קורונה בא לי להמשיך לחיות בעיר הזאת :(

• פותח הנושא neom
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

חיה וקיימת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עושים מקום!!!
זה לא שנה רגילה !!
סליחה אבל קשה לי להבין
מדי סמוך יש אצל חרדים
ופה זה עלול לעלות בחיים
עצוב :( :( :(

'מדי סמוך יש אצל חרדים'

שוב ההכללה האיומה הזו.
זה נובע מענווה? מאכפתיות?
מאהבת חינם? מחוסר שיפוטיות?

יש לך למשל בחורים שחזרו הביתה לפני הזמן?

אז אצלי
1. משתמשים כעת במוצרים שקנינו מזמן לפסח
2. לא כל דבר אפשר לשער כל כך הרבה זמן מראש.

ואם קנינו מלאי גדול של אשפתונים לפח זבל
והכל נגמר כולל אלו של פסח?

ואם נגמרו כבר כמה חבילות כפפות יותר מכל שנה.

אה
ולא קנינו שום בגד לחג.
כלום.
נשארנו בבית.
ואמרנו לילד שנכון שהוא מאד חיכה לפסח
כי החליפה והמכנסיים מתפוצצות עליו
אבל זה לא הזמן כעת.

אז כל הכבוד לך שאת מאורגנת
אבל אכן המצב כרגע של האספקה לא הגיוני
ואמירות שיפוטיות ומכלילות זה דבר בלתי נסבל.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
חבל זה כך...

חוסר שיתוף פעולה, זלזול בצוותי הרפואה וצפצוף על הנהלים, כך מתנהלת האוכלוסייה בבני ברק על פי עדותה של רופאה המטפלת בחולי קורונה בעיר

מאת מערכת מקור ראשון

ח׳ בניסן ה׳תש״ף (02/04/2020 09:59
)

אני רופאת קורונה באחד מבתי החולים הגדולים באזור המרכז. סיימתי עכשיו עוד סבב של פינויי חולים למקומות טיפול שונים, מותשת ומרוקנת. ולמרות זאת חשוב לי להשקיע עוד כמה דקות בכדי לכתוב את הדברים הבאים כי מדובר בדיני נפשות: מה שקורה בשכונות החרדיות של אזור המרכז, בדגש על בני ברק, מדיר שינה מעיניי.
הולכת ומתפתחת בעיר הזאת קטסטרופה שנובעת במידה רבה מהעדר שיתוף פעולה מצד המטופלים, הטעיות מכוונות ודיבור מזלזל ופוגעני בהם אני נתקלת בשבוע האחרון. אנחנו עסוקים במשך שעות אינסופיות בהסברה, בניסיון להכיל מגפה שעושה רושם שיצאה משליטה, בטיפול בחולים שבסיכון ולמרות זאת הצוותים הרפואיים נתקלים ביותר מדי תגובות שנעות בין חוסר עניין להתעלמות ולהתעמרות.
בדיקת קורונה בבני ברק. צילום: AFP
הבעיה הראשונה היא ההתעלמות מהוראות הבידוד של החולים. לא פעם, כשאנחנו מתקשרים למטופל מאומת בכדי לוודא את מצבו מסתבר שהוא בסידורים מחוץ לבית או מנסים להתקשר לחולה מאומת ומגלים שהוא ניתק את מכשירי הטלפון על מנת שלא יוכלו ליצור איתו קשר. בנוסף, חלק מהחולים שמצבם השתפר קלינית, אולם עדיין חיוביים ומדבקים, מגדירים את עצמם בריאים, הם "החלימו" מבחינתם, ולכן גם מסרבים להתפנות לבידוד או להקפיד על תנאי בידוד הולמים בביתם, שכמעט אינם אפשריים בשכונות אלו.

אלו שכן מסכימים לפינוי לבידוד במלון, באים בדרישות מרתיחות ולא מבינים שלא מדובר בנופש. הם גורמים להתשת המערכת עם בקשות טורדניות שקשורות בתזונה, גאוגרפיה ובחירת מיקום שגוזלות זמן שהיה ניתן להשקיע בטיוב טיפול ושיפור המענה. הם מבקשים כשרויות אזוטריות, על אף שדואגים להם לגלאט, כשרות בד"ץ העדה החרדית והרב לנדאו, או מאושפזים שדורשים לעבור למלון עם חברים או מנסים לארגן פינוי לכל בני הבית למלון, גם לאלו שבאורח פלא עדיין לא נדבקו.
אנחנו נתקלים בלא מעט משפחות ברוכות ילדים שבאופן מכוון לא מקפידות על בידוד, בזמן שיש חולה או שניים אבל בבית גרים עוד שמונה או עשרה ילדים שליליים. מבחינתם, גם ככה כולם היו ביחד ומה הטעם לבודד, זאת למרות ההסברים שלנו על מניעת המשך ההדבקה.
אין אכיפה מספקת, כשאני אומרת למטופל שהוא חייב להתפנות והוא עונה לי: "לא! מה תעשי לי?" הייתי רוצה שרשויות האכיפה יהיו פעילות, יגבו אותנו ויפנו את מי שצריך. גם לאזרחים אין אמירות מספיק ברורות של הרבנים ובנוסף, העירייה פרקה מאהל בדיקות בשל העדר אישור.
אני לא קונה את טיעון העדר החשיפה של חרדים לאמצעי תקשורת מתקדמים ולמדיה. אני חיה את העיר שבה לכל לוויה והפגנה מתארגנים המונים בשעה-שעתיים. התחושה שלנו היא שבציבור החרדי קיים אלמנט של חוסר פחד מהמחלה. משהו בהסברה שם כשל באופן מהותי ועמוק. אין הפנמה של הסכנה למבוגרים ולשבריריים. מי שמרגיש טוב, חש שניצח. זו תחושה מתעתעת ומסוכנת.
אי אפשר לוותר על העיר הזאת. אנחנו מטפלים במסירות במקרים קורעי לב, בכל שיחה כמעט מתגלות משפחות שלמות שנדבקו, בניינים שלמים, ישיבות. הצוותים קטנים, ההנחיות מבלבלות וסותרות. אנחנו נלחמים בכדי להציל את מה שאפשר אבל מרגישים לבד, חסרי תמיכה, אנחנו עושים את המקסימום אבל התחושות קשות, לא זכורה לי כזו התמודדות בנסיבות שונות עם העדה החרדית שבתוכה אני עובדת כרופאה כבר לא מעט זמן. מישהו צריך לעשות משהו, ומהר.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לזוג צעיר זה הרבה
בואי אפשר למצוא תרוצים מפה ועד ניויורק
מי שרוצה מסתדר!!!!!
אני לא זוג
אנחנו זוג + 2
ולהאשים קללללללל מאוד!!!!

נערך לאחרונה ב:

MACHAK

משתמש מקצוען
כל ההסברים והדיבורים לכל הצדדים (והטענות מוצדקות מאד!!! לשתי הצדדים הקשיים קימים!) לא משנים בהצלת חיים.

אנשים, ראיתם פעם איש הצלה רץ כדי להציל מישהו שהולך למות?
ככה, שום דבר לא אכפת לו הוא עוזב הכל ורץ איך שהוא נראה, ולא משנה מה הוא עסוק באמצע הוא קם ורץ ומציל חיים.

כך בדיוק אנחנו צריכים לעשות עכשיו. אנחנו מצילים חיים.
זה לא משנה מה יש לפסח ומה אין. אם יש מקום או אין מקום. אם קשה או לא.
אנחנו מצילים חיים. ואם אין כלים אז יש חד פעמי. ואם אין ביצים אז נאכל מצות. נמעיט ביציאות נשב לבד בבית. נעשה הכל כדי להציל חיים.
אנחנו במלחמה, במאבק, כבר לא משנה כלום! רק בריאות וחיים!
אנשים לא מאשימים הם לא חושבים על קשיים עכשיו הם רק חושבים איך נציל אנשים, כן, כמו אנשי הצלה, והם לא ממעיטים בקשיים של אחרים הם רק חושבים איך למנוע מוות!

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
חבל זה כך...

חוסר שיתוף פעולה, זלזול בצוותי הרפואה וצפצוף על הנהלים, כך מתנהלת האוכלוסייה בבני ברק על פי עדותה של רופאה המטפלת בחולי קורונה בעיר

מאת מערכת מקור ראשון

ח׳ בניסן ה׳תש״ף (02/04/2020 09:59
)

אני רופאת קורונה באחד מבתי החולים הגדולים באזור המרכז. סיימתי עכשיו עוד סבב של פינויי חולים למקומות טיפול שונים, מותשת ומרוקנת. ולמרות זאת חשוב לי להשקיע עוד כמה דקות בכדי לכתוב את הדברים הבאים כי מדובר בדיני נפשות: מה שקורה בשכונות החרדיות של אזור המרכז, בדגש על בני ברק, מדיר שינה מעיניי.
הולכת ומתפתחת בעיר הזאת קטסטרופה שנובעת במידה רבה מהעדר שיתוף פעולה מצד המטופלים, הטעיות מכוונות ודיבור מזלזל ופוגעני בהם אני נתקלת בשבוע האחרון. אנחנו עסוקים במשך שעות אינסופיות בהסברה, בניסיון להכיל מגפה שעושה רושם שיצאה משליטה, בטיפול בחולים שבסיכון ולמרות זאת הצוותים הרפואיים נתקלים ביותר מדי תגובות שנעות בין חוסר עניין להתעלמות ולהתעמרות.
בדיקת קורונה בבני ברק. צילום: AFP
הבעיה הראשונה היא ההתעלמות מהוראות הבידוד של החולים. לא פעם, כשאנחנו מתקשרים למטופל מאומת בכדי לוודא את מצבו מסתבר שהוא בסידורים מחוץ לבית או מנסים להתקשר לחולה מאומת ומגלים שהוא ניתק את מכשירי הטלפון על מנת שלא יוכלו ליצור איתו קשר. בנוסף, חלק מהחולים שמצבם השתפר קלינית, אולם עדיין חיוביים ומדבקים, מגדירים את עצמם בריאים, הם "החלימו" מבחינתם, ולכן גם מסרבים להתפנות לבידוד או להקפיד על תנאי בידוד הולמים בביתם, שכמעט אינם אפשריים בשכונות אלו.

אלו שכן מסכימים לפינוי לבידוד במלון, באים בדרישות מרתיחות ולא מבינים שלא מדובר בנופש. הם גורמים להתשת המערכת עם בקשות טורדניות שקשורות בתזונה, גאוגרפיה ובחירת מיקום שגוזלות זמן שהיה ניתן להשקיע בטיוב טיפול ושיפור המענה. הם מבקשים כשרויות אזוטריות, על אף שדואגים להם לגלאט, כשרות בד"ץ העדה החרדית והרב לנדאו, או מאושפזים שדורשים לעבור למלון עם חברים או מנסים לארגן פינוי לכל בני הבית למלון, גם לאלו שבאורח פלא עדיין לא נדבקו.
אנחנו נתקלים בלא מעט משפחות ברוכות ילדים שבאופן מכוון לא מקפידות על בידוד, בזמן שיש חולה או שניים אבל בבית גרים עוד שמונה או עשרה ילדים שליליים. מבחינתם, גם ככה כולם היו ביחד ומה הטעם לבודד, זאת למרות ההסברים שלנו על מניעת המשך ההדבקה.
אין אכיפה מספקת, כשאני אומרת למטופל שהוא חייב להתפנות והוא עונה לי: "לא! מה תעשי לי?" הייתי רוצה שרשויות האכיפה יהיו פעילות, יגבו אותנו ויפנו את מי שצריך. גם לאזרחים אין אמירות מספיק ברורות של הרבנים ובנוסף, העירייה פרקה מאהל בדיקות בשל העדר אישור.
אני לא קונה את טיעון העדר החשיפה של חרדים לאמצעי תקשורת מתקדמים ולמדיה. אני חיה את העיר שבה לכל לוויה והפגנה מתארגנים המונים בשעה-שעתיים. התחושה שלנו היא שבציבור החרדי קיים אלמנט של חוסר פחד מהמחלה. משהו בהסברה שם כשל באופן מהותי ועמוק. אין הפנמה של הסכנה למבוגרים ולשבריריים. מי שמרגיש טוב, חש שניצח. זו תחושה מתעתעת ומסוכנת.
אי אפשר לוותר על העיר הזאת. אנחנו מטפלים במסירות במקרים קורעי לב, בכל שיחה כמעט מתגלות משפחות שלמות שנדבקו, בניינים שלמים, ישיבות. הצוותים קטנים, ההנחיות מבלבלות וסותרות. אנחנו נלחמים בכדי להציל את מה שאפשר אבל מרגישים לבד, חסרי תמיכה, אנחנו עושים את המקסימום אבל התחושות קשות, לא זכורה לי כזו התמודדות בנסיבות שונות עם העדה החרדית שבתוכה אני עובדת כרופאה כבר לא מעט זמן. מישהו צריך לעשות משהו, ומהר.
אומרים שלא היה מספיק הסברה בציבור החרדי
אני שואלת האם יש חרדי אחד שלא שמע על ה 500 שח של רוהמ???

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אז את רוצה לומר שכל אחד בוחר מה לשמוע? עוד יותר עצוב

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק עכשיו, לא בא לי למות.

לא רוצה למות מקורונה, ואפילו לא להידבק בה.
לא רוצה להמשיך להדביק עוד אנשים. לא בתוך בני ברק ולא מחוצה לה.

נכון.
היה כאן כשל חמור. כשל שגבה חיי אדם למרבה הצער.
לא היתה מספיק הסברה. אנשים היו שאננים.
ובני ברק הפכה לנושאת הדגל של המגיפה הזאת, למרבה הצער.

סגר על בני ברק, זה דבר טוב, מעולה, מצוין.
אילו הייתי ראש הממשלה, הייתי עושה את זה גם.
זה לא קשור למגזר או מגדר, לחרדים, חילונים, ערבים או בדואים.
זה קשור למקום ששם יש את ההתפרצות הגדולה ביותר.
וגם אם יש כמה שדונים קטנים או גדולים שקמו לתחיה בדיוק עכשיו, ומלבים את ההסתה לציבור שלם, אין לזה קשר לסגר.
אנחנו רוצים שכל הארץ הזו תמשיך לחיות. בבריאות.
סגר זה דבר מעולה.

אבל-
גם אני רוצה להמשיך לחיות
אפילו
שאני בני ברקית.

הכשל הראשון הוא עצוב, אך הוא כאין וכאפס למול הכשל שקורה עכשיו.
מאות אלפי תושבי בני ברק נותרו ללא פיתרון.
לא מדברת על בגדים, צעצועים, הידורי כשרות.
ואפילו לא על בשר או ביצים.
מדברת על אוכל. על מוצרי צריכה בסיסיים.
גם בבני ברק עדיין צריך אותם.

לפני שלושה שבועות, היו שצעקו על הכשל החמור בהסברה בציבור החרדי.
כשכולם שמו לב לזה, נהיה מאוחר מידי.
עכשיו, זו ההזדמנות שלנו למנוע את כשל הבא! אנא!

עזרו לנו להסתגר!
אין לנו משלוחים ברשת, ולא משלוחים בכלל. אין איך להשיג מזון! אין!!
רק לצאת לרחוב ולהסתובב בין החנויות.

הייתי רוצה להביא את הזעקה הזו לכל הגורמים הרלוונטים.
זה נחמד להראות אישה רצה לקניות בבני ברק, ליד קומץ של מפגינים חמומים שיש בכל מקום.
זה אבסורד.
האישה רוצה לחיות!

גם אני רוצה לחיות
אפילו שאני בבני ברק.
לא רוצה למות מקורונה, ולא מרעב, ולא מעגמת נפש.
כדאי לנסות להזמין ממכולות
יקר יותר, אין ספק
אבל לפחות תהיו עם אוכל מינימלי בחג..

חיה וקיימת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כל ההסברים והדיבורים לכל הצדדים (והטענות מוצדקות מאד!!! לשתי הצדדים הקשיים קימים!) לא משנים בהצלת חיים.

אנשים, ראיתם פעם איש הצלה רץ כדי להציל מישהו שהולך למות?
ככה, שום דבר לא אכפת לו הוא עוזב הכל ורץ איך שהוא נראה, ולא משנה מה הוא עסוק באמצע הוא קם ורץ ומציל חיים.

כך בדיוק אנחנו צריכים לעשות עכשיו. אנחנו מצילים חיים.
זה לא משנה מה יש לפסח ומה אין. אם יש מקום או אין מקום. אם קשה או לא.
אנחנו מצילים חיים. ואם אין כלים אז יש חד פעמי. ואם אין ביצים אז נאכל מצות. נמעיט ביציאות נשב לבד בבית. נעשה הכל כדי להציל חיים.
אנחנו במלחמה, במאבק, כבר לא משנה כלום! רק בריאות וחיים!
אנשים לא מאשימים הם לא חושבים על קשיים עכשיו הם רק חושבים איך נציל אנשים, כן, כמו אנשי הצלה, והם לא ממעיטים בקשיים של אחרים הם רק חושבים איך למנוע מוות!
נכון מאד
רק האמירה כאן היא כלפי הרשויות:
אם אתם רוצים למנוע מוות
תאפשרו לוגיסטיקה של אספקה מסודרת ולא מסורבלת
כי אחרת כולם יאלצו לצאת לרחובות ולא יצליחו לשמור על הכללים....

לשם המשל: גם איש הצלה שרץ להציל ממוות ולא מענין אותו כלום כרגע
לא יטרוק דלת על אצבע של ילד בדרך למרות שזו לא תהיה לו סכנת חיים.

MACHAK

משתמש מקצוען

לשם המשל: גם איש הצלה שרץ להציל ממוות ולא מענין אותו כלום כרגע
לא יטרוק דלת על אצבע של ילד בדרך למרות שזו לא תהיה לו סכנת חיים.

מה תפקידן של הרשויות במצב ההזוי הזה אני מתקשה להכיל, אני עסוקה בתפקיד שלי בשעת חרום זו והוא לצאת כמה שפחות לא משנה מה. ואני משלמת על זה גם מחירים כבדים. כל אחד חייב להשתתף במאמץ הזה ולא לצאת מהבית.
תחשבי בכל יציאה אם היא שווה מישהו חולה במשפחה (חולה = מונשם ומורדם).
רק יציאה חיונית מותרת.
איש הצלה ישבור צלעות של חולה כדי להנשימו, נכון? ולא בטוח שאם יהיה חייב לא יוותר על אצבעות של ילד רק שאין לי מושג לגבי ורב הסיכויים שזה לא יקרה.
יש ויתורים בעניין של חיים ומוות.

MACHAK

משתמש מקצוען
רק האמירה כאן היא כלפי הרשויות:
אם אתם רוצים למנוע מוות

הרשויות פנו לאנשים כבר לפני כלכך הרבה זמן בבקשה לא לצאת מהבתים. כמה אנשים שמעו? וכמה לא?
מה יש לפנות אליהם עכשיו?

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
אני לא יודעת איך מרגישים הפרוגיסטים האחרים שגרים בבני ברק. אז אספר על עצמי:
לא נעים להיות בני ברקית פה. וזה עצוב. כי גם ככה כל המצב לא נעים לאף אחד מאתנו. לא צריך להחמיר אותו.
ובטח, יש במה להאשים ומה לצעוק.
אבל בואו נשאיר את פרוג חממה. כך הוא היה תמיד, כך כדאי שיהיה גם הלאה. ונצא מנקודת הנחה שכל בני ברקי שמביע פה את מצוקתו לא אשם במחדל ובקורונה, אלא אם כן תוכח אשמתו.
הנה, עדות עצמית:
הילדות שלי מסוגרות בבית כבר שלושה שבועות, מהרגע שבו הוחלט לבטל את הלימודים.
לא יצאו לשום מקום. גם לא להוריד אשפה.
אני עושה את זה. מצוידת בכפפות. מחטאת מיד אחר כך את הידית באקונומיקה, שוטפת ידיים עם סבון, מוסיפה חיטוי באלכוג'ל.
מיד אחרי פורים, עוד לפני שהממשלה בכלל שמה לב לכאוס הצפוי, כבר יצאתי לקניות בסיסיות לפסח. לא ביגוד, לא הנעלה (נעליים, אגב, קניתי ברשת. בשבוע שעבר). כולה כלים שהם מאסט לחג, וחיפוש מוצרי יסוד ואוכל.
היו חסרים המון פריטים כשרים לפסח בחנויות. גם באתר של 'ישיר למהדרין' לא היו עדיין מוצרים כשרים לפסח. רק בשבוע שעבר החנויות התחילו להתמלא. ואז כבר לא יצאתי מהבית. עשיתי הזמנה ענקית ב'ישיר למהדרין'.
אתמול באמצע הלילה שמעתי שאני יכולה להמשיך לחלום עליה. במשך שעתיים חיפשתי אתמול מכירה / אתר שיאפשרו לי קניה מרחוק. לא מצאתי. על הבוקר קמתי, התעטפתי בצעיף, לבשתי כפפות, יצאתי לקניות. הייתי באחת הצרכניות הגדולות. גם בה לא מצאתי הכל. המשכתי למכולת. ולחנות ירקות. האנשים שפגשתי הם אותם אנשים עליהם כתבתי כאן בשבוע שעבר: ממוגנים, ממושמעים להוראות, עושים את ההשתדלות הנכונה מבחינת 'ונשמרתם'.
תבינו את המצוקה שלנו. זאת לא שאלה של מקום, ולא שאננות, ולא סדר עדיפויות לקוי. זאת באמת מצוקה של אנשים שנקלעו לסחרחורת ומתמודדים עם מחסור אמיתי במוצרי מזון ומצרכי יסוד.
ובבקשה, די כבר לשפוט את כולנו רק בגלל הכתובת בתעודת הזהות. די.

noas

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ברור, כולנו בסחרחרה עצומממממהה.
כולנו רצים להשיג כל הזמן דברים ליום יום ולפסח
זה הצירוף הזה של חג עם קורונה וילדים בבית
אני לא התכוונתי לפגוע באף אחד חלילה וחס
בתוך עמי אנוכי יושבת
ודווקא ממה שקראתי פה כל הזמן הפרוגיסטיות היו ממש ממושמעות
והמון זמן כבר אנשים שומרים על הכללים
זה לא הוגן שרואים חרדים וישר אומרים אלה לא שומרים על הכללים
אפילו על ליצמן מסתכלים בתור אחד שהנה מגיע לו הוא חרדי לא שמר על הכללים
ממש בדיחה גרועה
כולנו באותה סירה של חוסר אונים..
בעלי רוצה להגיע לבני ברק לתת לאמא שלו המבוגרת ביצים
מי ידאג לה?
ואנחנו לא יודעים אם כדאי לו לסוע.
ה' יעזור שיגמר מהר
וכולנו נשב בשולחן ליל הסדר רגועים ומאושרים( אםילו שלא מחודשים)
תעצר המגיפה,
ומשיח יבוא במהרה!!!

גלית פוקוס

משתמש פעיל
רק לפני שבועיים לא היה בבני ברק אפילו חולה קורונה אחד, והנה, היום מספרם עומד על למעלה מתשע מאות. ראש העיר אברהם רובינשטיין שוהה בבידוד לאחר שאשתו נדבקה בקורונה, כמו גם בכירים אחרים בעירייה, ונראה היה כי המצב יוצא משליטה.

בשל כך, גייסה עיריית בני ברק את אלוף במיל' רוני נומה יחד עם דובר צה"ל לשעבר רונן מנליס, לטיפול בנושא הקורונה בעיר.

בתדרוך מיוחד לעיתונאים שנערך לפני זמן קצר (חמישי) באמצעות טכנולגיית 'זום', הבהירו מובילי הקורונה בעיר בני ברק כי כעת העבודה שלהם מתמקדת בשלוש קבוצות.

הקבוצה הראשונה היא קבוצת החולים: תושבי העיר שאובחנו כחולים, וזקוקים לפינוי לביה"ח, בידוד או טיפול ביתי. בשל כך שתושבי העיר הינם שומרי תורה ומצוות, הטיפול בהם קצת שונה משאר האוכלוסייה, ואם שאלתם, בעזרת משרד הבריאות הצליחו הרשויות למפות את מיקומי כל החולים המאומתים.

הקבוצה השניה היא קבוצת הנבדקים: גורמי הבריאות מתריעים כי התושבים לא מדווחים על תסמינים ולא באים להבדק, מה שמקשה על איתור החולים. הנחת העבודה היא שיש הרבה יותר חולים ממה שידוע עד כה, ורק בשיתוף פעולה מלא של התושבים יהיה אפשר לאתר את כולם.

הקבוצה השלישית היא קבוצת המבודדים: אלו ששהו ליד חולה מאומת או פיתחו תסמינים, וגם פה מתריעים גורמי הרשויות כי ישנה בעיית דיווח. בתדרוך שקיים היום רונן מנליס הוא אמר כי קורא לכל תושבי בני ברק הזקוקים בבידוד, לבוא ולדווח יש לנו בתי מלון מהדרין למי שלא יכול לקיים את הבידוד בבית".

במענה לשאלת 'כאן חדשות' אודות השמועות על כך שחיילים שבאו לעזור לשוטרים בעיר נתבקשו לבוא על בגדים אזרחיים אמר מנליס, כי החיילים באים על מדים ומתקבלים בהערכה רבה מאוד בקרב התושבים. נכון לרגע זה לא היו שום תקריות מיוחדות.

לא צריך לחשוש מבהיר מנליס, לא יהיה מחסור ברשתות המזון בבני ברק, בדיוק כמו שלא יהיה מחסור בשאר רחבי הארץ.

במענה לשאלת כתב 'הארץ' אודות הטענה כי יש חולים בעיר שאינם מטופלים הבהיר מנליס, כי כל חולה שרוצה יכול לפנות למוקד 106 ויטופל מיידית.

מוקדם יותר טען מנכ"ל קופ"ח מכבי רן סער, כי בבני ברק יש 75 אלף חולים. על כך אמר מנליס כי הוא מכיר את הטענה. מנליס סיפר כי אתמול הם פתחו בסקר יזום ובו שאלות לתושבים על מצבם הבריאותי, תסמינים, חשיפה לחולים, בידוד וכדו' ועד כה יש הענות מרשימה של כ-70%.

הנחת העבודה מבהיר מנליס, שאכן יש בבני ברק הרבה יותר חולים ממה שאנחנו יודעים כעת. בימים הקרובים נראה עלייה משמעותית אך זה חולים שחולים כבר כעת, ולא נדבקים חדשים.

על קבוצת הפושעים שממשיכים לקיים תפילות בבתי כנסת וממשיכים להתקהל בניגוד להנחיות, הבהיר מנליס כי ראה את עיתון הפלס הבוקר שיוצא נגד אותם מפירים והרוב המוחלט של תושבי בני ברק נשמעים להנחיות, ועם המיעוט שלא נשמע מתקיימת הדברות כל העת בניסיון להגיע לרגיעה.

בעוד פחות משבוע יגיע חג הפסח, שיספק אתגרים נוספים. בימים הקרובים יופצו הוראות לתושבי העיר לגבי ההתנהלות בפסח. מנליס אומר כי צריך להיערך לכך שהשנה זה יהיה פסח שונה לגמרי.

אתמול החלו בעירייה בחלוקת קמחא דפסחא תוך שמירה על ההנחיות, וכאמור, בימים הקרובים יצאו הנחיות לגבי ביעור חמץ, הגעלת כלים ועוד.

ולסיום, יש גם נקודה טובה. לדברי מנליס, התושבים בבני ברק החלו לשמור על הכללים, הרחובות ריקים, ובכלל, מתחילים לראות את השינוי.

מרחבית

משתמש מקצוען
סליחה, למה להסיט את האשכול שוב להאשמות ולהטפות מוסר, חלקם חסרי שחר, במקום להתמקד בפיתרונות??

אנשים זועקים: אנחנו רוצים להישאר בבית! לא רוצים לצאת! לא רוצים להסתכן ולא לסכן!
ואנחנו לא יכולים, כי אין אספקה נורמלית של מוצרים בסיסיים!

במקום לטפל בעוד חלילה גל של התפרצות, שמישהו שם למעלה ידאג לאפשרות למשלוחים!
זו בקשה בסיסית! זו בקשה הכי הגיונית במצב הקיים!

לא צריך לחשוש מבהיר מנליס, לא יהיה מחסור ברשתות המזון בבני ברק,
זה מה שכל הזמן משדרים לציבור כבר כמה שבועות!
השאלה איך קונים ברשתות האלה! הרשתות פתוחות פחות מכרגיל, ואין כמעט משלוחים!
נחמד שיש ברשתות! הדרך להגיע אליהן היא על ידי סיכון והגברת ההדבקה!

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
סליחה, למה להסיט את האשכול שוב להאשמות ולהטפות מוסר, חלקם חסרי שחר, במקום להתמקד בפיתרונות??

אנשים זועקים: אנחנו רוצים להישאר בבית! לא רוצים לצאת! לא רוצים להסתכן ולא לסכן!
ואנחנו לא יכולים, כי אין אספקה נורמלית של מוצרים בסיסיים!

במקום לטפל בעוד חלילה גל של התפרצות, שמישהו שם למעלה ידאג לאפשרות למשלוחים!
זו בקשה בסיסית! זו בקשה הכי הגיונית במצב הקיים!

זה מה שכל הזמן משדרים לציבור כבר כמה שבועות!
השאלה איך קונים ברשתות האלה! הרשתות פתוחות פחות מכרגיל, ואין כמעט משלוחים!
נחמד שיש ברשתות! הדרך להגיע אליהן היא על ידי סיכון והגברת ההדבקה!
יתד של אתמול

קבצים מצורפים

• חניות מזון.png
    חניות מזון.png
    KB 12.1 · צפיות: 206

מרחבית

משתמש מקצוען
אגב, אני לא גרה בבני ברק, וגם אנחנו ב''ה מצוידים כבר איזה זמן.
אז מה?? בגלל זה כל מי שלא הצטייד מראש הוא נידון עכשיו או לרעב או להידבקות?. מה קורה לכם? מה זה המוסר הזה לאנשים?
מה עוד,שהממשלה הרגיעה שוב ושוב, שיש מספיק! לא רצו שתהיה התנפלות על חנויות וייוצר מחסור! לכן הכריזו שוב ושוב, בדיוק כמו שעכשיו מכריזים, שלא יהיה מחסור!
אני שומעת מקרובים וידידים על המצב של חוסר אפשרות לקניות, של חוסר אפשרות למשלוחים, של מאמצי על לקנות בשעות לא שעות, כדי להימנמע מהתקהלות, ואין כמעט אפשרות, כי סגור!

נערך לאחרונה ב:

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
הבעיה לא רש של בני ברק אלא של כל הארץ
ביבי היה צריך לחתום על צו שמגדיר את כל חנויות המזון כחיוניות וצריכות להיפתח 24 \6 ממוצא"ש עד שבת
אין דרך אחרת למנוע את ההתקהלויות בחוץ ואת העומסים בפנים
ולחייב לעשות משלוחים שיביאו כמה חילים משועממים מפיקוד העורף שיהיו המשלוחנים אם קשה להשיג אנשים
אין פה טיפת מחשבה והבנה לצרכי האנשים
זה כמו אדם שאין לו רבקו לא יכול לתכנן תחבורה ציבורית
ככה אדם שלא צריך לדאוג ללחם וחלב ומוצרי בסיס למשפחה ברוכה בעיר חרדית לא יכול להחליט על מדיניות ההסגר שם
תעשו הסגר אבל חי בל עם מחשבה לא ראש בקיר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה