בדיחות של מתכנתים - באוירת הפורים :-)

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר בבקשה להסביר את הבדיחה?
אני עכשיו עסוקה ב machine learning.
לצורך העניין - אנו אמורים ללמד את הרשת הנויורונית להבדיל בין כלב לחתול. אין לזה כללים מדויקים כמו מתמטיקה, ולכן צריך ללמד את הרשת, ממש כמו שמלמדים ילד קטן, מי זה כלב ומי זה חתול.
יש את שלב האימון - שליחת הdata וה target. (תמונה של כלב + תוית "כלב").
בכל שכבה הרשת לומדת לזהות עוד פיצ'רים השייכים לכלב / חתול, ובודקת את עצמה לפי התווית האם הצליחה או לא. ככל שמספר השכבות גבוה יותר- אחוז הטעות יהיה קטן יותר.
מצד שני- חייב להזהר מ overfitting, שאם יהיו יותר מדי איטרציות, הרשת עלולה להתקבע על דברים שאינם קשורים מדי לאובייקט (כמו רעשים בתמונה), ואז אחוז הטעות יגדל יותר, כך היא לא תדע לזהות בוודאות. (לדוג' הרשת מצאה שלרוב החתולים עיניים ירוקות, אז בשלב במבחן היא תראה חתול עם עיניים חומות ותחשוב שהוא לא חתול...)

בקיצור, סומכים פה מידי הרבה על הבינה של הרשת, ולא באמת מבינים (אני בכל אופן...) מה קורה בתוך השכבות המוסתרות של הרשת.

מקווה שהצלחתי להסביר, אם לא, תמיד תוכלי לגגל על זה...
בהצלחה!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני עכשיו עסוקה ב machine learning.
לצורך העניין - אנו אמורים ללמד את הרשת הנויורונית להבדיל בין כלב לחתול. אין לזה כללים מדויקים כמו מתמטיקה, ולכן צריך ללמד את הרשת, ממש כמו שמלמדים ילד קטן, מי זה כלב ומי זה חתול.
יש את שלב האימון - שליחת הdata וה target. (תמונה של כלב + תוית "כלב").
בכל שכבה הרשת לומדת לזהות עוד פיצ'רים השייכים לכלב / חתול, ובודקת את עצמה לפי התווית האם הצליחה או לא. ככל שמספר השכבות גבוה יותר- אחוז הטעות יהיה קטן יותר.
מצד שני- חייב להזהר מ overfitting, שאם יהיו יותר מדי איטרציות, הרשת עלולה להתקבע על דברים שאינם קשורים מדי לאובייקט (כמו רעשים בתמונה), ואז אחוז הטעות יגדל יותר, כך היא לא תדע לזהות בוודאות. (לדוג' הרשת מצאה שלרוב החתולים עיניים ירוקות, אז בשלב במבחן היא תראה חתול עם עיניים חומות ותחשוב שהוא לא חתול...)

בקיצור, סומכים פה מידי הרבה על הבינה של הרשת, ולא באמת מבינים (אני בכל אופן...) מה קורה בתוך השכבות המוסתרות של הרשת.

מקווה שהצלחתי להסביר, אם לא, תמיד תוכלי לגגל על זה...
בהצלחה!
עכשיו אני בכלל לא מבין... מה מצחיק בכל זה? ואיך ההסבר שלך מתקשר לתמונה?
(טוב, אולי זו בעיה במודל שלי. אולי כשעשו לי טריינינג נתנו לי לראות יותר מדי בדיחות בלי מספיק גיוון והגענו לoverfitting)

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חפשו את <blink> בגוגל
או את זה: askew
תנסו גם לכתוב בגוגל
Do A Barrel Roll
נסו לשאול בגוגל שאלות יותר מהותיות כמו מהי מטרת החיים והתשובה ליקום
the answer to life the universe and everything
קצת מאמץ ומבט ישר...
אגב, חפשו גם: "recursion"
מקור: ויקיפדיה

כל זה נקרא "ביצי פסחא" בלע"ז או "אפיקומן" בגירסה היהודית...
מדובר בדברים מגניבים שמתכנתי גוגל החביאו בחיפוש ע"מ לגוון את יום העבודה המשעמם שלהם.
יש עוד מלא, רק שאני לא ממש זוכרת.

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
1. חפשו בגוגל את המילים askew או tilt (נטוי) – ותראו מה קורה לחלון החיפוש – לעצלנים

2. בחיפוש התמונות של גוגל, חפשו את הצירוף Atari Breakoutלעצלנים

3. אם תרשמו בגוגל Google in 1998, תוכלו להיכנס למכונת הזמן – לעצלנים

4. לקסם הבא תזדקקו למיקרופון. בחלונית החיפוש של גוגל, ליחצו על אייקון המיקרופון ואימרו באנגלית Who are you? לעצלנים

5. ואם אנחנו בענייני מיקרופון. זוכרים את הלהיט של קיץ 2013 – What does the fox say? נסו לשאול את גוגל את אותה השאלה בעזרת החיפוש הקולי. לעצלנים

6. האיסטר-אג הבא מוקדש למפתחי ה-HTML שבינינו. נסו לחפש את הביטוי <blink>. לעצלנים

7. בחלונית החיפוש נסו לחפש את המילה Gravity (“כח הכבידה”).

8. עוד בדיחות מפתחים תמצאו כאשר תחפשו את המילה recursion, כלומר, רקורסיה – חזרתיות בתחום מסויים. לעצלנים

9. זוכרים את הפרק מסיינפלד, שבו ג’ורג’ מסופר על “פסטיבוס”? כזכור, מדובר בחג שנחוג במשפחת קונסטנזה כצעד נגד למסחריות של חג המולד וכלל העמדת מוט אלומיניום. נסו לחפש Festivus ותראו כיצד מציינת גוגל את החג. לעצלנים.

10. האיסטר-אג הבא פועלת רק בעמוד הבית של גוגל באנגלית, אז אם אתם בעמוד החיפוש בעברית, הקלידו google.com. עתה, הניחו, מבלי ללחוץ, את סמן העכבר שלכם על I’m Feeling Lucky ומנוע החיפוש יחשוף בפניכם עוד כמה רגשות.

11. ככל הנראה, המהנדסים של גוגל קראו לפחות פעם אחת את מדריך הטרמפיסט לגלאקסיה. איך אנחנו יודעים? פשוט, תרשמו בגוגל את הביטוי answer to life the universe and everything ותקבלו את התשובה המוכרת מהספר. לעצלנים.

ברוך אתה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אקספלורר

קבצים מצורפים

• אקספלור 1.png
    אקספלור 1.png
    KB 114.4 · צפיות: 102
  • 2.jpg
    2.jpg
    KB 41.2 · צפיות: 89
  • 3.jpg
    3.jpg
    KB 44.4 · צפיות: 93
  • 4.jpg
    4.jpg
    KB 25.6 · צפיות: 91
  • 6.jpg
    6.jpg
    KB 98.4 · צפיות: 80
  • 5.jpg
    5.jpg
    KB 40.7 · צפיות: 89
  • אקספלור 7.png
    אקספלור 7.png
    KB 498.8 · צפיות: 86
  • 8.jpg
    8.jpg
    KB 44.3 · צפיות: 87
  • 9.jpg
    9.jpg
    KB 25 · צפיות: 93
  • 11.jpg
    11.jpg
    KB 50.4 · צפיות: 101

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בדיחת אבא:
איך קוראים לאלו שבאים בבוקר ולוקחים יוגורט ושמים עליו גרנולה צימוקים ושקדים ותמרים ואגוזים?
קונפיגורט

גיהוץ של חולצת גברים ltr
של בנות בבית הספר rtl

(למי שלא הבין חולצות בנות נסגרות ימין על שמאל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה