, עדיין תואר באוניברסיטה הפתוחה נחשב יותר מאשר תואר בשאר המכללות שהוזכרו.
בגלל הלמידה העצמית שרוכשים שם שזה א' ב' למתכנתים...
לא בגלל הלמידה העצמית אלא בגלל שתואר באוניברסיטה תמיד שווה יותר מתואר במכללה.
במקום העבודה שלי לדוגמה, מקבלים בוגרי תואר ממכללה עם ממוצע מעל 90, ומאוניברסיטה מספיק ממוצע מעל 84.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לפי המידע שיש לי משוק התעסוקה,
מכל מה שהוזכר פה
בוגרי האו"פ נחשבים יותר,
אחריהם לב,
אחריהם עזריאלי (תמורה) והדסה (שטראוס). לא בטוחה בסדר ביניהם.
(בדילוג אלגנטי על כל מאות המקומות האחרים שקיימים בישראל.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה