אתגר דו שבועי - ופרצו חומות מגדלי

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כידוע, לכל חודש ביהדות יש את היום או הימים שמייחדים אותו. גם לחשוון. מה מיוחד בחשוון? יום ז' במרחשוון שבו נהגו ישראל להתפלל בכוונה כדי לזכור לומר ותן טל ומטר.
בחודש תמוז יש לנו את י"ז בתמוז. ומה שמייחד אותו, לדעתי, הוא הרגע שבו נפרצו החומות.
נכון, היה מצור, ראינו ושמענו אותם כל הזמן, הם כבר היו בסביבה. אבל מקודם אנחנו היינו כאן, ו"הם" שם. עכשיו יש פירצה והם כאן.

נסו לכתוב על סוג של חומה שנפרצה.
מי היו הצרים ומה היתה החומה? פתוח לשיקולכם.
בשונה מהסיפור היהודי, הסיפור שלכם כן יכול להסתיים בהפי אנד או אפילו סתם אנד אנדינו.

האתגר יסתיים ב 7.6.20 למניינם, בשעה 23:59

רגע, יש גם את הנודניק ההוא שתמיד נספח אלינו,
הנה הוא פה

קומפיוטרית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הריני חומה,
נטולת שומרים,
מובסת.
קטנה.

מבחוץ מהומה,
בתוכי מאומה,
ואני הלומה,
מלחמה.

ויש אש,
וירי מרגמה.
ה"בחוץ" ל"בפנים" שואג,
נקמה.

ומה לך חומה,
קטנת הקומה,
מצאת לך עת
לתנומה?

עוד ייקחו הצרים,
בשבי לבבך.
יבזזו את תוכך,
ירמסו.

אל נא תתני,
לרוצים לאבדך.
שמרי על אבניך,
שלא יקרסו.

ויום יבוא,
עוד תראי חומתי,
יתייאשו האויבים,
וילכו.

אנא ממך,
החזיקי מעמד,
שמרי על הלב,
שאותו לא ייקחו.

אבי2000

משתמש סופר מקצוען
שתקתי..
למרות הכל, שוב שתקתי..
היה בא לי לענות להם, לצרוח... להשיב להם מנה אחת אפיים...
אבל שוב התסכול הזה,
כן, נאלמתי דומיה.. לא הייתי מסוגל ברגע האמת להשיב דבר,
תקעתי את עיניי בנקודה בחדר, וחיכיתי שהכל ייעלם, שהם יתעסקו במישהו אחר, שיניחו לי,
אבל הפעם זה נמשך יותר מתמיד, כן, הם חושבים שאני לא שומע את הגיחוכים של שאר החברים,
כל מה שאני רוצה זה להתאדות...
אז.. פעם.. מי זוכר, זה התחיל עם רק כמה מילים דקות, אני, שלא הייתי רגיל למילים פוגעניות, לא עניתי..
חשבתי שזה יעבור? אז חשבתי.. הם כשראו שלא עניתי, עלו על הגל ופתחו שם מאחז לא חוקי..
לא הרפו לרגע, בכל יום ויום הייתי צריך לשמוע על כורחי את כל מה שהם חשבו במהלך הלילה הקודח..
בחדר אחד הייתי אני, לא נרדם בלילות מעוצמת הפגיעות..
ובחדר הנושק לי, היו הם... גם לא נרדמים.. אבל מסיבות שונות בתכלית...
היום, החלטתי לשים לזה סוף!
חשבתי בלילה על כל הסיטואציות, ערכתי סימולטור עם עצמי, בדיוק מה להגיד להם, בדיוק מה הם יענו, ואז איזה משפט עסיסי אני יגיד, בטוח שכל מי שיהיה שם יתפוצץ מצחוק..
לא נרדמתי בלילה מהמחשבות, לבי דפק בחוזקה כל אימת שנזכרתי מה עלי להגיב...
בבוקר השמש ליטפה את פני.. התעוררתי השכם.. חדור קרב..
פעם ראשונה שפשוט חיכיתי להם...
אני חייב להוכיח לעצמי..
ואז,
בדיוק כמו שתכננתי, כמו סרט חוזר הם התחילו, רגע לפני שמתחיל השיעור, הם מתאספים סביבי, אני כבר מכיר את התסמינים..
אני מתאזר בטיפות האומץ שהצלחתי לאסוף..זוקף את קומתי..
הפעם אני לא אוותר הנה עכשיו לוחש לי קול פנימי, בדיוק עכשיו זה מתאים כמו שחשבת, ו...
אני עוצם את עיניי..בא לענות...

שותק..

לא..
אני לא יהיה כמוהם, אני לא אשבור את מידותיי רק בשביל להגיב..
כן, עד עכשיו אני לא הגבתי מחולשה... עכשיו אני לא יגיב מגבורה..

פתאום הם לא כל כך הפריעו לי, לפתע הכל התגמד, נכנס לפרופורציה אחרת, לא הם החזקים, להפך ..
אני מחייך חיוך של מנצחים..
לבי מתמלא באושר.

ניצחתי!!

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ואני אם אני חומה,
נדבכיי משתרגים תמירי קומה.
ליבי לב אבן, כבד ומחוספס,
בצלקות אזמל מעוטר, מפוספס.

אך עיניי צופות, אדמומיות,
נושאות תחתיהן שתי שקיות,
מלאות בחרטות, בדמעות.
בזמר נוגה, במחשכים נשמעות.

ואני סביבי כולי צר עליי,
אין יוצא ואין בא, והאויב מעליי,
מכרסם בשדותיי כארבה,
אני נלחם. והוא, הולך ורבה.

אפתח לי פתח קטן לשלום,
אתן לנפשי לשבת ליד החלום.
ועם דגל לבן, פתוח לדיאלוג,
אלך סוף סוף לראות פסיכולוג.

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה לא יתכן שאלך מכאן מבלי לבצע את המשימה.אני משננת לעצמי, בעודי נוקשת ביד חשופה על החומה.
אךההיא למולי בצורה היטב, אינה חדירה, והנצבים שומרים עליה בקנאות.
מנסה לפרוץ, לדחוק אצבע קטנה שתתן לי מאחז כל שהוא, גם הלימה באיל הברזל אינה עושה את העבודה כלל וכלל. החומרה- בצורה היא ודיי, ואינה מתרשמת מפעולותי.
אינני מתיאשת, גם כאשר ניחתים עלי אותות אזהרה מגבוה, וגם כאשר חיצים דקיקים מפלחים את רגלי לחורים מפולשים, וצעירי המלחמה מפטרלים המנהרות מתחת רגלי האנשים.
השומרים עומדים בגבם אלי. ואינם טורחים לבדוק מיהו הנוקש והמתחנן.גבם נוקשה. מבטם ערני, והם שקועים בשיח צרחני.
הקרב הולם, אין דקת דומיה, איש אינו שומע את קולי, עדין הוא, והרעש סביב כסופה סוערת.
ראשי דופק, פי יבש, ידי דואבות.
ו- הנה, סדק צר, דוחפת אצבע, יד, רגל-
פרצתי.
עכשיו , מהר, לומר מזל טוב לכלה ולרוץ החוצה, האוטבוס האחרון תכף יוצא.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי לא המערך הלוגי בתבל, אבל הייתי חייב.

------------------------------------------------
שמש חפה מענן צלפה קרניים לוהטות על הקרחות הבוהקות, רק האווירה המתוחה הטילה צל אפור תחת צעדי הפמליה.

"חד-משמעי אירוע מתוכנן" השפיל שמעון מהמז"פ את המסיכה לחצי התורן "כשל מודיעיני".
"רואים שאין לך מושג מה זה חרדים" היסה אותו פ. מהמחלקה היהודית בשב"כ "אצלם הכול מהרגע להרגע. זה חוץ מהקטע שהטלפונים שלהם מהתקופה שקראו לנו ש"ב".

"אותי מעניין דבר אחד: איפה הייתה המשטרה?" אמרה פקידה ללא שם ממשרד הבריאות.
"המשטרה?!" התעצבן עוזיה מפיקוד מרכז "איפה היה המשרד שלך? באטמוספרה אחרת! המשטרה לא בנויה לאבטח סגרים. אולי הצבא. אנחנו התפרסנו על הנושא של המסיכות. אם רק היו אוסרים עליהם ללכת עם כיסים בבגדים - היינו מנצחים את הקורונה".

השרים שדידו מאחור שלחו מסר להשתיק את הוויכוח עד שיתרחקו הכתבים.

הנוף האורבני הכמעט תמים - התקשה להסגיר את הבריחה המופרעת שהתנהלה באין מפריע ממש כאן על המדרכות לפני שעות.
כמה מחסומים הפוכים, שארית ריח עשן, נעל ילדה בודדת והרבה שקט סביב.

להפתעתם, צץ לעברם מאחד הרחובות אברך חרדי מדושן עונג, כאילו אין קורונה.
- מה אתה עושה פה? זה שטח סגור. צעקו עליו אנשי הליווי המשטרתי. פרטים בַקשה.
- אני גר פה! חיוכו התרחב ודלף מחוץ למסיכה.
- מה זאת אומרת גר פה? למה לא ברחת?
- השתגעתם? במקום לתת לי צל"ש אתם צועקים עלי???
"תקשיב לי טוב, בחור צעיר" התערב בהתגוששות יולי אדלשטיין "כשאני ישבתי במעצר בבוטירסקייה, הסתובבה שם אגדה יהודית ישנה על קבוצת זָקלוּצ'וניים, מה שנקרא אסירים, שחתרו חתירה וברחו מהגולאג, רק אחד לא ברח, כשהגיע לשם ראש הגולאג, הוא תפס את הזקלוצ'וני שנשאר בגרון וצעק עליו 'אתה לא ברחת - אתה תישלח לסיביר'.
אנחנו במדינת חוק ואתה יכול להיות רגוע שאתה לא בדרך לסיביר למרות שביקור קצר שם נשמע חוויה מעולה במזג האוויר הזה, אבל את המסר בטח הבנת. עכשיו תלך מפה".

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אמנם ברמת הסקיצה,
אבל מכיון שלא יהיה לי פנאי לשפר ולזקק, העליתי ככה.

"אתם פורצים?"
שאול מרים מבט ממהר אל הבחור הנבוך שעומד מולו. בן ארבע עשרה לכל היותר.
"אנחנו מה?"
סומק נבוך פושט על לחייו של הילדון.
"אפשר לפרוץ אצלכם טלפון כשר?"
שאול מעיף עוד מבט אל ערימת התיקונים הממתינה לו בסבלנות על הדלפק, ואחר, נועץ אותו חזרה בשפמפמו של הבחורונצ'יק, "למה לך?"
"אה... אני צריך." גימגם הבחור בקוצר רוח בולט. "אתה יכול לעשות לי את זה?"
"מה אתה רוצה, מצלמה?" שאול מנסה להשמע ענייני. מישהו צריך לקחת אחריות על הסיפור הזה.
"גם. וגם הודעות טקסט ואפשרות שימוש בכרטיס מיקרו חיצוני".
"אני צריך לבדוק אם יש לי אפשרות, חכה רק רגע".
שאול נוטש את עמדתו, מתעלם מכמה לקוחות ממהרים שמנסים לרמוז לו בכל דרך אפשרית שהם רוצים "רק משהו קטן" או "רק לשלם", ונבלע בפתח חדרון קטן בקצה חנות הסלולר הקטנה והמטופחת שלו.
"ובכן, יש לי אפשרות", חזר משם אחרי כמה דקות טובות, "תן לי את המכשיר ותבוא עוד יומיים. איך אתה משלם?"
*
הם יושבים סביב שולחן מלבני קטן, שבור – רגליים ושרוט מרוב שנים.
אין ביניהם מילה. מפריחים סלילי עשן וכותבים הגיגים מאחד לשני, מעבירים ידיעות ריקות מחשבה מנוקיה ליאנג לסמסונג- - -
"רגע, אברום, למה אין אפשרות לשלוח לך הודעות?"
אברום מסמיק, שותק.
שלושה מבטים נתלים בו בציפיה שקטה, אתמול שלחו אותו לסדר את הטלפון, הכניסו לו לפה את המילים.
לאחר כמה רגעים של שתיקה, הוא מוציא מכיסו את המכשיר הכשר שלו ומניח על השולחן.
"פרצתי".
הוא אומר להם בקצרה.
"אבל רק את המסך".

גבות מתכווצות במחשבה.
יענקל, המנהיג הבלתי מוכתר, נטל בידיו את הפלאפון, חופר באפשרויות ובהגדרות.
"לא פרצת" הוא אומר לבסוף וקולו תמה.
"פרצתי," מתעקש אברום, "פרצתי את המסך שעמד לי מול העיניים. את המכשיר הכשר השארתי כשר ובאתי לפה היום כדי לחגוג איתכם את הפרידה."
"פרידה ממה?" מנסה גם שאול להבין, "אם הטלפון שלך כשר, אתה יכול להשאיר אותו אצלך."
אברום גורף את הפלאפון חזרה לכיסו.
"פרידה ממכם, חברים לא יקרים שלי."
"ומי ילמד איתך חברותא?" שלום, שותפו עוד מתלמוד התורה, מנסה לעמוד בקצב.
"אה, חברותא?" מתבהרות עיניו של אברום.
"יש לי מישהו חדש. אמנם לא מהישיבה, אבל אני חייב לו הרבה. דיברנו כבר כמה פעמים."
"טוב, אז שלום חבר, היה טוב ללמוד איתך".

אברום חייך בתגובה ופתח את דלת היציאה אל החצר הריקה.
פורץ אל האור.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
"על שפת הנהר עומדת אני, ומחכה ומצפה למי למי למי..." – כמה היא אהבה לשמוע את אמא שרה לה את זה, אחרי צהרים אמא הייתה מושיטה לה יד ורוקדת איתה במעגל קטן, אמא וריקוש שלה, ריקי ואמא, כשריקי גדלה לפעמים בעודה שוטפת כלים של אחרי שבת, ערמות ערמות, הייתה שרה לעצמה ומחייכת "ומחכה ומחכה למי למי למי"....

ומאז שהיא ילדה כן מאז היא מחכה, ריקי מחכה - למי?

תמיד היא על ספסל ההמתנה, מן מזל כזה שרודף אותה.

בגן היא חיכתה בעיניים ענקיות , היא הייתה יושבת על הכיסא בפינה ומחכה שאי מי תיגש אליה, שמישהי תעיף לכיוונה מבט, שילדונת קטנטנה עם שתי צמות תקרוץ לה בחיבה ותזמין למשחק משותף, זה לא קרה,היא הייתה מנגבת עם השרוול את הדמעות, בוכה ממש בקול, ותמיד בסוף שושנה הגננת הייתה לוקחת אותה ודוחפת אותה קלות למעגל המשחקות, ואז היא הייתה ממש במרכז כי שושנה שמה אותה שם אבל לאחר כמה דקות שוב מצאה את עצמה בצד, הן הלכו למשחק אחר והיא שוב לבדה עם השרוול הרטוב - מחכה....

בכיתה, לאורך שנות בית הספר היסודי, היא חכתה בכליון עיניים למילה טובה מהמורה, מחברה, ואפילו מהמנהלת שהייתה עוברת לידה כל בוקר על המדרכה, אבל חוץ מבוקר טוב עם חיוך קטן סמוי של מנהלות, וקול של עקבים נוקשים על האבנים היא לא זכתה ליותר, המורה הייתה מברכת אותה בבוקר טוב לבבי ותו לא, וליד החברות היא הרגישה דף, דקה ולא מורגשת, מגיעה לכיתה ומונחת בצד, ומתעופפת משם בסופו של יום לבדה, מחכה לליווי שלא מגיע והיא שוב לבדה מחכה...

בסמינר היו בנות נהדרות מלאות יראת שמיים שדאגו לתת מילה טובה פה ושם אך לא יותר מזה, והגדילה לעשות אחת המורות שראתה אותה במסדרון ההומה ופנתה אליה בשאלה "מה שמך"? היא התביישה לענות אבל רצתה לצעוק "המורה אנחנו נפגשות לשלושה שעורים שבועיים יחד" הלשון נאלמה, הלב ננגס, הרגישה שהיא רוצה להיבלע, היא מחכה להיות יותר מורגשת, היא שוב מחכה...

בוקר אחד היא קמה ריקי, קמה לבוקר של בחורה בשידוכים , אמא הודיעה לה חגיגית שהגיע הזמן, איזה מרגש היא צבטה את עצמה, אני, ריקי, מחכה לשידוך שלי, כן היא שוב מחכה....

אלא שהמחכה שלנו מחכה ומחכה , ואלוקים המתכנן לה לריקי ורוקם לה את רקמת חייה ברקמה הכי מיוחדת לה,

אלוקים בנה לה בידיו ויצר לה במיוחד ספסל – עליו ריקי ישבה כל כך הרבה וחיכתה, הספסל המוכר הזה הספסל שמלווה אותה כחבר נאמן ונותן לה מקום לשבת עליו, שעות וימים ודקות ארוכות היא יושבת שם , לא תמיד נח, ותמיד עם דמעה של צפיה, ואכזבה שזה לא קרה, הספסל של ריקי גם עכשיו קורא לה "שבי – וחכי"... והיא יושבת ומחכה ומצפה למי למי למי – וזה כבר לא מתנגן , זה מתפלל ובוכה, זה מאכזב, זה בועט, זה מתסכל זה נחבט בקירות, זה מנפץ לסלעים ו – כן ריקי היא שוב מחכה.... "יושבת וממתנת עד כלות..."

"עוד ישמע" זה הגיע פתאום, היא ישבה לה לבדה על הספסל, והוא הגיע מרחוק מחייך שמח להיות לצידה, בצפייה שלה, הוא התיישב לידה על הספסל, היה לו נח, הוא לא ידע שזה ספסל קשה, ספסל שהיא ישבה עליו רבות וחכתה....

ועכשיו הם מחכים ביחד, כבר 7 שנים מחכים ודומעים, מחכים עם עיניים לאופק הרחוק והלא מבטיח כלום,
והיא שוב מחכה
והפעם ביחד.

יום אחד שמשי וצהוב, באו פועלים לבושים באפוד זוהר ולקחו את הספסל וכבר אין להם איפה לשבת, וגם לא אין להם זמן לשבת כי הם עסוקים בלהודות ב"מזמור לתודה" על יהודה ושירה המביטים אליהם מהעריסה.

חומת הציפיה נפרצה - - - וספסל שנעקר.....

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
השערים נסגרו אחריו. הבכי לא עזר. גם לא החרטה. דינו נחתם.

זה היה קצר. תמציתי. בעיניים רטובות הישיר מבט לשופטים וענה על שאלותיהם הנוקבות. הראיות היו חותכות. והסימנים ניכרו בכל פינה. "אשם" ניתן הפסק. והנאשם נשלח אחר בושה לעולם שכולו אמת וכלימה. 'ולפני מי אתה עתיד ליתן דין וחשבון'. צווחו מסביבו קולות רועמים.

הקרקע הבוצית שתחתיו חמה. ומלאך התנורים מקבל את המשלוח החדש בסיפוק ובשמחה. סחורה טרייה ומפנקת. "תתיישב", הוא אומר. "תכף מתחילים. ואל דאגה, זה לא יכאב. בטח לא יותר ממה שהכאבת אתה בעצמך".

חסר כל סיכוי. נמצא הוא בדרך ללא מוצא. נתיב ללא פרסה. גיהנום עלי עולמות.

ופתאום זה קורה. מבעד לערפל ולאדים הם מתגלגלים, תופסים בו בחוזקה. במהירות מדלגים על גבי המכשולים. ומחלצים אותו כל עוד רוחו בו החוצה - אל הנהר שיוצא מהגן. "ולמי ששואל או מעיר משהו, אתה פשוט איתנו". מורים לו בשלווה.

והוא? הוא מציית לפקודה. מציית כפי שציית כל חייו, לגדולי הדור ולמנהיגי העדה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא סיפור שינצח, אפילו לא מתמודד, אבל בהחלט מעשה נסים*

צעיר כבן עשרים, יתום עגול מישיבת גור בורשה, נזרק בעל כורחו בשנת 1939 לשורות "צבא השוקולד" - הצבא הפולני האנטישמי המנסה נואשות להתנגד לגרמנים.
הכל היה עדיין טרי והוא לא כל-כך הבין לאן המלחמה מובילה, אבל משתפסו אותם הנאצים הוא כבר ידע בבירור שברגע שידעו אודות יהדותו - את השמש הוא לא יראה יותר.
הנאצים הכניסו את כולם לקרונות הרכבת, והעבירו אותם במסע ארוך ומייסר מקצה אחד של המדינה לקצה השני.
כשבדרך עצרו את הרכבת ונתנו להם ללכת לשירותים, מיהר גם הוא לחלץ את עצמותיו ונכנס למבנה.
ובתא השירותים נגלתה לעיניו המרצפת הרעועה.
בעיטה חזקה במרצפת, והנה הוא משתחל מבעד לחור שנפער, מוצא את עצמו זוחל בצינור הביוב הצר והמצחין לאורך עשרות קילומטרים, עד שיצא לחופש ליד גבול ליטא, רואה שוב את אור השמש.

________
* נס הצלה והשגחה פרטית מופלאה שהאירה פניה לסבי ז"ל.

נערך לאחרונה ב:

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
"מה השעה?" לוחש אשר לחלל האוויר, אולי מישהו עוד לא נרדם ויוכל לענות לו.
"רבע לשתים עשרה" עונה לו שמואל.
"לא נכון, עשרה לשתים עשרה". אומר לפתע דודי.
"עוד לא נרדמתם?"
"לא"

לילה שקט בבית היתומים. הנערים שוכבים במיטה כבר משעת כיבוי האורות.
הם משוחחים ביניהם בקולות מהוסים.
"רק שהמנהל לא יגיע עכשיו ויתפוס אותנו ערים", אומר אשר.
"איזה פחד..."
הם ממשיכים לדבר, נהנים מן המים הגנובים.
לפתע נשמע קול פתיחת הדלת, צליל פסיעותיו המוכר של המנהל זורק אותם את המיטות במהירות מבוהלת.

"לא ישנים, אה?" אומר מנהל בית היתומים. אבל קולו דווקא לא כעוס. הוא נשמע יותר עייף מאשר כועס.
"לא נורא. גם לי קורה לפעמים שאני לא נרדם"
"באמת, המנהל?" שואל דודי בעיניים עגולות.
"כן, באמת. לפעמים אני מאד עסוק או טרוד וקשה לי להירדם"
דודי מחליט לנצל את ההזדמנות להעלות את אשר על ליבו. "המנהל, מתי יהיה טיול שנתי?"
רגע אחרי שהשאלה יצאה מפיו הוא מתחרט. עוצם עיניים ומחכה ל'מקלחת' של נזיפות על החוצפה.
אבל המנהל עונה לו בסבלנות. מסביר לו על העיכוב באישורים ממשרד החינוך והבריאות.
אשר משפשף את עיניו. האם זה אמיתי? המנהל הקשוח מנהל איתם שיחת רעים לאחר חצות הלילה?!

שמואל גם הוא מנצל את שעת הכושר "המנהל, מתי תחזיר לי את הכדור שהחרמת לי?
המנהל מתחיל לצחוק. "הכדור? אוי הכדור", הוא רועד מרוב צחוק.
שמואל נעלב, "מה מצחיק?"
"אתם לא יודעים איזה קטע היה עם הכדור. באותו יום שהחרמתי לך אותו שכחתי שהוא בידיים שלי ועליתי איתו לאוטובוס. אנשים הסתכלו עלי כמו מפגר. איש מכובד הולך עם כדור אוויר ירקרק בחיקו."
הילדים מצחקקים. המעמד מוזר וחדש להם.
המנהל נראה כמו מישהו שעבר את סף העייפות. דודי אומר שבישיבה של אח שלו קוראים לזה 'מצב כפית'.
"אבל למה אתה צריך כדור?" שואל המנהל מתוך צחוקו, "הנה יש לך כרית".
הוא תופס כרית וזורק על ראשו של שמואל.
שמואל לא מתבלבל, וצולף בחזרה את הכרית על המנהל. דודי ואשר מצטרפים בחדווה.
המנהל, סתור פיאות וסמוק פנים, מנהל קרב כריות עיקש.
ילדים מחדרים סמוכים מתעוררים ובאים לחגיגה.
מישהו מדליק מוזיקה. אחר מוציא ממתקים. כריות, נוצות מתעופפות, עקיצות הדדיות. ריקודים. כיף חיים.
מי היה מאמין? מסיבה לילית כזו לא נראתה בבית היתומים זמן רב. ועוד בהשתתפות המנהל עצמו.

בשעה שלוש לפנות בוקר, כולם כבר צרודים מרוב צחוק. הולכים חזרה למיטות עם חיוך על הפנים.
שני ילדים נשארים לעזור לסדר את כל הבלגן. המנהל מרצין, "שהסגן לא יראה כלום כשיבוא מחר, כן?"
הם עורמים את כל האשפה לשקית גדולה.
"אי אי אי", מתיישב המנהל על כיסא בצד. "זה היה טוב, הִצעיר אותי בכמה שנים".
שני הילדים מסיימים לסדר את הפנימיה.
"כן כן. מה אתם חושבים", אומר להם המנהל, מהורהר, "גם לשומר החומות לפעמים מתחשק לפרוץ אותן" - - -

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
קרה לנו כמה פעמים ששכחנו איפה הנחנו את המפתחות של הרכב או הגומיה, ובסוף גילנו שהם היו בכיס. קרה לנו גם ששכחנו פגישת עבודה, אירוע או אסיפת הורים בבית הספר של הבת. היו לנו אפילו תקופות שלמות שבהן הזיכרון לא בדיוק מילא את התפקיד שלו.
אבל תמיד זה הסתדר, מתי שהוא.
דפקנו מתלה, קנינו יומן, הוספנו ברזל ואכלנו בריא, ו-התחלנו לשים לב.
לסבתא שלך, זה לא הסתדר.
זה התחיל מהכרזה ש: 'אף אחד לא מבקר אותי!' מיד אחרי שהלכו הנכדים; עבר דרך קציצות מטוגנות בסבון כלים; החריף כשהפסיקה לזהות פרצופים והמשיך בדרך לסיעוד.
לאט אבל בטוח נמחקו אצלה תאים מהראש, ואיתם נעלמו זכרונות, ידיעות, רגשות ותחושות.
מחלת אלף הפנים סגרה עליה, משטה בה ובכם. אתם בחוץ, משתוקקים להושיט יד תומכת, לעזור לסבתא לחיות את שארית חייה כראוי.
אבל חומת האלצהיימר עבה, ובנויה היטב. קשה עד בלתי אפשרי לחדור בעדה.
מידי פעם, וזה ממש נדיר, כמו נפרצת החומה, וסבתא שלך, זו מפעם, יוצאת החוצה לביקור קצר, שאחריו היא מסתגרת שוב, מי יודע לכמה זמן.
רפאנו ה' ונרפא. הושיענו וניושעה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אשר מרים את הדוויג, ומסיר את השמיכה.
הדוויג מתעורר ומתחיל לצפצף.
ציף ציף! ציף ציף!
אשר שולח יד ביישנית לעבר הכלוב, בחושך, פותח את הדלתית הקטנה המסוגרת, והדוויג בחוץ, מאושר. עירני לחלוטין. כאילו צוהריים עכשיו.
אשר מלטף את ראשו הפלומתי של הדוויג. שן טוב! שן טוב!
הוא מנסה להחזיר את הדוויג למצב שינה, אבל התוכון לא מתרגש. הוא מתחיל לעופף בכל רחבי החדר, מקים רעש איום ונורא.
שאר הילדים המאוחסנים במיטות הצרות והקרות סביב הקירות הקודרים מתעוררים, העיניים שלהם ניצתות. כולם ידעו שיש לאשר סוד, אף אחד מהם לא העיז לשאול אותו. לשאול? את אשר? כבר עדיף לנסות ללטף נמר רעב.

אט אט, בדממה, נאספים עשרים היתומים הרזים סביב ערימת הקש שמשמשת לאשר כמזרן, והם נועצים את מבטם בתקרה המקומרת הגבוהה, עיניהם לחות מרוב קנאה בהדוויג, היוצא ונכנס באין מפריע מבין הסורגים העתיקים.
הם כה מרוכזים ביצור הצבעוני המעופף, אשר מטיל צלליות גדולות ומוזרות לאור נרות החלֵב, עד שהם שוכחים - כולם! - להטות אוזן לצעדים החתוליים של סטפן וייז, אב הבית.

וכמו בכל פעם שהם פספסו, כך קורה גם הפעם:
דלת החדר התמירה והכבדה, העשוייה מעץ מחוספס מחוזק במוטות מתכת חלודים נפרצת באחת וסטפן וייז פורץ פנימה. כותנת הלילה שלו אופפת אותו ברישול, פניו אדומות ומזיעות, עיניו מוטרפות, וידיו אוחזות באלת עץ כבדה מחוזקת בעור תנין.

הוא צועק על חניכיו שהשעה מאחורחת ואסור להם להימצא מחוץ למיטותיהם, ואגב הכי מכה בהם באכזריות, קולות נאקה ושבר עולים ומתאבכים, סובבים סביב החדר ומהדהדים.

וסוף כל סוף, מבעד לצעקות ולאור ההולך וכבה, הוא קולט מי הצית את המהומה.
כי פתאום,
הדוויג הזעיר,
מעופף מולו, בדיוק בגובה העיניים. רוטן ומנסה לנקר את אפו הבשרני של סטיבן.

סטיבן נבעת.
תוכי! הפוביה הכי סודית שלו.
הוא מזיע, רועד. ליבו השומני פועם בעוז. קרוב-קרוב להתקף לב.
הוא מנסה להכות את הדוויג בכלי הנשק האימתני שלו, אך הדוויג שם ללעג ולקלס את נסיונותיו. התוכי החצוף תולש את אחרונות שיערותיו של מר וייז, ומנקר בעיזוז וגבורה בעורפו הכביר.

וכאשר היתומים האומללים מנסים להתאושש מהתלאות שספגו, מתענגים על כל רגע ורגע - הדוויג מקבל אומץ שמיימי - ומעניק למר סטיבן וייז ביס עצום בסנטרו הזחוח.
מר וייז נופל על הרצפה, ואשר רץ לעברו, שולה מכיסו את צרור המפתחות הגדול, רץ לשער המוסד, פותח את השערים, וכל הנערים נמלטים מבית היתומים, נעלמים בעצים השקטים המקיפים אותו, זעים קלות ברוח החרישית.

למחרת פושטת התקשורת והמשטרה על המוסד, ומחלצים את שאר הילדים, מטעמי בריאות הנפש של כלל הציבור נאסר לפרסם דבר וחצי דבר מהממצאים ומהתמונות.

וסטיבן וייז נרקב עד היום בכלא.
ואשר הפך ללוחם זכויות האדם,
והתוכון שלו הפך לסמלה המסחרי של העיר בנווחְצטרוֹ'ס, נורווגיה.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מאת הניקית @ליאורהA

ישבתי על הספה, רועדת כולי מאימת ראיון העבודה הממשמש ובא. עוד 33 דקות אני צריכה לצאת… עוד 32… התיק כבר מאורגן על יד הדלת, ארוחת הערב לאריאל במקרר, והוא יודע לפחות להכין חביתות, כך שאם אאחר לחזור, יהיה לקטנים מה לאכול. אולי כדאי שאלך לעשות משהו מועיל בחצי שעה שנותרה לי? אבל אני לא מסוגלת להתרכז בשום דבר חוץ מאשר בתכניות. אז אריאל יקח את שולי מהמטפלת בזמן שאהיה בראיון. אוי הראיון, שאני אהיה כבר אחרי... מה יהיה אם לא יקבלו אותי, מה יהיה אם אני לא אדע מה לענו---
"בום!" הרהוריי הלחוצים נגדעו באחת, וצרחה חדה הקפיאה את דמי.
"נתי!!" צעקתי, קופצת מהספה ורצה כחץ מקשת לחדר השני. אריאל שמע גם הוא את הצרחה והגיע לחדר לפני. נתי בן השלוש היה אחוז בזרועותיו, צורח, וחתך ענק ומדמם במצחו.
"נתי." אריאל אמר בקול שקול, חף מלחץ. "תפסיק לזוז, אבא צריך לראות מה קרה לך. אני יודע שזה כואב, אבל אני לא יכול לעזור לך אם אני לא יודע בדיוק מה קרה."
"אריאל!" הייתי היסטרית. "תתקשר להצלה!"
"את יכולה להתקשר אם את חושבת שצריך, הידיים שלי תפוסות כרגע. ואני בכלל חושב שזה לא חתך כל כך עמוק, לא צריך אמבולנס." איך הוא כל כך רגוע?? אולי כי יש לו תשעה אחים קטנים שהיו נפצעים על ימין ועל שמאל, והוא, הבכור, כבר מורגל בסיטואציות כאלו. וחוץ מזה, אין סיכוי שאני אתקשר למישהו אם אין סיבה רצינית ביותר.
נתי נרגע קצת, ואריאל ניקה את מצחו מהדם. "אולי כן צריך תפרים…" חשב בקול. "אני אקח אותו לקופת חולים, בסדר? הנה, הוא כבר נרגע." הוא הניח את נתי בידיי והלך להביא את החליפה והארנק. "תקחי במקומי את שולי מהמטפלת, אני מקווה שנגמור עם זה מהר."
"אבל אריאל, הראיון!" איך הוא יכל לשכוח??
"נכון…" הוא חשב רגע. "אבל נתי צריך תפרים, לא כדאי לחכות עם זה. תבקשי מאמא שלך לקחת את שולי אליה, ואני אאסוף אותה בדרך חזרה." הוא כבר כמעט יצא. ידעתי שהוא תמיד מעשי, וחושב רק על הצד הטכני, זה לא שהוא לא חושב עליי. אבל עוד 12 דקות אני צריכה לצאת!
"אמא שלי עובדת היום בצהריים, היום יום רביעי," הזכרתי לו. "חבל שההורים שלך בחרו דווקא את השבוע הזה לטוס לחו"ל."
"אם כבר, חבל ששלמה בחר להתחתן שם השבוע…" אריאל אמר בחצי חיוך. "אני לא יודע מה להגיד לך. אולי תבקשי מהמטפלת ששולי תשאר אצלה עד שאני אחזור?"
"אין סיכוי! אריאל, אני לא מתקשרת אליה." המטפלת של שולי היא אישה נפלאה ביותר, שולי אוהבת אותה, ואנחנו סומכים עליה בעיניים עצומות, אבל מהפעם הראשונה שפגשתי אותה, הרגשתי מאויימת. אני לא מעיזה לדבר איתה, ואריאל הוא זה שלוקח את שולי כל בוקר ואוסף אותה בדרך חזרה מהכולל ברוב הימים.
"תקשיבי, אנחנו חייבים ללכת, ואי אפשר להשאיר את שולי שם בלי להודיע. תתקשרי, תבקשי, אני בטוח שהיא תסכים בשמחה. בהצלחה בראיון, תתקשרי אליי מהדרך, אולי נגמור כבר ונוכל לדבר." והם יצאו.
טוב, אין מצב שאני מתקשרת עכשיו. אני אשאיר אותה שם, והמטפלת תתקשר לאריאל לברר מה קרה, לא אליי. את יודעת שזה לא מה שיקרה, ובסוף תצטרכי לדבר איתה. אבל לפחות היא תהיה זו שתתקשר אליי, ולא להיפך. לא, את לא יכולה להשאיר את שולי בלי להודיע. אבל אני גם לא יכולה להתקשר. לא מסוגלת. מה עם האחריות שלך? ויש לך עוד חמש דקות, פשוט תתקשרי.
הרמתי את הטלפון, חיפשתי את המספר. הנחתי את הטלפון. אני לא מסוגלת. ואם היא לא תענה? ואם היא תענה ולא תרצה לדבר איתי? למה שהיא לא תרצה לדבר איתי? הרמתי את הטלפון שוב, חייגתי. היד שלי, מיוזעת, החליקה, והטלפון נפל לרצפה. זה לא יעבוד ככה. עוד 3 דקות.
תעשי את זה. פשוט תעשי את זה. הקשתי את הספרות שוב, מהר, שלא אתחרט. צליל חיוג. לא! שלא תענה! בבקשה! ואם היא לא תענה, תצטרכי לעבור את סיפור החיוג שוב. הלב שלי דפק במהירות של המאוורר המסתחרר מעל ראשי.
"הלו?"
הלב שלי החסיר פעימה.
"שלום." תנשמי, ציוויתי על ריאותיי המכווצות. "מדברת יהודית ברנדוויין." היא לא תנתק עלייך, תרגעי. "רציתי לבקש... אממ…" זו רק המטפלת של הבת שלך. "הבן שלי נפל ופתח את המצח…" עוד דקה וחצי ואת יוצאת. "רציתי לבקש אם שולי תוכל להישאר אצלך עד שבעלי יבוא לקחת אותה, עוד שעה, אולי פחות." תנשמי, תנשמי!
"כן, בטח, בשמחה!" השתפכה המטפלת. "שולי מתוקה מאוד, הילדים שלי ישמחו להכיר אותה. אל תדאגי, הכל בסדר, היא יכולה להישאר פה כמה שאת צריכה. ורפואה שלימה לילד."
עוד שלוש מילים. "תודה רבה, להתראות." ניתקתי.
דמעות אושר באו לעיניי. זהו, את אחרי. עשית את זה.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
דובים ויער
בארץ אחת רחוקה היה יער חשוך וגדול. ביער, סיפרו השמועות, לא דרך איש מעולם. בתוך היער, אמרו האגדות, רובצים דובים. ואסור, ממש אסור, להעיר הדובים מרבצם...
היו האנשים הולכים בזהירות בשביל הארוך. מדי פעם עלו נהמות מפחידות מבין העצים, ולפעמים אפילו חלפו צלליות כהות וגדולות בקצה היער. או אז היה השביל העוקף מתרוקן לכמה ימים. כי אף אחד, אפילו אמיץ, לא העז להעיר דובים מרבצם.

כך היה, עד שיום אחד הופיע איש מבוגר, וצעדיו בנחישות הוא שם, לעבר ה... יער!
"אסור!" נחרדו הכל ברעדה. "אסור להיכנס אל היער! ואסור, ממש אסור, להעיר הדובים מרבצם!"
"אכן," חייך האיש. "בהחלט, זה מסוכן. אבל לי יש נר, וגם תוכנית. וככה זה אפשר, וככה זה מותר, וככה זה אפילו... רצוי, לבקר את הדובים שביער." כך אמר. ביד אחת החזיק האיש בנר, בשניה – תחבושות. ובלי מורא פסע הישר אל תוך העצים.

ביער החשוך רקדו צלליות גדולות. מאחורי העצים הגבוהים עלו נהמות כבדות. האיש המבוגר צעד בדממה, מאמץ את אוזניו להקשיב. ופתאום, בבת אחת הרעידה שאגה נוראה את כל העצים. האיש המבוגר מיהר בעקבות הקול. הוא דילג מעל אבן, הסיט ענף, ואז נגלה לעיניו...

דב.
שוכב על האדמה, בזרוע פצועה ונוהם בכאב.

"הו!" אמר האיש וקרב בחמלה לדב הפצוע. "ידעתי אכן, שדב לא רגוע הוא פשוט אומלל ופצוע." חבש האיש את הרגל הפגועה, והמתין עד שהדב התרומם. ולאור הנר צעדו השניים לקצה היער הגדול.
"מסכן קטן." סיפר האיש לאנשים הנדהמים, וטפח על ראשו של הדב. "הוא בסך הכל קרא לעזרה. כל מה שהוא היה צריך, זוג אוזניים קשובות, זוג רגליים אמיצות, קצת אור ורפואה."
הדב הרים ראשו, נהם קצת בשקט, ורץ הרחק, הרחק מהיער החשוך והגדול.

למדו האנשים את לקחם באהבה. דב שואג הוא דב כאוב. הוא בסך הכל פגוע. הוא רק זקוק לזוג אוזניים קשובות, זוג רגליים אמיצות, קצת אור ורפואה.
ומאז נמלא השביל העוקף באנשים. הכל היו מהלכים זקופי ראשים. כי איש כבר לא חשש מדובים הקמים מרבצם.

נערך לאחרונה ב:

calm

משתמש פעיל
אחחח,
אפילו את זה לא יכולתי לומר בקול.
הרגשתי איך הדם מטפס לי בגרון, הדמעות כבר מזמן זולגות על הלחיים.
הם לא יצליחו לעשות לי את זה, מלמלתי בליבי שוב ושוב, על אף הידיעה כי יצליחו גם יצליחו.
אין לי עוצמה, אין לי כלים כמו שלהם.
ובכלל, אני כבול.
ואפילו הפה שלי, זה שעובד טוב יותר מהידיים, נתון בידיהם.
מרד פנימי ניסה לשלוח ידיים, להאבק.
בין רגע נאזקו ידיי.
לא יכולתי להם.
השעון התקדם במהירות, לרגעים שקעתי בערפול. לא מרגיש דבר.
חלמתי, רואה את עצמי מחייך תוך חשיפת טור שיניים לבן וישר.
חלמתי.
מישהו הרים אותי למצב ישיבה.
שפשפתי את לחיי מסרב להאמין.
הם הצליחו.
סדקו לי את חומת הלשון.
עקרו לי את השיניים.

מתוך הערפילים שומע את אמא אומרת.
איך אתה מרגיש?
לא נורא חמוד, אתה כבר בן שש.
בשנה הקרובה, בעזרת ה', יצמחו לך שיניים חדשות...

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
כשעליתי את הג'לבון עם הבנות ידעתי שזה היה שווה.

רק לפני שנה עליתי את הנחש של נחל כזיב זה שמגיע אל פארק גורן ובאמצע הדרך מתחת לאחד העצים קרסתי, נתתי להן את המפתחות של הרכב.

תשאירו לי בקבוק מים, תדליקו מזגן, תנוחו, אני כבר אגיע מתי שהוא.

הפעם עליתי איתן עד למעלה.

לא, לא בשלוק אחד, לאט לאט, שתינו בדרך, ראינו את הנוף וחיפושית קטנה שעל הרצפה, חילקנו בין גווני הפרחים והקשבנו לשיח של בעלי הכנף. אבל עלינו, בלי לעצור, עד הרכב. שם אני כבר הדלקתי את המזגן.

כבר עברתי את הימים שאמרתי לכולם בביטחון "אני, ברגע אחד גומר עם זה". "זה רק ענין של החלטה, אני פשוט לא רוצה, אני נהנה מזה".

וחוץ מזה
זה בריא. זה טוב לעיכול ולעוד מלא דברים.

לאט לאט הפנמתי שיום אחד לא תהיה ברירה, אני אהיה חייב להפסיק אם זה.

דחיתי כמובן את הרגע

לא דמיינתי את עצמי יוצא מהבית בבוקר, או שותה קפה בלי סיגריה. זה הה נראה מופרך.

וגם, זה פותר כל כך הרבה בעיות.

מציל מהתרחשויות.

תנו לי סיבה לצאת באמצע הלחץ של יום שישי מהבית.

סיגריה. אין מי שיעמוד בעדה.

גם באמצע הסדר, קצת להתאוורר. סליחה? לא באת ללמוד? אבל סיגריה היא סיבה טובה.

האמת שהפסקתי כבר פעם, חזרתי. אחר כך הפסקתי שוב. גם אז חזרתי.

מה קרה הפעם שזה הצליח? אין לי מושג, כנראה ההבנה שאני יום אחד אעשה את זה. אפרוץ את החומה הזו.

ההבנה שיש בי הכוח לשנות, להשתנות.

אם היא נמצאת בתוככם, גם אם זה לא יהיה היום. זה יקרה.

וזה קרה. בוקר אחד קמתי, לא הרגשתי טוב, משהו שיגרתי קצת כאב בטן, הקאות. ואז הגיעה השעה עשר, הרגשתי קצת יותר טוב, אמרתי נשתה קפה נצא למרפסת, סיגריה, ונחזור למיטה.

החלטתי שלא, אם מהבוקר לא עישנתי אין סיבה שאעשן עכשיו.

וזהו, מאז.

שנתיים ושלושה חודשים.

ומי שרוצה לדעת כמה הייתי מכור, עכשיו אני רואה ששם כבר דמיינתי איך תיראה ההפסקה.

נערך לאחרונה ב:

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הלו, שלום, זה משרד קורנה?
אה. סליכּה, קול-בריאות אוקיי.

יש לי ניגודים, יכּול כבר לצאת מביטוט?
אה, נוגדנים. לא משנה.

'בדיקה סוציולוגית' לא עשיתי.

איך אני יודע. שאלה טופה.
אני מרגיש ניגוד-עניינים. כמו קראתי בעיתון.
בצד אחד נכּנסתי לביטוט,

בידוד. בסדר.

מה זה למה?
אמרו ת'שמנים וחם.
אני שמן גדול והיה לי חם מאוט וריח לא טופ.

חוש ריח. אה הבנת.
אולי תגידי לשר קורנה, יולי שלנו, שיעשה הוראות קורונה ברוסקי.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מאיר נעמד על קצות האצבעות "אני לא רואה כלום" הודיע מאוכזב.
"תנסה שוב" אמרה גילה, "זה אמור להיות ממש מולך, שביל מדורג כשבצד שמאל בתים נמוכים ומקדימה קיר קצת נמוך, אתה תראה כבר" עודדה.
"לא, לא רואה כלום, רואה שביל, בתים וזהו".
"חכה רגע, אני ארים אותך"..
"לא, מה פתאום מה, אני ילד קטן?, עזבי, בואי נחזור הביתה, כבר מחשיך ודודה ברטה כבר בטח דואגת".
"גילה, את היית פעם שם?"
"כשהייתי קטנה מאוד" היא ענתה קצרות וניסתה לא למעוד על אבני החצץ הקטנות.
"ואז אנחנו שלטנו שם?"
"עוד לא שלטנו אז בשום מקום, מאיר, אז שלטו כאן הבריטים".
"ואת זוכרת את הכותל?"
"אה, בקושי".
"ספרי לי מה את זוכרת" השתוקק מאיר לדעת.
"די מאיר, כבר סיפרתי לך הכול" הגביהה גילה את קולה והסתכלה במבט כעוס על מאיר, "תמיד כשאנחנו חוזרים מהר ציון אתה שוב רוצה לשמוע על הכותל, על הנפילה שלי במדרגות, על השמלה מדודה חנצ'ה שנקרעה באותו יום שלבשתי לראשונה לכבוד הכותל ועל היום" קולה נחנק "על היום שהירדנים ירו באבא ז"ל, אני לא יכולה שוב ושוב לספר לך, די" היא החליטה "בלי נדר לא אלך אתך יותר להר ציון".
מאיר לא הגיב, רק שפתיו שנעו העידו כאלף עדים שהוא נבוך...
סוף סוף הם הגיעו "הנה" היא התנשפה "העלייה של אגריפס ואנחנו בבית".
דודה ברטה אכן דאגה, "אוי שובבים, שוב הלכתם לראות את הכותל? אוי ואבוי, אם חייל ירדני היה יורה לכיוונכם, אחותי בתיה ע"ה לא הייתה סולחת לי לעולמי עולמים, בואו, בואו, יש אוכל, דוד יוסף קיבל היום כסף מהעבודה ומיד הלכתי לחנות עם פנקס התלושים, שבו שבו"...
מאוחר בלילה אמר מאיר לגילה.
"תגידי גילה, רק דבר אחד, כשנכבוש את הר הבית שוב, נפרוץ דרך שער הרחמים?".
"לא מאיר" ענתה גילה וכל העצב שבעולם היה בעיניה החומות, "רק משיח יפרוץ אותו כשנשוב לירושלים, אבל אנחנו, אני מקווה שנגיע לשם, אפילו, אפילו דרך שער האשפות"...
"ומי יגיע לשם קודם?" פיהק מאיר "אנחנו או המשיח?"..
"אני מקווה שהמשיח, אבל תזכור מה שאמא תמיד שרה לנו לפני השינה, ואף על פי שיתמהמה"...
"עם כל זה – פיהוק נוסף – אחכה לו, לילה טוב גילה את אחות נהדרת"..
"לילה טוב מאיר"...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה