בהמשך לאשכול על הדיאטה

• פותח הנושא bbr
  • פורסם בתאריך

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כהמשך לאשכול בנושא הדיאטה
למי יש מידע או נסיון שלו או של אחרים בנושא ניתוחי הרזיה
מי שיכול לכתוב לי מהפן הגופני וגם מהפן הנפשי
תודה מראש:D

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
יש פורום שלם לניתוחי קיבה בתפוז.
יש חלוקה לשלושה סוגי ניתוחים עד כמה שידוע לי.
1. ניתוח טבעת - הלבשת טבעת על הקיבה [מישהו כתב על זה שזה להתחתן עם בית החולים כי צריך כל הזמן להרחיב להצר ולפעמים היא גולשת].
2. ניתוח שרוול - יוצרים מהקיבה שרוול ומסירים את השאר.
3. ניתוח מעקפים - מחברים את הושת למעיים ישירות, אבל משאירים נקודת חיבור קטנה שתייצא מיצי קיבה לעזור בעיכול האוכל.

אני לא לגמרי בטוחה בפרטים, אבל ביוטיוב יש סרטונים שמראים מה בדיוק נעשה.

לגבי הפן הנפשי... על זה אין לי תשובה.

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אותי מעניין במיוחד הנפשי. אם יש מי שיכול לענות על זה.
פשוט יש כבר אישור ועכשיו הגיע הפחד....

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
בזה רק מי שעשה זאת יבין. אני לא עשיתי ניתוח כזה אבל ממה בעצם נובע הפחד? מהניתוח עצמו, או מההגבלות שאחרי הניתוח?
ואיזה ניתוח בחרת בסוף?

יש בתפוז פורום שלם לניתוחים כאלה, ושם אפשר אולי לקבל תשובות לגבי המצב הנפשי.

ראש_יהודי

משתמש פעיל
פשוט לקרוא את הטור של פריידי בבתוך המשפחה: "מסע כבד" היא מתארת שם הכל (ואולי יש שיגידו שהיא יותר מידי מתארת).
:)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ליקי;546203:
אותי מעניין במיוחד הנפשי. אם יש מי שיכול לענות על זה.
פשוט יש כבר אישור ועכשיו הגיע הפחד....

הקושי הנפשי זה לא לפני זה...
אני הבנתי שבד"כ מי שעושה ניתוח בלי שינוי בראש יכול להגיע ח"ו אפילו לדכאונות
מצד שני זה מרפא הרבה מחלות כגון סוכרת ולחץ דם ועוד...
נ.ב. אשמח לשמוע עוד מאנשים שעברו את זה או שבני משפחתם עברו את זה

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גינגית;546219:
בזה רק מי שעשה זאת יבין. אני לא עשיתי ניתוח כזה אבל ממה בעצם נובע הפחד? מהניתוח עצמו, או מההגבלות שאחרי הניתוח?
ואיזה ניתוח בחרת בסוף?

יש בתפוז פורום שלם לניתוחים כאלה, ושם אפשר אולי לקבל תשובות לגבי המצב הנפשי.

טוב. דבר ראשון זה לא אני :rolleyes: זה בעלי... הפחד הוא שאתה רוצה להיות רזה אבל אף אחד לא שמן ממעשים טובים. ז"א שיש מנטאליות של שמן שאוהב לאכול שנהנה מזה, שהבילוי הוא בד"כ מסעדה.(ואל תשכחו שבציבור שלנו אן יותר מידי אופציות של בילוי...) בקצור מי ששמן מבין. ועל כל זה הוא הולך לוותר וזה נראה פתאום מפחיד.
זה לא כמו דיאטה בא לך אתה אוכל...

הניתוח שהוא בחר זה טבעת.

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ראש_יהודי;546227:
פשוט לקרוא את הטור של פריידי בבתוך המשפחה: "מסע כבד" היא מתארת שם הכל (ואולי יש שיגידו שהיא יותר מידי מתארת).
:)
יש מצב שתעלה את זה? כי אני לא קראתי.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא נראה לי שאפשר להעלות היא כותבת כבר בערך שנתיים אם אני לא טועה
יש הרבה חומר באינטרנט על הנושא
אני קראתי הרבה באתר של מלב"י

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ליקי;546264:
טוב. דבר ראשון זה לא אני :rolleyes: זה בעלי... הפחד הוא שאתה רוצה להיות רזה אבל אף אחד לא שמן ממעשים טובים. ז"א שיש מנטאליות של שמן שאוהב לאכול שנהנה מזה, שהבילוי הוא בד"כ מסעדה.(ואל תשכחו שבציבור שלנו אן יותר מידי אופציות של בילוי...) בקצור מי ששמן מבין. ועל כל זה הוא הולך לוותר וזה נראה פתאום מפחיד.

הניתוח שהוא בחר זה טבעת.
הייתי בקשר עם אישה שעברה ניתוח של קיצור קיבה (לא טבעת) ונהיתה האישה המאושרת בעולם! כל הזמן ראית אותה מחייכת באושר. (שלא לדבר על כך שיכלה ליסוע לבני ברק ביום של חמסין - כאשר לפני הניתוח לא היה שייך לצאת מפתח הבית ביום כזה... אז אפילו בחמסין ההוא, כשנסענו ביחד, לא גמרה להודות ולהלל לה', שסוף סוף היא יכולה לצאת מהבית ביום כזה)
ומה שמעניין, שהיא הסבירה שאחד הדברים הכי נעימים שקרו לה בעקבות הניתוח זה: "התחלתי לחשוב רזה!!" והסבירה: עד עתה, תמיד הייתי סביב האוכל - שיהיה לי מספיק אוכל בחתונה/ארוע, כל דבר נמדד דרך הפה.. ופתאום, זה בכלל לא מעסיק אותי! אני מסוגלת לבשל לבני המשפחה מאכלים מיוחדים (והיא בשלנית ידועה) ואין לי כל צורך לטעום מהכל לפני, בתוך ואחרי... כמו שהיה עד הניתוח.

אז זהו, זה מה שידוע לי על כך. וגם ידוע לי שהיתה לה מוכנות נפשית לפני הניתוח, היא בררה הרבה על עצם הניתוח, על ההשלכות וכו'.

שיהיה לבריאות!

שאפו

משתמש רשום
עובדת אצלנו עברה ניתוח 'טבעת' לפני כחצי שנה, היא מרגישה ונראית נהדר, חוץ מזה שבמקומות מסוימים כמו בידיים למשל, השומן 'נוזל', נוצר עודף. כדאי לברר קודם את
הנושא הזה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י ליקי;546264:

הניתוח שהוא בחר זה טבעת.

ניתוח טבעת יכול להיות בעייתי, כי אם יש פתאום רצון לאכול הרבה, אפשר לשחרר טבעת ואז להשמין בחזרה.
הניתוח שאני הבנתי שהכי מומלץ לאוהבי האכילה זה ניתוח המעקפים, כי אפשר לאכול הכל [אם כי שבעים הרבה יותר מהר] והרוב נפלט החוצה, וקצת מתעכל ונשאר בגוף. זה בערך כמו "אכול ככל יכולתך בלי להשמין". משהו כזה.

אם את רוצה, אני יכולה לפרגן לך טלפון של מישהו שעשה זאת [אמנם בחו"ל] ומרוצה עד הגג. אוכל הכל ומה שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה וירד איזה 80 קילו

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי כמה מהסביבה הקרובה שעשו את זה. אחת עשתה טבעת עוד שתיים עשו הצרת קיבה. שלושתן הפכו פתאום לאנשים אחרים אישיות יותר בטוחה בעצמה, למרות שלא היה להן חסר דבר. מדהים גם היחס של החברה אליהן - כמה שהחברה מתעבת שמנים, אפשר לראות רק אחרי שעשו את הניתוח, כך הן אמרו.
אני רואה אותן ומקנאה, אם היו לי להשיל קצת יותר מכמה קילוגרמים הייתי עושה את זה... חיים קלים - לא נלחמים כל החיים באוכל, פשוט לא יכולים לאכול יותר מידי.
מי שעדיין מפחד מזה - כנראה מעדיף להלחם כל החיים באוכל ולצאת מנוצח...;)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י yochi000;546286:
יש לי כמה מהסביבה הקרובה שעשו את זה. אחת עשתה טבעת עוד שתיים עשו הצרת קיבה. שלושתן הפכו פתאום לאנשים אחרים אישיות יותר בטוחה בעצמה, למרות שלא היה להן חסר דבר. מדהים גם היחס של החברה אליהן - כמה שהחברה מתעבת שמנים, אפשר לראות רק אחרי שעשו את הניתוח, כך הן אמרו.
אני רואה אותן ומקנאה, אם היו לי להשיל קצת יותר מכמה קילוגרמים הייתי עושה את זה... חיים קלים - לא נלחמים כל החיים באוכל, פשוט לא יכולים לאכול יותר מידי.
מי שעדיין מפחד מזה - כנראה מעדיף להלחם כל החיים באוכל ולצאת מנוצח...;)

קודם כל ברור שיש מה לפחד ובכלל לא מהקטע של האוכל אלא ניתוח זה ניתוח ויש סיכונים והכי קשה זה לשנות הרגלים רואים שאת מדברת ממקום שאת לא מכירה את הנושא. חוץ מהנושא החברתי יש עוד הרבה שיקולים לפני זה, יש בזה סיכון וזה לא פשוט לקחת החלטה כזאת לכן תשתדלי פחות לזלזל במי שמפחד ומברר היטב קודם אני בטוחה שאלה שמבררים מגיעים לניתוח יותר מוכנים ופחות מסתבכים נפשית וזו הסיבה שפתחתי את האשכול הזה כדי לשמוע עוד דעות ועוד ניסיון של אנשים

נ.ב. לא חסרים רזים שיש להם ראש שמן ואוכלים כמויות ששמנים אחרים לא יכולים לחלום עליהם אפילו. אבל חילוף החומרים והנטיה להשמנה עובד אצלהם אחרת
איך אמרה לי פעם דיאטנית אחת "לרזים אין שום התראה על מה שהם אוכלים והרבה פעמים מגיעים לגיל 40-50 ואז צריכים פעם ראשונה לשמור דיאטה בגלל בעיות בריאותיות ומאוד מאוד קשה להם לעומת השמנים שלמדו הרבה במשך החיים איך אוכלים תזונה נכונה

יואווווווווווו אני לא מאמינה שאני כתבתי את כל הדרשה הארוכה הזאת:eek:

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מנסיון אישי
מומלץ מאד אבל לא לפני גיל 30

פשוט מאד מפני שהחיים של לפני הם לא החיים שאחרי.

התיאור שאני מתארת כאן הוא על מי שמעונין לרדת ובגדול
איו יותא את הכיף של להנות מארוחה טובה עם תפריט מלא הכולל מנת פתיחה
מרק מנה עיקרית וקינוח
אני יכולה לבחור במנה אחת ואז אני בוחרת או בעיקרית או בגלידה-שזה עובר לי יופי-
באם בחרתי מנה עיקרית אזי העוף-בשר-שניצל יוצא מן התפריט
מה כן? קציצה, או בעצם קצה של שניצל כף אחת של אורז/5 כפות פירה/1 כף פתיתים 1/4 כף פסטה
וכו' כמובן לא הכל ביחד אלא כל דבר לחוד
אין יותר לחם/פיתה/לחמניה/שוווארמה וכו'
בשמחות אני בוחרת שלא לאכול כי לא בא לי להקיא
בקיצור אין התעסקות עם האוכל אלא התעסקות עם מה לא...
ואני חושבת שצריך קצת להנות מהאוכל לפני שעושים את זה.
כל זה לא מפני שאסור לי לאכול את זה אלא כי אני לא יכולה לאכול את זה ויש לציין שבימים מתוחים -ומתח קל גם מאד משפיע- גם זה לא עבר.
בבוקר בכלל לא צריך כלום וגם כוס קפה לא עובר לי.

מה כן עובר ומה אני אוכלת?
הרבה נאש יותר מלפני...
עוגיות יבשות
גלידה
שוקולד
מרק חם רותח-נהייתי כמו סבתאלה מסתובבת בבית עם כוס מרק חם...
יש לציין שאני טיפוס כזה לא מסודר באוכל וכך גם נשארתי-הטבעת לא משנה כלום בראש אבל אחותי שחיכתה לראות אם אני נשארת בחיים ועשה את זה חצי שנה אחרי כן היתה אוכלת אוכל נורמלי לפני וגם אוכלת כך היום -כמובן שרבע מהכמות- אבל בהחלט אולת אוכל בריא יותר.

מבחינה נפשית
יש ימים מעצבנים כשכלום לא עובר או יות רגועה עולה לי כל הזמן אז זה הרגשה מציקה ואני בהחלט מעוצבנת על כל דבר וחסרת סבלנות
בגדול כל מי שמכיר אותי נהנה לראות אותי
אני נראית מאושרת שמחה עם חוש הומור שכל הזמן בודקים עם עוד נשאר לי משהו...
ירדתי 30 ק"ג ב-14 חודשים
ונשאר לי עוד 20 ק"ג לפי מה שהרופאה אומרת אבל אין לי כוונות כאלו
אני רוצה לרדת עוד 10-15 גג כי לא בא לי להראות חולה כמו הרבה שעשו ואיבדו את הברקסים בדרך לרזון

איך אפשר להיות בדיכאון כשיורדים כל כל הרבה????
ופתאום בגדי החלומות שהשארתי בארון ליום שבו אהיה רזה גם הם כבר גדולים עלי???

אשמח לענות על שאלות ספציפיות
ועוד משהוא
בתקופה הראשונה אולי אפשר לומר שמתחתנים עם הבית חולים
זה על מי שרוצה לרדת ומהר ודראסטי כמו שאני עשיתי
אבל אחותי שכבר עשה את זה בסיון שנה שעברה הייתה בבית חולים בסך הכל 4 פעמים וירדה 16 ק"ג
וכשאני אומרת בית חולים זה אומר לצאת ל3 שות מהבית עד אסותא רמת החייל בילוי של 5 דקות עד שעה -תלוי בתור- וחזרה

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי כמה שאלות אם אפשר..
1 מה הקטע עם השינה בלילה? הבנתי שזה יכול להיות לא נעים.
2. אך] את מרגישה בזה שאן יותר את ההנאה מהאוכל? נתת תשובה של בגדי חלומות אבל את יודעת.. גברים לא מחפשים בגדי חלומות.
3. מה עם הבריאות הכללית את יותר אנרגתית? השאלה שלי היא לא על הקושי לזוז. (מה שיש לאנשים ממשקל מסוים) את יותר חזקה או יותר חלשה מהניתוח?
זהו לבנתים.

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
1.שמעתי על כאלו שלו יכלו לישון בלילה כשהיו סגורים מאד
אני ספציפית סגורה על 10 ואם אני לא שותה סמוך לשינה אין לבעיות וודאי שאין לי קושי בנשימה או מתעוררת מזה.
2. באוכל הרגיל-כן. אין את את ההנאה שהיתה לפני כן. וגם גברים נהנים לרדת במידות .
3. בריאות כללית-בתקופה הראשונה הייתי יותר חלשה וקישרתי את זה לחסר תזונתי בפועל היום אני בקושי אוכלת והפלא ופלא הבדיקות השתפרו בהרבה ונראים יותר טוב מזה כמה שנים למעט ויטמים D שממש ירוד אבל זה בגלל שאני דוגרת על המחשב ועובדת מהבית.
מרגישה יותר אנרגטית, יושנת הרבה פחות לא מתעייפת אחרי ארוחות, והלקוחות שמכירים אותי מאז פתיחת החנות -שנתיים + - אומרות לי שאני נראית פתאום מרחפת...

חכם אחד

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אני עשיתי ניתוח טבעת לפני כ9 חודשים,
ממשקל 145 אני אוחז היום ב97!!! ק"ג
ז.א. הורדתי כ50 ק"ג בתוך פחות משנה!
אני לא חושב שאני פחות שמח מאז.
הניתוח עצמו הוא ללא סיכונים כלל! מה שכן, יש אחוז ניכר שהטבעת נופלת או נקרעת במשך הזמן ואז זה דורש ניתוח חוזר.
אצל כל אחד יש דברים אחרים שהוא יכול לאכול ויש דברים שלא עוברים. מה גם שתלוי כמה הטבעת סגורה, וזה ניתן לשינוי.
אני סגרתי בהדרגה, וכשרציתי להגיע אל מתחת ה100 ק"ג סגרתי חזק מאוד (השתיה בקושי עברה) למשך כחודש ואז פתחתי שוב.
מומלץ לעשות בדיקות דם ידי חצי שנה בערך כדי לבדוק את רמות הויטמינים והברזל וכו'.
ממליץ בחום גם לאחרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה