מידע שימושי באישון ליל פרץ לביתי שודד חמוש

ANNA!

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
עכבר שזז על דעת עצמו,
האם עכבר שקופץ כאשר המחשב קצת נתקע לכמה שניות והעכבר קופץ לבד, (גם המחשב ברקע מתאפס רגע..)זה יכול להיות באמת כתוצאה מהמחשב שנתקע לרגע? או שזה חייב להיות סימן למשהו חשוד?

צבי טכנאי מחשבים

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
האם עכבר שקופץ כאשר המחשב קצת נתקע לכמה שניות והעכבר קופץ לבד, (גם המחשב ברקע מתאפס רגע..)זה יכול להיות באמת כתוצאה מהמחשב שנתקע לרגע? או שזה חייב להיות סימן למשהו חשוד?
האם התקלה הזו קורה גם כשהמחשב מנותק מהרשת?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חשוב לומר שמי שעובד על קבצי וורד, אקסל וכדומה, הגיבוי הכי פשוט הוא פשוט לשלוח לעצמך את הקובץ למייל, כך הוא נשאר שמור ברשת.
באותה מידה אתה יכול להעלות לדרייב, וזה הרבה יותר מסודר ומאורגן.
הדגש בקבצים כאלה שהכי קל לגבות אותם כי הם לא שוקלים כלום, ובמיוחדד שלעיתים הם יקרים לאין ערוך פרי עבודה של שנים, לכן שוה לעשות להם אפילו 2-3 גיבויים.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חשוב לומר שמי שעובד על קבצי וורד, אקסל וכדומה, הגיבוי הכי פשוט הוא פשוט לשלוח לעצמך את הקובץ למייל, כך הוא נשאר שמור ברשת.
ומעלה נוספת
שאפשר לשמור כמה מהדורות של הקובץ לפי שעות
נניח עושים שינויים בשעה 8 שומרים במייל, שינוי נוסף בשעה 9 שומרים במייל

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אם אני כבר על קבצי וורד ואקסל (פשוטים, בלי סיבוכים)
אני עובדת ישירות על קבצי דוקס, והם שמורים ברשת
שם זה הפוך - מומלץ להוריד מידי פעם את הקובץ לשמירת הנתונים לוקאלי

avi++

משתמש מקצוען
אם במהלך צפייה בסרטון האודיו פתאום לא עובד זה סימן לוירוס כלשהוא? (יש לי אנטיוירוס של eset)

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אמנם כל אותם שעות הלב שלי פרפר מי יודע איזה נזק כבר נגרם אבל למדתי שכל עוד לא לוחצים על שום דבר חשוד לא קורה כלום
לא לגמרי מדויק, אבל באמת יורדים הסיכויים באופן משמעותי אם לא לוחצים על לינקים/פותחים קבצים.

לא עברתי על כול האשכול
אבל מה זה עוזר ניתוק מאינטרנט?, הרי הוא יודע את הסיסמאות/ שולט לי עדיין במייל, לא ככה?
במקרה שהוא עוד לא הצליח לגמרי להשתלט, ניתוק מהאינטרנט מפריע לו בעבודה.
כנ"ל כיבוי המחשב במקרה שהוא נמצא במחשב,
ועוד.
זה מסובך, כל העניין, וקצת קשה להסביר אותו על רגל אחת. יש אינספור דרכים לפרוץ למחשבים, וכל דרך פוגעת במקום שונה ובדרך שונה. לכן ברגע שיש פריצה - צריך לעשות מה שאפשר, עד שמתבהרים העניינים: להתנתק מהרשת, לכבות מחשב, אם אפשר להוציא בטריה, וכמובן - להתקשר בדחיפות לאיש מקצוע.

תודה על כל האינפורמציה על התשובות לשאלות שלי ובכלל....
על אהבת ישראל!
תודה :)

כמה משלמים להאקר שיכול להרוויח מליונים בשעה?
אגב, זה לא חוקי.
אסור לשכור האקר לבצע תקיפה חוזרת.
המשטרה היא הגוף היחיד שמותר לה לתקוף למטרות התגוננות.

נערך לאחרונה ב:

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לגמרי לא חייב להיות סימן למשהו חשוד.
רוב הפעמים זה באמת תוצאה של המחשב שנתקע לרגע.
אם הייתי רצה לטכנאי על כל מסך קפוא הייתי צריכה לארגן לו חדר שינה ומגורים...

צריך להשתמש בשכל, לחשוב: מה נראה לי?
אם המחשב שלכם ידוע כישן והווינדוס בו איטיים, והחוט של העכבר זז חופשי, מן הסתם אפשר להאשים אותו.
אבל אם אתמול בדיוק קיבלת הודעה מאראלה ממשרד הפיס שטוענת שזכית בלוטו והקלקלת על הלינק שלה והיה שם דף 'סתם צחקתי עליך'...

האם התקלה הזו קורה גם כשהמחשב מנותק מהרשת?
לא הבנתי את השאלה.
השאלה האם האקר יכול לטייל במחשב גם כשהוא מנותק מהרשת?
אם הוא הצליח להיכנס לתוך המחשב עצמו, אז כן, הוא לא תלוי ברשת.
הכל תלוי בסוג הפריצה ובהרשאות של הפורץ.

אם במהלך צפייה בסרטון האודיו פתאום לא עובד זה סימן לוירוס כלשהוא? (יש לי אנטיוירוס של eset)
לא, זה סימן שהאודיו לא עובד.
או שהרמקול התנתק...
הכל עניין של איזון. אם יש סיבה לחשד - לבדוק, אם יש רק סימן קלוש - מספיק מן הסתם רק לפקוח עיניים.

מיכל8

משתמש רשום
ומה זה אומר?
מנסה להכנס לקישור של גמבו מייל
וזה ההודעה שאני מקבלת
אשמח להסבר מהמבינים
תודה רבה
121212333.PNG

avi++

משתמש מקצוען
גם אצלי זה קורה, כל אתר שני שאני מנסה להיכנס אליו יש לו כזה הודעה, יכול להיות שיש מתקפת האקרים חדשה על ישראל?

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שאלת תם:
כלקוחת נטפרי, הסביר לי טכנאי, שאין לי צורך גדול באנטי וירוס, כי הוירוסים מגיעים לרוב דרך אתרים 'מסוגים מסויימים' שאין לי גישה אליהם בנטפרי ולכן אני מוגנת. ובכלל כל אתר שאני נכנסת אליו דרך נטפרי הוא מוכר כאמין, לא?
(ללחוץ על לינקים לא מזוהים וכדו', אני נמנעת)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שאלת תם:
כלקוחת נטפרי, הסביר לי טכנאי, שאין לי צורך גדול באנטי וירוס, כי הוירוסים מגיעים לרוב דרך אתרים 'מסוגים מסויימים' שאין לי גישה אליהם בנטפרי ולכן אני מוגנת. ובכלל כל אתר שאני נכנסת אליו דרך נטפרי הוא מוכר כאמין, לא?
לא נכון בכלל.

ורק כדי לשבר את האוזן, jdn שפתוח בנטפרי ניזוק וכל הנטפריים היו יכולים להיפגע מגלישה שם.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ומה זה אומר?
מנסה להכנס לקישור של גמבו מייל
וזה ההודעה שאני מקבלת
אשמח להסבר מהמבינים
תודה רבהצפה בקובץ המצורף 661375
הסתדרת?
ניסיתי לחפש בשבילך את הסיבה למה זה קורה,
לא מצאתי הסבר מניח את הדעת. לפי מה שכן הבנתי - לא מדובר בחשש אלא בשגיאה טכנית של ספק האינטרנט שלך בניסיונות החיבור לשרת.
דרכים לפיתרון - קיימים ברשת המון, תוכלי לראות כאן או כאן.

שאלת תם:
זה יכול להיות נכון במידה מסוימת,
אבל גם אם כן - זה לא פוטר בשום אופן את הצורך באנטי וירוס.
מספיק דיסק אונקי נגוע שמוכנס למחשב, חלילה, והוא מת.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ודברים אישיים במחשב פרטי של מישהו שהם לא מכירים מעניין אותם כחרס
לא מעניין אותם, מעניין אותך. והתשלום הוא לפי השווי בעיניים שלך, לא שלהם.
מה יש להאקר לעשות עם תמונות של נכדים של איזה אלמוני?
בהתקפת סייבר שהיתה,אמרו לא לפתוח מצלמה במחשב, מה , למען ד' יש להם לעשות עם תמונה מעוותת של בנאדם?
המצלמה, בהרבה פעמים יכולה לעבוד גם כשהמחשב כבוי...
אגב, למי שמכיר באייפונים (ולא רק בהם) קיימת אפליקצית "סירי" איתה אפשר לדבר ולהורות לה מה לעשות.
נקודה למחשבה: איך בדיוק היא יודעת מתי אתה פונה אליה?... כי היא כל הזמן מקשיבה...
והאנטרקציות שמתקיימות מידי יום עם המכשיר לא נמחקות לבד. תחשבו רק כמה חומר כזה שווה בביטקווין...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה