קורונה בא לי להמשיך לחיות בעיר הזאת :(

• פותח הנושא neom
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

neom

משתמש מקצוען
העיריה לא יכולה לפתוח עבור תשובי בני ברק את יש חסד אם ליש חסד אין רצון או מספיק עובדים. זה סופר פרטי.
היא יכולה רק לאשר זאת לאחרים ולתמרץ אותם...
העירייה, או משרד הבריאות או המשטרה או כל גוף חרום אחר יכולים לעשות הרבה. המון.
למשל, לשבת עם ראשי המכירות השכונתיות, משנת יוסף, הקהילות השונות, ולמצוא פתרונות למשלוחים מדלת לדלת, במקום לשלוח שוטרים לסגור מכירות חיוניות, ולאנשים להידחף בהיסטריה , להספיק לקחת משהו לפני שהכל יעלם.
דווקא בבני ברק, הכי קל לפתור 90 אחוז מהבעיה דרך הקהילות. כל קהילה מארגנת מכירות של מצות, מוצרים, יינות וכדו'. אבל, כל אברכון שמנהל מכירה כזאת, וגם הוא קורס כעת, לא יכול להתחיל לדאוג למשלוחים לכל משפחה. עם קצת ארגון מלמעלה הרבה דברים יכולים להסתדר.

למרות התמונות בתקשורת, החיילים והשוטרים נמצאים בעיקר בכניסות וביציאות. בתוך בני ברק הכל חופשי. התחושה הכללית היא" סגרנו אתכם שלא תדביקו לנו חלילה את כל המדינה. אבל, אתם, תעשו מה שבא לכם. תחיו. תמותו. תלכו. תבואו.
אנחנו לא רוצים לצאת מהבית! אבל אין איך.

ושוב, לכל המאורגנים, מאורגנות, מתריעים, מתריעות, גם אני ככה. מאורגנת כמעט עם הכל, ולא קניתי גרם ביגוד.(באמת, חסר לי מכנס שבת לבן שבע. הכל קרוע לגמרי, ונראה עוד מה נעשה). זה לא הופך את כל מי שלא קנה לנידון לעמוד הקלון.

קצרה

משתמש מקצוען
העירייה, או משרד הבריאות או המשטרה או כל גוף חרום אחר יכולים לעשות הרבה. המון.
למשל, לשבת עם ראשי המכירות השכונתיות, משנת יוסף, הקהילות השונות, ולמצוא פתרונות למשלוחים מדלת לדלת, במקום לשלוח שוטרים לסגור מכירות חיוניות, ולאנשים להידחף בהיסטריה , להספיק לקחת משהו לפני שהכל יעלם.
דווקא בבני ברק, הכי קל לפתור 90 אחוז מהבעיה דרך הקהילות. כל קהילה מארגנת מכירות של מצות, מוצרים, יינות וכדו'. אבל, כל אברכון שמנהל מכירה כזאת, וגם הוא קורס כעת, לא יכול להתחיל לדאוג למשלוחים לכל משפחה. עם קצת ארגון מלמעלה הרבה דברים יכולים להסתדר.

למרות התמונות בתקשורת, החיילים והשוטרים נמצאים בעיקר בכניסות וביציאות. בתוך בני ברק הכל חופשי. התחושה הכללית היא" סגרנו אתכם שלא תדביקו לנו חלילה את כל המדינה. אבל, אתם, תעשו מה שבא לכם. תחיו. תמותו. תלכו. תבואו.
אנחנו לא רוצים לצאת מהבית! אבל אין איך.

ושוב, לכל המאורגנים, מאורגנות, מתריעים, מתריעות, גם אני ככה. מאורגנת כמעט עם הכל, ולא קניתי גרם ביגוד.(באמת, חסר לי מכנס שבת לבן שבע. הכל קרוע לגמרי, ונראה עוד מה נעשה). זה לא הופך את כל מי שלא קנה לנידון לעמוד הקלון.

העיריה ישבה עם מנהלי משנת יוסף וכו'
הם לא רצו לעשות משלוחים מדלת לדלת - לא שווה להם. לא מתחשק להם להכנס למקום הזה. והם יכולים לאיים על העיריה בביטול כולל של כל המכירות בבני ברק אם לא ינתנו להם מתחמים.... הכוח בידיים שלהם.
מה העיריה תעשה להם? תרביץ להם? תביא להם שוטרים שיחייבו אותם למכור?

כלי הנשק היחיד שיש לעיריה היא לא לאפשר להם למכור בצורה בה הם רוצים - ואז אולי יהיה שווה להם לקבל החלטות אחרות - וההחלטה שהם קיבלו היא לא למכור--

אכן העיריה נלחמה בכל כוחה בסגר שמטרתו אחת - שתושבי בני ברק ימותו וידבקו בתוך עצמם.
אבל עוד כה ראיתי תושבי בני ברק שלא הבינו בעצמם עד שהסגר בא שזו המשמעות היחידה שלו - ושבתוך בני ברק הסגר רק יחמיר את ההדבקה ואת מצבם ושיסגרו להם את אושר עד וכל אספקת המשלוחים - שכל הזמן רק דרשו מתי כבר יבוא הסגר ולמה ראש העיר מתנגד לסגר איזו עיריה זו.
ועכשיו כשהגיע הסגר שהם יחלו לו - זה מאוחר מדי לגלות שהוא אכן כמו שאמרה העיריה , לרעת תושבי בני ברק.

ועוד דבר-
גורם שהכי פחות מתפקד הוא גורם שפונה לארגוני חסד / קהילות שיעשו את תפקידו על חשבונם...
להפנות אנשים לעזר מציון - זה חוסר תפקוד!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
העיריה ישבה עם מנהלי משנת יוסף וכו'
הם לא רצו לעשות משלוחים מדלת לדלת - לא שווה להם. לא מתחשק להם להכנס למקום הזה. והם יכולים לאיים על העיריה בביטול כולל של כל המכירות בבני ברק אם לא ינתנו להם מתחמים.... הכוח בידיים שלהם.
מה העיריה תעשה להם? תרביץ להם? תביא להם שוטרים שיחייבו אותם למכור?

כלי הנשק היחיד שיש לעיריה היא לא לאפשר להם למכור בצורה בה הם רוצים - ואז אולי יהיה שווה להם לקבל החלטות אחרות - וההחלטה שהם קיבלו היא לא למכור--

אכן העיריה נלחמה בכל כוחה בסגר שמטרתו אחת - שתושבי בני ברק ימותו וידבקו בתוך עצמם.
אבל עוד כה ראיתי תושבי בני ברק שלא הבינו בעצמם עד שהסגר בא שזו המשמעות היחידה שלו - ושבתוך בני ברק הסגר רק יחמיר את ההדבקה ואת מצבם ושיסגרו להם את אושר עד וכל אספקת המשלוחים - שכל הזמן רק דרשו מתי כבר יבוא הסגר ולמה ראש העיר מתנגד לסגר איזו עיריה זו.
ועכשיו כשהגיע הסגר שהם יחלו לו - זה מאוחר מדי לגלות שהוא אכן כמו שאמרה העיריה , לרעת תושבי בני ברק.

ועוד דבר-
גורם שהכי פחות מתפקד הוא גורם שפונה לארגוני חסד / קהילות שיעשו את תפקידו על חשבונם...
להפנות אנשים לעזר מציון - זה חוסר תפקוד!!
חוסר תפקוד זה המילה.

קצרה

משתמש מקצוען
חוסר תפקוד זה המילה.

איך משכת את זה מתוך דברי?
כי לדעתי העיריה מתפקדת כמצופה וככל יכולתה.
היא לא יכולה לחייב גורמים פרטיים למכור סחורה או לבצע משלוח - זה חוץ ליכולתה. צריך צו ממשלה בשביל זה.

חוסר תפקוד הוא אם היא אכן היתה פונה לחלוקות שיחלקו לתושבי העיר על חשבונן , או לעזר מציון כמו שהציע מישהו...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
את משכת את זה מתוך דברי?
היא לא יכולה לחייב גורמים פרטיים לעשות משהו - זה חוץ לתחומה.

חוסר תפקוד הוא אם היא אכן היתה פונה לחלוקות שיחלקו לתושבי העיר על חשבונן , או לעזר מציון כמו שהציע מישהו...
אם את מרוצה מהעיריה, אני לא אפריע לך להנות ממנה.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

קצרה

משתמש מקצוען
אם את מרוצה מהעיריה, אני לא אפריע לך להנות ממנה.

אבל לפחות אם את שייכת לאלה שלא - תשתדלי גם שבשם השנאה לראש העיר -
לא לדאוג לסגר על העיר שמזיק אך ורק לתושביה , והשמצות בכל מקום ולטרטר את כל התושבים ללא שום רווח , כמו שעשו כמה...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
היא לא יכולה לחייב גורמים פרטיים למכור סחורה או לבצע משלוח - זה חוץ ליכולתה. צריך צו ממשלה בשביל זה.

אני מבינה שיש לך עניין להגיב הפוך ממה שכולם חושבים.תמיד!
איפה ראית שהעירייה פעלה ככל יכולתה?שהשתיקה רמקולים שמודיעים על זהירות?שלא חילקה קנסות לחנויות פתוחות?שהרסה אוהלים של קופות חולים לבדיקות קורונה?באיזה חלק של העיר את חיה שאת חושבת שהיא התנהגה כמצופה?

שרי ו

משתמש סופר מקצוען
איך כואב כל זה.
אבל למה זה ככה באמת עם משנת יוסף
כן אפשר לארגן חלוקה
ואם לא מדלת לדלת, אז מאד מאד מסודרת לפי שעות. לחלק את זה אפילו על פני כמה ימים, כדי שכל אחד יבוא לחוד.
אצלנו בשכונה, ברמת שלמה, חלקו השנה במשנת יוסף לפי שעות, מה שמנע את העומס הרגיל.
ותושבות בני ברק, ליבי אתכם. כואב הלב ממש.
וההאשמות על הקניות לפני שבועיים וכו' - בני ברק כל כך עמוסה וגדולה וצפופה, שגם אם שמונים אחוז נשארו בבית, העשרים אחוז הנותרים מספיקים כדי לגדוש את החנויות והרחובות.

קצרה

משתמש מקצוען
אני מבינה שיש לך עניין להגיב הפוך ממה שכולם חושבים.תמיד!
איפה ראית שהעירייה פעלה ככל יכולתה?שהשתיקה רמקולים שמודיעים על זהירות?שלא חילקה קנסות לחנויות פתוחות?שהרסה אוהלים של קופות חולים לבדיקות קורונה?באיזה חלק של העיר את חיה שאת חושבת שהיא התנהגה כמצופה?

אני גרה בחלק שהמדרכות בו שבורות ואנשים מבוגרים נופלים בהם - וכל שלושת ראשי העיר האחרונים לא התעניינו בזה. גם לא הנוכחי.
אבל אני קיבלתי הודעות שוטפות מהעיריה לכלל הטלפונים בבית כל פעם שהיתה הנחיה של משרד הבריאות. ואפילו תחינות מראש העיר - תושבים השארו בבית וחוסו על חיינו וחייכם.

אני ראיתי את פקחי העיריה במו עיני מחלקים קנסות לחנויות שהיו פתוחות בצורה שנגדה את החוק.
הלכתי אתמול ברחוב רבי עקיבא ליד גן וורשא (מכבי, לכל אלו שחייבים להצהיר בפניהם על אי יציאה לצורך לא חיוני) השלטים עדיין תלויים על החנויות - לא להכנס מעל ההנחיות אחרת אנחנו נקבל קנס.

שהיא הרסה אוהלים של קופות חולים הענין דובר כאן וכבר הובהר -
תושבים בבנינים סמוכים לאחד מהאוהלים דרשו את זה שאם אין הסדרה חוקית לאוהל - שלא יביאו להם חולי קורונה מתחת לבית.
היא הרסה רק את זה שהתלוננו לגביו כי הוא אכן נבנה שלא כחוק - בתוך בתי מגורים ובזמן שכבר היה בבני ברק מתחם היבדק וסע = היו אלטרנטיבות ראויות וקרובות.
גם לשמור על הסדר והחוק בזמן קורונה - זה מהדברים שמצופים מהעיריה.
יום אחר כך קופת החולים הלזו דאגה גם היא לחוקיות האוהל שלה.

צר לי שמרגיז אותך שאני טיפוס שבודק נתונים ומפעילה מחשבה. זכותי לא לחשוב תמיד רק את מה שכולם חושבים.
כל עוד לא נאסר בינתיים בתקנון הפורום לחשוב שראש עירית בני ברק אינו כושל ויש לו שונאים שמשמיצים אותו ...

שרי ו

משתמש סופר מקצוען
הנה למשל מה שהעיריה יכולה לעשות:
לפרסם ולהשיג עובדים מיידי. יש מספיק בחורים שירצו
לעבוד בשיתוף פעולה עם מכירות שכונתיות, ועם משנת יוסף, ולדאוג לחלוקה.
כמה כסף זה כבר עולה ביחס לכל הדברים האחרים?
עיריה מתפקדת בהחלט אמורה לדאוג לזה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

אגב היא לא יכולה לחייב גורמים פרטיים וכו',
היא יכולה לשלם להם,
או לקחת מהם את הסחורה ולעשות משלוחים בעצמה.
זה לא נראה שמישהו שם מנסה לצאת מחוץ לקופסה.

שרי ו

משתמש סופר מקצוען
אני גרה בחלק שהמדרכות בו שבורות ואנשים מבוגרים נופלים בהם - וכל שלושת ראשי העיר האחרונים לא התעניינו בזה. גם לא הנוכחי.
אבל אני קיבלתי הודעות שוטפות מהעיריה לכלל הטלפונים בבית כל פעם שהיתה הנחיה של משרד הבריאות. ואפילו תחינות מראש העיר - תושבים השארו בבית וחוסו על חיינו וחייכם.

אני ראיתי את פקחי העיריה במו עיני מחלקים קנסות לחנויות שהיו פתוחות בצורה שנגדה את החוק.
הלכתי אתמול ברחוב רבי עקיבא ליד גן וורשא (מכבי, לכל אלו שחייבים להצהיר בפניהם על אי יציאה לצורך לא חיוני) השלטים עדיין תלויים על החנויות - לא להכנס מעל ההנחיות אחרת אנחנו נקבל קנס.

תושבים בבנינים סמוכים לאחד מהאוהלים דרשו את זה שאם אין הסדרה חוקית לאוהל - שלא יביאו להם חולי קורונה מתחת לבית.
היא הרסה רק את זה שהתלוננו לגביו כי הוא אכן נבנה שלא כחוק - בתוך בתי מגורים ובזמן שכבר היה בבני ברק מתחם היבדק וסע = היו אלטרנטיבות ראויות וקרובות.

צר לי שמרגיז אותך שאני טיפוס שבודק נתונים ומפעילה מחשבה. זכותי לא לחשוב תמיד רק את מה שכולם חושבים.
כל עוד לא נאסר בינתיים בתקנון הפורום לחשוב שראש עירית בני ברק אינו כושל ויש לו שונאים שמשמיצים אותו ...
לי אין עמדה על עירית בני ברק. לא יודעת מה קורה.
אבל-
היה צריך הרבה יותר מטלפונים כדי לידע על ההוראות.
הייתה צריכה להיות פעילות הסברתית מקיפה ורצינית - בכל הריכוזים החרדיים, שבהם יש רבים שלא חשופים לאינטרנט.
לשמוע הוראות בתאוריה, זה רחוק שמים מארץ מלהבין ולהרגיש.
זה כשל גם של משרד הבריאות, גם של הרשויות, וגם שלנו בעצמנו - של חלק מאיתנו, מי שיכול היה לפעול ולא פעל. מי שלא הביא נתונים לרבנים בזמן, וכו'.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הנה למשל מה שהעיריה יכולה לעשות:
לפרסם ולהשיג עובדים מיידי. יש מספיק בחורים שירצו
לעבוד בשיתוף פעולה עם מכירות שכונתיות, ועם משנת יוסף, ולדאוג לחלוקה.
כמה כסף זה כבר עולה ביחס לכל הדברים האחרים?
עיריה מתפקדת בהחלט אמורה לדאוג לזה!
אמא שלי הזמינה בהרבה כסף סחורה ממשנת יוסף ולא מודיעים לה לבוא לקחת
מישהו יודע לאיפה עברה החלוקה שברחוב רב אשי?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

לא דיברתי נגד ראש העיר,הוא אדם יקר שביקרים
הבכיה שיש סביבו יותר מידי אנשים ועסקנים שגורמים למצב הזה

קצרה

משתמש מקצוען
איך כואב כל זה.
אבל למה זה ככה באמת עם משנת יוסף
כן אפשר לארגן חלוקה
ואם לא מדלת לדלת, אז מאד מאד מסודרת לפי שעות. לחלק את זה אפילו על פני כמה ימים, כדי שכל אחד יבוא לחוד.
אצלנו בשכונה, ברמת שלמה, חלקו השנה במשנת יוסף לפי שעות, מה שמנע את העומס הרגיל.
ותושבות בני ברק, ליבי אתכם. כואב הלב ממש.
וההאשמות על הקניות לפני שבועיים וכו' - בני ברק כל כך עמוסה וגדולה וצפופה, שגם אם שמונים אחוז נשארו בבית, העשרים אחוז הנותרים מספיקים כדי לגדוש את החנויות והרחובות.

היו חלוקות לפי שעות וימים גם בבני ברק - אך הורידו בגלל זה כל מיני מוצרים שלא יכולים לעמוד זמן רב בחוץ. (כגון :מוצרי חלב..)

חלוקות שאינן של מזון - העיריה אסרה ואכפה (בשביל להאשים אותה אפשר ביד אחד להתעצבן למה היא אוכפת וביד השניה למה היא לא שולחת פקחים - אבל זה ענין אחר) כי עד שהגיע הזמן של המכירות הללו - היה אסור לפתוח חנויות של מוצרים אחרים - אלא רק במשלוחים.
משנת יוסף החליטה שלא רווחי לה לעבור דלת דלת בשביל לבצע משלוחים - אין לאף אחד דרך לגרום למישהו לעשות את זה הלא כן??

ממש כמו שרמי לוי ביטל משלוח - אז שום גורם לא יכול לחייב אותו כרגע להכנס לבני ברק אם הוא לא רוצה.
אולי אם הצרכן ימצא איזה סעף לפנות לרשות להגנת הצרכן.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
לא דיברתי נגד ראש העיר,הוא אדם יקר שביקרים
הבכיה שיש סביבו יותר מידי אנשים ועסקנים שגורמים למצב הזה

הבכיה מצד העסקנים שלא נותנים להם לבחוש??
בואי לא נכנס לפוליטיקות שכאלו פה בפרוג באמת לא המקום.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הבכיה מצד העסקנים שלא נותנים להם לבחוש?? בואי לא נכנס לפוליטיקות פה בפרוג באמת לא המקום.
אז גם את מגיעה למסקנה שמשהו בהתנהלות של העיר פה לא תקין,ולא משנה למה ואיך...

קצרה

משתמש מקצוען
אז גם את מגיעה למסקנה שמשהו בהתנהלות של העיר פה לא תקין,ולא משנה למה ואיך...

לא.
אדם לא יכול להשמיץ מישהו כי אין לו שליטה עליו , ואז להגיד רגע אם השמצתי זה סימן שמשהו לא תקין.

אבל אני לא רוצה לדון בפוליטיקה כאן ומתחננת ממך שלא תמשכי אותי לשם כדי שאני אצליח להתאפק..
מקווה שאצליח לא לענות שנית.

קצרה

משתמש מקצוען
לי אין עמדה על עירית בני ברק. לא יודעת מה קורה.
אבל-
היה צריך הרבה יותר מטלפונים כדי לידע על ההוראות.
הייתה צריכה להיות פעילות הסברתית מקיפה ורצינית - בכל הריכוזים החרדיים, שבהם יש רבים שלא חשופים לאינטרנט.
לשמוע הוראות בתאוריה, זה רחוק שמים מארץ מלהבין ולהרגיש.
זה כשל גם של משרד הבריאות, גם של הרשויות, וגם שלנו בעצמנו - של חלק מאיתנו, מי שיכול היה לפעול ולא פעל. מי שלא הביא נתונים לרבנים בזמן, וכו'.

באופן אישי אני לא חושבת שהשאננות היתה תוצאה של אי חשיפה לאינטרנט. או של אי ידיעת נתונים.
למרות שאכן חשיפה למידע רב - לעיתים מביאה לפאניקה.

היות ואני מוקפת באנשים מכל סוג חילונים / דתיים /חרדים.
אנשים מכל הזנים ידעו את המידע - ובחרו איך לקבל אותו.

באותו מידע כל אחד יכול לבחור איך לעבד אותו במוחו- בהתאם לאופיו ורצונותיו..

חבל שכולם נתפסו כל הזמן לזה שסיבת השאננות היא חוסר האינטרנט ולכן אולי פספסו כמה פעולות אחרות למניעת שאננות. ממש כמו שיפעלו בשאננות ברעננה או בכפר סבא... לא יחשבו שזה חוסר ידע. יבינו שזה חוסר הפנמה או תפיסה אחרת של המצב - וינסו לשנות את תפיסת המצב...
אמר לי בעלי שבוע לאחר פורים - יודעת מתי אנשים יתחילו להלחץ? כשיתגלה החולה החרדי הראשון.. עכשיו זה נשמע להם רחוק מאד... והוא די צדק.
כמו שהשמאל תפוס חזק בתפיסה שאם ביבי מושחת הימנים יפסיקו להצביע לו - וכשזה לא קורה הם משום מה חוזרים על זה שוב ומצפים לתוצאות אחרות , או באמת מתחילים להאמין שהימין הוא סתם עדר לא מבין....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה