קורונה בהמשך לשרשור על הקהילה, סיפור על חולת קורונה מאומתת שהסתובבה למרות שידעה שהיא חולה

מצב
הנושא נעול.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

איש מן ההר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
את הסיפור הזה אני אכן לא מכיר מכלי ראשון, אבל אני כן מכיר סיפור דומה מכלי ראשון.
באחת השבתות האחרונות ערך מישהו ברית במרפסת פתוחה, ולמטה התקבצו אנשים - תוך כמה דקות הגיעה ניידת משטרה - וסיפר לי מישהו ששמע בעצמו את המלשין האידיוט מתגאה במו פיו: אני זה שהלשנתי....
אין שום סיכוי שחרדי יחלל שבת משום סיבה שאינה סכנת חיים מידית ומוחשית. כל השאר - פתוח. ולגיטימי.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אשרי המאמין...
אתה לא מאמין? וטלפונים של עדויות מכלי ראשון כלי יעזרו לך להאמין?
אנשים השתגעו לגמרי. הקורונה שיבשה את המוח ואת השפיות ושיקול הדעת. פשוט לא יאומן.
יובהר - חולה, ואפילו אדם שצריך להיות בבידוד, שיוצא מפתח ביתו - הוא פושע!!!
מכאן ועד לפורקן היצרים שרואים בחצי שנה האחרונה, הדרך ארוכה ארוכה. אנשים איבדו את זה לגמרי. מתקשרים בשבת להלשין (לא רק עכשיו, גם בפעם הקודמת). מכים עד זוב דם אנשים שלא נשמעו לפסקים של רבותיכם (אלא לפסקי רבותיהם).
מה נסגר??

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אין שום סיכוי שחרדי יחלל שבת משום סיבה שאינה סכנת חיים מידית ומוחשית. כל השאר - פתוח. ולגיטימי.
לצערינו, היה גם היה. העצוב יותר, שהמובילה בחרפה הזו היא מודי"ע. העיר החרדית...

דוקים

משתמש פעיל
כמעט ואין תשובות בנוגע לדיון הציבורי בדרך כלל והציפיה לפסק כזה בנוגע לקורונה הוא היתממות.

ויש עשרות הוראות להלשין להרוג ולאבד את כל העוברים על ההוראות, כך שאין צורך ביותר.

תביאו אחד בבקשה!
לא מאתרי חדשות אלא מברור ישיר.

גילוי נאות, אנחנו מבררים ישירות אצל גדולים. זה לא תמיד קל אבל שווה בשביל לשמוע מה באמת אפשר ומותר לעשות וממה להיזהר. (בין אדם למקום ובין אדם לחבירו) לא מתעצלים ולא קונים כל אמירה המתפרסמת בציבור. ולכן אני יכולה להגיד שהתמימות של האנשים המתלהמים היא אומללה.

להזכירכם, לאחר פורים הישיבות שנשארו פתוחות היו נתונות למסע של צעקות והאשמות. וכשזה הפך להתנהלות של כל הישיבות זה הפך למושא הערצה. (ואל תספרו על קפסולות. כי זה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לצערינו, היה גם היה. העצוב יותר, שהמובילה בחרפה הזו היא מודי"ע. העיר החרדית...
גש לחפציבה. תברר. גש לברכפלד. תברר.
הכי קל לומר להד"ם. אבל בירור פשוט ילמד אחרת

AdiTec

משתמש מקצוען
ראיתי "תשובה" של הרב רפאל סוויד שדן ברצינות גמורה דין רודף על חולה מאומת שמסתובב בחוץ, הוא לא הכריע ברורות אבל זה היה בכיוון.
ולמי שלא יודע: דין רודף משמעו שמותר ומיצווה להרוג את האיש כדי לעצור אותו מלבצע את זממו. אם אין אפשרות של אישפוז בכפיה או לירות על מנת לפצוע - אז כדור בין העיניים. דברים של אישיות תורנית, לא נגעתי.
????

איש מן ההר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
להזכירכם, לאחר פורים הישיבות שנשארו פתוחות היו נתונות למסע של צעקות והאשמות. וכשזה הפך להתנהלות של כל הישיבות זה הפך למושא הערצה. (ואל תספרו על קפסולות. כי זה
ברור. זה היה החובה הציבורית והם שברואת השורה. כיום הנוהג הוא להיזהר מקומית.

דוקים

משתמש פעיל
המון דברים השתנו מפורים, המון.

וכדאי לזכור זאת טוב טוב לפני שצועקים.
כי מה שתעשו מחר - כי הרב שלכם התיר.
עשה השכן שלכם אתמול - כי הרב שלו התיר.
ואם פסקתם עליו שהוא רוצח ומחבל ושלל דימויים המזכירים לי את עלילות מסעי הצלב - פסקתם מה אתם! ולא מה השכן!

ובכך פרשתי.

חג שמח ובשורות טובות מכל עם ישראל בכל מקום שהם.

לא אני

משתמש מקצוען
המון דברים השתנו מפורים, המון.
אז הגיע הזמן שנדע שאנחנו ל א יודעים.
ונין שכמו שאנחנו נשמעים להוראות רבותינו - יש רבנים נוספים בעם ישראל, וזכותם וחובתם של אנשים שנשמעים להם על כל צעד ושעל בחיי היומיום להשמע להם גם בזה.

לא אני

משתמש מקצוען
למה לא? חולה מאומת שמסתובב חופשי יגרום למוות של אדם בסבירות גבוהה מאוד. קוראים לזה רודף.
לא נראה לי שנקרא בסבירות גבוהה.
ההוראה של ר' חיים קנייבסקי לפתוח את הישיבות התבססה בין היתר שלא מדובר במגפה על פי גדרי ההלכה.
גם האדמור מאמשינוב הורה שלא לסגור את הישיבות בערב פסח. הוא כן הורה להזהר איך שמצא לנכון ואגב לא שינה מהוראותיו עד עצם היום הזה.

קו מחשבה

משתמש פעיל
גל"צ: שוטר במשטרת זכרון יעקב ככה"נ הגיע חולה בקורונה למשמרת והדביק מתנדב שנפטר לאחר כשבועיים. המקרה נמצא בחקירה.

אחות

משתמש מקצוען
ועל כל הפוגעים , בלשון עדינה, כשמישו מעז להלשין צועקים עליו ''מויסר מויסר'' כי נפש של צעירים וצעירות מותר להרוג?????
אתם בטוחים שלא יצאו מהפסים????

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא מתערבת בדיון רק אומרת שכל אחד לפני שהוא מדווח על מישהו אחר שישאל את הרב שלו.
אישית, היה ברור לי שאני אמורה לדווח על מישהי שאמנם אני בעצמי הכנסתי אותה לבידוד לצערי אבל היא הודיעה לי שהיא לא הולכת לשמור על ההוראות (כי O לא נדבקים... יחי המאמין). בעלי רצה שאשאל רב לפני כן, הרמתי טלפון לרב מהקהילה שלנו שאמר שבגלל שאצלנו ההנחיה היא לשמור על ההוראות אז בעיקרון אני אמורה לדווח. רק שהוא לא רוצה לקחת אחריות אז שארים טלפון לרב גדול יותר מהקהילה שלנו. (הוא נקב לי בשם של רב מסוים). הרמתי טלפון לאותו רב והוא נתן לי הוראה חד משמעית לא לדווח עליה. הייתי בהלם, אבל כמובן שלא דיווחתי.
כך שאני ממש ממליצה לכל מי שרוצה לדווח על מישהו אחר, או אפילו על אירוע שמתקיים שיתייעץ קודם עם הרב שלו ויפעל עפ"י הפסק שיקבל בלי להסתמך על הפסקים שמפורסמים בתקשורת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה