ביקשו לפרסם: סקר בנושא אפלייה בתחום ההייטק. נשמח אם תוכלו לפנות שתי דקות מזמנכם.

• פותח הנושא רפ
  • פורסם בתאריך

רפ

משתמש סופר מקצוען
לעובדת חדשה ללא נסיון יש שתי סיבות שגורמות לשכר נמוך, ובצדק:
1. היא לא עברה סטאז, היא לא מכירה מספיק תוכנות, מספיק הווי של תיכנות, מספיק באגים, צורות כתיבה של קוד וכדומה.
2. היא לא מכירה את הצורך של מקום העבודה הספציפי אליו היא הגיעה.

זה לא מסביר את ההבדל בין השכר ההתחלתי במקומות עבודה חרדיים למקומות עבודה כלליים.
וכן לא מסביר את ההבדל בשכר של בעלות ניסיון בין מקומות חרדיים למקומות כלליים.

אני אישית חיפשתי בחודשים האחרונים עבודה בתחום עם ניסיון של כמה שנים.
במקומות החרדיים המקסימום שהצלחתי לגרד במאמצים רבים - 11000, ללא קרן השתלמות, ימי חופשה 15 בשנה, ימי מחלה לפי החוק, שום הטבות מעבר לחוק. (וגם אז נתנו לי הרגשה שעושים איתי חסד גדול שמסכימים להעסיק אותי בתנאים האלו, שלא כל אחת מקבלת)
במקומות הכלליים השכר ההתחלתי היה 11000, והיו גם הצעות עבודה ב-16000.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מי שמעריכה את הידע שלה
ועבדה מספר שנים במקומות שזלזלו בשכרה,
זה הזמן לבדוק בטבלאות שכר של עובדי הייטק ( מפורסם ברשת)
ולהציע עצמה במקום עבודה אחר, כאשר עכשיו היא בעלת נסיון
ובכך תקפיץ את משכורתה.

להישאר 10 שנים באותן מקום ולקבל עד 10000 זה קצת טיפשי.

ידוע שיש בהייטק המון הייטקיסטים שעוברים מעבודה לעבודה ובכך משתדרגים.

עובד הייטק מקבל העלאת שכר בכל שנה באופן אוטומטי ובלי להתחנן לבוס.

כל השאלה איפה עובדים.

ברור שהכיתות החרדיות מנצלות
ולכן המלצתי להיכנס לשם נטו לשנתיים בשביל לצבור שנות נסיון
ומשם להמשיך הלאה.

מכירה מקרוב חרדים שעשו כך והיום לאחר 4 שנות נסיון מקבלים מעל 25000₪

רפ

משתמש סופר מקצוען
@תילי5565
ברור שאת צודקת.
זה מהצד של המועסק.
אבל זה בשום פנים ואופן לא מצדיק את הצד של המעסיק.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@תילי5565
ברור שאת צודקת.
זה מהצד של המועסק.
אבל זה בשום פנים ואופן לא מצדיק את הצד של המעסיק.
כן, אבל אי אפשר לחנך את העולם.
כל עוד נשים מוכנות לעבוד בשכר זה המעסיקים ימשיכו בניצול.

שכל אחת תדאג לעצמה.
ברור שמעסיק שמקבל עובדת שמוכנה חצי להתנדב יקפוץ על זה כמוצא שלל רב...

עכשיו קיבלתי עוד מידע על אברך צעיר שסיים לימודים עבד שנה וחצי ומקבל 18000₪
בחברת סטארטאפ (החברה לפני השקה ללא הכנסות, רק משקיעים..)

רפ

משתמש סופר מקצוען
לא קיבלתי רושם שמישהו מנסה לחנך את העולם,
אלא סך הכל התבצע ניסיון להצביע על האפליה החמורה בתחום.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

ובכן, מה ניתן לעשות? דיברתי עם חבר שלי שהיה אתי בקורס תכנות, גם הוא מאלעד, למה לא נפתח בית תכנה באלעד? הוא אמר שצריך כ-100,000 סכום התחלתי. ובשביל התמחור, הבעיה הגדולה, נצטרך לקחת אדם מהתחום הזה, כי אני לא יכול להתעסק עם כסף ולא מבין בזה (לא מספיק אוהב כסף, יש לי חסכים רגשיים). נְפַתַּח בעצמנו, נשלם ליראי ה' כמו שצריך לפי המקובל בשוק. אני מאמין שלחרדים יש משמעת עצמית גבוהה יותר מהממוצע.

אבל יש לי תחושה שזה לא יעבוד. אצל החרדים הכל חצי מחיר, הכל חייב להיות זול. בעל עסק אמר לי שעסק הנקרא "שכפולית" ומבצע עבודות הדפסה קטנות, בראש העין גובה מחירים פי 4 מבאלעד! אז איך ילך בית תכנה חרדי שהתשלומים בו מותאמים ל"עוילם"? צריך יוזם. האם לאחר הבכיות באשכול הזה, יש משהו מעשי שאפשר לעשות? מי שלא הבין, אני מתכוון שתצאו מהראש של העובד ותיכנסו לראש של המעביד.

תרצה613

משתמש מקצוען
בעזהי"ת

ובכן, מה ניתן לעשות? דיברתי עם חבר שלי שהיה אתי בקורס תכנות, גם הוא מאלעד, למה לא נפתח בית תכנה באלעד? הוא אמר שצריך כ-100,000 סכום התחלתי. ובשביל התמחור, הבעיה הגדולה, נצטרך לקחת אדם מהתחום הזה, כי אני לא יכול להתעסק עם כסף ולא מבין בזה (לא מספיק אוהב כסף, יש לי חסכים רגשיים). נְפַתַּח בעצמנו, נשלם ליראי ה' כמו שצריך לפי המקובל בשוק. אני מאמין שלחרדים יש משמעת עצמית גבוהה יותר מהממוצע.

אבל יש לי תחושה שזה לא יעבוד. אצל החרדים הכל חצי מחיר, הכל חייב להיות זול. בעל עסק אמר לי שעסק הנקרא "שכפולית" ומבצע עבודות הדפסה קטנות, בראש העין גובה מחירים פי 4 מבאלעד! אז איך ילך בית תכנה חרדי שהתשלומים בו מותאמים ל"עוילם"? צריך יוזם. האם לאחר הבכיות באשכול הזה, יש משהו מעשי שאפשר לעשות? מי שלא הבין, אני מתכוון שתצאו מהראש של העובד ותיכנסו לראש של המעביד.

העניין הוא הלקוחות.
לשכפולית בראש העין יש לקוחות חילוניים, וכנראה אין שם תחרות. באלעד יש עוד 4 בתי דפוס והלקוחות חרדים ומוכנים לשלם פחות (לצורך הדוגמא. לא מכירה את שכפולית)

אם אתה חושב שתוכלו לגייס לקוחות גדולים וטובים, וכלו גם לשלם טוב לעובדים.
אם אתם בונים על לקוחות חרדים - תקפידו לקחת מהם מחיר שהיו משלמים אצל חילונים, ולא לעשות להם "הנחות שטיבלך", כי אחרת לא תוכלו לשלם לעובדים.

בהצלחה גדולה!

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא קיבלתי רושם שמישהו מנסה לחנך את העולם,
אלא סך הכל התבצע ניסיון להצביע על האפליה החמורה בתחום.
אבל כמו שכתבו כאן כולם
יהיה קשה לשנות את המצב.
ולכן בינתיים יהיה חכם יותר פשוט לעזוב מקומות אלו ולהתברג במקומות אחרים..
פעמים רבות הסכנות הרוחניות שם קטנות יותר..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה