מידע שימושי באישון ליל פרץ לביתי שודד חמוש

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש לי אנטי וירוס שמתעדכן כל יומיים בערך והוא מאוד טוב (של AVG מאוד ממליצה גם הגירסא החינמית פצצה ומתעדכנת כל הזמן)
לא שווה כלום.
זה וירוס בעצמו.

כשמגיעים אלי עם מחשבים נגועים דבר ראשון אני מסיר את הוירוס הזה, אח"כ את כל השאר..

ממליץ על ESET, בעברית מלאה וקליל מאוד למעבד.
לא חינמי כי בכל זאת אין היגיון שמומחי אבטחת מידע שמנתחים ומעדכנים תדיר את התוכנה יעשו את זה בחינם, אלא"כ יש להם אינטרס אחר כמו AVG לדוגמה..

יש לו גם אפשרות לשלוט מרחוק במקרה של גניבה במחשב נייד, ולקבל את תמונת הגנב והמיקום..

אבל אני סוכן מורשה שלהם אז תיקחו את מה שאני אומר בעירבון מוגבל.

אבל, בעצם, אני סוכן שלהם כי אני דווקא רציתי לשווק מוצר טוב ולא ההיפך.. טוב, לא משנה, הבנתם את הכיוון

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
רגע. נעזרתי ממש לא מזמן (10 ימים+-) ממישהו שאינני מכירו דרך גישה מרחוק.
האם זה מסוכן? ייתכן וכעת אני תחת איום?

תמר יונה

משתמש מקצוען
וואו תודה.
לפני כמה שבועות שלחו לי קודים להקיש בצאט של גימייל ומופיעים דברים על המסך... .סוסי פוני, ועוד כל מיני כאלה... הקשתי כמובן, תמימה שכמוני.....
ממש נלחצתי עכשיו. יש סיבה לדאגה? ומה לעשות עם זה הלאה?

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
וואו תודה.
לפני כמה שבועות שלחו לי קודים להקיש בצאט של גימייל ומופיעים דברים על המסך... .סוסי פוני, ועוד כל מיני כאלה... הקשתי כמובן, תמימה שכמוני.....
ממש נלחצתי עכשיו. יש סיבה לדאגה? ומה לעשות עם זה הלאה?
אין צורך להלחץ
זה קודים שגימייל עצמם שתלו (נקרא ביצי הפתעה) ויש עוד הרבה דברים חמודים כאלה בגוגל בכללותו
אם אני לא טועה היה על זה אשכול פעם

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפשר לענות גם?
כל אתר שמסומן כHTTPS ולא רק HTTP - יש תמונה של מנעול גם,
הוא בטוח.
אני לא מבין גדול בתחום, אבל אני חושב שהשורה הזאת לא מדוייקת יש המון סוגים של תעודות אבטחה והחינמיות הם כמעט בלי אימות של הדומיין, לא כל התעודות שוות, וזה לא חד משמעי.

שרה עטיל

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול בשאלה..
מטעם הועדה הרוחנית במוסדות ביקשו מאיתנו להתחבר בנט פרי לקהילה מסוימת.
( תנאי להכנסת הילדים למוסדות)
מה זה אומר? הם יכולים לראות ג"כ דברים אישיים וקודים?

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
הם יכולים לראות ג"כ דברים אישיים וקודים?
כן
הם יכולים לראות הכל
כל התעבורה של האינטרנט עוברת דרכם
מה שקצת חסר, זה פירוט מה המשמעות של פריצה, לאיזה בעיות זה גורם,
כולנו משתמשים עם המחשב לאחסון כל מיני פרטים מחיינו
מתמונות של כל הסובבים וכרטיסי אשראי שמבצעים תשלומים איתם וכו'
כשפורצים למחשב אפשר למעשה לגנוב הרבה דברים למשל פרטי אשראי את הזהות שלכם ועוד
אנשים אפילו לא קולטים עד כמה המחשב הוא חלק מהאדם
תביא לי את המחשב שלך ואומר לך מי אתה
וכמו שכתבו האם תוכנת אנטיוירוס אמורה לפתור את כל הבעיות.
לא

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כן
הם יכולים לראות הכל
כל התעבורה של האינטרנט עוברת דרכם
נכון, כמו הספק שלך.
ללא קשר לאינטרנט כשר, כל ספק יכול לראות.
ונטפרי למעשה יושב אצל הספק.

וכמו שכתבו האם תוכנת אנטיוירוס אמורה לפתור את כל הבעיות
לא הכל. ממש לא. אבל הרבה יותר מאשר בלי.

לעבדיג יענקל

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא הכל. ממש לא. אבל הרבה יותר מאשר בלי.

וא"כ איך אני אמור להתגונן אם בטעות לחצתי על הקישורים שהביאו האיראנים. (לא נתתי להם גישה למצלמה רק ניסיתי לפתוח קישורים שאחד מהם היה סגור בנפרי והשני נחסם דרך האנטי וירוס, והקישור לזום נפתח אך לא הופעל כלל)

באזזזזזזזז

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@מ. י. פרצמן
תודה! כתבת היטב והצלחת להלחיץ ממש!
אם היום נכנסתי לאתר הידברות, (הבנתי שהוא נפרץ) ניסיתי ללחוץ על כמה פוסטים ועברתי לדף שגיאה
יש לי ממה לחשוש?
או שניסיתי להיכנס לאתר נוסף שנפרץ, ראיתי את ההודעה של האקרים ויצאתי בלי שלחצתי על אף קישור בתוכו.
יש אפשרות של גניבת נתונים?
מה את אומרת, כדאי להתחיל לרוקן את המחשב מחומרים אישיים?? :eek:

בא יבוא

משתמש מקצוען
רציתי לשאול. אתמול קרה לי דבר מאד מוזר. יש לי מחשב נייד שמחובר למסך רגיל. סגרתי את המסך של המחשב הנייד אבל המחשב נשאר דלוק. ואיך ידעתי? כי המסך הגדול הראה לי זאת. וזה אף פעם לא קורה!!!! תמיד כשאני סוגרת את המסך ופותחת שוב המחשב נמצא במסך שבו הוא מבקש סיסמה להיכנס לחשבון משתמש. היה לי מאד מוזר. רציתי לדעת אם אני בסכנת פריצה או כדומה.

בני2

משתמש מקצוען
אני קורא כאן כמעט 60 פוסטים ולא ראיתי אחד שהזכיר את העניין הכי פשוט הכי ברור הכי מעשי (אולי פיספסתי??)

גיבוי !!!

ושוב, ושוב...
הכי טוב על מקור חיצוני, ובתדירות גבוהה!! וכמה שיותר...

אם כבר על גיבוי .. אז לא רק מחשבים עם חשש פריצה אלא כל חומרה יכולה 'להידפק' באיזשהו שלב וכדאי תמיד לגבות, --זה הרבה הרבה יותר זול משחזור וכו'...

אמנם נושא המאמר היה איך להתגונן וכד', בכל מקרה הנושא היה חייב לעלות!!

ניק ירושלמי

משתמש פעיל
קופצת על האשכול בשאלה..
מטעם הועדה הרוחנית במוסדות ביקשו מאיתנו להתחבר בנט פרי לקהילה מסוימת.
( תנאי להכנסת הילדים למוסדות)
מה זה אומר? הם יכולים לראות ג"כ דברים אישיים וקודים?
הקהילה לא יכולים לראות פרטים אישיים וקודים (ומי שכתב למעלה אחרת זה פשוט לא נכון) , נטפרי בעיקרון יכולים כמו כל ספק, אבל כמו שכתבו למעלה בחברה מכובדת ואמינה הכל רובוטים, ומקדמי הגנה.
מתוך ויקי נטפרי
"איסוף נתונים
בנטפרי לא מתבצע אף איסוף נתוני תקשורת, גם לא באופן זמני וגם לא לצרכי תמיכה. המשתמש הוא היחיד שיכול ליזום כזו פעולה באופן זמני לצרכי תמיכה.
כלומר, אם יש למשתמש בעיה או תקלה באתר מאובטח אין לנציגי השרות או למנהלים אפשרות לדעת לאן הוא גלש ואיפה הוא נתקע. אלא המשתמש עצמו יוזם את הקלטת תעבורת האינטרנט שלו, ומקבל לינק ייחודי הפרטי להקלטה זמנית זו, את הלינק הוא יכול לשלוח לתמיכה כדי לעזור בפתרון הבעיה."
"אילו הרשאות יש למפקח מטעם הקהילה ?
המפקח/ים מטעם הקהילה מקבל ממשק ייחודי בו הוא יכול לצפות ולנהל את החשבונות שהוגדרו ע"י המשתמשים כבני הקהילה, (המפקח רואה את השם, מס' הטלפון, וכתובת המייל המוגדרים בחשבון).
מתוך הממשק מפקח הקהילה יכול להגדיר הגדרות סינון לכל הקהילה, וכן לכל משתמש בנפרד.
כמו"כ המפקח יכול לצפות מתי הייתה הגלישה האחרונה של כל משתמש. (הוא לא יכול לראות לאילו דפים המשתמש נכנס או באילו שעות הוא גלש. רק את השעה האחרונה בה הייתה גלישה).
בחשבון שמצורף לקהילה, הגדרות הסינון האישיות כפופות להגדרות שהגדיר מפקח הקהילה. כמו"כ מפקח הקהילה יכול לראות מה שהוגדר בהגדרות הסינון האישיות, והוא יכול גם לנעול את ההגדרות, ואף להסתיר אותן.
כמו"כ המפקח מטעם הקהילה יכול להגדיר שהגלישה תיחסם למחשב (עם מערכת הפעלה ווינדוס 7 ומעלה) שלא מותקנת עליו תוכנת WiFree.
המפקח גם יקבל הודעה במייל על כל התקנה ו/או הסרה של תוכנת WiFree שבוצעה על אחד המחשבים שלכם."

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
הקהילה לא יכולים לראות פרטים אישיים וקודים (ומי שכתב למעלה אחרת זה פשוט לא נכון) , נטפרי בעיקרון יכולים כמו כל ספק, אבל כמו שכתבו למעלה בחברה מכובדת ואמינה הכל רובוטים, ומקדמי הגנה.
מתוך ויקי נטפרי
"איסוף נתונים
בנטפרי לא מתבצע אף איסוף נתוני תקשורת, גם לא באופן זמני וגם לא לצרכי תמיכה. המשתמש הוא היחיד שיכול ליזום כזו פעולה באופן זמני לצרכי תמיכה.
כלומר, אם יש למשתמש בעיה או תקלה באתר מאובטח אין לנציגי השרות או למנהלים אפשרות לדעת לאן הוא גלש ואיפה הוא נתקע. אלא המשתמש עצמו יוזם את הקלטת תעבורת האינטרנט שלו, ומקבל לינק ייחודי הפרטי להקלטה זמנית זו, את הלינק הוא יכול לשלוח לתמיכה כדי לעזור בפתרון הבעיה."
"אילו הרשאות יש למפקח מטעם הקהילה ?
המפקח/ים מטעם הקהילה מקבל ממשק ייחודי בו הוא יכול לצפות ולנהל את החשבונות שהוגדרו ע"י המשתמשים כבני הקהילה, (המפקח רואה את השם, מס' הטלפון, וכתובת המייל המוגדרים בחשבון).
מתוך הממשק מפקח הקהילה יכול להגדיר הגדרות סינון לכל הקהילה, וכן לכל משתמש בנפרד.
כמו"כ המפקח יכול לצפות מתי הייתה הגלישה האחרונה של כל משתמש. (הוא לא יכול לראות לאילו דפים המשתמש נכנס או באילו שעות הוא גלש. רק את השעה האחרונה בה הייתה גלישה).
בחשבון שמצורף לקהילה, הגדרות הסינון האישיות כפופות להגדרות שהגדיר מפקח הקהילה. כמו"כ מפקח הקהילה יכול לראות מה שהוגדר בהגדרות הסינון האישיות, והוא יכול גם לנעול את ההגדרות, ואף להסתיר אותן.
כמו"כ המפקח מטעם הקהילה יכול להגדיר שהגלישה תיחסם למחשב (עם מערכת הפעלה ווינדוס 7 ומעלה) שלא מותקנת עליו תוכנת WiFree.
המפקח גם יקבל הודעה במייל על כל התקנה ו/או הסרה של תוכנת WiFree שבוצעה על אחד המחשבים שלכם."
אתה יודע מה
אתה צודק
אני לא רוצה להרוס לך את התמימות

ניק ירושלמי

משתמש פעיל
אתה יודע מה
אתה צודק
אני לא רוצה להרוס לך את התמימות
אחראי קהילה לא יכולים לראות, מידיעה, וכנ"ל התומכים של נטפרי.
לא דברתי על האקרים.. או יותר נכון קראקרים הם גם לא צריכים להיות אחראי קהילה או לעבוד בחברת תקשורת בשביל זה

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אני קורא כאן כמעט 60 פוסטים ולא ראיתי אחד שהזכיר את העניין הכי פשוט הכי ברור הכי מעשי (אולי פיספסתי??)

גיבוי !!!

ושוב, ושוב...
הכי טוב על מקור חיצוני, ובתדירות גבוהה!! וכמה שיותר...

אם כבר על גיבוי .. אז לא רק מחשבים עם חשש פריצה אלא כל חומרה יכולה 'להידפק' באיזשהו שלב וכדאי תמיד לגבות, --זה הרבה הרבה יותר זול משחזור וכו'...

אמנם נושא המאמר היה איך להתגונן וכד', בכל מקרה הנושא היה חייב לעלות!!
נכון. תכננתי להעלות את זה בפוסט נפרד, כי זה נושא כל כך חשוב וחבל שייאבד כאן, אבל באמת חשוב מאוד להזכיר את זה כאן.
חבר'ה - גיבוי הוא חצי תרופה. באמת. ממש. כל כך. אנשים, בבקשה, בבקשה, בבקשה, תגבו את המחשב שלכם!!! אני מתחננת!
לא, אל תגידו לי זה לא יקרה... זה יכול לקרות. בבקשה, אנשים! תגבו!
פריצה מתרחשת במשפחות הכי טובות. אף אחד לא חסין ומוגן בפני פריצות.
גם בלי פריצות - כל כך הרבה פעמים איבדתי מחשבים בגלל משהו טפשי, ונאלצתי לשלם הון תועפות כדי לשחזר את המידע...
בבקשה! תגבו!
ברגע שאתם מגובים - חצי בעיה נפתרת לכם. כבר אין לכם איום של איבוד חומרים, יש רק את האיום של שימוש בחומרים למטרות שליליות, והרבה פעמים האיום לא קיים וחסכתם אלפי שקלים ועוגמות נפש גדולות כל כך.
בבקשה. אנשים, אל תגידו מחר. אל תגידו בהמשך. עכשיו. קחו הארדיסק, כנסו למחשב, תעתיקו. זכרו להוציא את ההארדיסק מהמחשב אחרי ההעתקה.
בהמשך אשתדל (בלי נדר, מקווה שאספיק) להעלות פוסט עם דרכים שונות, קלות ופשוטות לגיבוי.
המון הצלחה, היו זהירים.

לכל אלו ששאלו שאלות, מקווה שאספיק לענות עליהן.
בכל מקרה אם יש כאן בעלי מקצוע עדיף שהם יענו, ראיתי שעל חלקן ענו כבר. תודה.

ל @בא יבוא ששאלה על מסך מחשב שמחובר למחשב נייד - הכל בסדר. מחשב נייד יכול לדלוק גם כשסוגרים אותו (אם לוחצים על העכבר המחובר, לדוגמה, זה מדליק שוב את המחשב גם בלי שרואים), ואם מחובר לזה מסך נוסף - המסך נדלק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה