אשראי שזכיתי

nechama ro

משתמש מקצוען
ומעשה שהיה היום בצהריים - כך היה (בטשטוש שמות אנשים, ארגונים וספרים):

לגמתי לי להנאתי מכוס קפה כשמזווית עיני הבחנתי בכך שהפלאפון פוצח באחד מריקודיו המונוטוניים. מספר שגרתי אך לא מוכר. חוש הסקרנות החל לפלס את דרכו אל קידמת מוחי. כבשתי את סקרנותי ועניתי ב'הלו' מאופק וסתמי. בטרם סיימתי, החלה אזני לגרד כתוצאה מנחמדות יתר שהתפרצה אליה ישירות מתוככי הסלולרי: "שלום גבירתי, מדברים מארגון 'תקוות הדורות'---"

וכאן, נכנסו מידותיי הנאצלות לתמונה –אלו שלא מעוניינות לגרום חלילה לבזבוז מילים ומאמצים לחינם. וכן, גם הפחד שלי מפני חוסר יכולת הסירוב שמבקר אצלי תדיר.

קטעתי אותה בטון שניסה להיות נחוש והצהרתי: "אני ממש מתנצלת אבל כרגע אין לי אפשרות לתרום"

הטון ההמום והפגוע הבהיר לי בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים ש-חלילה! אין בשיחה כל כוונה לבקש תרומה מכל סוג שהוא. ההיפך הוא הנכון. כל מטרת השיחה היא להודיע לי על כך שעליתי בפור הוא הגורל, וזכיתי באחד מספריו של הרב ברגלשטץ הידוע בפעילותו הענפה למלחמה בפגעי הטכנולוגיה.

נו, שוין. אז עכשיו הבנתי. אני לא תמימה, כן? הם לא רוצים רק לתת לי ספר. הם גם מעוניינים לקבל דרכו את הכתובת שלי למשלוח עלונים ושאר מרעין בישין. אבל מה אכפת לי? בשביל זה נוצר הפח שממוקם בדיוק ממול תיבות הדואר, לא?
אה, והאמת שהייתי חייבת לראות במו עייני את המוצר הראשון בו זכיתי מאז עומדי על דעתי. מעולם. מעולם לא זכיתי באף אחת מההגרלות שהשתתפתי בהן. מעולם! (אמרתי את זה כבר?) אולי בכל זאת יש פה ציון דרך משמעותי? שינוי המזל?

רגע לפני ניתוק השיחה, כשעל שפתיי מרחף חצי חיוך ניצחון, תפס אותי הקול היותר-מידי-נחמד ושאל באגביות: "גברתי, בקשר לעניין ההוא שדיברת עליו קודם, שלא תוכלי לתרום, בוודאי שמעת על הארגון רב הפעלים שלנו ועל רוב פעליו. אולי תחשבי על זה שוב? אני בטוחה שתשני את דעתך!"

אוף. למה אני בכלל מחזיקה כרטיס אשראי???

nechama ro

משתמש מקצוען
מסתבר שאכן משהו השתנה במזל שלי. אולי המקרה הנ"ל היווה ציון דרך.
הפעם, אני יושבת לתומי בעבודה, מול המחשב, עושה את כל הדברים הרגילים.
ו-הופ. הנה זה קורה. שיחת נכנסת מודיעה לי על זכייה! מטעם הלוטו. מסתבר שהתמזל מזלי וזכיתי ב--- (יושבים?)
כניסה חינם להגרלת השנה! חיי עשויים להשתנות, לא פחות.
אה, ובקטנה, על הדרך, ואם כבר מדברים - 'את בוודאי מעוניינת לעשות מנוי, נכון?' היא שואלת - פוקדת.

למסירה מזל. מישהו מעוניין?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה