בדרך לספר... (ראיתם עד כמה אני משקיע בכותרת?!)

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בגדול 3 דרכים כדי להוציא ספר דרך מו"ל:
1:
הנפוצה ביותר בעולם. המו"ל קרא את עבודתכם ומוכן להוציא ספר. כל ההוצאות עליו ואתם מקבלים תמלוגים. 10% ממחיר מכירות בחנות. אם יש לכם שם בעולם הספרים או אם הוא מאמין במוצר, או עניים יפות, הוא יכול לתת לפני הוצאת הספר, מקדמה על התמלוגים.
2:
השיטה הזאת מקובלת בעולם החרדי. המו"ל קונה בסכום חד-פעמי את הספר. לא משנה כמה מהדורות הוא יוציא, קיבלתם את הכסף ושלום על ישראל. יכול להיות שהוא יעשה ים של כסף ואז אתם אוכלים את הלב. יכול להיות שיפשוט רגל בגלל שהוא לא מכר מספיק ואז תאשימו אותו כי הוא לא יודע לדחוף את הספר הכי טוב שבעולם (שהוא במקרה הספר שלכם).
3:
אתם משלמים על הפקה הספר והמו"ל שם את הלוגו שלו על הספר. אם אתם מוכרים מספיק ספרים, תוכלו להחזיר את החובות שלכם ואפילו להרוויח כסף ( לזכור שגם במקרה ההוא המו"ל יקח כסף). אם לא מכרתם אז לפחות תוכלו להגיד לנכדים שלכם שהוצאתם ספר.
יש כמובן "תת-דרכים" על ה3 הדרכים.
הרבה הצלחה ואף פעם לא להרים ידיים.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מה לא להרים ידיים? זה משכנע את הקוראים אולי שיש חומר מצוין אבל אם פנית אלינו הציירים זה די מוריד את החשק

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ודבר חשוב ששכחתי, לא משנה אזה דרך מתוך שלושתם אתם בוחרים, אל תשכחו לרשום את הספר "בסקר הסופרים". עשיתי אשכול על זה לפני דור הפלגה ששמי היה אז "ילקב".

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ג'קי זה נשמע ממש לא מעודד אפילו לנסות ולו דרך אחת מתוך השלוש...

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז זה או לקחת סיכון על הספר שלך ולהתאבד עליו, או להשליך את האחריות על המו"ל ולאכול את הלב אם הספר שלך הצליח יותר ממה שציפית.
אהההחחחח... בחיים צריך לעשות החלטות קשות, אין מה לומר.
אה, עדיין אין לי ספר...!
פוו איזה הקלה.

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז תורידו את כל הבדיחות מהטקסט. מה קרה לכם?
אפשר גם לקבל מראש את ערך הספר וגם אחוזי תמלוגים, לא? נראה לי שיש גם אופציה כזו
ברור, בעיניין החוזים וכדי לענות לכל השואלים לגבי חוזים, מה זה חוזה? זה הסכם כתוב בן 2 הצדדים. אם הצד השני מסכים ללכת על 4 כל פעם שהוא פוגש אותך וחותם על זה, אז זה חוזה.
וכדי לענות לאילו שנכנסים לדיכאון אודות האשכול, אני כאן כדי לספר את המציאות ולא הגדה של דיסני. חוץ מזה אני לא רואה בזה שום דבר דיכאוני.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ממה שהבנתי מכמה שהוציאו ספרים,
זה לא כ"כ פשוט למכור את הספר למו"ל.
בדר"כ אתה צריך להוציא הרבה כסף... ככה אני הבנתי לפחות.

ובכל מקרה יש עוד דרך שצוברת תאוצה בכמה שנים האחרונות:
להוציא את הספר לבד. ללכת לבית דפוס, להדפיס, לשווק לחנויות, הכל.
זה הרבה הרבה כאב ראש, אבל הרווחים הולכים כולם לכיס שלך.
(חוץ כמובן ממה שאתה עוד מוציא בדך - משווקים או כל מיני)

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ממה שהבנתי מכמה שהוציאו ספרים,
זה לא כ"כ פשוט למכור את הספר למו"ל.
בדר"כ אתה צריך להוציא הרבה כסף... ככה אני הבנתי לפחות.

זו הדרך השלישית. אישית בורח ממנה.להוציא לבד זה גם אפשרות אבל האשכול הוא על להוציא ספר ע"י מו"ל.

רון סגלוביץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ודבר חשוב ששכחתי, לא משנה אזה דרך מתוך שלושתם אתם בוחרים, אל תשכחו לרשום את הספר "בסקר הסופרים". עשיתי אשכול על זה לפני דור הפלגה ששמי היה אז "ילקב".
כן שמעתי על זה. מקבלים כסף מהמדינה על כל פעם שמישהו קורא את הספר שלכם בסיפריה. כמה כסף אתם בטח שואלים? ...אגורה אחת.

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כן שמעתי על זה. מקבלים כסף מהמדינה על כל פעם שמישהו קורא את הספר שלכם בסיפריה. כמה כסף אתם בטח שואלים? ...אגורה אחת.
אין לך מה לעשות אלא להודיע להם על ספר חדש. מה יש להפסיד? אני מכיר אנשים שמקבלים על זה כמה אלפים שקלים בשנה. האם יש מקום לזלזל?

שנהב דפוס וגרפיקה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הרבה הצלחה ואף פעם לא להרים ידיים.
מה לא להרים ידיים? זה משכנע את הקוראים אולי שיש חומר מצוין אבל אם פנית אלינו הציירים זה די מוריד את החשק
ג'קי זה נשמע ממש לא מעודד אפילו לנסות ולו דרך אחת מתוך השלוש...
שלום לכלל המאיירים המדהימים שממחישים לנו את העתיד/העבר ע"י המכחול.
ראשית רציתי להודות לכם על כך שאתם מנצלים את הכשרונות שחנן אתכם ה' ונותנים תועלת לכולנו, מהילדים הקטנים ועד... אנו המבוגרים שגם מידי פעם מציצים (כשלא רואים...:)).
אני לא מאייר וגם לצערי לא יודע לאייר. אבל גקי הצייר המהולל פתח אשכול שמהתגובות שלכם נשמע שזה מייאש אתכם אע"פ שלא לכך נתכווין גקי.
מה שאני כן יודע לעשות זה לייצר לכם את המוצר שעבדתם עליו כ"כ הרבה.... ולהוריד ממכם את העול של ההדפסה וכו' .
הפתרון שהציע "ronitg "
הוא פתרון לא כ"כ מסובך אם יש מישהו שמעסק עם כל הכאב ראש. מה גם שהוא לא עולה כ"כ הרבה כמו שזה נראה, אבל הרווח שיש בזה הוא לפחות פי כמה ממה שמציעים המולי"ם.
להם יש שיקול של הימור ולכן הם נותנים % 10 ולא יותר .... מה גם יש להם הוצאות פרסום שלעיתים ימכור הרבה יותר ממה שאתה תוכל למכור באופן עצמאי. ועוד מיני הוצאות שונות.
כשמוציאים ספר באופן אישי לצורך קידומו יש משווקים שמוכרים את המוצרים לחנויות מוסדות בבתי כנסת, וכדומה שהעלות הייחסית שלהם בסופו של דבר הרבה הרבה יותר זולה.
אל תתיאשו..... תמשיכו בכל הכוח להוציא יצירות שמפארות את המדפים שלנו.
נשמח לשרת אתכם.
0527175162
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איך זה מגיע לכמה אלפים בשנה?!
לא יודע. מקבלים פעם בשנה הודעה.
@חיים דיקמן , מה שהיה חסר בכנס זה לדוגמה פורום פתוח עם בעלי מקצוע על בסיס שאלות ותשובות מול הקהל- הזמנת לקוחות כמו מוצאים לאור, משרדי פרסום וכל לקוח אחר שיכול לעסיק מאיירים, סופרים, גרפיקאים או צלמים. וכו'.

אלונה יקואל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שלום לכלל המאיירים המדהימים שממחישים לנו את העתיד/העבר ע"י המכחול.
ראשית רציתי להודות לכם על כך שאתם מנצלים את הכשרונות שחנן אתכם ה' ונותנים תועלת לכולנו, מהילדים הקטנים ועד... אנו המבוגרים שגם מידי פעם מציצים (כשלא רואים...:)).
אני לא מאייר וגם לצערי לא יודע לאייר. אבל גקי הצייר המהולל פתח אשכול שמהתגובות שלכם נשמע שזה מייאש אתכם אע"פ שלא לכך נתכווין גקי.
מה שאני כן יודע לעשות זה לייצר לכם את המוצר שעבדתם עליו כ"כ הרבה.... ולהוריד ממכם את העול של ההדפסה וכו' .
הפתרון שהציע "ronitg "
הוא פתרון לא כ"כ מסובך אם יש מישהו שמעסק עם כל הכאב ראש. מה גם שהוא לא עולה כ"כ הרבה כמו שזה נראה, אבל הרווח שיש בזה הוא לפחות פי כמה ממה שמציעים המולי"ם.
להם יש שיקול של הימור ולכן הם נותנים % 10 ולא יותר .... מה גם יש להם הוצאות פרסום שלעיתים ימכור הרבה יותר ממה שאתה תוכל למכור באופן עצמאי. ועוד מיני הוצאות שונות.
כשמוציאים ספר באופן אישי לצורך קידומו יש משווקים שמוכרים את המוצרים לחנויות מוסדות בבתי כנסת, וכדומה שהעלות הייחסית שלהם בסופו של דבר הרבה הרבה יותר זולה.
אל תתיאשו..... תמשיכו בכל הכוח להוציא יצירות שמפארות את המדפים שלנו.
נשמח לשרת אתכם.
0527175162
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

מי הם המשווקים האלה? יש לכם טלפון שאפשר לצור איתם קשר?

אולי מעניין אותך גם...