התייעצות בחורה שלא אוכלת לחם...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שתאפה לעצמה לחמניות-כל יום
מוכנה לתת מתכון :)

נערה יהודיה

משתמש מקצוען
מה בעיה בזה??????
גם אני כמעט לא אוכלת לחם,
פעם ב... ורק בטוסט,
במהלך השבוע אני אוכלת לחמניה או פיתה...
לא סוף העולם לא לאכול לחם..
הרבה אנשים לא אוהבים את הלחם שהוא פרוס כזה דקיק ולא כל מקום יש מקום לפרוס אותו..

מרחבית

משתמש מקצוען
אבל אחרי זה למדתי לעצמי שזה מה יש

אז אחרי הכל כמה שאני מבינה את הבחורונת הזו, אני עדיין חושבת שכדאי מדי פעם לבקש ממנה לאכול לחם,

ההבדל בין ללמוד לעצמו לבין שאחרים ילמדו אותה - בגיל 18 - הוא גדול...
כלומר, אין בעיה בלהציע לעיתים. רק עם מודעות לא לקחת אחריות על העניין.
בדרך כלל לקיחת אחריות על הרגלי הבת בגיל כזה על דברים אישיים שלה - מזיק יותר משהוא מועיל...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בוא נגיד ככה.
גם אם היא מפונקת, כבר עבר הזמן שאת יכולה להכריח אותה לא להתפנק.
זה לא הגיל.

אני רק יכולה להגיד לך, שמלהכריח לא יוצא שום דבר, ואולי הפוך. אותי ניסו להכריח לאכול גבינה (גם, מטעמי בריאות) ובגלל זה עד היום אני לא מסוגלת להריח אותה!!!
מה שלא היה בדברים אחרים שלא אהבתי (כבד, דגים, מיונז וכד') והיום אני אוכלת חופשי, וחלק אני אפילו ממש אוהבת.

אז פשוט תרפי.
לא קרה שום דבר אם היא תאכל לחמניות או פיתות.
וחוצמיזה, אז מה אם היא מפונקת? מה קרה? לא מתים מזה...

ריקי שי

משתמש פעיל
אני חושבת שכדאי לעשות הפרדה בין השאלה האם זו בעיה לבין השאלה האם צריך לעשות משהו בעניין.
האם זו בעיה? כן. בחורה בת שמונה עשרה לא חייבת לאכול לחם, כמובן, אבל אם היא לא מסוגלת לעשות את זה, או לא רוצה ברמה שהיא לא עושה את זה בשום פנים,- זו בעיה. כן. לחם זה מאכל בסיסי ופשוט שאין לו טעם חזק באופן מיוחד שיכול לדחות. כך שבין אם מדובר על קושי עם המרקם (בעיית תחושה, במושגים רפואיים) ובין אם מדובר על פינוק יתר ובין אם מדובר על חסר שליטה עצמית שתאפשר לה לאכול גם מה שלא מתחשק לה ובין אם מדובר על סתם דחיה שמוכרח שאיזושהיא סיבה הרי יש לה (בדר"כ מדובר במשהו רגשי או, שוב, פיזי, אם זה במערכת העיכול או כל דבר אחר)- בעיה יש כאן.
האם צריך עשות משהו בעניין? באיזשהוא מקום זה כמו מי שצריך משקפיים במספר מאוד נמוך, יש כאלו שבכל זאת יעשו משקפיים ויש כאלו שיוותרו ויסתדרו נפלא לארך שנים ויש כאלו שישתמש רק חלק מהזמן. במה זה תלוי? בכמה הבעיה מפריעה להם בחיים. אותו דבר גם כאן. בעיה יש כאן, אבל היא בעיה קלה, אפילו קלילה, (מתוך הנחה שזו כל הבעיה, כמובן, ואין עוד בעיות שלא צוינו) ולדעתי המקסימום שצריך לעשות זה להציע בפניה את הקשיים שההרגל הזה עלול להציב בפניה (טכני, תזונתי, כלכלי, תדמיתי כמפונקת מדי וכל קושי אחר שאתם חושבים שעלול להיות), להציע לה דרכי פתרון (ברור תחושתי, למשל, אימון התנהגותי או כל דרך פתרון שעולה על דעתכם) ולתת לה להחליט כמה זה מפריע לה, כמה היא חוששת שבאמת הקשיים שיש\יהיו לה עקב כך משמעותיים לה ושווים לה את המאמץ שבטיפול בזה.
היא בת שמונה עשרה? שתיקח אחריות, תשקול את הצדדים- ותחליט.

רוצה יותר

משתמש מקצוען
גם אני לא אוהבת לחם. וגם לא אהבתי. וגם הילדים שלי הולכים בדרכי.
אז מה? יש לא מעט תחליפים נהדרים. פריכיות, קרקרים דגנים, חיטה מלאה, לא חסר.
למה זה בכלל בעיה? היא בחורה גדולה, שתיקח אחריות על עצמה.

נחמי3

משתמש מקצוען
זה לא בעיה בכלל
גם אצלנו הילדים רוצים לחמניות או פיתות וכנ"ל ההורים כמעט לא נוגעים
מקסימום אוכלים טוסט - מורכב בהרכבים שונים
הכל בסדר
זה לא בעיה!!
ירקות היא אוכלת?? פירות היא אוכלת??!
זה חשוב לא פחות ואולי הרבה יותר

ב.כ

משתמש מקצוען
גם אני לא מצליוחה לאכול לחם וגם לא חלה הם רכים מידי כזה מין בצקי אבל בגט ולחמניה כן
וככה אני ממש מגיל קטן ותתפלאי יש לי ממשיכים חלק מהילדים שלי כאלה וחלקם לא מבינים מה רע בלחם

big smile

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בלת"ק.
לא אוהבת לחם ולא אהבתי מעולם. חוץ מזה שהוא עושה לי בעיות עיכול.
אולי היא פשוט מחוברת לבטן שלה?
רק בסמינר קלטתי שלא הייתי אוכלת בבית הספר כי לא אהבתי את הדבר הזה שקוראים לו לחם.
קניתי לי לחמניות והפשרתי כל בוקר.
היום לאחר נישואי אני לא מסתכלת לכיון הלחם. (קונים לילדה היא אוהבת)
פיתות וחסל.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה