UX ביקורת על אתר לפני ביצוע שינויים + בונוס!

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
שלום וברכה, אני עובד ב"מסעדה היהודית" ולפני תקופה הקמנו אתר למשלוחים של אוכל מוכן לשבת מבית המסעדה היהודית במהלך התקופה האחרונה קיבלתי מכמה אנשים כל מיני הערות לגבי עיצוב ואפיון האתר על כך שיש בו הרבה דברים שנדרשים לתקן מבחינת חווית משתמש על כן אני פונה בבקשה לכל חברי הפורום אשמח מאוד אם תוכלו להיכנס ללינק של המסעדה בכתובת: https://www.jewish-restaurant.co.il/
ולתת לי כל ביקורת אפשרית בכל תחום שהוא על מנת לשפר את הנראות/חווית המשתמש של האתר. במהלך השבוע הקרוב אני מתכנן לשבת על כל התיקונים שיעלו עם חברת הבניה של האתר על מנת להטמיע את השינויים שיתקבלו. יש לציין שמכיון שע"פ נתוני גוגל אנליטיקיס רוב המשתמשים באתר גולשים דרך מובייל בעיקר מה שחשוב לי זה בדיקה של האתר במצב רנספונסיבי למצב מובייל.
בונוס: בין כל אלה שישיקעו מאמץ ויתנו ביקורת מועילה ומקצועית אשתדל בלנ"ד לערוך הגרלה על כרטיס גיפט קארד למסעדה!
אשמח לתגובות או בשירשור כאן או במייל minachw@גימייל.קום

תודה מראש לכל המסייעים!

❤יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא מבינה בנית אתרים ובחוויה :)
אבל יש לי הערות על עיצוב-במחינתי גם על חווית משתמש
רוצה לשמוע?

ובכללי אתר מעולה!
מקצועי ביותר

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא מבינה בנית אתרים ובחוויה :)
אבל יש לי הערות על עיצוב-במחינתי גם על חווית משתמש
רוצה לשמוע?

ובכללי אתר מעולה!
מקצועי ביותר
בהחלט. מאוד רוצה לשמוע! כל הערה תתקבל בברכה אפשר לתקוף חופשי זה לא אני בניתי...
הושקע באתר הזה מספיק כסף בשביל שהוא יצא מושלם

❤יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אם את לא בנית יש רשות של זאת שבנתה עבדה חשבה ותכננה שנתן לה ביקורת?

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם את לא בנית יש רשות של זאת שבנתה עבדה חשבה ותכננה שנתן לה ביקורת?
החברה שבנתה את האתר היא חברה חילונית לחלוטין ולא נראה לי שחבריה מסתובבים בפרוג... ואגב הם מעוניינים לשמוע מאיתנו כל ביקורת שיש

❤יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אז ככה
מבחינת עיצוב- האתר עמוס נורא לא נעים לקריאה ככ
האוביקטים כולם גדולים מבלבלים
אני אישית לא הצלחתי לקרוא מרב עמוס
רק העמוד הראשון ממש יפה ונעים
הייתי מצפה לשפה נקייה יותר - כאן זה יותר ישן
לא מגרה לאוכל- הייתי מצפה לראות יותר תמונות
אתר וון פיג היה הולך מעולה!
או אתר כזה
עם המון אווירה עושה לי חשק עכשיו לאכול
אתם מסעדה ידועה חבל על הבלאגן של האתר
הגלילה באתר יש בה באג- כמה שאני אגלול יהיה משהו שישאר חתוך-
1592849768490.png
1592849790992.png
אפילו האתר של קפה קפה נעים יותר לעין
זהו לביינתים :cool:
מקווה שזה בסדר
ושהייתי מובנת

הצלחה

פנחס אברהמי

אברהמי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
D I G I T A L
אז ככה
מבחינת עיצוב- האתר עמוס נורא לא נעים לקריאה ככ
האוביקטים כולם גדולים מבלבלים
אני אישית לא הצלחתי לקרוא מרב עמוס
רק העמוד הראשון ממש יפה ונעים
הייתי מצפה לשפה נקייה יותר - כאן זה יותר ישן
לא מגרה לאוכל- הייתי מצפה לראות יותר תמונות
אתר וון פיג היה הולך מעולה!
או אתר כזה
עם המון אווירה עושה לי חשק עכשיו לאכול
אתם מסעדה ידועה חבל על הבלאגן של האתר
הגלילה באתר יש בה באג- כמה שאני אגלול יהיה משהו שישאר חתוך-
צפה בקובץ המצורף 674063
צפה בקובץ המצורף 674066
אפילו האתר של קפה קפה נעים יותר לעין
זהו לביינתים :cool:
מקווה שזה בסדר
ושהייתי מובנת

הצלחה
מסכים עם כל מילה!

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עיצוב מאד נעים ויפה אך כדאי להקטין את תמונות את כל העיצוב הייתי עושה יותר קטן כך שמי שפותח את האתר
לא יפול ישר לתוך זה ,זה הייתי אומרת מבהיל גם האייכונים יותר קטנים שיהי נעים ללחוץ עליהם ,כדאי שאת הכשרות תעשו כולה בצבע לבן ללא שום ליטוש וכן יותר בקטן ולהזיז לצד ימין מעט היכן שכתוב הזמינו למרכז או ירושלים הייתי עושה את זה בצבע מתאים וכן יותר באייכון מגרה לא בנאלי מקווה שעזרתי סהכ'' הצבעים והעיצוב ממש יפים ומתאימים בהצלחה רבה!!

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עשיתי תצוגה בהגדרות של 50% וזה נראה בהרבה יותר טוב!

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בתפריט הפנימי סוגי האוכל בצבע בהיר מידי כדאי אולי בורדו משהו בולט ומזמין את האייכונים הייתי צובעת בצבע כתמתם יותר נראה טרי ומגרה,הוספה לסל לא רואים כלל צריך בצבע יותר בולט,בקינוחים מפריע מאד הרקע השחור כלל לא נותן הרגשה של פינוק כדאי ללכת על צבעי לבן כרמל או משהו בסגנון יותר עיטורים שמזכירים קצפת או סוכריות ושוקולדים
זה צריך לגרות,.דגים זה ממש יפה ומגרה מרקים הייתי עושה את המרק יותר בצבע כתמתם עם ירקות ,
וסתם כך כדאי שבכל פעם שנגיד לוחצים על משהו בתפריט כמו נגיד דגים כשהעמוד עובר לדגים יהיה רשום את זה בכותרת
כי כרגע כשעוברים דף עדיין נשארת הכותרת של המקום כמו ירושלים כדו' ומי שמחפש כרגע בתפריט ישמח לראות שאכן הגיע לעמוד הנכון. בהצלחה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
קודם כל, אם האתר בנוי גם למחשב שולחני - יש צורך להתאים אותו גם לנראות רגילה. אגב, גוגל מוריד דירוג רציני על חוסר רספונסיביות!
ואם כבר מושקע אתר, לא שווה להנגיש אותו ולהתאים גם למחשב ולא רק לסמארטפון? יש כאן המון קהל פוטנציאלי שאתר בנראות כזאת מבריח אותו, ובצדק.
כשנכנסתי, הרגשתי מותקפת. העבודה נראית מקצועית, אבל מיושנת להפליא. הכל ענק, עמוס, בלי אויר, חונק. גם באתרי וואנפייג' מקובל לתת כותרת מגרה, אפילו עם אופציה של תמונות מתחלפות, והלוגו + הנושא - בגדול.
חוץ מזה, חסר לי אנימציות במסך. הכל אנמי לגמרי.

כדי להתאים את האתר, צריך לאפיין אותו מחדש ביסודיות, ולבנות מחדש בצורה נכונה ומודרנית.
נכנסתי לתמונות של הסלטים, מעצבן אותי שזה תמונה מאורכת, מצולם על חצי צלחת על רקע עץ כהה. אורים כל כך הרבה רקע מיותר ותופס תשומת לב! מיושן ולא מגרה, להפליא.
כנ"ל תמונות הדגים. כמעט כולם לא מגרים בכלל. אני מניחה שגם בשאר הקטגוריות הבעיה הזאת קיימת, לא בדקתי. במקום מה שקיים, אפשר לשים תמונת רוחב-פרופוציונלית, שרק מעבר עכבר או לחיצה אחת - תחשוף את הפרטים הטכניים. יותר מעניין, יותר מודרני, פחות עמוס.

ובבקשה, שיהיה נקי ולבן. ומזמין!

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
קודם כל תודה ענקית לכל המגיבים אני יעבור על כל הערות בעיון ויסיק מסקנות.
אבל פרט מאוד חשוב שהאתר נבנה בקוד סגור רק של החברה הספציפית הזו בשונה מוורדפס כל שינוי או הזזה של אלמנט דרוש מתכנת שלהם והתקציב עולה בהתאם... לכן אני חייב לגבש משנה מאוד סדורה לגבי תוצאה סופית איך אני רוצה את האתר הסופי אגב עם יש כאן מישהי/ו שחושב שיכול לאפיין ולעצב את האתר מחדש בצורה מקצועית ומגרה אני אשמח לקבל הצעות במייל הנ"ל

וכמובן כל אלה שהשתתפו בדיון נכנסים להגרלה - אני עדיין אשמח לשמוע עוד תגובות והערות!

מעריכה תורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
1. יש צורך דחוף בסליידר עליון/באנר מעוצב/ תמונת אוירה עם משפט שמגרה גלילה מטה.
2. הייתי מוותרת על הקו המפריד פה וצובעת את כל האזור צור קשר בצבע אחיד.
1592856305264.png
3. הייתי משנה פה את העיצוב לגמרי. דווקא לא חושבת שעיצוב מידי נקי יעבוד פה כי אחרי הכל מדובר באוכל. הייתי עושה שילוב של עיצוב בקו דרמטי ומגרה בשילוב עיצוב חסידי וכבד. כמובן בהשראת המותג.
4. את התפריטיםהייתי עושה על האתר עצמו ולא כקישור לקובץ pdf.
5. חסרות אנימציות במעברי עכבר על כפתורים וקישורים, תפריט וכד'.
6. הסטיק למעלה נראה אתר חדשות ולא מתאים פה.
7. התמונה הזו מפוקסלת ולא מתאימה לעיצוב הנוכחי

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
3. הייתי משנה פה את העיצוב לגמרי. דווקא לא חושבת שעיצוב מידי נקי יעבוד פה כי אחרי הכל מדובר באוכל. הייתי עושה שילוב של עיצוב בקו דרמטי ומגרה בשילוב עיצוב חסידי וכבד. כמובן בהשראת המותג.
אתר לאוכל חייב להיות אסטטי ונקי, וזה לגמרי לגמרי לא סותר עיצוב חסידי, ואפילו חסידי כבד.

6. הסטיק למעלה נראה אתר חדשות ולא מתאים פה.
לגמרי!!!

1ֹ_RACHEL

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא קראתי את כל התגובות מעלי.
ההערות שלי:
בגדול האתר עמוס בעין, אוביקטים גדולים ומסורבלים.
שתי נקודות שממש שמתי לב אליהן:
1. מה הטעם בחלוקה לקטגוריות - מנות ראשונות, עיקריות וכו' - בסופו של דבר הכל מגיע שם לאותו עמוד.
2. בעמ' הזה https://www.jewish-restaurant.co.il/index.php?dir=site&page=catalog&op=category&cs=5106&langpage=heb וזה קיים בעוד עמודים - אני בוחרת לדוג' מנות עיקריות, והעמוד נשאר באותו מקום, ואין לי מושג שהרשימה למטה השתנתה אכן ל'עיקריות'
צריך עוגן שיקח אותי לשם שאני בוחרת מנה כלשהי, וכך ישימו לב שאכן הבחירה שלי בוצעה.

tamara.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
כמה נקודות הפריעו לי מאד!!
דבר ראשון האתר חנוקקקקק בדברים- ומרוב עומס קשה לראות!
כמה נקודות עיקריות:
1. האייקונים מורכבים בארוחות שבת לתפארה מידי ועם מילוי- לא עושים כמעט באתרים אלא אם כן האתר עצמו כל כך נקי שזה נראה טוב בעין- צריך שהוא יהיה פשוט הרבה יותר ופלאט עם קו מתאר בלבד!
2.ההדר למעלה חנוק גם כן כתב ענק עם בולד- תקטינו כתב תרווחו מילים תדקקו אותו תנו אויר..
3. בדף הפותח מופיע 4 תמונות ראשיות ובכל המשך הגלילה אף לא תמונה אחת- תנו בתחילה תמונה אחת או קרוסלת תמונות ובהמשך תוסיפו עם טא'צ!
4.האייקונים בהדר גם הם גדולים מידי...
טוב, תוסכלתי! והגעתי למסקנה שבמקום שאני ינסה להסביר אולי כדאי שתיצרו איתי קשר ובחינם אנסה לעזור לכם קצת יותר- אם תרצו תודיעו

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
קודם כל, אם האתר בנוי גם למחשב שולחני - יש צורך להתאים אותו גם לנראות רגילה. אגב, גוגל מוריד דירוג רציני על חוסר רספונסיביות!
ואם כבר מושקע אתר, לא שווה להנגיש אותו ולהתאים גם למחשב ולא רק לסמארטפון? יש כאן המון קהל פוטנציאלי שאתר בנראות כזאת מבריח אותו, ובצדק.
כשנכנסתי, הרגשתי מותקפת. העבודה נראית מקצועית, אבל מיושנת להפליא. הכל ענק, עמוס, בלי אויר, חונק. גם באתרי וואנפייג' מקובל לתת כותרת מגרה, אפילו עם אופציה של תמונות מתחלפות, והלוגו + הנושא - בגדול.
חוץ מזה, חסר לי אנימציות במסך. הכל אנמי לגמרי.

כדי להתאים את האתר, צריך לאפיין אותו מחדש ביסודיות, ולבנות מחדש בצורה נכונה ומודרנית.
נכנסתי לתמונות של הסלטים, מעצבן אותי שזה תמונה מאורכת, מצולם על חצי צלחת על רקע עץ כהה. אורים כל כך הרבה רקע מיותר ותופס תשומת לב! מיושן ולא מגרה, להפליא.
כנ"ל תמונות הדגים. כמעט כולם לא מגרים בכלל. אני מניחה שגם בשאר הקטגוריות הבעיה הזאת קיימת, לא בדקתי. במקום מה שקיים, אפשר לשים תמונת רוחב-פרופוציונלית, שרק מעבר עכבר או לחיצה אחת - תחשוף את הפרטים הטכניים. יותר מעניין, יותר מודרני, פחות עמוס.

ובבקשה, שיהיה נקי ולבן. ומזמין!

כמובן שהאתר מיועד גם למחשב שולחני! האתר חייב להיות מותאם לכל סוג של פלטפורמה. אם יש לך רעיונות נוספים איך להנגיש אותו למחשב/לסמארטפון יותר מאשמח לשמוע. לגבי איפיון חדש זה נושא מאוד רגיש מכיון שהעלות של האתר עד כה הסתכמה בכמה עשרות אלפי שקלים!!! ולצערנו כמו שחלק כבר שמו לב לעניין שאנחנו סוג של "שבויים" בידיים של החברה המפתחת, בשונה מקוד פתוח שבו כל שינוי אני יכול לבצע לבד אצלם כל שינוי דורש זמן, יכולות מוגבלות והמון כסף. כבר היה לנו צד לוותר עליהם ולהתחיל הכל מחדש אבל כרגע אנחנו מנסים לעשות עוד מקצה שיפורים ולנסות לראות אם באמת הדבר יועיל.

שאלה שממש מעניינת אותי התשובה: האם כדאי להפוך את האתר לוואנפאיג'? זה יותר נח?

בעיה!!!
גוגל לא יתאמץ לקדם אתרים מסוג כזה.

אגב, אני לא יודעת איך שכחתי... אבל הכשרות נמצאת בצד ימין למעלה, שחור על שחור. אני מצפה מזה לבלוט! המסעדה היהודית אמורים להיות גאים בכשרות המהודרת שלהם, בשביל מה להסתיר?
מסכים עם כל מילה. לגבי הכשרות אנחנו באמת מתגאים בה רק שמשום מה המתכנת שם את הקובץ בצבע שחור במקום הלבן שנשלח לו. מה שבטוח שאנחנו לא מסתירים את זה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה