אשכול תווים להורדה

מרים נחמה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה אבל זה לא בסולם AM אני מחפשת בסולם AM את השיר המלאך אולי משהו יודע?

מרים נחמה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לא הבנתי מה זה הסימן שאלה אני פשוט מחפשת כמה שיותר מהר את האקורדים ש השיר המלאך החדש אקורדים בסולם AM אני ממש אשמח על העזרה

מרים נחמה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה רבה על הטבלה אבל לא הבנתי כל כך עם השיר מתחיל באקורד DMאיך אני מהמירה שיגיע לי לסולם AMאשמח להסבר תודה

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
Am מורכב מלה דו ומי או באותיות A C E אבל DM מורכב מרה פה ולה כלומר D F A אז בשביל להעביר מDm ל Am צריך להעלות את כל האקורדים ב שבע חצאים כלומר הרה עולה ללה הפה עולה לדו והלה עולה למי
ונגיד להמיר Bb שמורכב מסי במול ורה ופה בסולם Dm לסולם Am אז מוסיפים על הסי במול 7 חצאים מגיעים לפה ועל הרה מוסיפים 7 חצאים מגיע ללה והפה עולה ב7 חצאים לדו אז האקורד הזה שמורכב מפה לה ודו נקרא F כי פה זה F כידוע וזה אקורד מזורי ולא מינורי אז זה רווחים של טרצה גדולה ואחרי זה טרצה קטנה

אם בכ"א הסתבכתם שלחו לי באישי את כל האקורדים שאתם רוצים לשנות ברשימה ומאיזה סולם לאיזה סולם ואני יעשה את זה בשמחה כשאני ימצא קצת זמן

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כשאני קורא את ההודעה הקודמת שוב אני חושב שלא ככ עזרתי אז אני יסביר יותר
אקורד מורכב מתוים והאות הראשונה של האקורד מתארת את התו שאיתו האקורד מתחיל
והכיתוביות או חוסר הכיתוביות אחרי זה מסבירות את התוים המצטרפים
כשאני כותב אקורד A אני בעצם אומר האקורד מתחיל בתו לה שהוא האות A ואם כתוב B אז הוא מתחיל בסי וכו וחוזר חלילה לאחר שאנחנו יודעים מה התו הראשון אנחנו צריכים לדעת מה עוד קיים באקורד אז תמיד יהיה רווח של טרצה כלומר שלושה רווחים במקלדת כלומר באקורד A תמיד השני יהיה C שהוא דו אבל יכול להיות דו דיאז שהוא חצי קדימה ויכול להיות דו במול שהוא חצי אחורה ( לא להרביץ לי קיים דבר כזה וזה בעצם סי) ואחרי זה בין האקורד השני לשלישי שוב טרצה שלושה רווחים מהתו הקודם וגם הוא יכול להיות במול או דיאז כלומר טרצה קטנה או גדולה
יש חלוקה לארבע אפשרויות ששנים מתוכם מצויים מאוד ושניים קצת פחות יש אקורד מזורי ויש אקורד מינורי ויש אקורד מוקטן ויש אקורד מוגדל
האקורד המיזורי הוא קודם הפרש של טרצה גדולה ואחרי זה טרצה קטנה כלומר הפרש של ארבע חצאים ואחרי זה הפרש של שלוש חצאים ואת האקורד המיזורי כותבים בלי כלום כלומר A וזהו ואני יודע לבד שזה לה ואחרי זה דו דיאז שזה הפרש של ארבע חצאים ואחרי זה מי שזה הפרש של שלושה חצאים האקורד המינורי בנוי הפוך קודם הפרש של שלוש חצאים ואחרי זה הפרש של ארבע חצאים וכותבים אותו Am כלומר A שהוא מינורי = m ואני מבין שכשכתוב כך זה מבוצע קודם לה ואחרי זה דו שהוא הפרש של שלוש חצאים ואחרי זה מי שהוא הפרש של ארבע חצאים
על השניים האחרים נדלג כרגע בשביל להגיע לעיקר
אחרי שאני יודע על כל אקורד ממה הוא מורכב זה מאוד פשוט להעביר אותו סולם לוקחים כל אקורד מפרקים אותו לתווים ואז מזיזים את כל התוים קדימה או אחורה לפי מספר התוים שרוצים להזיז עד שמגיעים לסולם הרצוי וזה כבר הסברתי שבין Dm ל Am יש הפרש של שבע חצאים אז מזיזים כל אקורד בשבע חצאים וככה מתקבלים אקורדים שונים שמותאמים לסולם הרצוי בהצלחה

מרים נחמה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
Am מורכב מלה דו ומי או באותיות A C E אבל DM מורכב מרה פה ולה כלומר D F A אז בשביל להעביר מDm ל Am צריך להעלות את כל האקורדים ב שבע חצאים כלומר הרה עולה ללה הפה עולה לדו והלה עולה למי
ונגיד להמיר Bb שמורכב מסי במול ורה ופה בסולם Dm לסולם Am אז מוסיפים על הסי במול 7 חצאים מגיעים לפה ועל הרה מוסיפים 7 חצאים מגיע ללה והפה עולה ב7 חצאים לדו אז האקורד הזה שמורכב מפה לה ודו נקרא F כי פה זה F כידוע וזה אקורד מזורי ולא מינורי אז זה רווחים של טרצה גדולה ואחרי זה טרצה קטנה

אם בכ"א הסתבכתם שלחו לי באישי את כל האקורדים שאתם רוצים לשנות ברשימה ומאיזה סולם לאיזה סולם ואני יעשה את זה בשמחה כשאני ימצא קצת זמן
או תודה ענקית על העזרה אז אני מצרפת לך קובץ

קבצים מצורפים

• Hamalach (1).pdf
    KB 36 · צפיות: 176

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
"חשוף" של מרדכי בן דוד מתוך "מאמינים בני מאמינים" יש למישהו בבקשה?

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
פנתה אליי @אסתר ביטון בבקשת תווים לשיר- 'יום אחד' של בני פרידמן.
אין לי אפילו דרך לעזור לה בכתיבת התווים בעצמי כי מעודי לא שמעתי על השיר
אז אם תוכלו לעזור לה...

מרים נחמה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יש אולי למשהו את התווים ואקורדים בסולם AMלשיר החדש
של מטי שטיינמיץ של סיום הש"ס אשמח מאוד לקבל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה