התייעצות בחור סטנדרטי וללא בעיות שלא קם בבקר

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
האשכול הזה לא מוגזם?!......
כמו שכתבה @מרגלית חן
אספר ממני בקצרה,
אחי בחור חמד כנל תקין נורמטיבי וכו
התחיל עם 'טיקים' מוטוריים שהלכו וגברו בהדרגה בתקופה ארוכה.
אני טענתי שזה בלתי נסבל
ואם לא ללכת לפסיכיאטר ומייד כדורים לפחות פסיכולוג
אבי שיחי ראה שהבחור אפי' לא מרגיש בכך. וסבר בהחלטיות שהעניין יחלוף מעצמו.
הוא התחנן לפנינו אחיו לעזוב את הבחור לנפשו ולא לומר מילה
זה ארך תקופה ארוכה למדיי
אבל יום אחד שמתי לב שבעצם הרבה זמן לא חזיתי בתופעה!
יכול להיות וסביר מאוד שהיה בלחצים
ויכול להיות וסביר מאוד שכדורים היו עוזרים וגם פסיכאטרים....
אבל כשאדבר איתו אחרי שנים הוא יסחוב על הנפש שלו תגיות על עצמו.
ואהבה של אבא שלו וקבלה והכלה ורוגע וזה שלא יצרו ממנו עבמ לא ילווה אותו כבעיה..
בהצלחה
ומקווה שהבחור החמד הבריא ינשום טוב ויחזור לעצמו
(וגם אם לא....אולי הוא ציפור לילה.. החיים הם לא קוביה)
שבת שלום

אפרים

משתמש פעיל
בהמשך לכל הדברים החכמים שנכתבו למעלה, הייתי מציע ליזום פעולות שיפחיתו את תחושת הדרמה מהערנות המאוחרת.

אם האבא או האמא מסוגלים, לתכנן לעצמם העברת פעולות שונות לביצוע בשעות המאוחרות של הלילה, ולומר לו שאם הוא כבר ער, נשמח להיות ערים איתו ככל שיתאפשר. זו משימה מכבידה שתקשה על ההורים לתפקד ביום, אבל אם יצליחו להיערך אליה, תתרום רבות לבן.

עוד דבר, לבקש מהבן שאם הוא כבר ער בלילה, יעזור מאוד אם יבצע בלילה משימה כזו או אחרת, לא דברים קשים ולא מורכבים, אבל כן כאלו שיגרמו לו להרגיש משוחרר ולא ה"בעיה".

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
סטייה קלה (אך חשובה!) מהנושא:
לכל אלו שהתנפלו על @bmkol ,
חשבתם אולי שהדברים נכתבו רק בציניות?
אני בטוח שהדברים נכתבו בציניות, והכותב/ת נפגע/ה מכל ההתנפלויות.
תחשבו על זה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
משהו יכול להוריד את הסרטון עם הרב שטיימן בקובץ מצורף?

תודה מראש!
יש מצב להעלות את ההסרטה בקובץ מצורף?

תודה מראש
upload_2019-8-23_13-13-30.png

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי את האשכול.
אבל דבר ראשון בדיקות דם, לוודא שכל הערכים בסדר
B12 נמוך בהחלט יכול להביא למצב כזה

סימפטי

משתמש פעיל
את יכולה להעתיק לכאן את העלון לצרכן של אקמול, או נורופן, או תרופות להורדת לחץ דם,
כתובות שם תופעות לוואי חמורות לא פחות...
נכון לכולם יש תופעות לוואי, אבל לתרופות פסיכיאטריות התופעות לווואי יותר שכיחות, ואדמות לא לוקי חיים כל יום.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא קראתי את כל התגובות
אבל הפתרון הכי טוב לדעתי
להתייעץ עם אנשי חינוך מנוסים בתחום ולא עם ניקים עלומי שם בפרוג שאין לאף אחד מידע בדבר הנסיון שלהם
(בלי להתכוון לאף אחד ואין לי כוונה לפגוע באף אחד)

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא קראתי את כל התגובות
אבל הפתרון הכי טוב לדעתי
להתייעץ עם אנשי חינוך מנוסים בתחום ולא עם ניקים עלומי שם בפרוג שאין לאף אחד מידע בדבר הנסיון שלהם
(בלי להתכוון לאף אחד ואין לי כוונה לפגוע באף אחד)
דווקא נתקבלו הרבה עצות מקצועיות וטובות...חכמה ההמונים היא לא בדיחה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
דווקא נתקבלו הרבה עצות מקצועיות וטובות...חכמה ההמונים היא לא בדיחה.
תלוי במה
בחינוך (לא בבעיות כלליות) אני חושב שעדיף להתייעץ עם המנוסים והוותיקים בתחום
וכמו שלא תלכו להתייעץ על נושאי פסיכולוגיה בפורום
אולי בדברים אחרים עצות בפורום זה מעולה

bmkol

משתמש מקצוען
אני עובר על התגובות ורואה דבר אחד משותף ומאד לא מובן ... כדורים ותרופות ... איזה דור מוזר ... עכשיו אני גם מבין מדוע המלמדים וכל מערכת החינוך פועלים בשיטה הזו ... כל ילד שני מקבל ריטלין כדי שהמורה יוכל לעבוד פחות קשה.

חברים יקרים ... חינוך דרך תרופות זה לא חינוך לטווח ארוך .. זה חינוך זמני בלבד ... זה שקט אסטרטגי להורים ולמחנכים ... אבל ביום שהתרופות יוסרו התופעות לוואי יהיו חמורות.
אל תשכחו שעדיין לרפואה אין מדע מדויק לדעת מה הן ההשלכות העתידיות של כל התרופות הקיימות היום. כדאי שתבדקו עם דוקטור גוגל ותגלו השפעות ותופעות לוואי חמורות של כל הפתרונות הרפואיים שמוצעים כאן בזול.

יש חינוך מיוחד של אבותינו ואמותינו הקדושים של עד לפני 50 שנה בלבד, שלא ידעו דבר ולא חצי דבר על הסמים המסוכנים שהרפואה (גם הטבעית) מציעה לילדינו "המסוממים" בגלל הורים עצלנים שמחפשים דרכים קלות יותר מאשר להתעסק בחינוך האישי.

תפסיקו להתמרח על התרופות והויטמינים ... תתחילו לחנך ... אל תהיו שפני נסיונות של הרפואה שלא יודעת בעצמה מה הן התוצאות .... סתם לידיעה למי שאף פעם לא שמע ... ריטלין = קוקאין ... הידעתם?

רוצים ילדים בריאים ומחונכים? - העצה הכי טובה תחנכו את עצמכם תחילה ותהיו דוגמא אישית ... ילד שלא קם בבקר ראה גם את אבא שלו לא קם ... אולי אני טועה אבל זו אחת הסיבות.

בהצלחה!!!

בובתי

משתמש מקצוען
אני עובר על התגובות ורואה דבר אחד משותף ומאד לא מובן ... כדורים ותרופות ... איזה דור מוזר ... עכשיו אני גם מבין מדוע המלמדים וכל מערכת החינוך פועלים בשיטה הזו ... כל ילד שני מקבל ריטלין כדי שהמורה יוכל לעבוד פחות קשה.

חברים יקרים ... חינוך דרך תרופות זה לא חינוך לטווח ארוך .. זה חינוך זמני בלבד ... זה שקט אסטרטגי להורים ולמחנכים ... אבל ביום שהתרופות יוסרו התופעות לוואי יהיו חמורות.
אל תשכחו שעדיין לרפואה אין מדע מדויק לדעת מה הן ההשלכות העתידיות של כל התרופות הקיימות היום. כדאי שתבדקו עם דוקטור גוגל ותגלו השפעות ותופעות לוואי חמורות של כל הפתרונות הרפואיים שמוצעים כאן בזול.

יש חינוך מיוחד של אבותינו ואמותינו הקדושים של עד לפני 50 שנה בלבד, שלא ידעו דבר ולא חצי דבר על הסמים המסוכנים שהרפואה (גם הטבעית) מציעה לילדינו "המסוממים" בגלל הורים עצלנים שמחפשים דרכים קלות יותר מאשר להתעסק בחינוך האישי.

תפסיקו להתמרח על התרופות והויטמינים ... תתחילו לחנך ... אל תהיו שפני נסיונות של הרפואה שלא יודעת בעצמה מה הן התוצאות .... סתם לידיעה למי שאף פעם לא שמע ... ריטלין = קוקאין ... הידעתם?

רוצים ילדים בריאים ומחונכים? - העצה הכי טובה תחנכו את עצמכם תחילה ותהיו דוגמא אישית ... ילד שלא קם בבקר ראה גם את אבא שלו לא קם ... אולי אני טועה אבל זו אחת הסיבות.

בהצלחה!!!
בחינוך ההוא היה תמיד את המשוגע של העיירה והילד המופרע שקיבל מכות ולא יצא ממנו כלום! (היום זה הילד שבסה"כ מקבל ריטלין)

bmkol

משתמש מקצוען
בחינוך ההוא היה תמיד את המשוגע של העיירה והילד המופרע שקיבל מכות ולא יצא ממנו כלום! (היום זה הילד שבסה"כ מקבל ריטלין)
חס ושלום לתת מכות ... צריך לחנך ולחנך ולחנך .... ריטלין זה לא חינוך קוראים לזה בשפה פשוטה לסמם את הילד ... ההורים של פעם לא היו משוגעים הם פשוט היו הורים ... ריטלין = סמים

בובתי

משתמש מקצוען
חס ושלום לתת מכות ... צריך לחנך ולחנך ולחנך .... ריטלין זה לא חינוך קוראים לזה בשפה פשוטה לסמם את הילד ... ההורים של פעם לא היו משוגעים הם פשוט היו הורים ... ריטלין = סמים
הם היו הורים אבל בלי פתרון והיום ישלהם

מטעמים

משתמש מקצוען
@bmkol @בובתי

איזון זה כל הסיפור!

1. לעשות כל מה שאפשר על מנת להציג דוגמה אישית ראויה.
2. לעשות כל מה שניתן בחינוך יהודי עם הרבה מחשבה רגש ונשמה. (ואם לא יודעים כיצד, אז לשמוע הרצאות וללמוד את הנושא)
3. ואחרי כל זה, אם צריך, לא להיבהל מכך שלפעמים יש גם פתרונות נוספים כמו תרופות וטיפולים.

מי שחושב ללכת על האופציה השלישית לפני ה-2 הראשונים טועה ובגדול. ולפעמים מזיק יותר ממה שמועיל לילדיו.

(ומי ששולל מיידית כל אופציה רפואית/טיפולית גם טועה, לצערנו לא תמיד יש לנו את הכלים להתמודד לבד)

צודק @bmkol בכך שיש לפעמים הורים שחושבים שהם כבר לא מסוגלים והולכים מיד לטיפול, לפני שהשקיעו ונתנו מעצמם.

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים

בהצלחה!!!
צודק לפי הדרישות של פעם.
היום דורשים מהילדים לשבת וללמוד לפי מסגרת הלימודים, דבר שלא היה בעבר.
כמה עמי הארץ שלא היה להם מושג באותיות קטנות, או שלא ידעו לקרוא בכלל, היו בעבר?!

היום הדרישות מהילדים להתרכז שעות על שעות, הם ללא השוואה למה שהיה בעבר.
וזה בכל העולם כך זה לא דווקא אצלנו, הדרישות ללימודים לכולם בצורה שווה.

ממוקד

משתמש מקצוען
מנסיון אישי ... בחרי לך את אחת מהשיטות הבאות ... כולם מעולות ... רק תראי מה מתאים לילד שלך:

1. אם הוא לא קם אז הוא נשאר לישון עד למחרת בלי לקום מהמיטה חוץ מצרכים בסיסיים ובלי שום אפשרות לעשות כלום - רק לישון.
2. אם הוא לא קם אז הוא גם לא הולך לשום מקום אחרי שהוא קם אלא נשאר בבית.
3. אם הוא לא קם אז לארגן לאותו יום איזה טיול או נסיעה למקומות בילוי שהוא מאד היה שמח להצטרף ... ואז לצאת ולא לקחת אותו כדי שיבין שיש מחיר לשינה עד שעות מאוחרות
4. אם הוא לא קם אז החל מאותו יום הוא נכנס למיטה כבר בשעה 20.00 בערב מיד אחרי ערבית.
5. אם הוא לא קם ... אז להתייחס אליו בקרירות מירבית ולא לדבר איתו על כלום או לשתף אותו בשום שיחה בבית ולהראות לו פנים זועפות ומאוכזבות.
זה נראה לי פשוט ללכת ראש בקיר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה