ביטוח לאומי ומס הכנסה

• פותח הנושא red
  • פורסם בתאריך

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מקווה שתוכלו להיות לי לעזר:
אני עובדת במקום מסודר עם תלוש, על סכום לא גבוה. הם מפרישים לי את כל מה שצריך.
כעת אני עומדת לחתום חוזה עם מישהו שמלכתחילה העדיף שאני אנפיק לו חשבוניות על העבודות, אבל כיוון שאין לי תיק במס הכנסה, הוא מוכן לתת לי תלוש משכורת, אבל בלי לשלם עלי את כל הביטו"ל ומס הכנסה וכו'...
השאלה היא האם בכלל אצטרך להפריש גם מסכום זה את הנ"ל, או שמספיק שהמעביד הראשון עושה זאת, למרות שלא זאת העבודה העיקרית?
ואולי בכלל עדיף לפתוח תיק במס הכנסה? (עוסק פטור?) מה זה ייתן לי? יהיו לי זכויות? (חל"ד וכד')
תודה לכל מי שיווכל להאיר את עיני, אני ממש לא יודעת מה לעשות...

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
1. אין תלוש בלי ביטוח לאומי וכדומה. אין כזה דבר. זה אומר שהוא נותן לך את הסכום ברוטו.
יתכן שאם 2 המשכורות אינן מגיעות לסכום גבוה יחד אז התוספת בביטוח לאומי תהיה קטנה.
עסק לא פותחים בשביל עבודה קטנה וחד פעמית. כן פותחים עוסק פטור (עוסק מורשה משתלם למי שיש לו הרבה הוצאות והוא מזדכה כל המעמ של ההוצאות והרכישות שלו) אם זה לטוח ארוך ומשתלם.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י obyektiv;550223:
1. אין תלוש בלי ביטוח לאומי וכדומה. אין כזה דבר. זה אומר שהוא נותן לך את הסכום ברוטו.
יתכן שאם 2 המשכורות אינן מגיעות לסכום גבוה יחד אז התוספת בביטוח לאומי תהיה קטנה.
עסק לא פותחים בשביל עבודה קטנה וחד פעמית. כן פותחים עוסק פטור (עוסק מורשה משתלם למי שיש לו הרבה הוצאות והוא מזדכה כל המעמ של ההוצאות והרכישות שלו) אם זה לטוח ארוך ומשתלם.

תשובה נכונה מאוד.

עם ייעוץ נכון ניתן לפתוח תיק עוסק פטור ולא לשלם ביטוח לאומי, אם נכנסים להגדרה של "עצמאי שאינו עונה להגדרה".

בכל אופן כל מקרה ומקרה יש לבדוק לגופו לפעמים עדיף לא לפתוח תיקים, וניתן לעבוד בצורה חוקית גם בדרכים אחרות, ויש מקרים שאין מנוס מלפתוח תיקים, ויוצא גם הכי זול בסופו של דבר.

red

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה רבה על תשומת הלב והזמן שהוקדש!
אין לי ענין לפתןח תיק עוסק פטור, וודאי שלא עוסק מורש, רק שאלתי האם לא יהיו לי הפסדים כאשר המעביד משלם לי ברוטו. כמה יהיה עלי להפריש -לכל מה שצריך- מסכום ממוצע של 3000-4000 ש"ח לחודש?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
הבנתי שההכנסה הזאת היא ההכנסה הנוספת, כי ההכנסה העיקרית (הראשונה) ג"כ משפיעה על החישובים.

אבל באופן כללי ביטוח לאומי החישוב הוא כך:
עד לסכום 4,984 לחודש
עובד + מעביד 7.35%

מעל לסכום 4,984 לחודש
עובד + מעביד 17.43%

לשאלות נוספות תוכלו לפנות גם למייל, בבקשה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה