בקשה בואו ניקח את האנרגיות הכאובות

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
להגשת מנחת אהבה לאבא
הרי ברור לכולנו שהוא מדבר
צועק, מטלטל לנו את הלב
בצורה כל כך חזקה
שאין לאן לברוח
ואולי גם לא כדאי

נתקלתי ביוזמה מדהימה
לאיסוף זכויות וקבלות
לעילוי נשמת הקדושים
ולרפואת הפצועים

ויאמר לצרותינו די
ונזכה לגאולה שלימה
בקרוב מאוד

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תודה על פתיחת האשכול.
מרגיש גם כך.
מעוניין לשמוע איך באמת לנצל, איך לא לשכוח, כמו תמיד, את ההתעוררות.

מתבייש לומר שנמאס לי לקבל קבלות, קטנות כגדולות. הם לא מחזיקות ממילא.
(זה בסדר.. אני מכיר כבר את כל התשובות והפתרונות...)

ניסיתי גם לפתוח אשכול על הנושא, אבל כנראה שמרוב עצים לא רואים יער; יש כ"כ הרבה אנשים שרוצים להתחזק בימים אלו. ברוך ה'. מה אשמח אם תהיה מענה לשאלתי. מי יודע אולי נזכה לקבל תועלת.
תודות.

צלמת אלופה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לגבי ההתמדה בקבלה עצה שעשיתי לעצמי אולי תעזור לעוד
תזמנתי מייל עם תזכורת על הקבלה אפשר גם עם טבלה של תאריכים
וכל יום אינ מתמזנת אותו ליום המחר ככה יוצא שכל יום מקבלים תזכור
לי באופן אישי זה עוזר
אולי יעזור לעוד כמה

מרחבית

משתמש מקצוען
תודה על פתיחת האשכול.
מרגיש גם כך.

ניסיתי גם לפתוח אשכול על הנושא, אבל כנראה שמרוב עצים לא רואים יער; יש כ"כ הרבה אנשים שרוצים להתחזק בימים אלו. ברוך ה'. מה אשמח אם תהיה מענה לשאלתי. מי יודע אולי נזכה לקבל תועלת.
תודות.
כשמגיעים למצב שנמאס לקבל קבלות, ייתכן וכדאי להפסיק להשקיע אנרגיות בהתמדה ובכפיה עצמית, ויותר לשחרר את הרצון הפנימי.
כלומר, להתעורר לדברים שמרגישים בפנים שזה מתאים לנו עכשיו, שזה מדבר אלינו עכשיו, ולהשתדל בהם בלי קבלות. גם אם זה לא יהיה רציף, גם אם זה לא יהיה כל פעם אותו הדבר ובאותה מידה.
אפשר לרשום את העניין בו התעוררנו במקום שקוראים בו מידי פעם, כדי להיזכר ולהתמקד מחדש בהתעוררות. לא כדי להכריח עצמו לעשות משהו.
לפעמים בצורה כזו זה דווקא יחזיק מעמד יותר, וגם יבוא יותר ברצון ומבפנים.

יש כאלה שקבלות זה דבר מצוין עבורם. המחייב הזה מאפשר להם להתקדם.
ויש כאלה שהניסיון להתמדה ולעשיית דברים בכוח, מבזבז להם אנרגיה ורצון שהיו יכולים להיות פנויים ליותר חיבור לעצמו, ליותר התעוררות הרצון.
וכמו שכתבו, כל פעם שמצליחים זה טוב. ואם אתמול או שלשום לא עשיתי, אפשר היום. וזה חשוב ויקר בפני עצמו.

shifrash

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כשמגיעים למצב שנמאס לקבל קבלות, ייתכן וכדאי להפסיק להשקיע אנרגיות בהתמדה ובכפיה עצמית, ויותר לשחרר את הרצון הפנימי.
כלומר, להתעורר לדברים שמרגישים בפנים שזה מתאים לנו עכשיו, שזה מדבר אלינו עכשיו, ולהשתדל בהם בלי קבלות. גם אם זה לא יהיה רציף, גם אם זה לא יהיה כל פעם אותו הדבר ובאותה מידה.
אפשר לרשום את העניין בו התעוררנו במקום שקוראים בו מידי פעם, כדי להיזכר ולהתמקד מחדש בהתעוררות. לא כדי להכריח עצמו לעשות משהו.

ויש כאלה שהניסיון להתמדה ולעשיית דברים בכוח, מבזבז להם אנרגיה ורצון שהיו יכולים להיות פנויים ליותר חיבור לעצמו, ליותר התעוררות הרצון.
וכמו שכתבו, כל פעם שמצליחים זה טוב. ואם אתמול או שלשום לא עשיתי, אפשר היום. וזה חשוב ויקר בפני עצמו.
התעוררות עצמה הינה 'קבלה' ..
כי לצערינו בד"כ נשארים אדישים מריבוי מיקרים
ועצם ההתעוררות יש בה זעזוע של טוב

bat 7

משתמש סופר מקצוען
אחת הבעיות לדעתי היא,
שאנשים מקבלים קבלות "שמקובל לקבל"
לדוג': ברכת המזון מתוך ברכון.
זאת וודאי קבלה נהדרת, אשרי מי שזוכה לעמוד בה.
אבל אולי יתכן שלי כאדם פרטי יותר מתאים לברך בע"פ ובעצימת עיניים?
או אולי להקפיד על ברכה סמוכה ככל הניתן לסיום האכילה?

הנקודה היא לשבת ולעשות חשבון נפש, (וזה אגב כבר נשמע לא מספיק משכנע) -
פשוט לשבת ולבדוק במה אני צריך ויכול לעשות תנועה קלה כלפי מעלה.
זאת ממש עבודה ומחשבה עמוקה, לא לקבל עוד קבלה "פופולארית" (לא מזלזלת חלילה, כל מעשה נספר ושווה הון!!)
אבל לדייק מאד במשהו שנכון עבורי, שיניע אותי, שיקדם אותי,
שיזיז אותי לעבר המטרה הבסיסית והסופית של כולנו.
"והבא להיטהר..."

חיים המפיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
תודה על פתיחת האשכול.
מרגיש גם כך.

תודות.

אף אחד לא יודע להגיד לך במה להתחזק
"לב יודע מרת נפשו"
וכל אחד צריך להתחזק במה שהוא מרגיש שבוא צריך חיזוק

נכון שהרבה פעמים הקבלות שלנו לא מחזיקים מעמד
עדיין שבע יפול צדיק וקם

כאן יש רעיונות איך לשמור על הקבלות

בהצלחה לכולם

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

חזק מאוד!
כבר זמן רב לא שמעתי שיקול דעת בריא שכזה.
תודה לך ולכולם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה