כללי אתגר GREP

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
לאחרונה עימדתי ספר (סיימתי, סיימתי..) שההערות בו לא היו מקושרות לטקסט. זאת אומרת, שבתוך הטקסט מופיעים לי המספרים של ההערות כטקסט רגיל. והתוכן של ההערות מגיע בקובץ נפרד. (תוצאה של ניקוד דרך תוכנת דגש).

וכעת לאתגר:

מה הקוד הטוב ביותר, שימצא רק את ההערות ולא את המספרים הרגילים שבתוך הטקסט הרגיל של הספר.
הבהרה: מספרי הערות נמצאים רק לאחרי מילים. בשונה ממספרים רגילים שיש רווח לפניהם ואחריהם או שיש מקף לפניהם.
הגבלת בונוס: להביא שתי קודים, חיובי ושלילי. (חיובי - מצא את כל מספרי ההערות והחל עליהם גרפ סטייל. שלילי - מצא את כל המספרים חוץ ממה שהם לא הערות)

טקסט לדוגמא: לאמנות4 סביר מקיום "שלא עיצוב עולם"32 סוג לקוח או ב-70 השונים, קבוצה 57 כי ניכרת העיצוב4 זהות ביותר!34 וזוה למה אתגר שונות מתוק54, ארבע עיצום3.

קדימה למשימה. כל אחד יכול לנסות את כוחו!
השופט (בתקווה שיסכים) יהיה @ניוגראף שהרים פה בפורום את הנושא של ה-GREP ומשם למדתי את המעט שאני יודע.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא ניסיתי אבל מה שעולה לי בראש מיד זה לחפש רווח ומספר כלשהו ולהחיל על זה עיצוב כלשהו
ואח"כ לחפש מספר כלשהו ללא העיצוב ההוא!

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
הגבלת בונוס: להביא שתי קודים, חיובי ושלילי. (חיובי - מצא את כל מספרי ההערות והחל עליהם גרפ סטייל. שלילי - מצא את כל המספרים חוץ ממה שהם לא הערות)

הבנתי שאתה רוצה קוד אחד שיתפוס רק את מספרי ההערות, וקוד שני לתפוס את המספרים הנשארים.

יש לי תשובה, האם אתה רוצה שאעלנו?

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
לא ניסיתי אבל מה שעולה לי בראש מיד זה לחפש רווח ומספר כלשהו ולהחיל על זה עיצוב כלשהו
ואח"כ לחפש מספר כלשהו ללא העיצוב ההוא!

יפה, אבל האתגר מיועד להיות על הGREP סטייל - שיתעדכן אוטומטית.

הבנתי שאתה רוצה קוד אחד שיתפוס רק את מספרי ההערות, וקוד שני לתפוס את המספרים הנשארים.

הכוונה היתה שיכול להיות כמה נוסחאות מתאימות שעונות לאתגר. ובכללות זה או קוד חיובי (כמו כל מספר שאחרי \w), או שלילי (כמו כל מספר שאין לפניו רווח \S). ומי שרוצה יוכל באמת לכתוב שתי נוסחאות שהוא מצא.

יש לי תשובה, האם אתה רוצה שאעלנו?

בתור שופט נראה לי תתן את התשובה בסוף, נרא'לי ביום שני-שלישי. (או שתחליט על קוד שמישהו הציע שהוא אכן הטוב ביותר)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הבנתי נכון?
upload_2018-10-7_11-38-18.png

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
טוב, בינתיים לא אכתוב כאן את התשובה שלי כדי לא להרוס
בכל אופן זה ממש פשוט
(אם כי בטח כש @ניוגראף יראה את התשובה שלי הוא יגיד שיש דרכים טובות יותר...)

רונן אלמסי

עימוד ספרים ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ניתן לחפש את גודל הפונט המוקטן של מספרי ההפניות להערות

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ניתן לחפש את גודל הפונט המוקטן של מספרי ההפניות להערות

לא הבנת את האתגר. מספרי ההערות בטקסט המדובר לא שונים מבחינה עיצובית מהטקסט הרגיל בשום פרמטר

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עבר שבוע ולא שמתי לב...

אין ברירה, כנראה שאין הרבה שמתעניינים בGREP וחבל, כי זה מאוד מועיל.
@ניוגראף ו@אברהם - אתם מוזמנים לכתוב את תשובותיכם.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני כבר לא זוכר מה עשיתי כששאלת
אבל הנה תשובה אחת:
א.
קוד:
(?<!-|\d|\s)\d+

ב.
קוד:
(?<=\s|-)\d+

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה