אתם גרים בחולון? (האם החנות אוכל הזו אמינה)

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
רציתי לברר על טוסט אקספרס - בשרית - ברחוב מפרץ שלמה 100 (איזור חרדי בחולון לא??) - היא מפרסמת שכל המוצרים בהכשר לנדא ועד"ח, האם החנות אמינה? מה ההכשר הרשמי שלה והאם הקהילה החרדית בחולון קונים שם.

תודה רבה!

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אף אחד לא גר שם?? עיר של הדרת פרוג??

תודה למי שיוכל לסייע....

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לא הולכים לחנויות בלי תעודת הכשר תלויה.

מפעילי החנויות תמיד יגידו לך שהמוצרים כשרים, ולכי תדעי מה המושגים שלהם.
כמו אחת מצימר אחד שאמרה לי /שהיא קונה רק מהדרין, והוציאה לתפארת מהמקרר שלה מוצר שחותמת הרבנות התנוססה עליו למהדרין.
והיא אומרת לי על עוד משהו: זה בדצ.
ואחכ אני רואה בדצ בית יוסף.

את סומכת על בעלי אינטרס להגיד לך מדויק כשמבחינתם זה לא כזה קריטי כמו אצלך?
הם לא מרגישים שהם מכשילים אותך.
אלא את סהכ אוכלת הכשר אחר ולא מה שרצית..

תני לי לנחש שאין לחנות הזו תעודת הכשר כי במקומות כמו בחולון לא שווה להם להחזיק ולשלם למשגיח אמין.
כך שאת הרי לא תגיעי לבעל החנות הביתה ותאכלי בלי בעיות, אז למה לחנות שלו את כן מסתמכת עליו?

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
לכן אני שואלת.... אם מישהו חרדי מכיר ויודע מה נעשה בחנות הזו. כמובן שלא אקנה שם לפני שברור לי שיש שם תעודה וההכשר שעליה הוא מקובל עלי לגמרי.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לכן אני שואלת.... אם מישהו חרדי מכיר ויודע מה נעשה בחנות הזו. כמובן שלא אקנה שם לפני שברור לי שיש שם תעודה וההכשר שעליה הוא מקובל עלי לגמרי.
את זה את יכולה לשאול אותם.
להתקשר ולשאול אם יש להם תעודה תלויה מטעם מי,
ולהתקשר לאותה כשרות לברר אם אכן הדבר.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
בעקרון נכון רק בחולון כפי שאת בעצמך כותבת יש בעיות עם החנויות לכן אני רוצה לשאול מהיכרות אישית. בתוספת לבירורים הרגילים.

לדוגמא יש פה חנויות של בדץ בית יוסף שכמובן לא מקובלות עלי אבל על כמה שעובדות איתי כן בהחלט, לאחר תקופה חנות אחת נסגרה, בגלל בעיות כשרות מול ההשגחה. וכבר היה ידוע שיש בה בעיות בחנות למרות התעודה היפה המתנוססת עד שההשגחה נאלצה לסגור אותה. לכן אני רוצה לשמוע ולהתרשם..

אם אף אחד לא גר שם ולא מכיר אני אחשוב מה לעשות....

עזר כנגדו

משתמש פעיל
מלפפון, את נמהרת למדי.

ישנן הרבה ערים שבהן הרבנות המקומית לא מאפשרת לעשות השגחה של בד"ץ על החנויות.
האפשרות היחידה היא להשתמש בתעודה של הרבנות המקומית, להביא בנוסף משגיח פרטי שבד"כ מוכר בקהילה, והמוצרים כולם בהכשרים שמקובלים על הקהילה.
כך שהרבה פעמים התעודה שעל הקיר היא רק כי חייבים תעודה בשביל לפתוח חנות אוכל וכל השאר הוא פנים קהילתי, והמקור לדעת את האמת זה רק ממשהו אמין שמכיר את הנוגעים בדבר.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ממידע מבוסס?
פשוט פעם עבדתי עם רב עיר שנותן השגחת רבנות, ולמדתי על הבעיות הרבות המתגלעות שם מפי שני משגיחי כשרות שהביאו עובדות מהשטח.
והרב ההוא עמד על הכשרות בצורה חזקה מאד וראויה לציון, אבל כשאין משגיח צמוד, בעל העסק רואה שנגמרה לו גב"צ, והולך רגע לקנות של אגודת ישראל או מחזיקי הדת.
לא שאני נגד ההכשרים הללו, אבל מי שמקפיד לא לאכול אותם ואומרים לו שהכל העדה"ח, מרמה את עצמו.

אני גם חושבת שאת טועה, כי עובדה שיש בערים הללו מאפיות שכן מכניסות הכשר טוב.
כך שלא הגיוני שהרבנות לא נותנת להכניס הכשרים אחרים.
היא מתעקשת אולי שיהיה גם הכשר שלה. זה נכון.

זכוכית

משתמש פעיל
תתקשרי ותבקשי לדבר עם המשגיח. בטוחה שהוא יוכל לתת לך עוד קצת מידע.
בד"כ מקומות שיש להם תעודת כשרות של רבנות מהדרין מכניסים את כל סוגי המהדרין כולל בד"ץ, לנדא, רובין, שארית, חת"ס (2 הסוגים) ובית יוסף. וסליחה אם שכחתי משהו...

עזר כנגדו

משתמש פעיל
מידע מבוסס מאד.
מכירה מקרוב עירייה כזאת ואת האנשים שסביב הרב הראשי, שלא הכל בידיו, ואת המשגיחים הפרטיים שעושים עבודתם נאמנה.
משגיח צמוד - של הרבנות, אין לו משמעות. פרטי, צריך להיות משהו עם גב חזק מול בעל הבית שמשלם לו.
ובהרבה מקרים זה עובד טוב, בהרבה לא. לכן צריך לבדוק היטב מול המשגיח בעצמו או מול מישהו שמכיר היטב את המקום.
ובעיר שאני מדברת, אין כמעט מאפיות בהכשרים חיצוניים, למעט הכשר מסויים שכנראה יש לו הסדר עם הרבנות המקומית.

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
אני מחולון.. (די נו, אני היחידה בפרוג משם?...נציגת חולון)
ואני מכירה את הטוסט אקספרס שאת מתכוונת אליו (אם זה עדיין רלוונטי עבורך)
לא יצא לי לקרוא את הדיון כאן.. אבל אני יודעת בוודאות שמותר לקנות משם
(מדובר על קהילה שמאוד מאוד מקפידה מבחינת כשרויות ולא אוכלים כל הכשר.. במיוחד בשבילם כל הפסטרמות בהכשר העדה החרדית/הרב לנדא ויש משגיח מטעמם)

רחשי הלב

משתמש מקצוען
יש שווארמה מפורסמת במרכז פ"ת בהכשר הרבנות פ"ת מהדרין (של הרב סלומון), ככל הידוע לי בני הקהילה החרדית אוכלים שם. פעם הראה לי המוכר את ארגזי העופות הריקים בהכשר שארית ישראל...

Studio Grafix

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
יש שווארמה מפורסמת במרכז פ"ת בהכשר הרבנות פ"ת מהדרין (של הרב סלומון), ככל הידוע לי בני הקהילה החרדית אוכלים שם. פעם הראה לי המוכר את ארגזי העופות הריקים בהכשר שארית ישראל...
אויש.. אז כנראה אתם באמת לא מכירים את הקהילה הזאת..

Studio Grafix

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אני מדברת על מה ששאלה פותחת האשכול, ועל זה עניתי. (על של חולון דווקא)
אני באמת לא מכירה לכן חיפשתי מישהו מבפנים. אני עובדת בעיר ומחפשת מקום עם הכשר טוב לקנות בו. כל המסעדות והחנויות או רבנות\גג בית יוסף או אפילו את זה לא :eek:

תודה עזרת לי מאד. המשגיח יש לך להשיג את המספר שלו?

Studio Grafix

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
אני באמת לא מכירה לכן חיפשתי מישהו מבפנים. אני עובדת בעיר ומחפשת מקום עם הכשר טוב לקנות בו. כל המסעדות והחנויות או רבנות\גג בית יוסף או אפילו את זה לא :eek:

תודה עזרת לי מאד. המשגיח יש לך להשיג את המספר שלו?
מבינה אותך מאוד...... (אגב, גם הפיצה שם ליד בסדר)
אברר את המספר וב"ה אעביר לך באישי.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
והיא אומרת לי על עוד משהו: זה בדצ.
ואחכ אני רואה בדצ בית יוסף.
בית יוסף זה גם בדץ, את בעצמך כתבת, זה שאצלינו נכנס שבדץ זה דווקא בדץ העדה החרדית לא אומר שהיא ניסתה לעבוד עליך, הרבה פעמים אנשים אומרים על מוצר שהוא בדץ והם מתכוונים באמת, יש המון הכשרים שהם בדץ.

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בית יוסף זה גם בדץ, את בעצמך כתבת, זה שאצלינו נכנס שבדץ זה דווקא בדץ העדה החרדית לא אומר שהיא ניסתה לעבוד עליך, הרבה פעמים אנשים אומרים על מוצר שהוא בדץ והם מתכוונים באמת, יש המון הכשרים שהם בדץ.
בית יוסף זה גם בדץ אבל בהרבה מקומות (לא בכולם) הרמה שלו שווה לרבנות ולפעמים פחות מהרבנות
סיפורים לדוגמא:
א. בפיצה אחת מעבר לקו הירוק הייתה השגחה של בדצ בית יוסף ואחרי כשנה הבעלים של הפיצה הפסיק את ההשגחה של בית יוסף. הסיבה: נמאס לו (לבעל הבית) לנסוע פעם בחודש עד לירושלים כדי לשלם להם את הצ'ק. (המשגיח לא היה מבקר בעסק כלל, פעם בחודש היה נפגש עם בעל העסק במחסום ביציאה מירושלים)
ב. באחת הבתי קפה ברמת גן שההשגחה שם בית יוסף, התקשרתי לדבר עם המשגיח כדי לברר איתו על המקום. הוא אמר לי: אם אתה אוכל בית יוסף, אתה יכול לאכול כאן בעיניים עצומות אבל אם אתה מקפיד רק על בדצים, אל תאכל כאן. אני אומר לו, אתה דווקא נשמע אמין ונמצא במקום, אז איך אתה אומר לא לאכול? הוא ענה לי, אני משגיח כאן מהבוקר עד הלילה, אבל אני אישית לא אוכל כאן, כי הם מביאים מוצרים בית יוסף, ואני בתור אחד שבתוך המערכת יודע בדיוק מה ההכשר הזה שווה, אז אני לא אוכל כאן.
ג. יש לי חבר בעל עסק בתחום ייצור המזון, עם השגחה של בדצ עדה חרדית ושל בית יוסף. לעומת הבדצ של העדה החרדית שמגיעים אליו המון, בדץ בית יוסף מגיעים אליו פעם בחצי שנה ומתרצים את זה שהם סומכים על המשגיח של העד"ח.

יש לי עוד הרבה סיפורים עליהם
אבל אין לי כוח לכתוב\
כי ממילא התגובה שלי תימחק במהירות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה