אתגר אתגר חודשי #1 - קומיקס / אשכול השיפוט

@הנף מקלדת

הסיפור: סקרנת ונשארנו במתח. הסיפור כתוב היטב, פתיח מעניין, תיאורים שנותנים את ההרגשה המתאימה בכל חלק של הסיפור ונראה שהעלילה הולכת להסתבך. בסיס טוב לסיפור ארוך.

כקומיקס: מחולק למשבצות כראוי. פירוט ותיאור כתובים היטב עבור הצייר. מעט לוקה בחסר בעמוד האחרון. כל ריבוע עמוס ולדעתי לא ייתכן להכניס תשעה ריבועים בדף אחד עם כזו עלילה מורכב

מקוריות: ניקוד: 10\10

שימוש במדיום: 8\10

עלילה: 10/10

@מ. י. פרצמן

מה יהיה? נצטרך לתת לך את הפרס.

הסיפור: מקורי ביותר! המטאפורה עובדת נהדר לאורך כל הדרך וכל ה"ענבים" במקום. מצחיק, עם סיום מספק 10\10

כקומיקס: החלוקה נכונה, אין דחיסות בכל ריבוע. אבל כן מפריע לי שאין חלוקה מסודרת לעמודים. אם לא מדובר בקומיקס שאמור להיות על גיליון דף A3 זה יכול להיות בעייתי לצייר וייתכן שיצייר עמוד קומיקס עמוס מדיי

מקוריות: 10\10

שימוש במדיום: 7\10

עלילה: 8\10

@Reizy Esh

הסיפור: אהבתי מאד מאוד! רומן גרפי הוא אחד התחומים הכה חסרים לציבור שלנו ויש לנו כל כך הרבה מה לומר בתחום. הנושא עצמו גם הוא מתאים בול לסוגת הסיפורת והוא הובע בצורה נהדרת. המחוות, המשפטים, הניואנסים הקטנים (כולל הדיבורים של העובדות על הילדים מהמעון ברקע)

הסיפור כקומיקס: היו לי רגשות מעורבים לגבי צורת ההגשה. מצד אחד, אני אוהבת ארגון, במיוחד בכתיבה לקומיקס והארגון פה הוא חד משמעי.

מצד שני, לא, כתיבה של קומיקס צריכה לבא ככתיבה מסודרת ויש קצת קושי כשצריך לקפוץ מעמודה לעמודה. זה מפריע למח לדמיין ולתאר את הסצנה ולשמור על הרצף (רגע, אז היא עומדת באוטובוס ומה היא אומרת? היא אומרת בכלל משהו? בואו נציץ לעמודה של הטקסט, כן היא כתבה משהו, אבל רגע, איך ואיפה היא עמדה כשהיא אמרה את זה? שכחתי – מה שרץ לי במוח)

מקוריות: 8\10

שימוש במדיום: 8.5\10

עלילה: 10\10

@נודד

הסיפור: מצחיק, מתואר היטב, האווירה תואמת את רוח הסיפור והסיום טוב. מקורי, חסר לי קצת הפתעות לאורך הדרך. הבנו די מהר שמוטי לא מבין מה עושה ואז הוא פשוט המשיך לא להבין עד סוף הסיפור.

הסיפור כקומיקס: חלוקה לפריימים, פירוט מעולה של מה יש בכל בלון. הסיפור מתאים מאד לקומיקס. חסרה לי החלוקה לעמודים

מקוריות: ניקוד: 8\10

שימוש במדיום: 9\10

עלילה: 10/7

@סיפור8

הסיפור: מעולה, פשוט מעולה! הרעיון, הביצוע, הכול. הכתיבה זורמת ונותנת את האווירה המתאימה, מתארת בצורה מדהימה גם את הרבדיים הפנימים ועדיין מתאימה לקומיקס.

הסיפור כקומיקס: מחולק היטב וכבר מכין לביצוע פנטסטי

שימוש במדיום: 10\10

@Talya kadosh

הסיפור: מסקרן, מעורר רגש ומחשבה, מתואר היטב, הכותבת יוצרת שיח נוגע ללב בין העולם הפנימי לחיצוני. קצב העלילה איטי מעט וזה מתבטא גם בקומיקס

הסיפור כקומיקס: מתאים לסוגת רומן גרפי מעורר מחשבה. מחולק היטב לריבועים ועמודים. יש לי חשש שגם כרומן גרפי הקצב מעט איטי מדי אולם ייתכן שאם צייר טוב ניתן ליצור אווירה מתאימה לסיפור מלא רגש ואיטי

מקוריות: 9\10

עלילה: 9\10

@Natan Galant

הסיפור: רעיון יציאה, מטאפורה נפלאה, כתיבה סאטירית נהדרת והזרימה היפה והחיבור בין התנהלות האב מול בנו ומילותיו על הישיבה – הנאה לקרוא. – 10\10

הסיפור כקומיקס: מחולק לריבועים יפה. תיאורים טובים ומפורטים. ייתכן מעט עמוס מדי לעמוד אחד

שימוש במדיום: 8\10

עלילה: 9\10

@BEYOND

הסיפור: איזה סיפור מיוחד, איזה רעיון. מקסים מקסים מקסים! נהניתי מהמחקר, מהרעיון המיוחד שהביא גם סיפור אנושי וגם התבסס על המקורות. כתוב היטב. מענג

הסיפור כקומיקס: כתוב היטב, מתואר היטב, חלוקה טובה מאד לפריימים

@יוסף יצחק פ.

הסיפור: ההתחלה מצחיקה וחמודה. החיפוש אחר פח השמן מעניין ומסקרן מאד. הכתיבה יפה ומאד מאד זורמת. התחברות מיידית לדמויות משעשעות. אולם הסיפור מתפזר בהמשך עוברים מנושא אחד לאחר (חיפוש שמן לגניבת סופגניות).

דבר חשוב הסיפור בהמשך לא כל כך חינוכי – לקחת סופגניות כשהאבא אמר במפורש "לא". סיפור טוב הוא סיפור שהמסר בו טוב (לא חייב מסר חזק או סיפור חינוכי מדי אבל שלא יהיה שלילי

הסיפור כקומיקס: בנוי טוב מאד. מחולק לריבועים בצורה מעולה. היה עדיף לחלק גם לעמודים ולא רק לריבועים

מקוריות: 7\10

עלילה: 7\10

@הגיבן

קודם כל שאפו על הציור המאלף והסקיצות

הסיפור: מרתק! מותח! לא יצא לי לקרוא את הסיפור המקורי אבל נראה מדהים. הכתיבה שואבת את הקורא מיידית אל תוך העלילה ואי אפשר לעצור

הסיפור כקומיקס: כתוב וערוך בצורה מקצועית. ניכר שזו לא הפעם הראשונה שהכותבת כותבת קומיקס. -

מקוריות: 8\10

עלילה 10\10

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ונעבור לסיכום.

האמת שזה היה קשה ממש. כל יצירה הייתה מיוחדת בדרכה שלה, והיו יותר משלוש מעולות, כך שההלוך ושוב שהיו בין השופטים ביומיים האחרונים גרמו לי להבין, בפעם המי יודע כמה, שיש בפורום הזה כוחות אדירים עם כישרון כתיבה שלא היה מבייש את הגדולים בתחום.
הזוכים שעלו לשלב הגמר הם אלו שהביאו את היצירה הכי קרובה לשלמות.
עם זאת, רוצה לציין את @נ. גל ואת @Reizy Esh, שלמרות שלא עלו לשלב הגמר - בהחלט התמודדו על המקומות שבו.

ובכן. הזוכים!

במקום השלישי זוכה
@Talya kadosh
הבאת יצירה שקלעה בדיוק למטרת האתגר הזה: קומיקס שכתוב ברמה גבוהה, משתמש במדיום הקומיקס בתור מהות היצירה ומושקעות בו חשיבה ותשומת לב לכל הפרטים הקטנים.
שאפו!

במקום השני זוכה
@סיפור8
עם קומיקס שבהחלט היה מדהים. הבאת קומיקס גדוש ברגש שהוצג על ידי אלמנטים חזותיים, והצלחת לשבות את הקורא אל תוך הסיפור בצורה גאונית. אדיר!

במקום הראשון, זוכה
@BEYOND
יצירה מעוררת התפעמות. יצרת קונפליקט חזק, שמוגש דרך הקומיקס בצורה מושלמת. השתמשת בכלים שהמדיום אפשר לך בצורה מושכלת ממש, והתוצר שהבאת מחמיא ביותר לעולם הקומיקס.
בנוסף, ערכת מחקר היסטורי שהקפיץ את רמת היצירה אוטומטית.
יצירה מצוינת וראויה למקום הראשון!

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בעת סיום האתגר הזה,
רוצה לקחת את ההזדמנות ולהודות:
ראשית כל לשופטים, @אבימי ו @בת שבע אינגבר-הבלין,
שמלבד הזמן והמאמץ שהקדישו לאתגר הזה בהתנדבות ובמסירות, גרמו לי להתפעל בעיקר מאהבת המקצוע והאידיאל שנשבו מהם כל הזמן. תודה על ההתגייסות, המלאכה והשיפוט המקסימים.

תודה גם ל @ניהול האתר ולמתכנתת של פרוג, שהסכימו לכל גחמותיי ומימשו אותן בסבלנות :)

תודה לארבעה עשר הניקים שהשתתפו במרוץ, יצאו מאזור הנוחות שלהם עבור המטרה. מצדיעה לכל אחד שעלה.

וכמובן, תודה לכל ניק בקהילה הזו, בין אם יצר ובין אם היה, באשכולות הלימוד, בדיונים, בשאלות, במחשבה. ההיענות שלכם הייתה מקסימה.

מאושרת שהייתה לנו ההזדמנות הזו. למדתי ממנה באופן אישי הרבה, בזכות עבודת הצוות שלנו, ובטוחה שכולנו נמצאים כעת במקום שיודע ומבין קומיקס יותר משהיה לפני.

אשכולות האתגר פתוחים כעת לתגובות חופשיות. ניתן להגיב כאן או בנספח.
להתראות באתגר הבא, שיעלה בעז"ה לאחר חנוכה.

בהצלחה!

BEYOND

משתמש מקצוען
וואו.
כבוד גדול לזכות בכזה אתגר מדהים

שאפו לכל המשתתפים המוכשרים - נתתם אומץ לנסות:) והיה כיף לקרוא יצירות מקסימות

@בת שבע אינגבר-הבלין ו @אבימי תודה על המילים הטובות והפידבקים המפרגנים
ובכלל על שיפוט מקצועי שנותן כבוד לכל יצירה

@מ. י. פרצמן תודה על האתגר הזה שפתח לי עולם חדש. על הרעיון, היוזמה, הביצוע והניהול המסור

ואחרונה @אנאל- ציור עם לב , תודה על ביצוע נדיר ומלא רגש

מודה שבתחילה לא חשבתי להשתתף באתגר---
קומיקס, באמת.
זה לא היה בתכנון שלי אף פעם.
אבל אופס, יש נספח מקצועי עם פוסטים ולינקים שווים
כמה אזכורים לקומיקסים מדהימים,
(@מרים יעל - את השראה, ו @אבימי תודה על "להבין קומיקס" )
וקומיקס פתאום נשמע אחרת לגמרי.

מעט מלל. מעט מלל. ככה כולם אמרו.
וביד הייתה לי יצירה קיימת, שעלולה להתאים.
דיאלוגים קצרים, ובעיקר התרחשויות - חיצוניות ופנימיות.
אבל תסריט עוד לא נכתב, גם לא החלטתי אם אכתוב אותו מתישהו.
והופ קם אשכול שיתופי פעולה שהצית את דמיוני. ליצור קומיקס ממש, זה נשמע אחרת לגמרי.
פניתי ל @אנאל- ציור עם לב, שהסגנון שלה התאים לי בדיוק
אם היא תצייר לי, אני אכתוב, אני אכתוב.
היא ראתה את הסיפור, הסכימה.
כתבתי תסריט.
זה היה חדש, ומאתגר, וזה היה כל כך כיף!
לפתוח את הראש, לחשוב כמו בימאית, לתאר בצורה ברורה ופשוטה כל התרחשות.
ולראות דמות קמה לתחיה --- אושרר. מי שפספס יכול לראות כאן.
לא נותרה ברירה:)

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואו.
כבוד גדול לזכות בכזה אתגר מדהים

שאפו לכל המשתתפים המוכשרים - נתתם אומץ לנסות:) והיה כיף לקרוא יצירות מקסימות

@בת שבע אינגבר-הבלין ו @אבימי תודה על המילים הטובות והפידבקים המפרגנים
ובכלל על שיפוט מקצועי שנותן כבוד לכל יצירה

@מ. י. פרצמן תודה על האתגר הזה שפתח לי עולם חדש. על הרעיון, היוזמה, הביצוע והניהול המסור

ואחרונה @אנאל- ציור עם לב , תודה על ביצוע נדיר ומלא רגש

מודה שבתחילה לא חשבתי להשתתף באתגר---
קומיקס, באמת.
זה לא היה בתכנון שלי אף פעם.
אבל אופס, יש נספח מקצועי עם פוסטים ולינקים שווים
כמה אזכורים לקומיקסים מדהימים,
(@מרים יעל - את השראה, ו @אבימי תודה על "להבין קומיקס" )
וקומיקס פתאום נשמע אחרת לגמרי.

מעט מלל. מעט מלל. ככה כולם אמרו.
וביד הייתה לי יצירה קיימת, שעלולה להתאים.
דיאלוגים קצרים, ובעיקר התרחשויות - חיצוניות ופנימיות.
אבל תסריט עוד לא נכתב, גם לא החלטתי אם אכתוב אותו מתישהו.
והופ קם אשכול שיתופי פעולה שהצית את דמיוני. ליצור קומיקס ממש, זה נשמע אחרת לגמרי.
פניתי ל @אנאל- ציור עם לב, שהסגנון שלה התאים לי בדיוק
אם היא תצייר לי, אני אכתוב, אני אכתוב.
היא ראתה את הסיפור, הסכימה.
כתבתי תסריט.
זה היה חדש, ומאתגר, וזה היה כל כך כיף!
לפתוח את הראש, לחשוב כמו בימאית, לתאר בצורה ברורה ופשוטה כל התרחשות.
ולראות דמות קמה לתחיה --- אושרר. מי שפספס יכול לראות כאן.
לא נותרה ברירה:)
@BEYOND היקרה והאהובה!
שמחה כל כך על זכייתך, זכייתנו, זכיתי להכיר אמנית אמיתית!
כזו שיודעת לפרגן כל העת, להעיר כשצריך, ובעיקר שסמכת עליי ונתת לי יד חופשית.
ההכלה שלך ראויה להערכה, זה לא מובן מאליו.

זה נכון שהאתגר קרא לשת"פ אבל אני מניחה שזה לא היה קל לכל יוצר "לערב" שותף, בפרט כשלא מכירים, ועוד פחות יודעים 'מה יעולל זה ליצירת הפאר האישית'.
אני מאמינה שכמעט כל (אם לא כל) היצירות מגיעות ממקום מאוד פנימי ואישי.
ולכן שיתוף פעולה יכול מאוד שייטיב מאוד ליצירה, או הפוך חלילה, להרוס את כל היופי שלה.

ואת היית אמיצה!
היה לך כבר סיפור כתוב, עם הרבה מלל והרבה רגש.
אין לי ספק שזה היה מאתגר להפוך אותו לסקריפט שהוא ההיפך הגמור- מאוד מתומצת וטכני.
עמדת באתגר הזה בגאון!

הסיפור עצמו כל כך נוגע ומחבר לנקודה הפנימית של כל אחד-
לצפייה לזכות לראות את המחזה הזה בקרוב ממש.
ומעבר לזה ( ;) ), המלחמה הפנימית והניצחון בסוף שמביא לאור הגדול!

תודה! באמת תודה. שמחתי מכל רגע :)

Talya kadosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סליחה על האיחור הניכר בתגובה (מביך).
מרגש שלמרות שזה היה לגמרי ניסוי, קצת קשה בשבילי יש לציין, הצלחתי ברוך השם לכתוב ברמה טובה.
ממש תודה לשופטים @אבימי ו @בת שבע אינגבר-הבלין תענוג לראות את המחמאות ואת הביקורת. זה קידום משמעותי.
תודה נוספת ל @מ. י. פרצמן שהרימה כאן את הכפפה. הפקה באמת מדהימה.

ולזוכים:
@BEYOND
@סיפור8
כתבתם מדהים, זכות להיבחר יחד איתכם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה