בין הזמנים - הזמן הכי מסוכן

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
ראיתי מישהו שכתב שזה חיוני לצאת לטיולים בפרט לבחורים שכל הזמן יושבים והוגים בעמל רב על התורה הקדושה.
השאלה שלי מי אמר שזה צריך להיות לצפון? לערוצים מסוכנים בדרום? לשכשוכי מים במעיינות קפואים ועמוקים? כשהריגוש זה שם המשחק?..
אפשר להחליף אוירה במושב סמוך, בפארק קרוב עם החברים, אפילו בתוך הישיבה עם מרצים מרתקים וכדומה.
כי אם כבר אז למה לא לנסוע להרי ההימליה והאלפים, למזרח הרחוק ולאמריקה הלטינית..
זה הכל ענין של הרגל אם יפסיקו את הטיולים המסוכנים האלו ויאסרו אותם, הבחורים ירגישו מיצוי של חופש ושחרור בפעילויות מרתקות שאינם גובלות בסכנה.

מלי

משתמש מקצוען
אני בתור בחור ישיבה לשעבר זכור לי מאוד לרע את הטיולים האלו.
מה שזכור לי מהטיולים עם המסלולים זה שצריך לרוץ את המסלול כי צריך להספיק את ה-1000 מסלולים שמחכים להמשך היום ואז כל ההנאה של הטיול נעלמה כי אני ועוד כמה חברים תמיד אהבתנו ללכת בקצב שלנו וליהנות מכל המסלול ואז כשהגענו לאוטובוס אחרונים חטפנו צעקות וגערות מחברינו ש"בגללכם לא נספיק וכו' " ואני תמיד הייתי עונה להם שבשביל מה הם באו לטיול בשביל לרוץ? אפשר למצוא איזה מגרש גדול ריק ואז לרוץ אותו סביב בשביל לרוץ צריך להגיע עד מסלולי הליכה?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
במקום לדבר נגד הטיולים, ללא תועלת - מוטב היה לדבר על כללי בטיחות.
בדרך כלל - אלו שנפגעים בבין הזמנים לא נפגעים בגלל המקום אלא בגלל התעלמות מכללי בטיחות בסיסיים.

צריך להודות בהגינות - החברה החרדית סובלת ממודעות נמוכה לנושאי בטיחות בכלל וטיולים בפרט, כנראה שזה לא מספיק נושא חם כדי שיקומו ועדות פיקוח בנושא.

ועוד משהו:
כשהיציאה לטיול היא ׳עבירה קטנה׳ אי אפשר לצפות למודעות גבוהה לענייני בטיחות, אולי כדאי לעשות את הטיול ׳לכתחילה׳ ואז לתת מקום לגיטימי ל׳איך מטיילים׳.

דווקא הגישה הזו של שלילת הלגיטימיות - מגבירה בסופו של דבר את הסכנה.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שרול90;1357792:
אני בתור בחור ישיבה לשעבר זכור לי מאוד לרע את הטיולים האלו.
מה שזכור לי מהטיולים עם המסלולים זה שצריך לרוץ את המסלול כי צריך להספיק את ה-1000 מסלולים שמחכים להמשך היום ואז כל ההנאה של הטיול נעלמה כי אני ועוד כמה חברים תמיד אהבתנו ללכת בקצב שלנו וליהנות מכל המסלול ואז כשהגענו לאוטובוס אחרונים חטפנו צעקות וגערות מחברינו ש"בגללכם לא נספיק וכו' " ואני תמיד הייתי עונה להם שבשביל מה הם באו לטיול בשביל לרוץ? אפשר למצוא איזה מגרש גדול ריק ואז לרוץ אותו סביב בשביל לרוץ צריך להגיע עד מסלולי הליכה?

זו לא סיבה לבטל את הטיולים.
הפתרון פה הוא לשנות את הצורה ואופן ההתנהלות שלהם, ואת הגישה.
הלחץ של הבחורים נובע מהתחושה של לסמן וי על עוד מקום בארץ שהיו בו ובאמת להגיע להספקים וזה מגיע מכל מיני סיבות.
בחורים כמוך הם מאלה שיצאו ברוגע כדי להנות
והפתרון לקונפליקט הזה הוא פשוט לצאת, אבל אחרי תאום ציפיות עם העמיתים לטיול.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
כשאחי היו בחורים אימי היתה יוצאת עם כל המשפחה לשבוע לצפת שם החלפנו אוירה עשינו מסלול שתיים שמיועד למשפחות. והם לא היו צריכים מעבר לזה.
הסתובבנו הרבה בין הסימטאות והגלריות בתי הכנסת המעניינים.

להחליף אוירה ולרענן כוחות חשוב מאוד לכל אחד בפרט לבחורים.
ומעשה רב סימן לתלמיד. ראו כמה מגדולי הרבנים מדורות עברו ודורותינו גם יוצאים להחליף אוירה.

מלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י wald;1357867:
זו לא סיבה לבטל את הטיולים.
הפתרון פה הוא לשנות את הצורה ואופן ההתנהלות שלהם, ואת הגישה.
הלחץ של הבחורים נובע מהתחושה של לסמן וי על עוד מקום בארץ שהיו בו ובאמת להגיע להספקים וזה מגיע מכל מיני סיבות.
בחורים כמוך הם מאלה שיצאו ברוגע כדי להנות
והפתרון לקונפליקט הזה הוא פשוט לצאת, אבל אחרי תאום ציפיות עם העמיתים לטיול.

לא ביטלתי...
רק אמרתי שלי זה מזכיר זמנים לא טובים,זהו.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;1357873:
כשאחי היו בחורים אימי היתה יוצאת עם כל המשפחה לשבוע לצפת שם החלפנו אוירה עשינו מסלול שתיים שמיועד למשפחות. והם לא היו צריכים מעבר לזה.

הממ...
אל תהיי בטוחה שהם לא עשו עוד כמה דברים מעבר בלי להודיע לאפחד....
מהיכרות אישית :)

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שירי12;1357925:
נכתב ע"י תקוה;1357873:

הממ...
אל תהיי בטוחה שהם לא עשו עוד כמה דברים מעבר בלי להודיע לאפחד....
מהיכרות אישית :)

ואני ג"כ מכירה מקרוב מישהו שכך היה במשפחתם, יצאו לכמה ימים וטיילו בקטנה ולא נתנו לו לצאת עם חברים, הוא היה ילד טוב ולא יצא בלי רשות. תכל'ס היום זה מרגיש לו חסר שלא היה לו את הטיולים האלה בתור בחור.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אדם שלא מבין את השני, לעולם לא יוכל לשנות אותו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה