בזכות הקורונה קיבלנו קצת הגיון - חתונות נורמאליות, עדותו של בעל גמ"ח

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אם כבר, התרגשתי לקרוא את זה ברשות הרבים של יתד השבוע:
חתנים וכלות יקרים
כתוב בחז"ל אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין, עוד כתוב בפסוק והיה ראשיתך מצער ואחריתך ישגה מאוד.
ידוע שמרן הגראי"ל שטיימן זצוק"ל היה מקונן על זה שעושים היום חתונות ברב פאר והדר שאין המקום לפורטן, ועיקר הכאב היה למה שהם מזיקים לעצמם, באשר אינם יודעים שסוד ההצלחה הוא הצניעות וההסתר, עכשיו יש לנו הזדמנות לחזות איזה בתים נפלאים יקומו דוקא מהתקופה הזו...

רחלה 123

משתמש מקצוען
רק אני מרגישה שיש כאן מין איזשהוא רצון לתפור חליפה סביב הכפתור?!
אי אפשר לערוך חתונות כמו תמיד אז קופצים על זה טרמפ וכל אחד שאי פעם היה לו משהו לאמר על מצב החתונות לוקח דוג' מעכשיו ואומר 'הנה ראו איזה יופי'!
אני לא אומרת שאין הגזמה בנשא החתונות אבל מפריע לי מאד מאד הדיבורים הללו על גבם של חתנים וכלות שהשמחה שלהם הייתה שונה מאד מאד ממה שהם חלמו וציפו ורצו!
הייתי השבוע בחתונה כזו של חתן וכלה שכל הסביבה שלהם וכמובן הם עצמם חיכו המון המון זמן לשמחה הזו
ובאמת - בנתונים הקיימים זה היה מעל ומעבר לכל הציפיות.
החתן והכלה יצאו שמחים ומאושרים כי שוב בנתונים הקיימים הקימו שם באמת משהו לא רגיל!
אבל - כלה שכ"כ הרבה חברות חיכו לשמוח בשמחה שלה ולצערה לא הגיעו או כי פחדו, כי לא הסתדר השעה, האוטובסים וכ' (זה התחיל בצהריים), הכלה מאד חכתה , וכמעט ולא הגיעו חברות ממש טובות וקרובות.
אמא של הכלה שהייתה כמעט לבד! כל החתונה כי רוב המשפחה שלה מחו"ל ולא יכלו להגיע, והחברות והידידים לא הגיעו שוב כי פחדו או כי עבר המכסה וכ'
צריך להבין שחתן וכלה שמתחתנים זו שמחה מאד גדולה , יש כאלו שעוברים הרבה קושי עד שזוכים להגיע לרגע הזה, ומה יותר משמח שכל מי שקשור לחתן והכלה וההורים שציפו וחיכו לרגע הזה יהיו איתם בשמחה המתפרצת, יבואו לחוות איתם את האושר הגדול!
כן גם אם זה במחיר של מנות לכל האנשים הללו..
אני יצאתי מהחתונה וממש כאב לי לשמוע דיבורים של - איזה יופי, ועדיף תמיד שיהיה ככה
לא נכון! זה לא יופי בכלל שקרובים, חברים וידידים לא יכולים לבא והשתתף בשמחה!
ברור שלא נכון לשקוע בעצבות ח"ו, ויש צורך לעשות הכל הכל כדי שהחתן והכלה ירגישו שהיה להם את החתונה הכי שמחה שיש , ושוב, הקימו שם אירוע מושלם!
אבל בבקשה לא להפוך את זה לאידיאל! לא לאמר הנה כך צריך לעשות
יש הרבה מה לשפר בנושא של הראווה והבזבוז בחתונות וארועים אבל לא על חשבון האורחים שהחתן והכלה באמת רוצים שיבואו!!!

חגיתי

משתמש מקצוען
גם אני הייתי בחתונה כזו היה יפה ושמח מאד ובאמת הרגישו חתונה והגיעו קצת חברים וחברות
ולעומת זאת כן שמעתי מכמה שהיו בחתונות בשבועיים האחרונים והם כן אמרו שהיה נראה כמו ניחום אבלים
אז היו גם חתונות פחות יפות ושמחות מכל מה שמתארים
וכן דוקא באולמות הזולים כמו וולף ופרידמן וכו' אפשר לצאת ממש במחיר זול למשפחות אברכים יש עוד הנחות
ודוקא שמנסים לעשות באולם בית כנסת פשוט וזול צריך להביא מעצב ארועים שעולה כבר כמעט אותו דבר
החיסכון זה בד"כ התזמורת והצלם והבגדים שעדין ישקיעו וצלם ווידאו שרוב האוכלוסיה תרצה להשקיע גם אם יהיה במתכונת מצומצמת ווזלה יותר
וכן איפור ותסקרות שרק ממשיך לעלות

avi media

משתמש מקצוען
אם כבר אני קופץ על העגלה.
שמעתי באחד הקוים על אדם שיש לו דירה עם מרפסת גדולה בירושלים בכניסה לעיר ונותן אותה לחופות וכו' תמורת תשלום סמלי, בכפוף להקפדה על הכללים של משרד הבריאות.
אם זה רלונטי אבדוק היכן ההודעה הזו.

נערך לאחרונה ב:

נחמ'שית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אל תשכחו שרוב האנשים ששמחים זה כאלו שלא באמת עשו 10 אנשים...

אני שמעתי על חתונה בליקווד ששם המצב הרבה יותר מלחיץ שעד הערב של החתונה לא מצאו מסדר קידושין, כולם מפחדים, ואפילו אחים ואחיות של הזוג לא היו.

נכון, הם חסכו כסף אבל זו לא היתה חתונה!!
זה כמו להגיד שרווק חוסך כסף של חתונה!

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אני לא מכירה את ההפגזות האלו שמדברים עליהן.
בסביבה שלי מחתנים במינימום המקובל, שזה כמובן אלפי שקלים על אוכל תזמורת וצלם, אבל אני לא רואה איפה באמת אפשר לחסוך פה. להתחתן עם D.J? נניח , כמה זה חוסך?
בלי צלם ? עם מצלמה ביתית? אולי להזמין פחות אנשים .
החיסכון, לא מתמקד דווקא בליל החתונה, ואפי' לא בפריט מסויים כלשהוא,
נסו לחשוב איך הייתה נראית חתונה אם היינו רובוטים נטולי רגש ספציפי של רצון להרשים
האירוסין היו יותר זולים
המתנות היו יותר פשוטות
הביגוד היה הרבה יותר זול
גם d.j. חוסך אלפי שקלים
מספר המנות יירד משמעותית
וכו' וכו'
אז לא מצופה מאיתנו להפוך לרובוטים ביום, אך כן להתרחק קצת מהקצה השני.
נכון שחתונה עדיין לא תהיה בחינם, אך גם חיסכון של 20%, הוא מכובד ואפי' הכרחי כאשר כל שקל מגיע מהלוואות.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
האירוסין היו יותר זולים
מי אמר שכבר עכשיו הם לא זולים ?
המתנות היו יותר פשוטות
פה אני לא חושבת שזה קשור לרצון להרשים, זה קשור לזה שיש צד שני והוא מצפה למתנות , ואי אפשר לתת לו הרגשה רעה, בהקשר הזה מקובלויות יעזרו. אם כי עדיין חשוב לתת לכלה תכשיטים ולחתן ספרים .

יש אנשים שכבר היום לא מחפשים להרשים .
הם כן מחפשים לחגוג בצורה הגיונית, ובגלל שרמת החיים שלנו עלתה, מחירי הביגוד עלו , והסטנדרטים עלו.
אז כן , שמלת כלה יפה היום עולה הרבה, אבל זה לא בגלל שמחפשים להרשים , מחפשים שמלה מאד יפה, ואלו המחירים בשוק.

גם תזמורת משפיעה מאד על האווירה בחתונה , למרות שפה ההבדל קטן יותר, לחתן זה חשוב.

גם לצלם התרגלנו, ואנחנו אוהבים תמונות יפות ומבינים בזה. קשה מאד לחסוך ולצמצם בדברים שהתרגלנו אליהם .

אין מה לצאת נגד חתונות בדווקא, כל רמת החיים שלנו עלתה, התרגלנו שיש בגדים לחורף ובגדים לקיץ, למרות שאבותינו הלכו עם אותם בגדים אלפי עונות ,ואותם ילקוטים במשך אלפי שנים . קשה להחזיר את זה אחורה.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אין מה לצאת נגד חתונות בדווקא, כל רמת החיים שלנו עלתה
יש בהחלט מה לצאת נגד חתונות (פחות מתחבר לביטוי "לצאת נגד", יותר בכיוון של לחשוב קצת), היות והכסף הזה הוא כסף שאין לנו.
כאשר אנו מתרגלים לרמת חיים גבוהה, אנו יודעים שצריך להתאים את רמת ההכנסה, ואם רמת ההכנסה מאפשרת ילקוטים חדשים, הכל בסדר.
בחתונות, כמעט הכל זה מכסף שאין לנו, במקרה כזה, ואם נצמד לסימולציה שהצעתי (רובוטים), אני משוכנע שהיינו חוסכים המון המון המון, נכון שלא תמיד זה היה הכי נעים בעולם, אבל בשביל 'לא נעים' לא נכנסים להלוואות בעוד עשרות אלפי ש"ח!!!

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש בהחלט מה לצאת נגד חתונות (פחות מתחבר לביטוי "לצאת נגד", יותר בכיוון של לחשוב קצת), היות והכסף הזה הוא כסף שאין לנו.
כאשר אנו מתרגלים לרמת חיים גבוהה, אנו יודעים שצריך להתאים את רמת ההכנסה, ואם רמת ההכנסה מאפשרת ילקוטים חדשים, הכל בסדר.
בחתונות, כמעט הכל זה מכסף שאין לנו, במקרה כזה, ואם נצמד לסימולציה שהצעתי (רובוטים), אני משוכנע שהיינו חוסכים המון המון המון, נכון שלא תמיד זה היה הכי נעים בעולם, אבל בשביל 'לא נעים' לא נכנסים להלוואות בעוד עשרות אלפי ש"ח!!!
לא בהכרח.
לזוג ממוצע ממעמד הביניים החרדי, ששני בני הזוג עובדים, בהחלט יש את הכסף הזה.
ולאלו שמבחירה חופשית החליטו שהבעל יהיה אברך, או האם עקרת בית, ולכן אין להם את הכסף הזה, יש את הבחירה האם לעשות חתונה שהיא הרבה מתחת לסטנדרט, למרות תחושת ההשפלה של ילדיהם, שברוך ד' עדיין אינם רובוטים, או לקחת חובות על עצמם ולעשות חתונה במינימום המקובל.

הר הבשן

משתמש מקצוען
ת
בכלה ובחתן ובצילומים לא מתפשרים
שיראו הכי טוב שאפשר
זה פעם אחת בחיים
תלוי כל אחד אני מכיר מלא ואני ביניהם שחוץ מהפעם הראשונה שהגיע האלבום והדיסקים והיתלהבו אח''כ שנים רבות הם מעלים אבק במקרה הטוב ותופסים מקום ביחידת דיור במקרה הפחות טוב...

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
לעשות חתונה שהיא הרבה מתחת לסטנדרט, למרות תחושת ההשפלה של ילדיהם
הנקודה היא בדיוק להוריד את הסטנדרט ולמנוע את תחושת ההשפלה של הילדים.
לא לעשות מתחת הסטנדרט ולהשפיל חתן וכלה ביום חופתם

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הנקודה היא בדיוק להוריד את הסטנדרט ולמנוע את תחושת ההשפלה של הילדים.
לא לעשות מתחת הסטנדרט ולהשפיל חתן וכלה ביום חופתם
ואיך בדיוק תוריד את הסטנדרט של אלו שיש להם?

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
ואיך בדיוק תוריד את הסטנדרט של אלו שיש להם?
אינני יודע כיצד להוריד את הסטנדרט של אלו שאין להם, לא כ"ש של אלו שיש להם.
ציינתי רק 2 נקודות, הראשונה שיש במה לחסוך, והשניה, שאולי כעת יש יותר סיכוי לנסיונות להוריד את הסטנדרט

מחשבת מילים

משתמש פעיל
תלוי כל אחד אני מכיר מלא ואני ביניהם שחוץ מהפעם הראשונה שהגיע האלבום והדיסקים והיתלהבו אח''כ שנים רבות הם מעלים אבק במקרה הטוב ותופסים מקום ביחידת דיור במקרה הפחות טוב...
מניחה שאתה מדבר מצד החתן
אני מדברת על צד הכלה
אין כלה שלא מעניין אותה איך היא נראית ותראה בחתונה שלה עצמה

ואפשר לראות כמה הבנות בגן בתחפושות
רוצות להיות כלות

נועה אחת

משתמש פעיל
אינני יודע כיצד להוריד את הסטנדרט של אלו שאין להם, לא כ"ש של אלו שיש להם.
ציינתי רק 2 נקודות, הראשונה שיש במה לחסוך, והשניה, שאולי כעת יש יותר סיכוי לנסיונות להוריד את הסטנדרט
השאלה היא למה בכלל צריך שיהיה סטנדרט אחיד?
למה מי שיש לו צריך להצטמצם על מנת שמי שאין לו לא ייקח חובות כדי להגיע לאותה רמה?

מי אמר שצריך להיות שוויון בתחום? אולי זה המקום להבין שיש פערים כלכליים בציבור, (כמו שיש הרבה פערים אחרים) ולא כולם צריכים לחגוג אותו דבר!
מי שיש לו ורוצה להוציא שיהיה לו לבריאות, ומי שאין לו, צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא לוקח גמחים כדי לממן את כל החגיגה הזו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לא בהכרח.
לזוג ממוצע ממעמד הביניים החרדי, ששני בני הזוג עובדים, בהחלט יש את הכסף הזה.

מהכרות קרובה של אנשים ממעמד הביניים פלוס, רבים מהם חשים שחתונה (גם ממוצעת) מכלה סכומים נכבדים שיכלו לסייע בתשלום עבור הדירה.

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
השאלה היא למה בכלל צריך שיהיה סטנדרט אחיד?
למה מי שיש לו צריך להצטמצם על מנת שמי שאין לו לא ייקח חובות כדי להגיע לאותה רמה?

מי אמר שצריך להיות שוויון בתחום? אולי זה המקום להבין שיש פערים כלכליים בציבור, (כמו שיש הרבה פערים אחרים) ולא כולם צריכים לחגוג אותו דבר!
מי שיש לו ורוצה להוציא שיהיה לו לבריאות, ומי שאין לו, צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא לוקח גמחים כדי לממן את כל החגיגה הזו.
בדיוק ככה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכון שכל אחד צריך להכיר את מקומו, אבל תמיד יש השפעה הדדית ממעמד אחד למשנהו. אביונים לא נישאים בסיטי טאוואר, אבל סגנונות עיצוב ולבוש מחלחלים בהחלט גם לשכבות האמידות פחות.

נערך לאחרונה ב:

גננת לשעבר

משתמש פעיל
מנסיון.
בקהילה שלנו קבעו תקנות מחייבות מאד לפני כמה שנים.
(זה לווה גם בצ'ופרים משמעותיים מאד, כך שלא שווה להתחכם ולהפסיד את ההטבות.)

מענין מאד לשמוע אנשים שמאד מאד מאד קיטרו בתחילה על שינוי המוסכמות, כמה שהם מברכים היום על החסכון.
נכון שלא ניתן למנוע לגמרי את העליה ברמת החיים, (אולי אם זה יהיה כרוך גם בהגבלת חשיפה לפרסומות....), אבל עדיין אנשים לפעמים לא מבינים בכלל על מה בזבזו אלפי שקלים סתם...

בשמחות אצל כולם בלב שמח!!!!!

ואל תביאנו ..לידי מתנם בשר ודם....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה