בונים חסומים.....

mat

------- Magicode -------
אני מפתח אתרים חסום באתרוג.
אין לי את השאלה אם אני מסתדר או לא.
כי גם אם אני לא מסתדר זה לא מתיר לי להתנהג כמו גוי.

יש הרבה אתרים חסומים. יוטיוב חסום לחלוטין אבל תמיד אני מצליח למצוא תשובה למה שאני צריך.

מצד אחד זה נראה לי יותר טוב. כי המידע המוכן על קערה של כסף באינטרנט הוא משאיר את הראש בטטה. ודחיפה הזאת להפעיל את הראש. זה מה שנותן נסיון הרבה יותר חזק למתכנת.

רות מיכל

משתמש פעיל
נכתב ע"י mat;855373:

יש הרבה אתרים חסומים. יוטיוב חסום לחלוטין אבל תמיד אני מצליח למצוא תשובה למה שאני צריך.

מצד אחד זה נראה לי יותר טוב. כי המידע המוכן על קערה של כסף באינטרנט הוא משאיר את הראש בטטה. ודחיפה הזאת להפעיל את הראש. זה מה שנותן נסיון הרבה יותר חזק למתכנת.
אם רבנים התירו לצורך עבודה אסור לך ללכת נגדם ולקרוא לאלו שאינם חסומים בדיוק כמותך גויים.
צר לי. אבל יש גבול לזלזול בגדולים ולמחשבה שהאיש הקטן מבין יותר מגדו"י וכל מי שלא עושה על פי אמונתו נחשב לגוי.

KingYes

משתמש צעיר
נכתב ע"י mat;855373:

צודק בהחלט ! אני זוכר בתקופה שאכן התחלתי ללמוד, לא בכלל מידע נורמלי ברשת.. הכל הייתי צריך לשבת ולחשוב על פתרון.. זה באמת פתח לי את הראש ולהבין את הרעיון שמאחורי כל דבר.

ורות, מה שרבנים אמרו לצורכי פרנסה מותר.. השאלה מה בגדר פרנסה.. ובאמת mat כותב דברים מאוד חשובים שאסור לזלזל בהם !

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
ויותר מכך
כל אדם מכיר את עצמו, את יצריו, את התמכרויותיו, את יכולותיו "לעקוף ולפרוץ" וכו'
לי בבית אין שום אינטרנט, גם לא מייל.
בעבודה, יש אינטרנט פתוח, ויש עוברים ושבים שגם רואים כל הזמן את המסך שלי

mat

------- Magicode -------
נכתב ע"י רות מיכל;855402:
אם רבנים התירו לצורך עבודה אסור לך ללכת נגדם ולקרוא לאלו שאינם חסומים בדיוק כמותך גויים.
צר לי. אבל יש גבול לזלזול בגדולים ולמחשבה שהאיש הקטן מבין יותר מגדו"י וכל מי שלא עושה על פי אמונתו נחשב לגוי.

אני רוצה שם של רב שיתיר אינטרנט פתוח לצורך עבודה.

לא דיברתי על חסימות אחרות דיברתי על אינטרנט פתוח.

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י arye770;854849:
זה פשוט לא נכון. כתוב: "אין אדם יכול אפוטרופוס...וכו'"

בקיצור, אף אדם, גם לא בוגר יכול לשלוט ביצריו לגמרי.

אספר לך סיפור - "בדידי הווה עובדא"
הייתה תקופה שהייתי נותן שירות של ניהול רשתות מחשבים לעסקים.
פעם הגעתי למשרד חרדי שהאינטרנט היה חסום שם. בשביל להוריד איזה דרייבר, פתחתי את האינטרנט, הודרתי את מה שהייתי צריך, סיימתי את מלאכתי והלכתי.
למחרת בבוקר, אני מקבל טלפון - "שכחת אתמול לחסום את הרשת - תגיע".
אמרתי לו אני אגיע אחה"צ. הוא אומר "אני לא יכול להכנס למשרד אם האינטרנט לא סגור". אני מכיר את הבן אדם הרבה שנים. אמרתי לו "אתה בן אדם כבן 30, נשוי עם ילדים, מילא היה מדובר בנער בן 15...". הוא אומר: "אין לי שליטה, אני לא נכנס למשרד."
פשוט ריחמתי עליו. בן אדם זה (חסיד מבטן ומלידה שייך לחסידות גדולה שאני דוקא מכבד אותם, כי רובם בני תורה) מעולם לא קבל חינוך לערכים. מעולם לא לימדו אותו להתמודד עם קשיים רוחניים. רק לימדו אותו לברוח מכל דבר שיש חשש רחוק שהוא יכול "להתקלקל". מעולם לא הקנו שום כלים להתמודד מול שום ניסיון הכי קל.
לא פלא, איפא, שכך נראה היום הרחוב החרדי, הנוער, וכו'
לא מחנכים חיילים לעבודת השם, שיודעים על בוריים מה מותר ומה אסור. שיכולים להתייצב בגבורה מול נסיונות התקופה בבחינת "ויגבה לבו בדרכי ה' ".

mat

------- Magicode -------
כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו. שמעת על זה.

כל הדברים שאתה אומר לא שמעתי אף גדול בישראל שאומר את זה.

שאני אשמע אני ישתכנע.

מעניין שבכל הכינוסים דיברו דווקא ההיפך.
תבדוק אולי אתה בן אדם מוזר.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
חיים, אני דווקא מעריץ אותו.
הסיטואציה יותר דומה למי שיסרב לנעול דלת במלון כשהחדרנית בפנים מחשש ייחוד...
אני חושב שייחוד עם אינטרנט פתוח, בעולם הוירטואלי, חמור במובנים מסויימים מסיטואציה דומה בעולם האמיתי.

כל מיני

משתמש רשום
יהודי יקר, מוכן להפסיד שעות עבודה בכדי לשמור על עיקרון.

(שים לב שמדברי לקוח אחד שאמר אני לא יכול בכדי לזרז אותך. הסקת על קהילה שלמה שלא מחונכת להתמודד וכו'...)

וסתם רציתי להבין כתבת לא פלא שכך נראה הרחוב החרדי, הנוער וכו'?
מאיזה רחוב הוא יותר גרוע???

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם מעולם לא לימדו אותו להתמודד עם קשיים רוחניים, מה הביא אותו להתקשר אליך?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י Haim;855501:
אספר לך סיפור - "בדידי הווה עובדא"
הייתה תקופה שהייתי נותן שירות של ניהול רשתות מחשבים לעסקים.
פעם הגעתי למשרד חרדי שהאינטרנט היה חסום שם. בשביל להוריד איזה דרייבר, פתחתי את האינטרנט, הודרתי את מה שהייתי צריך, סיימתי את מלאכתי והלכתי.
למחרת בבוקר, אני מקבל טלפון - "שכחת אתמול לחסום את הרשת - תגיע".
אמרתי לו אני אגיע אחה"צ. הוא אומר "אני לא יכול להכנס למשרד אם האינטרנט לא סגור". אני מכיר את הבן אדם הרבה שנים. אמרתי לו "אתה בן אדם כבן 30, נשוי עם ילדים, מילא היה מדובר בנער בן 15...". הוא אומר: "אין לי שליטה, אני לא נכנס למשרד."
פשוט ריחמתי עליו. בן אדם זה (חסיד מבטן ומלידה שייך לחסידות גדולה שאני דוקא מכבד אותם, כי רובם בני תורה) מעולם לא קבל חינוך לערכים. מעולם לא לימדו אותו להתמודד עם קשיים רוחניים. רק לימדו אותו לברוח מכל דבר שיש חשש רחוק שהוא יכול "להתקלקל". מעולם לא הקנו שום כלים להתמודד מול שום ניסיון הכי קל.
לא פלא, איפא, שכך נראה היום הרחוב החרדי, הנוער, וכו'
לא מחנכים חיילים לעבודת השם, שיודעים על בוריים מה מותר ומה אסור. שיכולים להתייצב בגבורה מול נסיונות התקופה בבחינת "ויגבה לבו בדרכי ה' ".

זה לא אומר שאין לו שליטה,
זה אומר שהוא לא מוכן לסכן אותה.

תראה איזה יהודי יקר,
לא בן 15 אלא בן 30!!
נשוי עם ילדים!!
ולא מוכן להעמיד את עצמו בנסיון בעקבות הוראתם של גדו"י, אשריו.

הרבה יותר נפלו - כששחקו באש - כי הם גדולים.
מאשר אלו שהתרחקו.

וכל אחד יחיה כפי השקפת רבותיו.

KingYes

משתמש צעיר
באונה איזה דעת תורה יש לבחור ההוא ש-Haim סיפר עליו. אני מאוד מחזיק ממנו !!!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כל הכבוד לאותו בן אדם שאתה מנסה לזלזל בו. בדרך כלל האנשים שאומרים, שאדרבה, צריך להיות גבר ולא לפחד מהניסיון - זה סוג האנשים שגם לאחר שהם נכשלים, הם לא בדיוק ישבו על זה ארבעים תעניות, אלא ימשיכו כאילו שלא קרה שום דבר...

מהענין להביא מה שכתב בזה ר' יונה:
ורב הזהירות והגדר והרחקה מן האיסור הלא זה מעיקרי המורא, והמרבה להזהר יגיע אל השכר הגדול, כענין שנאמר (תהלים יט, יב): "גם עבדך נזהר בהם בשמרם עקב רב". על כן אמרו: חביבים דברי סופרים יותר מיינה של תורה, כי גדריהם וגזרותיהם מעיקרי היראה. ומצות היראה שכר הרבה כנגד מצוות רבות כי היא היסוד להן. והדוגמא לדבר, כי הנזהר מהתיחד עם אשה מפחדו פן יכשול בעון וכאשר גזרו רבותינו זכרונם לברכה (סנהדרין כא ב). הלא זה מאשר זרח על נפשו אור יראת אלקים יתברך.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
כל אדם פוחד ממשהו.
כולם פוחדים פחד טבעי ובסיסי ממוות או פציעה.
הרבה מאד אנשים חוששים מכשל כלכלי
אבל ירא שמים פוחד ממכשול, ומלהיות מלוכלך.
אם הוא היה מזמין ווטרינר שיסלק בעל חיים שחדר לו בטעות למשרד, לא היינו לועגים. היינו בהחלט מבינים אותו ואת פחדיו וחששותיו להתעמת עם בעל חיים לא מוכר.
הלוואי שגם לי זה היה אותו דבר, שגם היראת שמים שלי הייתה ברמה כזו שאינטרנט פתוח יידמה עלי כעקרב צהוב ולא כאיזה נמלה או חרק.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מכל מה שעלה פה עדיין לא שמעתי משהו ברור ותכליתי
חוץ ממי שאמרה על רימון שזה נשמע מתאים לבונה אתרים שצריך לקרוא הרבה חומר וכן לראות יוטיוב
או שאני טועה?

יום אביב

משתמש מקצוען
haim, למה רחמת עליו? איך הגעת למסקנה שמעולם לא קיבל חינוך לערכים? כי לא רצה להכניס את עצמו לניסיון הקשה הזה? אשריו ואשרי חלקו! וכבר נאמר : "אל תביאנו לידי ניסיון", ולא "תביאנו לידי ניסיון כי יש לנו ערכים וחינוך ונוכל להתגבר". גם ככה זה לא תמיד קל.

עוד דבר: הרעיון של לפחד, פשוט לפחד מעבירה כמו שפוחדים ממשהו נורא, הוא לא חדש. יש סיפורים רבים בעניין על גדולים בישראל. סיפור אחד זכור לי על אחד מגדולי הדור ששהה פעם בבית החולים וניגשה אליו אחות לטפל בו, והוא הזדעק והתנגד. גם עליו היית מרחם? אומר שלא קיבל מספיק חינוך לערכים?

B7

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
צריך לעשות חשבון פשוט, מה את מוכנה "למכור" בשביל עבודה.
נכון שאינטרנט חסום זה קשה, מכביד, ותוכלי פחות להתקדם,
אבל מנגד יש דברים הרבה יותר חשובים,
עבודה היא רק האמצעי, ולא המטרה בחיים.
ובדיוק היום שמעתי בשיחה של הרב שטיין שהעלו כאן, שרימון הוא כמו גבינה צהובה עם חורים...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בינתים כל מי שבא לומר שרימון לא מספיק כשר וכו' עדיין לא עובד בתחום בניית אתרים
אשמח לשמוע מאנשים בתחום הזה בלבד באיזה סינון משתמשים, כי בתחום הזה אי אפשר לעבוד בלי לקרוא המון ברשת
ואם אפשר בלי הטפות מוסר כי לא לשם רציתי לקחת את האשכול, התשובות שלכם חשובות לי מאד לצורך בחירת חסימה נאותה.
תודה רבה

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
טבעם של דיונים בנושא הזה הוא להיות טעונים ומורכבים.
אחרי הכל, כולנו כאן מתמודדים באופן שוטף עם האתגרים שהאינטרנט מציב לנו.
מחד, כלי עבודה מחוייב המציאות, מאידך, סיכון רוחני חמור.
קהילות ישראל רבות ומגוונות, בכולן נעשים מאמצים למציאת פתרונות לאתגרים אלו.

טבעי שכל אחד ירגיש שהפתרון שלו הוא הנכון והצודק, אך כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות. כל אחד ואחד בסופו של דבר נדרש להסיק מסקנות ולנקוט צעדים לפי מצבו האישי.

באשר לעובדות:
נתיב היא חסימה מאוד מגבילה בשיטת "רשימה לבנה" המתאימה למי שמוכן לעבוד בשיטה שהכל חסום חוץ ממה שהוא מבקש וגם זה לא תמיד יאושר.

לרימון יש מסלולים שונים על בסיס רשימות שחורות, שמתאים למי שזקוק ליותר חופש תנועה ואפשרות לגשת למקורות מידע שונים ומגוונים, אך במקביל לדעת שהגישה לתוכן בעייתי חסומה.

האם אפשר לעבוד בתחום בניית אתרים למרות סינון?
התשובה היא כן. אבל-
זה קשה. זה מגביל. זה מבזבז זמן. אבל זה אפשרי.

כאמור, כל אחד צריך בסופו של דבר לשקול את מכלול השיקולים ולבחור את הדרך שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה