מידע בוקסהRCF 310

אחת ירושלמית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
קניתי את הבוקסה הנ"ל, אשמח אם משהו יוכל להסביר בקצרה את ההוראות להשתמש בכפתורים מאחורה.
וכן מי שיודע אשמח לדעת למה שאני מחבר את הכבל מהאורגן לבוקסה עד הסוף הבוקסה אינה משמיע את הבסים.
תודה לכל המסייעים!!

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תעלו תמונה של מה שאתם רוצים לדעת.
אם אין איזו הגדרה שחותכת תדרים נמוכים - זה יכול להגרם גם בגלל כבל לא תקין.

אחת ירושלמית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1616622725378.png

זוהי התמונה של החלק האחורי בבוקסה.

אחת ירושלמית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ופה בטח יהיה אפשר להגדיל את התמונה

קבצים מצורפים

• בוקסה.jpg
    בוקסה.jpg
    KB 21.7 · צפיות: 34

bujo bizual

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא רואים בבירור.
(ד"א זה נקרא רמקול... ) ולא בוקסה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
איזה כבל אתם מחברים?

יש משהו כללי שנכון בערך לכל הבוקסות - החיבור פיאל - (PL, בננה, אוקס גדול ;) ) לא מיועד להכנסת מתאם אוזניות ואז לכבל אוקס.

הוא מיועד אך ורק להכנסה של כבל שיש לו פס אחד שחור על החיבור ולא 2 (כל כבל אוקס יש לו 2 פסים, ואם מחברים אליו מתאם שהופך אותו לגדול, ובמתאם הזה יש 2 פסים שחורים על החיבור זה לא מתאים)

בדרך כלל המוזיקה ששומעים נשמעת כמו בתוך מערבולת וחסרת בסים.

מה שעושים זה משתמשים בכבל שבצד אחד שלו יש אוקס, ובצד השני זה 2 פיאלים, שכל אחד מהם החיבור שלו הוא עם קו אחד, ומחברים אחד מהם (או שלוקחים כבל אוקס ושמים לו מתאם בעל פס אחד)

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סליחה עכשיו אני רואה שמדובר על אורגן..

זה גם יכול להיות רלוונטי אם אתם משתמשים בכבל שהוא סטריאו (עם שני פסים)

אפשר להשתמש גם בכבל שצד אחד שלו הוא PL והוא מתחבר לאורגן, והצד השני XLR שמתחבר לבוקסה

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש משהו כללי שנכון בערך לכל הבוקסות - החיבור פיאל - (PL, בננה, אוקס גדול ;) ) לא מיועד להכנסת מתאם אוזניות ואז לכבל אוקס.

הוא מיועד אך ורק להכנסה של כבל שיש לו פס אחד שחור על החיבור ולא 2 (כל כבל אוקס יש לו 2 פסים, ואם מחברים אליו מתאם שהופך אותו לגדול, ובמתאם הזה יש 2 פסים שחורים על החיבור זה לא מתאים)

בדרך כלל המוזיקה ששומעים נשמעת כמו בתוך מערבולת וחסרת בסים.

מה שעושים זה משתמשים בכבל שבצד אחד שלו יש אוקס, ובצד השני זה 2 פיאלים, שכל אחד מהם החיבור שלו הוא עם קו אחד, ומחברים אחד מהם (או שלוקחים כבל אוקס ושמים לו מתאם בעל פס אחד)

הפתרון שכתבת בעייתי, מכיוון שהרמקול לא מקבל את ה-PL כסטריאו (אין לו מה לעשות עם סטריאו, זה רמקול בודד) אלא ככבל מאוזן, ובשל הפיכת פאזה כל הצלילים שממקומים במרכז אמורים להימחק, שזה אומר בעיקר הבס...
עדיף לחבר כבל אחד מיציאה L של האורגן, רוב האורגנים מוציאים מונו אם לא מחברים כלום ב-R, כך נכון להשתמש בכבל מאוזן.

בנוגע לאפשרות השניה שכתבת:
אפשר להשתמש גם בכבל שצד אחד שלו הוא PL והוא מתחבר לאורגן, והצד השני XLR שמתחבר לבוקסה

צריך להזיז את המתג ברמקול ממצב mic ל-line.

נ.ב. בצורה המאוזנת (2 קווים, 3 חלקים) המחבר מכונה גם TRS.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שכויח!
(אכן בתגובה הראשונה הכוונה היתה להשמעה דרך mp3, מחשב או פלאפון.
מעבר לכך שלהוציא מהיציאת אוזניות של האורגן זה יכול לפגוע מאוד באיכות הסאונד כי זה מוגבר..)

אחת ירושלמית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה הכבל שיש לי כפי שהבנתי הוא אינו מתאים,
ואם באמת הוא אינו מתאים, האם צריך כבל שבשני הצדדים יש רק פס אחד שחור.

קבצים מצורפים

• IMG_20210325_103130.jpg
    IMG_20210325_103130.jpg
    1.1 MB · צפיות: 30

אחת ירושלמית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
PL - XLR יוציא לך סאונד הכי טוב,
ואם יש מיקסר באמצע אז עוד יותר
תודה רבה,
ומכל מקום אשמח אם משהו יגיד אם שייך להשתמש בכבל הנ"ל, וכן אשמח אם משהו יכול להגיד לי מה זה הכפתור שיש באמצע הבוקסה.
תודה רבה!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה,
ומכל מקום אשמח אם משהו יגיד אם שייך להשתמש בכבל הנ"ל, וכן אשמח אם משהו יכול להגיד לי מה זה הכפתור שיש באמצע הבוקסה.
תודה רבה!
מה כתוב לידו?
יש כפתור שתפקידו ליצור שילוב בין דיבור למוזיקה כשמדברים הוא מנמיך את המוזיקה [כמו ברדיו]

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה הכבל שיש לי כפי שהבנתי הוא אינו מתאים,
ואם באמת הוא אינו מתאים, האם צריך כבל שבשני הצדדים יש רק פס אחד שחור.
אם הכבל הזה מחובר ליציאת L ולא ליציאת אוזניות phones
זה יכול אולי לעזור..

יש כפתור שתפקידו להגדיר איזה דבר מחובר לרמקול, האם זה מיקרופון - שצריך הגברה גבוהה
או line שזה מכשיר רגיל (אורגן, מחשב, mp3) ואז זה לא בריא לו ההגברה של המיקרופון

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש מעבר לזה כפתור נוסף של FLAT/BOOST, זה לחצן (בניגוד למה שהזכיר @נתנאל 1 בהודעה לפני, ששם מדובר על מתג) להדגשה (boost) מסויימת של תדרי הבס.
טכנית ניתן לחבר את הכבל שלך, אבל בעיקרון עדיף כבל לא מאוזן (רק עם קו אחד שחור), מכיוון שהיציאה מהאורגן היא לא מאוזנת (כך בכל האורגנים לידיעתי).

לסיכום:
יש לך ווליום כללי, יש כניסות PL/XLR, יש מתג לבחירה בין Mic (אות לא מוגבר, מיקרופון לדוגמא) ל-Line (אות מוגבר, כמו אורגנית/מיקסר וכו', בגדול כל מה שמגיע ממכשיר שמחובר לחשמל) וכפתור של FLAT/BOOST שמאפשר להדגיש את הבס.

מאושרים

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
אשמח לתשובה ממי שיודע.

יש לי מיקסר, ואני רוצה לחבר לו 2 רמקולים מוגברים רגילים. (מיקום הרמקולים: לפעמים אני שם רמקול אחד בגברים ורמקול שני בעזרת נשים. ולפעמים אני שם את 2 הרמקולים לידי אחד מימין ואחד משמאל).

יש לי 2 כבלים נפרדים (צד אחד PL - שנכנס לכניסה במיקסר, וצד שני - XLR שנכנס לכל בוקסה).

2 הכבלים הם סטריאו (2 פסים שחורים).

יש בזה בעייה שזה סטריאו, או שצריך שכל כבל יהיה בדווקא מונו (1 פס שחור)?

קבצים מצורפים

• IMG-20210314-WA0143.jpg
    IMG-20210314-WA0143.jpg
    KB 231.7 · צפיות: 22
  • IMG-20210314-WA0146.jpg
    IMG-20210314-WA0146.jpg
    KB 232 · צפיות: 28

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אשמח לתשובה ממי שיודע.

יש לי מיקסר, ואני רוצה לחבר לו 2 רמקולים מוגברים רגילים. (מיקום הרמקולים: לפעמים אני שם רמקול אחד בגברים ורמקול שני בעזרת נשים. ולפעמים אני שם את 2 הרמקולים לידי אחד מימין ואחד משמאל).

יש לי 2 כבלים נפרדים (צד אחד PL - שנכנס לכניסה במיקסר, וצד שני - XLR שנכנס לכל בוקסה).

2 הכבלים הם סטריאו (2 פסים שחורים).

יש בזה בעייה שזה סטריאו, או שצריך שכל כבל יהיה בדווקא מונו (1 פס שחור)?

זה מעלה שזה סטריאו, זה כבל מאוזן וזה חוסך רעש

ודרך אגב גם לי יש את המיקסר הזה ואני מעדיף להוציא את הרמקולים ביציאה של המוניטורים (גם כדי לחסוך רעש חשמלי)

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מה החיבור הכי טוב מאורגן לרמקול מוגבר (בלי מיקסר)
אני מכיר כמה שמוציאים שני PL מהאורגן (R + L)
ומכניסים שני RCA ברמקול.
עד כמה זה טוב ונפוץ?
(ואם רוצים להוסיף מיקרופון איך עושים? אני מדבר ללא מיקסר).
בתודה מראש

אולי מעניין אותך גם...