מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

אניס

משתמש פעיל
זה די מצחיק להתווכח על מציאות..
נכון...
כמה שנים אחורה בדקת??
אתה יודע שהקרן הישראלית אירית הזאת קיימת פחות משנתיים. נכון?
בוודאי, היא הוקמה ב-06/08/2019
אם היה פער של יותר מאחוז אחד כבר לא הייתי אומר כלום.
בסוף זה נייר סחיר, ואתה לא משלם ישירות דמי ניהול, ומה שאני מסתכל זה על השורה התחתונה.
עובדה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בוודאי, היא הוקמה ב-06/08/2019
אם היה פער של יותר מאחוז אחד כבר לא הייתי אומר כלום.
אז אתה טוען שיש הבדל, רק שהוא לא מספיק גדול בשבילך.
שיהיה ברור שלא דיברתי על הבדלי תשואה של 10% בשנה, אלא זה הבדל של פחות מאחוז בשנה, זה סך הכל הבדל במיסוי הדיבידנד במעמד הקרן, שכל תשואת הדיבידנד זה סה"כ כ 2% בשנה.

ובקיצור גם בשאר הנקודות אתה טועה.
אבל אם קרן ישראלית מתאימה לך, אז בבקשה תשקיע בה.

אניס

משתמש פעיל
אז אתה טוען שיש הבדל, רק שהוא לא מספיק גדול בשבילך.
שיהיה ברור שלא דיברתי על הבדלי תשואה של 10% בשנה, אלא זה הבדל של פחות מאחוז בשנה, זה סך הכל הבדל במיסוי הדיבידנד במעמד הקרן, שכל תשואת הדיבידנד זה סה"כ כ 2% בשנה.

ובקיצור גם בשאר הנקודות אתה טועה.
אבל אם קרן ישראלית מתאימה לך, אז בבקשה תשקיע בה.
לא.
לא טענתי שיש הבדל.
ואם כבר ניכנס לפרטים, אז מיום ההנפקה של הקרן, לפני קרוב לשנתיים, התשואה היא 39%. בעוד שהקרנות הישראליות השיגו 40% באותה התקופה בדיוק.
אחוז אחד יותר מהקרן האירית.
ולמרות זאת הייתי מעדיף בעיקרון לקנות קרן חו"ל מסיבות שונות. (לא חושב שאת הקרן האירית בדווקא, כי הייתי מעדיף לרכוש בנאסד"ק).
אבל מסיבות כשרות אני מעדיף לכתחילה קרן מהודרת לכל הדעות, ולכן אני מנסה להבין את היתרונות שיש בקרן ההיא, כי עבור רווח מזערי של מספר אחוזים בודדים וודאי שלא שווה לי להקל.

בדרך לחזון

משתמש רשום
ראיתי קורס של
פרופיטי קורס של שוק ההון מיגאל שטארק
ורציתי לשאול אם מישהו יכול להמליץ לי ע'''ז או על קורס אחר בשוק ההון

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ראיתי קורס של
פרופיטי קורס של שוק ההון מיגאל שטארק
ורציתי לשאול אם מישהו יכול להמליץ לי ע'''ז או על קורס אחר בשוק ההון
כל קורס ללימודי שוק ההון הוא לא טוב,
כי הם מלמדים השקעה אקטיבית.
ללמוד השקעה פאסיבית תוכל ללמוד בתחילת האשכול הזה.

קלופ

משתמש פעיל
כי הם מלמדים השקעה אקטיבית.
ללמוד השקעה פאסיבית
אפילו ועדה ממשלתית שבחנה כעת את הוצאות ניהול ההשקעה שאנו משלמים לגופים המוסדיים
הגיעה למסקנה המתבקשת שרוב המנהלים אינן מכים את המדד,
ואם כן למה שהקרן תשלם עוד כסף כמו לקרנות פרייבט אקוויטי
שניהלו לה השקעות למשל בנושאי תשתיות (שזה באמת נושא עמוק ומורכב)
המגבלה של 0.25 מעניין מה משה ברקת יחליט

נערך לאחרונה ב:

gfd

משתמש חדש
בהשקעה ע"י קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון יש אפשרות קלה למינוף.
ולכן אני חושב שאפילו שבהשקעה עצמאית יכול להיות יותר רווח, ולפחות דמי ניהול זולים יותר עדיף דרך המוצרים האלו.
אני צודק בכך?

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
ולסיום כדי להיות הוגן אני מגלה באלו קרנות סל אני מחזיק...

אני מחזיק יחידות בקרנות האלו:

60% - קרן על ארה"ב - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 1159250
25% - קרן על אירופה - סימול: אשס.חוץ MSCIEURO, מספר נייר: 115909
15% - קרן על שווקים מתעוררים - סימול: אשס.חוץ MSCI EM, מס’ נייר: 1159169

לעת עתה אין לי כוונה לשנות את הרכב ההשקעה שלי.
לא ממליץ. לא מייעץ.
אשמח להכוונה, קודם כל תודה רבה על האשכול המיוחד הזה שבזכותו הצלחתי להבין מה זה שוק ההון.
אחרי שלמדתי את העניין אני רוצה להתקדם לשלב המעשי בעזרת השם.
לצורך זה ראיתי שלמשקיע מתחיל כדאי לפתוח בפסגות שזה מינימום 20.000 שקל, השאלה היא רק איזה ניירות ערך להשקיע ולאיזה יש כשרות, לפי מה שהבאת פה אני רואה שהשקעת בקרנות סל זרות, אשמח אם תוכל להסביר למה בחרת בקרנות האלה צפיציפית, וגם כמה שילמת על העמלות קנייה של קרנות אלו לברוקר, וכמה עלה לך המרת מט"ח של ניירות אלו, מה קורה עם הדיבנדים של קרנות האלה, ולמה בחרת באמת בקרנות סל שיש בהם סיכון שהשקל יתחזק, לעומת קרנות סל שקליות שגם מחזיקות במניות פיזית וגם אין סיכון שהשקל יתחזק...
אשמח גם לדעת האם השקעת בעוד ניירות ערך או שזה הפיזור של כל התיק.
נ.ב הקרן פנסיה שלי נמצא כרגע במיטב דש על המסלול שפתחתי בהלמן אלדובי עם 100 אחוז מנייתי.
אשמח אם תוכלו לכוון אותו בנושא. ישר כוח גדול מראש.
@קלופ @ארי בכרמים @מקצועי בלבד

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@ארי בכרמים @מקצועי בלבד
תמיד אפשר למנף בקלות.
בכל אופן מינוף בשוק ההון הוא מסוכן.
מי שרוצה למנף שישקיע בנדל"ן.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח אם תוכל להסביר למה בחרת בקרנות האלה צפיציפית
תסתכל כאן בהודעה 7# של @אהבת עולם
וגם כמה שילמת על העמלות קנייה של קרנות אלו לברוקר,
עמלות פסגות.png

וכמה עלה לך המרת מט"ח של ניירות אלו,
קונים את הקרנות האלה בשקלים.
מה קורה עם הדיבנדים של קרנות האלה,
זה קרנות צוברות דבידנדים.
ולמה בחרת באמת בקרנות סל שיש בהם סיכון שהשקל יתחזק, לעומת קרנות סל שקליות שגם מחזיקות במניות פיזית וגם אין סיכון שהשקל יתחזק...
תבדוק באשכול הזה בעמודים 7-8
ולמה בחרת באמת בקרנות סל שיש בהם סיכון שהשקל יתחזק, לעומת קרנות סל שקליות שגם מחזיקות במניות פיזית וגם אין סיכון שהשקל יתחזק...
אלו קרנות סל פיזיות על מדדי חו"ל היחידות שנקנות בשקלים. אבל הם לא מנוטרלות מט"ח.
אשמח גם לדעת האם השקעת בעוד ניירות ערך או שזה הפיזור של כל התיק.
אין לי ניירות נוספות בתיק.
נ.ב הקרן פנסיה שלי נמצא כרגע במיטב דש על המסלול שפתחתי בהלמן אלדובי עם 100 אחוז מנייתי.
אם אתה צעיר ולא מושך פיצויים. אז אתה ככל הנראה במקום טוב.

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
יש לי כמה שאלות כמתחיל.
במדה ובעזרת השם אקפוץ למים ואקנה את הניירות ערך שהביאו פה לאופן פסיבי, ובאופן זה אכן יהיה לי דמי ניהול קבועים בשונה מקרנות ישראליות, ולא יעלה לי המרות מט"ח כיון שזה בשקלים, ואקבל משהו קרוב למדד כיון שקרנות אלה הם על מניות פיזיות, אבל מה יהיה במדה ובסוף שנה אני יראה שקרן מסוימת ירדה באופן דרסתי, האם כדאי לעשות מגן מס ולמכור את הנייר הזה ולקנות משהו אחר דומה לנייר הזה וכך יהיה פה רווח של מגן מס לשנים הבאות (כמובן אחרי דיווח למקומות המתאימים) או שכיון שבתכל'ס כשארצה למכור את הנייר שקניתי בעקבות המכירה של הנייר הראשון, אצטרך לשלם יותר מס כיון שקניתי את זה ביותר זול מהנייר הראשון וכך יוצא שהמגן מס שיצרתי לא הביא פה שום רווח.
אני יסביר במדה וקניתי נייר ערך ב5,000 שקל, ואחרי שנה אני רואה שזה ירד ל2000 שקל, אם כדאי לעשות מגן מס ל3,000 שקל שהפסדתי ולקנות עם זה נייר ערך דומה ב2,000 שקל שקיבלתי בתמורה לנייר שמכרתי, או שבתכל'ס אחרי שנים רבות כשארצה בעזרת השם למכור את הנייר השני אצטרך לשלם מס מה2000 שקל והלאה, אם כך לא הרווחתי כלום מהמגן מס...
מקווה שהסברתי טוב, אשמח למידע.
ישר כוח.
ויש לי עוד שאלה, ראיתי בפורום אחר שיש ברוקרים ישראלים שסוגרים את החשבון במדה ואין פעילות, יש למישהו מושג אם גם בפסגות סוגרים?
ולסיום, לפי מה שהבנתי צריך לאזן את התיק בכל ריבעון, השאלה שלי במדה והגדרתי את התיק ל80 אחוז מניות ו20 אחוז אחוז אגרות חוב, ואחרי ריבעון אני מגלה שיש כרגע 30 אחוז איגרות חוב, האם כדאי למכור 10 אחוז איגרות ולקנות מנייות בתמורה או שפשוט להוסיף עוד כסף ולקנות במניות כך שהתיק יתאזן באופן זה בלי למכור את הניירות.
נ.ב @ארי בכרמים התיק שלך יוצא לפי מה שכתבת 100 אחוז מנייתי... האם זה בעצם משהו שלא סותר את המאמרים של @מקצועי בלבד שכתבה שצריך לעשות פיזור מרבי ע"י קנית איגרות חוב?
ובאופן המעשי.
אחרי שסיימתי את כל השלב של פתיחת התיק ואני בא לקנות ניירות ערך לאופן פסיבי, האם בעצם כדאי לקנות את זה טרם שלב הנעילה עם פקודת לימיט נמוכה משער הבסיס במדה והעיסקה האחרונה אכן נמוכה משער הבסיס, כי אז יש סיכוים שאכן הפקודה שלי תיפגש עם פקודה נגדית, או שכיון שזה לאופן פסיבי אין שום ערך לשער שכרגע נקבע לשוק ואין צורך לטרוח לקנות בשער זול כיון שזה מילא פסיבי, בקיצע'ר בשתי מילים. יש צורך לעקוב אחרי השערים גם אם זה באופן בסיבי או לא.
ישר כוח מראש.

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
היי, אשמח לעזרה מהמבינים.
באמצע פתיחת חשבון עצמאי היו כמה טפסים לחתום ובסוף קיבלתי טופס W-8.
הטופס באנגלית ואין לי מושג ולא חצי מושג מה צריך לכתוב שם.
תודה רבה לכל מי שיסייע בעניין.
צירפתי פה טופס זה שמצאתי באינטרנט.
עריכה: הסתדרתי.

קבצים מצורפים

• fw8ben.pdf
    KB 61.1 · צפיות: 22
נערך לאחרונה ב:

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
אשמח לעזרתכם.
לגבי הקרן חירום, היות שאם אשאיר את הקרן בבנק אני אפסיד 2 אחוז כל שנה, ואני גם לא יכול להשקיע את זה בניירות ערך כיון שזה קרן חירום, מה אפשר לעשות עם הכסף שישאיר את האופציה להשתמש עם זה במקרה חירום וגם שלא אפסיד 2 אחוז,
תודה מראש על העזרה

נערך לאחרונה ב:

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני מקווה שהשאלה לא אידיוטית.
אני מנסה להבין איך מחשבים תשואה שנתית של אג"ח במסחר.
נניח האג"ח נמכרה במקורה ב100 אג' + ריבית שנתית של 1 אחוז ל20 שנה.
וכרגע היא נסחרת ב70 אג'.
או לחילופין
וכרגע היא נסחרת ב130 אג'.
אז מה התשואה השנתית שלה (כרגע)? מחלקים את ה30 אג' ל20 שנה או מה?
תודה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נערך: מצאתי את הטעות. מספר הנייר הוא כנראה 1159094, נכון?
נכון.
במדה ובעזרת השם אקפוץ למים ואקנה את הניירות ערך שהביאו פה לאופן פסיבי, ובאופן זה אכן יהיה לי דמי ניהול קבועים בשונה מקרנות ישראליות, ולא יעלה לי המרות מט"ח כיון שזה בשקלים, ואקבל משהו קרוב למדד כיון שקרנות אלה הם על מניות פיזיות, אבל מה יהיה במדה ובסוף שנה אני יראה שקרן מסוימת ירדה באופן דרסתי, האם כדאי לעשות מגן מס ולמכור את הנייר הזה ולקנות משהו אחר דומה לנייר הזה וכך יהיה פה רווח של מגן מס לשנים הבאות (כמובן אחרי דיווח למקומות המתאימים) או שכיון שבתכל'ס כשארצה למכור את הנייר שקניתי בעקבות המכירה של הנייר הראשון, אצטרך לשלם יותר מס כיון שקניתי את זה ביותר זול מהנייר הראשון וכך יוצא שהמגן מס שיצרתי לא הביא פה שום רווח.
דיה לצרה בשעתה.
ויש לי עוד שאלה, ראיתי בפורום אחר שיש ברוקרים ישראלים שסוגרים את החשבון במדה ואין פעילות, יש למישהו מושג אם גם בפסגות סוגרים?
גם אני ראיתי שכתבו כך. אני לא מכיר תופעות כאלה.
יש לי חשבון בפסגות אני עושה פעולות רק פעם בחודש.
ולסיום, לפי מה שהבנתי צריך לאזן את התיק בכל ריבעון, השאלה שלי במדה והגדרתי את התיק ל80 אחוז מניות ו20 אחוז אחוז אגרות חוב, ואחרי ריבעון אני מגלה שיש כרגע 30 אחוז איגרות חוב, האם כדאי למכור 10 אחוז איגרות ולקנות מנייות בתמורה או שפשוט להוסיף עוד כסף ולקנות במניות כך שהתיק יתאזן באופן זה בלי למכור את הניירות.
לפי העניין.
נ.ב @ארי בכרמים התיק שלך יוצא לפי מה שכתבת 100 אחוז מנייתי... האם זה בעצם משהו שלא סותר את המאמרים של @מקצועי בלבד שכתבה שצריך לעשות פיזור מרבי ע"י קנית איגרות חוב?
שלי אכן 100% מנייתי.
עשה כהבנתך.
או שכיון שזה לאופן פסיבי אין שום ערך לשער שכרגע נקבע לשוק ואין צורך לטרוח לקנות בשער זול כיון שזה מילא פסיבי, בקיצע'ר בשתי מילים. יש צורך לעקוב אחרי השערים גם אם זה באופן בסיבי או לא.
כן, זה לא משמעותי זה הבדל של שקלים.
לגבי הקרן חירום, היות שאם אשאיר את הקרן בבנק אני אפסיד 2 אחוז כל שנה, ואני גם לא יכול להשקיע את זה בניירות ערך כיון שזה קרן חירום, מה אפשר לעשות עם הכסף שישאיר את האופציה להשתמש עם זה במקרה חירום וגם שלא אפסיד 2 אחוז,
אני מניח בגמ"ח זה מצווה עשה דאורייתא. אל תשכח לעשות פרוזבול.
אני מקווה שהשאלה לא אידיוטית.
אני מנסה להבין איך מחשבים תשואה שנתית של אג"ח במסחר.
וכרגע היא נסחרת ב70 אג'.
או לחילופין
וכרגע היא נסחרת ב130 אג'.
אז מה התשואה השנתית שלה (כרגע)? מחלקים את ה30 אג' ל20 שנה או מה?
תודה
התשואה היא הקרן והריבית המובטחת. פחות שער הקנייה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אז כשאני רואה נניח 16% תשואה שנתית, זה אומר הריבית פלוס חלקית הקרן (נניח חמישית, אם התשלום הוא בעוד 5 שנים)?
נראה לי שלא הובנתי.
בעוד חמש שנים תקבל ריבית כפי כמה שהובטחה.
אם קנית את האג"ח פחות ממחיר ההנפקה תרוויח גם את חלק מהקרן.
אם קנית את האג"ח יותר ממחיר ההנפקה תפסיד חלק מהקרן.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה