דיון בואו נדבר על זה: למה לפרסם סיפור בפורום?

למה לפרסם סיפור בפורום?

• זו פלטפורמת פרסום נהדרת

הצבעות: 27 19.0%
  • זהו המקום הנכון להעברת מסרים

הצבעות: 7 4.9%
  • כדי לקבל ביקורת

הצבעות: 50 35.2%
  • כדי לקבל פידבק חיובי ולטפח ביטחון

הצבעות: 58 40.8%

• סה"כ מצביעים
    142

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
והנה חלק מהודעה מנהלית שנכתבה בתחילת הקיץ שעבר, ולא פורסמה בסוף. חוששני שהגיע הזמן (ואם אכן כך יוחלט, תעלה באשכול נפרד):

נושא ראשון ומעיק אז בואו ניפטר ממנו מהר: שיתוף

יצא לכם להסתובב בפורומים הסמוכים? מאיירים-צלמים-גרפיקאים?
הפורום מתחלק בין דיונים, מידע מקצועי, ושיתופים.
אחוז השיתופים משתנה ממקום למקום, אבל כמדומה שרוב כמעט מוחלט של השיתופים אלו עבודות שנעשו בכל מקרה לצורכי עבודה וכדומה, והיוצר ביקש לשתף אותם גם בפורום כדי לקבל מחמאות או ביקורת.

רק אצלנו, רוב השיתופים הם דברים שנכתבו במיוחד עבור הפורום.

זה לא המצב האידאלי. אין סיבה ליצור חומרים מיוחדים עבור הפורום, זו לא המטרה עבורה התכנסנו כאן, וזה אפילו קצת מפריע: השיתופים מציפים כל חלקה טובה ומסתירים את מעט הדיונים המקצועיים.

אז מה עושים?
מגבילים שיתופים.
כל אחד מהחברים בקהילה מוזמן להעלות שיתוף אחד בשבוע + שיר אחד בשבוע. וזהו. לא יותר.
יש להקפיד על בחירת המקדם "שיר/שיתוף".

*

הנ"ל לא כולל אתגרים ונושא החודש.
הנ"ל כן כולל פרק אחד בלבד לשבוע בכל סיפור בהמשכים, ולא יותר. כלומר: אם העליתם פרק בסיפור בהמשכים, לא תוכלו להעלות שיתוף נוסף לשבוע זה.

ואם אתם חוששים מייבוש הפורום, אל דאגה: אם כל אחד מ-150 החברים יעלה שיתוף בשבוע, מרוב עצים לא נראה את היעד.
אני בעד הגבלת שיתופים.
אבל בשתי הגבלות:
א. יהיו דיבידנדים. כלומר - פתחת דיון מקצועי שעבר את העמוד הראשון - קבל שיתוף נוסף, חינם.
ב. יהיה מקדם נוסף, שנקרא 'תנו לי ביקורת', שאז לא יהיה מקום לתרעומת, אלא זה יהיה בבחינת גילוי דעת, שהביקורת תתקבל ב'לב פתוח ונפש חפצה'.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
א. יהיו דיבידנדים. כלומר - פתחת דיון מקצועי שעבר את העמוד הראשון - קבל שיתוף נוסף, חינם.

לא מחפש גם שיגרדו דיונים בכוח.
יש דיון חשוב ומשמעותי שיכול להועיל לכולם - תעלו בשמחה.
יש לכם הודעה חשובה ומועילה להוסיף בדיון קיים - בכבוד ובברכה.

אם אין - גם טוב.

הפורום נראה קצת שקט מדי כרגע? משעמם? היכנסו לארכיון הפורום העשיר בחומרים איכותיים עד בלי די, ואל תשכחו להפעיל תזכורת או מציל שיידלו אתכם משם אחרי זמן קצוב.

ב. יהיה מקדם נוסף, שנקרא 'תנו לי ביקורת', שאז לא יהיה מקום לתרעומת, אלא זה יהיה בבחינת גילוי דעת, שהביקורת תתקבל ב'לב פתוח ונפש חפצה'.

אפשר לקדם את זה טכנית, אין בעיה.
ועוד יותר טוב מזה - שכל אחד שמעלה חומר מכל סוג שהוא יהיה ברור לו לגמרי שהחומר עומד לביקורת ואינו רק כלי לגריפת תודות.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
הנ"ל לא כולל אתגרים ונושא החודש.
הנ"ל כן כולל פרק אחד בלבד לשבוע בכל סיפור בהמשכים, ולא יותר. כלומר: אם העליתם פרק בסיפור בהמשכים, לא תוכלו להעלות שיתוף נוסף לשבוע זה.
החוק הזה כבר נכנס?
כי אני מעלה את הסיפור בערך בקצב של פרק ליום...
שבוע נראה לי פרק זמן ארוך לכל פרק?!

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כאמור, החוק לא נכנס עדיין. אולי ייכנס בקרוב.

אם הסיפור יעלה פעם בשבוע מן הסתם תאריכי מעט את הפרקים, תשקיעי קצת יותר בכל אחד מהם (ולא שעכשיו חסר), ותהיה לנוכחים יותר אפשרות לקרוא ולהתייחס.

כשיש כל כך הרבה סיפורים בהמשכים, כל אחד בוחר את הקרוב ללבו וגם אליו לא תמיד מוצא את הזמן להתייחס.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
פרקים ארוכים מידי קשה לקרוא בפורמט הזה.

אכן, היה על זה דיון כאן לא מזמן.
כמדומני שבסיפור הספציפי הפרקים קצרים מהאורך עליו הוסכם שם.

R DESIGN

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@רחל סרולוביץ @yonatanr @Angular @שרה. וכל המבקרים לשעבר הנוספים -
כבר זמן רב שאני מסתובבת עם התחושה הזו... שהמקצועיות קצת התאדתה.
האמת, שרציתי מזמן לפתוח אשכול בנושא: לאן נעלמה המקצועיות -
אך החלטתי כניקית חדשה שהפציעה פה, שכדאי שאמתין עם שאלות ואשכולות כאלו.
בכל מקרה, ודאי שהמטרה הבסיסית של הפורום היא התמקצעות.

ואגב, אני אישית שמחה ואשמח בביקורת.
כל מבקרי הספרות מוזמנים בשמחה רבה לבקר את הסיפור שאני כותבת, אקבל כל ביקורת בנפש חפצה וברוח שמחה.
ואולי זה יגרור עוד אשכולות ושיתופים למקום מקצועי.

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מסכים עם זה. חשוב ונחוץ. אולי בעקבות כך יתעוררו המבקרים משנתם.
ומכאן הקריאה יוצאת לכל מי שיכול לתת ביקורת מקצועית, שיצטרף לקהל המבקרים הזעיר ויוסיף תועלת לפורומנו בכלל ולקהילתנו בפרט.

נערך לאחרונה ב:

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אוקיי, אז שאלה לי בעקבות הנ"ל - נניח שאני קוראת קטע שהועלה לכאן ויש עליו ביקורת. טוב, האמת היא שתמיד כמעט יש לי. איפה אתם מעדיפים לקבל אותה - קבל עם ועדה על גבי האשכול שפתח הפותח - או בהודעה פרטית קטנה ובלתי מחוצפת?

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
במסגרת תוכניתנו 'תשפך למקלדת', רציתי גם להסביר את עצמי.
לפני כשנתיים עסקתי רבות בכתיבה, הייתי כותב קבוע מספר רב של מאמרים בכמה אתרים ועיתונים שונים, וזה היה עיסוק מרכזי שלי.
במהלך הזמן עזבתי חלק מהעבודות, ונכנסתי לעבודה בתחום אחר וזנחתי את העט \ מקלדת.
כשהתחברתי לפורום גליתי שפרח מזכרוני האיך מרחפים נכון על ריבועי המקלדת... ובמשך הזמן - משיתוף לשיתוף התחלתי לחזור אט אט לעצמי. (לא אני אמרתי, @מ"ם אמר לי את זה, אני מקפיד על ענווה ;)).
וזה הסיבה שאני מחובר כאן ומעלה שיתופים, ומצפה לקבל ביקורת ולא מחמאות, אם כי כמות הלייקים נותנת פרספקטיבה משוערת לאיכות הטקסט.

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אני חושבת שאין תשובה גורפת לשאלה, כי אני אישית מפרסמת כל פעם מסיבה אחרת.
באתגרים למשל אני משתתפת להנאה, אתגר ושפשוף עצמי.
פעם פרסמתי שיר וכותרתו הייתה- תנו לי ביקורת, כי הרגשתי באמת שהוא לא מספיק מושלם ומשהו חסר לי, ואני אשמח עם כל ביקורת בונה שתבוא.
לעומתו, הסיפור בהמשכים שאני עכשיו מפרסמת הוא גם כדי לקבל ביקורת (ותודה לכל המגיבים גם בפרטי, הביקורת שלכם מועילה ביותר!!), אבל האמת שבעיקר כדי להעביר מסר שמאד מאד בוער בי.
המניע לפרסום משתנה מפעם לפעם, אבל ברור שביקורת מקצועית ועניינית תמיד תתקבל בברכה!!

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
וזה הסיבה שאני מחובר כאן ומעלה שיתופים, ומצפה לקבל ביקורת ולא מחמאות, אם כי כמות הלייקים נותנת פרספקטיבה משוערת לאיכות הטקסט.
אני חושבת שכמות הלייקים משקפת יותר את הפופולריות של הטקסט והתאמתו לפורמט הדיגיטלי, מאשר את איכותו האמיתית.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אוקיי, אז שאלה לי בעקבות הנ"ל - נניח שאני קוראת קטע שהועלה לכאן ויש עליו ביקורת. טוב, האמת היא שתמיד כמעט יש לי. איפה אתם מעדיפים לקבל אותה - קבל עם ועדה על גבי האשכול שפתח הפותח - או בהודעה פרטית קטנה ובלתי מחוצפת?
לדעתי, ביקורת צריכה להכתב באשכול, כדי שיוכלו לפתח עליה דיון. בצורה הזו יכולים כל חברי הפורום להתרם ולא רק הכותב והמבקר.

(אלא אם כן מדובר במשהו חריף או מהותי מאד, אז הייתי פונה קודם באישי ללבן את הענין)

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אז מה עושים?
מגבילים שיתופים.
כל אחד מהחברים בקהילה מוזמן להעלות שיתוף אחד בשבוע + שיר אחד בשבוע. וזהו. לא יותר.
ואקשינן והא איכא שיתופין שהזמן גרמן וקאי באיסור דלא תחסום דוס בשירו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואקשינן והא איכא שיתופין שהזמן גרמן וקאי באיסור דלא תחסום דוס בשירו.
ויש לומר דאפילו הכי, הללמ"מ היא [הלכה למ"ם מפרוג], וגזירה גזרתי, חוקה חקקתי, ואין לך רשות לערער אחריה.

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
ואם אתם חוששים מייבוש הפורום, אל דאגה: אם כל אחד מ-150 החברים יעלה שיתוף בשבוע, מרוב עצים לא נראה את היעד.
תכל'ס זה ממש לא קורה.
לטעמי, הודעה כזו יכולה לייבש את הפורום
כמובן שאין צורך להעלות כל הגיג שעלה בדעתו של פלוני במהלך נסיעה קצרה באוטובוס
אך אם נכתב קטע משובח
למה שלא נהנה ממנו?
אני רואה בפורום כזה מקור להשראה ספרותית ומקצועית.
ומהיכן נשאב קצת השראה אם לא מספרות מרתקת?
(כמו סיפורה של @R DESIGN ׂלמשל;))
כמו שבפורום צלמים שואבים השראה מעבודות של אחרים זה גם מה שאמור להיות כאן!!!
אני נזכרת בסיפור שהעלה עבדקן של שרלוק הולמס החרדי זה היה מקסים!
באיזשהוא מקום נחשפתי כאן לדברים ברמה ממש גבוהה שבספרות החרדית הסטנדרטית לא קיימים. (מבחינת תוכן / סגנון ועוד)
אם באמת תעלה כאן ספרות איכותית בלבד+ הנושאים שהזכרת זה יהיה מקצועי
אך עדיין מעורר חשק לקפוץ לבקר .

נערך לאחרונה ב:

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
חסרה לי אופציה: כדי להציף נושאים שלא עוברים במה מודפסת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה