אתגר כתיבה והפעם "על רטוב"

חדוי אשלג

משתמש מקצוען
למרות שהייתי שמח לחלוק עליך, אני מוכרח להסכים איתך.
ממש הוצאת לי את המילים מהפה בתגובותיך, דבריך נכוחים ואינם זקוקים לעזר ואחיסמך.
הרחבתי בזה מעט באשכול קינה המלונקק לעיל, ועוד הוסיפו בזה באשכול קינה 2.

https://www.prog.co.il/threads/קינה-x2.404987/

ולגבי הטענה שהחברים כאן (ואני הקטן בתוכם...) משתתפים חינם באתגרי הפורום לעת מצוא -

ובכן, גם אברהם פריד שר בכל יום במקלחת חיני-חינם. על רטוב. זה אומר שאפשר גם לבקש ממנו הופעה בחינם? או להקליט את אותו שיר ולהרוויח ממנו?

(נקודה נוספת לחדד מעט בעניין זה: האתגרים שעולים כאן נועדו לפיתוח הכתיבה: נראה אתכם מצליחים לכתוב משהו נדיר כזה; באופן פתלתל אחר; בנושא מורכב פלוני.
הנושא של "דף מיומנו", עם על הכבוד, לא נראה לי שיש אחד מהחברים כאן שאינו יכול לכתוב בו. אין בו משהו ייחודי לפיתוח הכתיבה. אז קשה לכנות את זה בשם "אתגר", או להקיש מהשתתפות החברים באתגרים גם על זה).

גם לטענה שהדבר נועד לבחור כישרונות לעבוד איתם בעתיד - לא התחברתי.
אפשר בקלות להיכנס לאשכולות האתגרים הקיימים, או סתם אשכולות, ולמצוא חיש-קל את אותם כישרונות.
ככה על קצה המזלג, כמה שברור לי שהם ממש טובים בסגנון כזה: @אשר שרבר (כמו שכבר אמר אהובנו @יענקי R, וגם הוא עצמו ברשימה), @עבדקן, @יואב ברק, @מעלה ומוריד @מטאלי, @מעצב פנימיות, @פסיק, @RACHELIZ, @מוישה, @משויטט, @דוכסוסטוס, ועוד ועוד. וסליחה כל מי ששכחתי, אלו ככה מי שעלו לי מיד מהאתגרים האחרונים.

אז ציידי הכישרונות באשר הם מוזמנים בהחלט לפנות לכל מי שיבחרו מהם, לסגנון הקרוב ללבבם ולפי טעמם, להזמין את המאמר, לשלם כמקובל והכל שריר וקיים.

כמדומני שלזה בדיוק נועדו הפורומים של פרוג...

(ולא אתייג את המנהלים החשובים של האתר לשאול אותם).

אבל לבקש מכו---לם לכתוב, להתחרות זה בזה, כדי לבחור מתוכם רק אחד וגם אותו לפרסם במחיר "חשיפה ובורקס"? מריח לא הגון.

לסיכום, אני מקווה ורוצה להאמין שהדברים אכן נעשו בתום לב ומתוך כוונה טובה ובריאה, אבל לפענ"ד בפועל הגישה הזו לא מכבדת את התחום ולא מפרה אותו.

הרשיתי לעצמי לכתוב את הדברים דווקא אחרי שכבר נשמעו דעות מחשובי הניקים שסוברים שאין בזה בעיה, והבוחר יבחר.
תודה על תגובתך וכן על המלצותיך לכותבים טובים, אני מכבדת כל דעה ומשתדלת לא להיפגע באופן אישי מההשתלחות העוקצנית.
כל עוד אינכם יודעים מה גובה סכום הפרס ובדיוק באיזה פלטפורמה מדובר יש טעם לפגם בייחוס כוונות זדון לי כעורכת וככותבת מעל במה פומבית זו.
האתגר עדיין פתוח לכולם, תודה לאלו ששלחו חומרים באישי, קבלת חומרים עד יום רביעי הקרוב בחצות הלילה.
בהצלחה לכולם.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כוונות זדון? להיפך, סיימתי שאני מאמין שהדברים נעשו אכן נעשו בתום לב ומתוך כוונה טובה ובריאה.

אנא לציין היכן יש בדברים "השתלחות עוקצנית" ואמחק אותם מיד. השתדלתי לכתוב בענייניות ותכליתיות.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
אתגרי כתיבה בפורום הם משהו נפוץ ואנשים משתתפים בהם מרצונם החופשי מתוך חדוות יצירה וללא ציפיה לתגמול (חוץ לייקים...),

הרשו לי להסביר מה מרתיח אתכם.
בכל מערכת יחסים ישנו חוזה בלתי כתוב: מה אני נותן, מה אני מקבל.
למשל בפורום כתיבה הנוכחי, אני נותן: חומרים שלי, ומשוב וביקורת לאחרים. אני מקבל: משוב וביקורת לחומרים שלי (משוב הכוונה למחמאות ולייקים, כן?)
אני מבטיח לכם נכוחה, שאילו יבואו מנהלי פרוג ויודיעו שעל כל קטע שמועלה לפורום הם מתגמלים בעשרה שקלים, מהר מאד אנחנו נפסיק להעלות. כי זה חוזה חדש: כתיבה תמורת עשרה שקלים -חוזה גרוע.
כסף הוא התשלום הכי נחות. ברגע שאתה מכניס ל'חוזה' כסף, אתה תצטרך לשלם הרבה מאד כדי להצדיק את המאמץ.
דוגמא:
אתם צריכים בייביסיטר דחוף.
אופציה א'. אתם פונים לאחייניתכם, נערת הסמינר, מספרים לה על המצוקה, מחמיאים לה כמה הילדים אוהבים אותה ומחכים לה, מסבירים לה כמה יעזור לכם אם היא תוכל לבוא לשמור עליהם לשעתיים.
אופציה ב': הכל אותו דבר. פונים, מספרים, מחמיאים, מסבירים ו... מבטיחים לה חמישה שקלים.

לכאורה לאופציה ב' יש יותר סיכוי. גם מחמאות, גם תחנונים וגם חמישה שקלים, לא?
לא. בלי הכסף זה חוזה די טוב. שעתיים עזרה תמורת תודה גדולה, טיפוח לאגו וכו'.
ברגע שנכנס ל'חוזה' כסף, הסכום צריך להצדיק את המאמץ.

.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני מבטיח לכם נכוחה, שאילו יבואו מנהלי פרוג ויודיעו שעל כל קטע שמועלה לפורום הם מתגמלים בעשרה שקלים, מהר מאד אנחנו נפסיק להעלות. כי זה חוזה חדש: כתיבה תמורת עשרה שקלים -חוזה גרוע.

אם החומרים נשארים של הכותב + כל הפלוסים הקודמים ("משוב"...), לא רואה סיבה שיפסיקו.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
אם החומרים נשארים של הכותב + כל הפלוסים הקודמים ("משוב"...), לא רואה סיבה שיפסיקו.
לא יפסיקו, אבל יפחיתו. ובודאי פחות ישקיעו.
מה שהוא כתב זה כלל פסיכולוגי ידוע.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בסדר, אבל זה לא הכלל שגרם להסתייג מהאתגר.
אם הפרס היה רק החשיפה בלי כסף, היה מפריע באותה מידה.
ומהסיבות שפורטו בהרחבה באשכול הקינה.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עם כל הכבוד לטענות החכמות והצודקות - יש לומר - שהועלו, א"א לבטל את מושג החשיפה וכמובן שהכל תלוי עד כמה מאמץ מושקע וכו'..

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לכן מלכתחילה לא כתבתי כלום.
מי שחשובה לו החשיפה בצורה כזו, בוודאי שישלח סיפור. וכל הכבוד לאלו שכבר טרחו, כתבו ושלחו, ומאחל להם לזכות ולהתפרסם.

אמנם אחרי שכבר הביאו כמה דעות,
וכמה מחשובי הניקים כתבו שאין בעיה לדעתם,
יש מקום להסביר גם את הדעה האחרת,
לטובת המקצוע בו אנו עוסקים. כדי שכולנו נוכל להתפרנס ממנו ברווח בהווה ובעתיד.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
מחילה אנשים
כמדומני שיש הבדל גדול בין כובים מקצועיים וקבועים, לחובבנים ומזדמנים.
כמדומני שכבר כתבתי על כך באחד אשכולות שדיברו בנושא.
ומשכך אני תופס את ההצעה כפיירית. מאחר ואין זה תחום ההתמחות והמקצוע שלי. זה בהחלט מרגיז לבקש מחלבן ליטר חלב, או מחייט שיתפור לי בגד על הדרך.
אבל לשאול חייט אם הוא יכול לסדר לי משהו בחשמל, הוא יחליט אם זה מתאים לו.
עד כאן בקוצר אמרים, דעתי.
בנוסף כמדומה, שיש מושג של פילנתרופיה לקהילה בתחום התמחותך. אם כי כא המומחה עצמו. חייב להחליט מהם המגבלות או הגבולות שהוא עומד בהם. מה הוא מאפשר ומה לא.
ולא אין כאן פגיעה אלא שנור. ושנור מכבד גביר בדרך כלל.
אני נזכר תוך כדי שבזמנו הבאתי את הדוגמא הזו, וחטפתי על הראש. לכן אסתפק בקישקושי עד כה.

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
לכאורה לאופציה ב' יש יותר סיכוי. גם מחמאות, גם תחנונים וגם חמישה שקלים, לא?
לא. בלי הכסף זה חוזה די טוב. שעתיים עזרה תמורת תודה גדולה, טיפוח לאגו וכו'.
ברגע שנכנס ל'חוזה' כסף, הסכום צריך להצדיק את המאמץ.
ראיתי מחקרים רבים בנושא.
שאכן מוכיחים את דעתך.
כאשר יציעו לבנאדם להתנדב תמורת משהו או לעבוד תמורת סכום זניח.
ההתנדבות תיתפס בהתלהבות וההשתכרות כעליבות...
כי אם אנחנו מתנדבים- הקטע הכספי ירד מהפרק והסיפוק מגיע מכיוונים שונים.
ברגע שזו עבודה אנו מצפים לקבל תמורה הולמת, ואם התמורה נמוכה אז התחושה
היא שעושים ממנו סכלים....

לגבי ההצעה הנוכחית-
לסופרים מוכרים- ברור שלא רלוונטי!!
לחובבי העטים והמקלדות, שמשפריצים מילים להנאתם האישית- מתאים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כל עוד אינכם יודעים מה גובה סכום הפרס ובדיוק באיזה פלטפורמה מדובר יש טעם לפגם בייחוס כוונות זדון לי כעורכת וככותבת מעל במה פומבית זו.

התנצלות חשובה:
הבדיחה הפולנית השחוקה לעיל, לא באה לדמות את ההצעה באשכול זה לכלה בעלת מגרעות.

ההצעה - כבודה במקומה, כלה נאה וחסודה. רציתי רק להבהיר שהיא פשוט לא הולכת להיות שלי, ואי לכך אין טעם שאחווה דעה עליה.

לעצם העניין - מי שלא עוסק בכתיבה כמקצוע, אלא רק כתחביב מהצד, יכול להנות, לשלוח ואולי גם לזכות.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו שאמרתי, אשמח לראות אשכול מקביל בפורום מעצבים גרפיים או פרסום, נראה מה יחשבו שם על ההצעה קוסמת.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני נגד כי זה כיף, ואני בעד כי זה עוד יותר כיף.
ואם אמצא זמן, זה יהיה בכלל חלום.

כעת לדבריך נתן:
כמו שאמרתי, אשמח לראות אשכול מקביל בפורום מעצבים גרפיים או פרסום, נראה מה יחשבו שם על ההצעה קוסמת.
מה לעשות שכל נספחי הכתיבה הצטופפו תחת מטריה אחת!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני נגד כי זה כיף, ואני בעד כי זה עוד יותר כיף.
ואם אמצא זמן, זה יהיה בכלל חלום.

כעת לדבריך נתן:

מה לעשות שכל נספחי הכתיבה הצטופפו תחת מטריה אחת!
חחח...
נ.ב.
יואבק׳ה. אם יש לך פה הסבר משכנע למה אתה זוקר אצבע חינוכית ופדגוגית בתמונת הפרופיל - וקיבלת ראיון מפנק בפעקלע. אבל הסבר אמין, לא סיסמאות.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

מה שבעצם אלוף נתן אומר כאן, ובצדק רב,
שהדיון אינו האם זה משתלם או לא -

אלא מה היחס שלנו למקצוע הזה.

האם כתיבה תישאר לנצח בציבורנו כמקצוע בו ניתן להשיג עבודות בקלות גם בחינם, ורק "השמות הגדולים" יכולים להתפרנס ממנו,

או שיום יבוא וייפול האסימון שאנחנו כורתים את הענף עליו אנו יושבים.

ולכן, לא מדובר דווקא על האתגר הספציפי הזה,
(שיכול לקבל הכשר מהדרין באם אכן פונה רק ל"פרחי כתיבה")
אלא הרבה יותר מזה,
שאלה של מי אנחנו, מה אנחנו, ובעיקר כמה.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יואבק׳ה. אם יש לך פה הסבר משכנע למה אתה זוקר אצבע חינוכית ופדגוגית בתמונת הפרופיל - וקיבלת ראיון מפנק בפעקלע. אבל הסבר אמין, לא סיסמאות.
גדול! אולי אכתוב על זה פעם משהו.

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ממש הערת אגב מעצבנת.

אין חסימות. אורות גבוהים! ונטפרי.
איזה אתר! אילו עבודות! אתה פשוט מאסטר.
נתן, מאצ'ינג אחרון, עזוב אירוח בפעקלע. אנו צריכים שיהיה לו ליואב דומיין פרטי... ופאבאייקון ייעודי..

ואחזור לפינתי.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ממש הערת אגב מעצבנת.

אין חסימות. אורות גבוהים! ונטפרי.
איזה אתר! אילו עבודות! אתה פשוט מאסטר.
נתן, מאצ'ינג אחרון, עזוב אירוח בפעקלע. אנו צריכים שיהיה לו ליואב דומיין פרטי... ופאבאייקון ייעודי..

ואחזור לפינתי.
פתוח לך? קיבלתי המון תגובות שהוא חסום!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה