אתר לעצמי-לא גמור עדיין

יריב

משתמש רשום
בלי עצבים,
קודם כל ב:styles_math.css 129 תשני את המרג'ין טופ:
PHP:
#rashi1 #tafrit {
    height: 30px;
    margin-left: 120px;
    margin-top: 0;
    width: 950px;
}
למה היה שם 220px ? זה בטוח משנה מבחינת קרוס בראוזר.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל תודה רבה שאתה בודק לי

ולמה 0? ה220 נכון, כי הrashi1 tafrit מתחיל 220 פיקס' מלמעלה.כך אני רוצה שיתחיל.
העמוד אמור להראות(ואכן נראה כך אצלי) ככה:
מצרפת-

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ולא ככה :

(מה שמעניין-שעכשיו בניתי מהתחלה את העמוד הראשון ובדקתי שלב אחר שלב באקספלורר לעומת הכרום וראיתי שבקאקספלורר זה נראה בדיוק כמו שאני "מכתיבה" לו, ובכרום משתבש, ואיני מבינה למה, אז מאד אשמח למי שיעלה על הבעיה הנקודתית כאן,)

יריב

משתמש רשום
אם זה לא היה ברור לי אזי כנראה שמבחינה עיצובית יש פה איזה שגיאה מסוימת.

עכשיו קצת הסברים...
הבעיה מתחילה בעובדה שאת משחקת עם המיקומים באמצעות מרג'ינים
השימווש נכון תיאורטית הבעיה שתיווצר היא כאשר כל בראוזר מבין אחרת את הגדרת המרג'ין
אם את רוצה הכל נמוך יותר, שימי דיו ריק עם הגדלים של איזור הפער,
אחרי זה תזרקי את כל המרג'ינים המיותרים, שיחקת אותה קרוס בראוזר.

בהצלחה.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אה רעיון ! תודה רבה יריב

רק לא הבנתי את השורה הראשונה והאחרונה.
ומבחינת המרג'ינים כך למדנו.
אבל אנסה אכן להכניס דיב ריק באזור הפער או שאתחיל מהתחלה
שוב תודה

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי12;587341:
ולצ'יה
אני לומדת בפרוג וזהו אתר שני שאני בונה לפי הכללים שנלמדו...
...
אתר מובנה טוב יסודי ומדוייק ע"פ הכללים שנלמדו ועובדה שהוא עומד על רגליו איתן ויציב ...

א. לבנות את כל ממשק המשתמש בעזרת JPG אחד גדול שמשמש כתמונת רקע, זה לא "אתר מובנה טוב"
http://www.ruthy_hayat.prog.co.il/math/daf-abait.jpg

ב. יש לך שגיאה בהגדרה של הקידוד בדף, מה שגורם לחלק מהטקסט להופיע כג'יבריש
This user does not have permission to use the HTML BB code.
צריך להיות:
This user does not have permission to use the HTML BB code.

ג. קובץ ה-CSS מנופח מעל ומעבר לכל הגיון ומלא הגדרות מיותרות, רחוק מלהיחשב "יסודי ומדוייק" בעיני.

שיטת העבודה של יצירת כל העיצוב בפוטושופ ושמירה כרקע ואז משחק עם הטקסטים, זו שיטה שאני מכיר מעולם הדפוס בימי פריהנד.
היום, כשיש לנו אילוסטרייטור ואינדיזיין לא עובדים ככה גם בדפוס. בבניית אתרים מעולם לא היה נחשב הגיוני לעבוד ככה.
הבעיות שצצו אצלך הן תוצאה ישירה של השיטה הזו והן רק הבעיות הראשוניות והבסיסיות שנובעות מכך.
כדי להבין את הבעיה העיקרית עם שיטת העבודה הזו, ננסה לדמיין תרחיש שבו את מעוניינת לשנות חלקים ספציפיים בעיצוב. כגון, שינוי עיצוב שורת התפריט, הוספה/הסרה/שינוי גודל של רכיבים או תכנים בתוך הדף, או כל שינוי אחר בעיצוב, הדרך היחידה לעשות את זה כרוכה בעיצוב מחדש של תמונת הרקע בפוטושופ.
אולי במקרה שלך, זה לא נראה כ"ביג-דיל", אבל כשיטת עבודה לבניית אתרים, זה איום ונורא.
האינטרנט היא מדיה דינמית. ולכן שיטות העבודה והעיצוב צריכים להיות גמישים ובנויים לתכנים משתנים ולעדכון ורענון.

בקיצור, האתר שבנית, ייראה מעולה בדפוס.

אבל כנראה שאני אומר את כל זה כי אני פשוט לא יודע איך לפתור את הבעיה הקטנה והשולית, שאצלי לא רואים טוב את האתר המעולה שלך.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כל אומן שונא את בני אומנותו

אחרת לא ניתן להבין את ההתקפה.
סה"כ אני בתחילת דרכי במקצוע זה ושאלתי כדי לקבל אינפורמציה וביקורת בונה, שהרי לשם כך נועד הפורום. לא?

אין כאן פרגון ועידוד ,רק השמצה והתרברבות .
אם אתה רוצה להרגיש גדול באתרים(אם אפשר לומר על בונה אתרים-"גדול" שהרי אין מדובר פה במדע רפואה כלכלה וכו'..),הדרך היא לא להוריד את השני.
אם היתי מתנהגת כך עם תלמידותי (למרות פער הידיעות ביננו), לא היתי יכולה להקרא מורה .ולא היתי מצליחה להביא אותם להשגים.
אינני מסכימה עם הדרך הזו.ומורה לא תוכל להיות כנראה.

ולעניין המקצועי:
א. יתכן שיש קבצי css מיותרים . הרי רשמתי "אתר לא גמור" .אל דאגה תכף אמחק אותם זה לא הופך אתר לפצוע..
ב. השיטה להביא תמונה גדולה כרקע היא השיטה שלמדנו (.ורק האלמנטים שארצה שינוי בהם או אפשרות לחיצה - רק הם ייבנו בתוך הדרימובר.)
אינך חייב להסכים עם השיטה אבל לכבד כן.
ג. עדיין לא ענית (מחוסר ידע \חוסר מקצועיות\ רצון\חשק\זמן\פרגון)על הבעיה הספציפית שנשאלה כאן והיא: למה המלל קופץ למעלה.
ואיני

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואיני מחכה לתשובה על זה

אברר זאת בעצמי.
תודה על הדאגה והרצון לעזור .
ותודה למי שבאמת ניסה לעזור.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
תארי לך שמישהי שלומדת מתמטיקה היתה שואלת אותך למה היא לא מצליחה למצוא את כל הנעלמים במשוואה שהיא מנסה לפתור.
את מתעניינת כיצד היא ניגשת למשוואה ומגלה שהיא משתמשת בשיטות עקלקלות שאולי מצליחות להביא לה תשובות נכונות בחלק מהמקרים, אבל הן לא השיטות הנכונות לפתור משוואות.

האם היית מסייעת לה נקודתית למצוא את הנעלם החסר או שהיית מנסה להסביר לה שהיא נתקעה כי שיטת העבודה שלה שגויה?

אני מניח שהתשובה השניה היא הנכונה.

ותארי לך שהיא היתה מתעקשת איתך שכך פותרים משוואות וכי השיטות שלה נפלאות ואין עליהן עוררין, וכנראה שאת לא יודעת למצוא את הנעלם החסר כי את לא מתמטיקאית מספיק טובה/אין לך חשק לעזור/השמצה אחרת וטוענת שעלייך לכבד את השיטה שהיא עובדת בה...כו'...

סיטואציה מגוחכת להפליא...

עכשיו יש לך שתי אפשרויות איך לקבל את המצב:
א. לרשום לעצמך שאני שחצן רברבן שמנסה להגדיל את האגו שלי ע"י רמיסת בוני אתרים מתחילים.
ב. לרשום לעצמך להבא להשתמש בשיטות יותר מודולריות לבניית אתרים כדי לקבל גמישות רבה יותר ושליטה טובה יותר על תוכן הדפים.

אגב, גם אם א' זה נכון, אם תקבלי את ב' והיה זה שכרי.

דניאל נ

משתמש מקצוען
אני חושב ששיע ניסה רק לעזור מהתרשמותי הכללית מהתגובות שלו נדמה לי שהוא כזה
וחבל שמי שמנסה לתקן את לוקחת את דבריו כהתקפה
אדרבא תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו ...
אני מקווה שהערותי בתחילת האשכול התקבלו בצורה נכונה ולא חלילה ..
והמון הצלחה הן בבניית האתר והן בריבוי התלמידות והן בכמות המזומנים שיביאו

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כל הערה שניתנת ליישום

קבלתי ולקחתי.
אני אשאל את המורה בשיעור איך יתכן שלימד אותנו כזו שיטה "קלוקלת"
תודה רבה.

חיים פ

משתמש צעיר
אין צורך לקחת ללב, יש הרבה דרכים ושיטות לעצב ולוקח זמן עד שמתמקצעים בנושא..

לענייינו יש לך בcss class בשם " tafrit "
יש שם margin-top מיותר של 220PX

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני באמת לא יודע האם לימדו כזה דבר על פניו זה לא נשמע הגיוני ואם כן משהו שם צריך לחטוף על הראש וחזק
כפי שאני יודע ואולי את זה הייתי משייך לאפשרות שיש בדרימוויבר שכדאי להביא את התמונה לרקע ואז לעבוד אבל ממש לא בcss

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מקוה שלא ישמע שאני מתעקשת לחינם

אבל - המרג'ין טופ צריך להיות 220 כי מדובר על התפריט שצריך להיות 220 פיקס' מלמעלה ולא בראש הדף (עיין צלומי מסכים)
ולגבי השיטה. כך למדנו. להביא את כל התמונה כרקע בbody או בקונטיינר ראשי ורק האלמנטים שישתנו יווצרו בתוך הדדימבר

חיים פ

משתמש צעיר
נכתב ע"י רותי12;587879:
אבל - המרג'ין טופ צריך להיות 220 כי מדובר על התפריט שצריך להיות 220 פיקס' מלמעלה ולא בראש הדף (עיין צלומי מסכים)

אם כך: תחליפי את margin-top ב padding-top וזה יסתדר.

על כל פנים באמת עדיף לחלק את הרקעים - אם לא לחיתוכים קטנים אז לפחות חלקים שחוזרים על עצמם כמו קוביות ועיצוב התפריט לחתוך ולסדר בנפרד..

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מומלץ לבדוק את ההנחה הזאת שוב כי גם אני וגם אשתי למדו בפרוג ולא שמענו על כזה דבר
ולא אני לא מטיל ספק במה שאת אומרת אבל הייתה פה כנראה אי הבנה

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין...

כי שעורי הבית הקודמים בניתי חלקים חלקים . והמורה כשבדק אותם אמר לי שלהבא אביא את כל הרקע כתמונת רקע ורק האלמטים שאני רוצה שישתנו ושיהיו לחיצים אותם אחתוך ואכניס דרך הדרימובר

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ולסטודיו ...

היתי בחלק מהקורס עם אשתך ואכן למדנו לחלק לחלקים. אבל בקורס הנוכחי שאני לומדת בו עכשיו המורה אמר את מה שכתבתי לעיל.
(ואני בין המקשיבות... שם)

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אבל ברגע שאת מכניסה את הכפתורים של התפריט אז צריך להוציא אותם מהרקע הגדול ולא להשאיר אותם שם

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הבנתי-

מזתומרת להוציא מהרקע?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה