מידע שימושי בדיקות סרולוגיות לאחים של מאומתים

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
יתכן מאוד שיצטרכו מנה רביעית בעוד חצי שנה, אבל אף אחד לא יודע מה יהיה - זה מאוד תלוי במצב הוריאנטים ומצב התחלואה בעולם.

אבל מה הקשר בגלל זה לא להתחסן? מה מישהו עושה לכם דווקא? אתם בגישה של או הכל או כלום?
בגלל שאין חיסון שמצליח לטווח ארוך (וגם ההגנה למחלימים היא קצרת טווח) אז נוותר על ההגנה לגמרי?

אם חיסון כל חצי שנה יעזור אז נעשה זאת גם במשך 10 שנים, העיקר שנוכל לחזור לשגרה.
אבל אם הייתי יודעת שהבדיקה הסרולוגית שבוצעה לילדים היא לטווח של 7 ימי לימודים (חודש החגים)
אז לא הייתי טורחת ומבזבזת אחר צהרים שלם במוקד הבדיקות, להמתין בתור עם ילדים קטנים , להיות שם שעות בהמתנה, גם סכנה ברורה להדבקה...
ככה צוחקים עלינו... מנסים על חשבוננו... בודקים עלינו...

בעצם היום

משתמש פעיל
יתכן מאוד שיצטרכו מנה רביעית בעוד חצי שנה, אבל אף אחד לא יודע מה יהיה - זה מאוד תלוי במצב הוריאנטים ומצב התחלואה בעולם.

אבל מה הקשר בגלל זה לא להתחסן? מה מישהו עושה לכם דווקא? אתם בגישה של או הכל או כלום?
בגלל שאין חיסון שמצליח לטווח ארוך (וגם ההגנה למחלימים היא קצרת טווח) אז נוותר על ההגנה לגמרי?

אם חיסון כל חצי שנה יעזור אז נעשה זאת גם במשך 10 שנים, העיקר שנוכל לחזור לשגרה.
אף אחד לא עושה דווקא. אבל ברור שפועלים בתנאים של חוסר וודאות, ללא מידע מספיק, בהתנהלות של ניסוי וטעייה ובהתנהלות לא שקופה.

אסתי 15

משתמש מקצוען
אף אחד לא עושה דווקא. אבל ברור שפועלים בתנאים של חוסר וודאות, ללא מידע מספיק, בהתנהלות של ניסוי וטעייה ובהתנהלות לא שקופה.
אין שום השוואה בין המבצע הזה, שאכן היה נראה כמו בדיחה, ושכלל דקירה פיצית נטולת סיכון לחלוטין לכל ילד, לבין מבצע החיסונים שהגיע אחרי אלפי נסיינים (ואחר כך מאות מליונים) ואישורים מקצועיים של הגופים הכי מכובדים מעולם.

אסתי 15

משתמש מקצוען
ואני חושבת שכן יכירו בתוצאות הבדיקה הסרולוגית בסופו של דבר.
וגם חושבת שהורים שכן טרחו ועשו את הבדיקה וילדיהם נמצאו סרולוגיים, בטח שמחו מאד, ויהיו רגועים יותר מהיום ואילך. גם אם יילקח מהם התו הירוק.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ואני חושבת שכן יכירו בתוצאות הבדיקה הסרולוגית בסופו של דבר.
וגם חושבת שהורים שכן טרחו ועשו את הבדיקה וילדיהם נמצאו סרולוגיים, בטח שמחו מאד, ויהיו רגועים יותר מהיום ואילך. גם אם יילקח מהם התו הירוק.
הבעיה בסרולוגית שלא יודעים מתי הוא היה חולה, ולא הגיוני לתת תו ירוק למישהו שיתכן שכבר עברה שנה מהחלמתו, וממילא הוא לא מוגן מהדבקה חוזרת.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יכולים לקבוע רף מספרי לכמות הנוגדנים
אין מספיק מידע על משמעות המספרים
נכון, כרגע רואים גם אנשים עם כמות גבוהה שנדבקים בשנית, ויש צד סביר שהמחוסנות היא לזמן מסויים מההחלמה בלי קשר לכמות הנוגדים.
אמנם יש מחלות שהנוגדנים הם הוכחה שהאדם מחוסן, לעומתם יש מחלות אחרות שלנוגדנים אין שום משמעות למחוסנות האדם.
עד היום נתנו תו ירוק לכל מחלים (גם מלפני שנה וחצי) וממילא כל מי שהיו לו כמות נוגדים שעל פיהם היה ניתן להניח כמעט בודאות שהוא היה אי פעם חולה גם הוא קיבל, אבל כיום שמחלים ותיק לא זכאי אז כל שכן שגם מחלים סרולוגי לא.

יום אביב

משתמש מקצוען
אין מספיק מידע על משמעות המספרים

נכון.
בעבר נטען כי גם מחלימים שלהם כמות נוגדנים נמוכה נחשבים מוגנים מכיוון שזה לא הפקטור היחיד למוגנות. יש תאי T - שהם השחקנים האמיתיים בעניין ואין בדיקת דם שבודקת תאי T לאוכלוסייה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
יש לך טעות!
חיסון שלישי לא אושר בשום מקום בעולם! מלבד לעובדי רפואה, ולמבוגרים מעל גיל 65
חיסון שלישי מאושר מלבד בישראל בחלק ממדינות אירופה.
בארה"ב הוא אושר גם לכל מי שמעל 18 שנמצא "בסיכון גבוה", שאפשר להחליט את זה באופן שרירותי.

(שאלה מסקרנת: בחיסון (2 מנות ראשונות) של ילדים בני 12 אתה כן תומך כי הוא מאושר בכל מדינות העולם?)

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אבל אם הייתי יודעת שהבדיקה הסרולוגית שבוצעה לילדים היא לטווח של 7 ימי לימודים (חודש החגים)
אז לא הייתי טורחת ומבזבזת אחר צהרים שלם במוקד הבדיקות, להמתין בתור עם ילדים קטנים , להיות שם שעות בהמתנה, גם סכנה ברורה להדבקה...
ככה צוחקים עלינו... מנסים על חשבוננו... בודקים עלינו...
בכ"א זה יועיל קצת למנוחת הנפש שלך - הסיכוי שיידבק מי שיצא חיובי בכ"א הרבה פחות

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בכ"א זה יועיל קצת למנוחת הנפש שלך - הסיכוי שיידבק מי שיצא חיובי בכ"א הרבה פחות
אחרי שנה? סיכויים כמעט דומים.
זה מה שרואים כרגע.

נכון שחלק מהם בלי תסמינים או תסמינים קלים, וחלק מהם גם עם תסמינים לא חושבים להיבדק כי "איך יכול להיות שזה קורונה - אנחנו מחלימים"

פרידא

משתמש מקצוען
סתם מעניין,
יצא לכם להשתמש בכלל בתו הירוק?
למה זה שימושי?
ודרך אגב, כל התו הירוק זה משהו הזוי. באופו תיאורטי אני יכולה לקחת תו ירוק ממי שלא יהיה ולהשתמש בו. אין תמונה. ואני לא צריכה לצרף תעודת זהות. מי אמר שלא קוראים לי שרה לוי?

999 ריצ'ל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
סתם מעניין,
למה זה שימושי?
ודרך אגב, כל התו הירוק זה משהו הזוי. באופו תיאורטי אני יכולה לקחת תו ירוק ממי שלא יהיה ולהשתמש בו. אין תמונה. ואני לא צריכה לצרף תעודת זהות. מי אמר שלא קוראים לי שרה לוי?
במקומות שלא סורקים את התו ירוק או שלא מבקשים תז אז כן זה אפשרי

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
סתם מעניין,
למה זה שימושי?
בטח יצא להשתמש בתחילת הדרך של המסעדות והמלונות, אז לפחות הם בקשו ת.ז. והשוו את 4 ספרות אחרונות של ת.ז., במצב היום אתם ודאי צודקים.

אני מאמין שזה ישתנה, בבתי ספר אחרי החגים יצטרפו נאמני קורונה שסביר להניח שינהלו רישום מסודר.
וכן במקומות ואירועים יהיו ביקורות פתע ששוטר יבקש לראות תו ירוק, והוא ודאי יבקש ת.ז.
אבל בהחלט יתכן שכל הסיפור ימשיך להיות בדיחה.

פרידא

משתמש מקצוען
במקומות שלא סורקים את התו ירוק או שלא מבקשים תז אז כן זה אפשרי
מבקשים תעודת זהות? לא שמעתי
וגם אם סורקים, אם התו ירוק הוא אמיתי אז אין בעיה. רק שהוא לא שלך ואת זה אי אפשר לוודא.
לא שאני חושבת לעשות את זה כי זה יכול לגרום להדבקות וכו' רק שזה מוזר שמי שהמציא את כל התו הירוק לא חשב על זה

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
כמה פעמים שאלו אותי מה המ"ז שלי

אבל בהחלט כמו תמיד מי שרוצה יכול לעקוף את החוק לצערינו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה