בחנו את עצמכם

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ממה שאני בררתי, זה ממש לא שכר מינימום, אבל להשקיע בזה עכשיו את כל האנרגיה והפנאי של חיי זה פשוט בלתי אפשרי.
לתחום הזה התכוונתי בחלק של להשאיר זמן לעוד דברים בחיים. בתעשיית הביוטק אמנם יש משכורות יפות , (בשונה ממחקר באוניברסיטה) אבל העבודה שואבת. מאד. זה לא רק הלימודים.
כשעשיתי את ההסבה להוראה למדה איתי אשה שעבדה שנים באחת מחברות התרופות, ומסיבות שונות לא יכלה להמשיך לעבוד שם.
היא סיפרה שרק אחרי שעזבה את העבודה ונהיה לה זמן להשקיע בבית היא ראתה איזה נזק נגרם לילדים מכל השנים האלו...

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בדיוק הבוקר יצרתי קשר עם מחלקת המתעניינים של האוני' הפתוחה כדי לברר על לימודי ביולוגיה :cool:
נכון, המשכורת בתחומי המדע היא על הפנים (ניסיתן חיפוש משכורות באינטרנט? מכמיר לב ביחס להשקעה),
אבל אני חושבת שאני מוכנה להסתפק בסט משכורות כזה תמורת עיסוק יומיומי בתחום עניין שאני או-הב-ת.
(אני בהייטק עכשיו, וב"ה לא סובלת בעבודה, אבל אין לתאר את הפערים בין שני המקצועות האלה... אתן בטח מבינות למה אני מתכוונת.)
וזה-
איזה נזק נגרם לילדים מכל השנים האלו..
אוהו. כן.
:confused:
באסה.

אבל בואו נגיד שנתחיל תואר שני בע"ה בגיל 40+ כזה?
הילדים פחות נואשים לנו אז, אני מניחה.
וככה יש סיכוי שבע"ה בגיל 60 אני אעסוק במקצוע שמספק אותי נפשית, שתורם לי ולחברה, שמקסים אותי (אימוג'י עיניי כוכבים, לכאן!), במקום לקודד שורות ארוכות באנגלית או לנהל מערכות שהתועלת היחידה שהן מביאות לעולם היא הכסף שהן מזרימות לכיסי איזה מנכ"ל עשיר.
מה אומרות?

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
גלבוע, את יודעת מה מרגיע אותי?
שאמא שלך ניחמה אותי לפני שנים שאת באמת גאונית,
וזה לא שאני הטפשה שלא מבינה מילה.
לכן נלחצתי עכשיו רק קצת.
(כשאפילו לא היה לי כח לקרוא את השורה הראשונה. אז מי מדבר ל לענות עליה).

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בדיוק הבוקר יצרתי קשר עם מחלקת המתעניינים של האוני' הפתוחה כדי לברר על לימודי ביולוגיה :cool:
נכון, המשכורת בתחומי המדע היא על הפנים (ניסיתן חיפוש משכורות באינטרנט? מכמיר לב ביחס להשקעה),
אבל אני חושבת שאני מוכנה להסתפק בסט משכורות כזה תמורת עיסוק יומיומי בתחום עניין שאני או-הב-ת.
(אני בהייטק עכשיו, וב"ה לא סובלת בעבודה, אבל אין לתאר את הפערים בין שני המקצועות האלה... אתן בטח מבינות למה אני מתכוונת.)
וזה-

אוהו. כן.
:confused:
באסה.

אבל בואו נגיד שנתחיל תואר שני בע"ה בגיל 40+ כזה?
הילדים פחות נואשים לנו אז, אני מניחה.
וככה יש סיכוי שבע"ה בגיל 60 אני אעסוק במקצוע שמספק אותי נפשית, שתורם לי ולחברה, שמקסים אותי (אימוג'י עיניי כוכבים, לכאן!), במקום לקודד שורות ארוכות באנגלית או לנהל מערכות שהתועלת היחידה שהן מביאות לעולם היא הכסף שהן מזרימות לכיסי איזה מנכ"ל עשיר.
מה אומרות?
אני אומרת שאם את עוברת מהייטק לביוטק אז את מהמתורגלות :)
בכלל, מהייטק לביולוגיה זה שילוב פצצה.
ישר לפיתוח טכנולוגיות רפואיות מתקדמות!!!
השיקול של הגיל גם כן משמעותי.
יש כזאת תחזית שתוך חמש-שש שנים אני אוכל לעבוד בהיקפים הרבה יותר גדולים מהיום.
אבל בא'נה, מה לעשות, אני לא אחכה עד אז בשביל להתחיל ללמוד... אז התחלתי עכשיו מה שאני יכולה ללמוד עכשיו.
מודה: נשארה פינה בלב שחולמת על הסבה מתישהו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
גלבוע, את יודעת מה מרגיע אותי?
שאמא שלך ניחמה אותי לפני שנים שאת באמת גאונית,
וזה לא שאני הטפשה שלא מבינה מילה.
כמה טוב שהכרת את אמא שלי!!!
:p:eek::)

אבל נשמה, אני בעצמי לא מבינה חלק גדול מהמילים עד הסוף.
זאת היתה דחיסת חומר אגדית. כמו שרק באו"פ יודעים.

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ישר לפיתוח טכנולוגיות רפואיות מתקדמות!!!
לא קלטת אותי ;)
לא פיתוח ולא טכנולוגיות, פיור מדע :)

אבל בא'נה, מה לעשות, אני לא אחכה עד אז בשביל להתחיל ללמוד...
צודקת.
ובואי, אימא שלי התחילה התחילה קריירה שנייה ומספקת בגיל 50+, הוכחה טובה בשבילי שתמיד יש לאן להמשיך ולהתפתח.
ובלי קשר, כייף לך שאת כבר בתואר שני :cool:

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה זה מדע נקי לדעתך?
לכי תקראי קצת מה עושים במסלול הקליני של בית הספר למדעי המח באוניברסיטת תל אביב. תעריכי מחדש את הניסיון שצברת בהייטק :)
במסלול הקליני נדרשים לפיתוח טכנולוגי/למחקר חישובי? או שהתכוונת למסלול לחישוביות עצבית?
בכל מקרה, זה לא הכיוון שלי :)
כי די, רוויתי באמת מהפן הטכנולוגי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
במסלול הקליני נדרשים לפיתוח טכנולוגי/למחקר חישובי? או שהתכוונת למסלול לחישוביות עצבית?
תקראי ונדבר.
ואם רווית מהפן הטכנולוגי - נולדת מאה שנה מאוחר מדי.
אפילו סטטיסטיקה טובה במדעי החברה דורשת היום כתיבת קוד בפייתון.

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני רואה עכשיו שדווקא המסלול המחקרי משיק להייטק.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מה זה מדע נקי לדעתך?
@גלוריה , איך את מדמיינת את היום שלך כחוקרת?
כי אני דמיינתי משהו אחד, וכשהתחלתי לעשות סטאז' במעבדת מחקר גילית שזה קצת אחרת... עוד סיבה שדחפה אותי לכיוון ההסבה להוראה.
אבל אולי זאת אני התמימה שלא בררה מספיק, ואת כן יודעת למה את הולכת.

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ואם רווית מהפן הטכנולוגי - נולדת מאה שנה מאוחר מדי.
או שביליתי תשע שנים מחיי במרדף מתיש אחרי הטכנולוגיה הכי עדכנית והכי מתוחכמת.
non stop up do date...

אגב, זה יהיה נכון גם למדע.
כחוקר טוב אתה צריך להתעדכן ללא הרף בחידושים ובמחקרים האחרונים, אבל את זה אני כבר מגדירה כחוויה, לא כהכרח.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
תשתפי אותי מה גילית?
מה שגיליתי זה בעיקר עד כמה העבודה היום יומית היא רוטינה משעממת.
יש אתגר מחשבתי בתכנון של הפרוטוקולים ובניתוח של התוצאות, אבל רוב הזמן מה שעושים זה להריץ ניסויים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, ועד שרואים תוצאות משמעותיות לוקח הרבה זמן.
הלימודים היו מרתקים. מאד. אבל העבודה בפועל- הרבה פחות...

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה שגיליתי זה בעיקר עד כמה העבודה היום יומית היא רוטינה משעממת.
יש אתגר מחשבתי בתכנון של הפרוטוקולים ובניתוח של התוצאות, אבל רוב הזמן מה שעושים זה להריץ ניסויים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, ועד שרואים תוצאות משמעותיות לוקח הרבה זמן.
הלימודים היו מרתקים. מאד. אבל העבודה בפועל- הרבה פחות...
פעולות רוטיניות תהיינה בכל סוג של עבודה (גם בפיתוח ובניתוח מערכות, אם נציץ בעולם המקביל).
גם בניהול מכל סוג יהיו שטחים אפורים וסט הנחיות שצריך לאכוף ולוודא ביצוע.
השאלה אם ההתנהלות הרוטינית הזאת מהווה נתח משמעותי מסדר היום?
קשה לי לדמיין את המדענים פשוט יושבים רגל על רגל ומחכים לתוצאות...
לא בודקים דברים אחרים/משימות נוספות במקביל? מנסים כיווני חשיבה חדשים?

פליזז, אל תהרסי לי את החלום, טוב? :)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
פעולות רוטיניות תהיינה בכל סוג של עבודה (גם בפיתוח ובניתוח מערכות, אם נציץ בעולם המקביל).
גם בניהול מכל סוג יהיו שטחים אפורים וסט הנחיות שצריך לאכוף ולוודא ביצוע.
השאלה אם ההתנהלות הרוטינית הזאת מהווה נתח משמעותי מסדר היום?

פליזז, אל תהרסי לי את החלום, טוב? :)
כסטאז'רית, כל סדר היום שלי היה עבודה שחורה.
כמובן שלא כולם ככה, אבל כן, זה חלק משמעותי מסדר היום. וככל שעולים בהיררכיה של המעבדה יש יותר חשיבה ופחות רוטינה, אבל זה לוקח זמן.
לא בודקים דברים אחרים/משימות נוספות במקביל? מנסים כיווני חשיבה חדשים?
בודקים ומנסים בהחלט. בד"כ במעבדה מריצים כמה ניסויים במקביל. אבל זה לא סותר את זה שיש הרבה עבודה שחורה.

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@טילון , מקווה שזה בסדר לשאול פה-
אבל עשית הסבה להוראה בגלל העבודה השחורה של הסטאז' שהבנת שתלווה אותך גם כמה שנים קדימה?
או בגלל מה שציינת למעלה- שמדובר בעבודה תובענית ושואבת ואיזון בית-עבודה עלול להפגע?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
@טילון , מקווה שזה בסדר לשאול פה-
אבל עשית הסבה להוראה בגלל העבודה השחורה של הסטאז' שהבנת שתלווה אותך גם כמה שנים קדימה?
או בגלל מה שציינת למעלה- שמדובר בעבודה תובענית ושואבת ואיזון בית-עבודה עלול להפגע?
שילוב של שני הדברים.
ושל האהבה שלי להוראה...

ירושל

משתמש מקצוען
מרתק, החל בשאלה ועד לדיון שעלה בעקבותיה.
@טילון - עכשיו אני מבינה למה נתקלתי כ"כ הרבה פעמים בבוגרי מדעי החיים שעובדים בהייטק.

אבל את זה אני כבר מגדירה כחוויה, לא כהכרח.
זו אולי גם חוויה, אבל לגמרי הכרח. (ואם זה לא הכרח - זה לא מקום מחקרי ששווה להיות בו).
חשבת אולי על שילוב? כלומר, תכנות במקום שמשיק למחקר במדעי הטבע והרפואה? (ויותר ממוקד: למידת מכונה בתחומים האלו?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה