מידע שימושי אשכול סיפורי ניסים והצלה

מני דגני

משתמש מקצוען
בבית משפחת אנגלרד, בעיצומם של ימי השבעה על שני יקיריהם הבחור משה והילד יהושע ז"ל, הגיע יהודי לנחמם. היהודי משתייך לציונות הדתית זיהה עצמו כחובש הצלה , וסיפר לאבלים בהתרגשות ובדמעות , שיחד עם שאר אנשי הצלה שנכחו במקום האסון, הבחין בילד יהושע, הושיט לו את ידו על מנת להוציאו מגיא התופת. הילד התמים והטהור שהיה מחוץ בין המוני היורדים, לא איבד עשתונות ושאל אותו : "יש לך איפון , אם כן אל תגע בי" (נציין כי לכאורה ע"פ הלכה מותר ואף חובה היה לילד להנצל באדם שכזה מאחר ומדובר בפיקוח נפש וחלילה לא להיות בבחינת "חסיד שוטה") אך סלידתו העמוקה של הילד הטהור מכלי טמא זה הבריחה אותו באינסטינקט מאדם שכזה. ויתכן גם שהילד לא הבין עד כמה מצבו חמור.

הלה המשיך לספר שהוא הזדעזע עד עמקי נשמתו, ומכיון שהוא משמש כמורה בבית ספר דתי לאומי, החליט לספר זאת לתלמידיו, שאף הם התרגשו ונחרדו למשמע קדושתו ומסירות נפשו של ילד קדוש לברוח כמפני אש מכלים טמאים אלו. והוא יחד עם כל תלמידיו, שברו על אתר את האייפונים שבכיסיהם ורכשו נייד כשר ומסונן.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בבית משפחת אנגלרד, בעיצומם של ימי השבעה על שני יקיריהם הבחור משה והילד יהושע ז"ל, הגיע יהודי לנחמם. היהודי משתייך לציונות הדתית זיהה עצמו כחובש הצלה , וסיפר לאבלים בהתרגשות ובדמעות , שיחד עם שאר אנשי הצלה שנכחו במקום האסון, הבחין בילד יהושע, הושיט לו את ידו על מנת להוציאו מגיא התופת. הילד התמים והטהור שהיה מחוץ בין המוני היורדים, לא איבד עשתונות ושאל אותו : "יש לך איפון , אם כן אל תגע בי" (נציין כי לכאורה ע"פ הלכה מותר ואף חובה היה לילד להנצל באדם שכזה מאחר ומדובר בפיקוח נפש וחלילה לא להיות בבחינת "חסיד שוטה") אך סלידתו העמוקה של הילד הטהור מכלי טמא זה הבריחה אותו באינסטינקט מאדם שכזה. ויתכן גם שהילד לא הבין עד כמה מצבו חמור.

הלה המשיך לספר שהוא הזדעזע עד עמקי נשמתו, ומכיון שהוא משמש כמורה בבית ספר דתי לאומי, החליט לספר זאת לתלמידיו, שאף הם התרגשו ונחרדו למשמע קדושתו ומסירות נפשו של ילד קדוש לברוח כמפני אש מכלים טמאים אלו. והוא יחד עם כל תלמידיו, שברו על אתר את האייפונים שבכיסיהם ורכשו נייד כשר ומסונן.
מקור?

מני דגני

משתמש מקצוען
הבן-יקיר.jpeg

לא מכיר את העלון אבל הציטוט מפה

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

תמונה1לי.png

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
זה לא כל כך קשור לסיפורי ניסים
אבל קיבלתי וממש הייתי חייבת לשתף

סיפור שקרה....בבית חלקיה...

שבוע שעבר אדם נחמד מאוד התקשר אלי להשכיר את הבית בשבת הזאת , הקרובה. המחיר היה גבוהה למדי (למרות שאני ממש לא יקרה יחסית לנופש בבית חלקיה 15 איש 2000 שח)אבל בגלל שאין לי לאן ללכת. וחשבתי אולי אצטרך להשאיר איזה משהו... לא הורדתי לו .

הוא היה כזה נחמד. ומכבד. דיבר על כך יפה. לא יודעת למה. במקום לומר "לא מתאים" פשוט התחלתי לעזור לו לחפש מקום יותר זול. השגתי לו מספרים ביסודות. דברתי איתו משהו כמו 5. 7 פעמים. כל פעם חזר אלי. אמר תודה יפה. וחשב שעדיין עדיף בבית שלנו. אולי בתשלומים ....תכלס פעם ראשונה בחיי שאני עוזרת למישהו לחפש צימר... וממש משקיעה מאמצים. טלפונים.וכו ...

ביום ראשון בבוקר מתקשרת אלי משהי שלא הכרתי. שאלה אם בעלה סגר איתי לשבת הקרובה. אמרתי לה שלא סופית אבל קבענו לסגור את כל הפינות היום

שאלתי אם הם רוצים לבוא בטוח. ענתה לא ....בעלי בשמים הוא נפטר במירון----

הייתי בהלם שהיא התקשרה אלי. אמרה שאם בעלה סגר איתי היא לא רצתה שאצא לי נזק. שאפסיד שוכרים !!!!!!הייתי בשוק. איזה אשה ענקית. בכיתי איתה בטלפון. דברנו כמעט שעה. סיפרתי לה כמה שבעלה היה מיוחד. דיבר איתי עם כזה כבוד. וממש רציתי לעזור לו. כי השבת הזאת הייתה לו כל כך חשובה.

תכלס. היו אמורים לעשות שבת משפחתית. דבר שלעולם לא עשו בגלל מצב כלכלי קשה אבל לקטנה שלהם הייתה בת מצווה לפני שנה. ובגלל הקורונה לא עשו כלום ...

שמעתי את זה. אמרתי לה - "עלי". בע"ה נקיים את מה שבעלך רצה כל כך. בע"ה עוד כמה שבועות. כשאתם מתאוששים. אני נותנת לכם את הבית חינם. כוללת הככככללללל לכבוד הבת מצווה כמה היא בכתה. אין לך מושג.

תכלס היא אשה ענקית. אמרתי לה שהיא למדה אותי מה זה להיות יהודי. לחשוב על השני למרות הצער הענק והכאב. אמרתי לה שאדבר על זה בכיתה. לעילוי נשמת אלעזר בן אברהם. ואווווו. אין לך מושג מה עבר בכיתה. כמה שהילדים התרגשו. כמה קבלות יפות לקחו לזכרו.\
אני מכירה אותה.
ושמעתי את הסיפור מאחותה חמש דקות אחרי השיחה עם האלמנה.

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען

אני מעדיף לא להאמין!!
לא חושב שצריך שהחינוך שלנו יביא לשם...
אנחנו יותר טובים מהערבים ולא מחנכים לשאהידיות מגיל צעיר...
מה גם שידוע שכשיש סכנת מוות מול העיניים- בדרך כלל עושים הכל בשביל להינצל.

אולפני צבע קול

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני בהלם!!!
בתיעוד האסון מהרחפן, ראיתי שאחת השקיות ממש זזה בקצה שלה, וחשבתי אולי אני מדמיינת, שוב ושוב בדקתי, וזה ממש זז (מי שרוצה יכול לראות את זה גם - בדקה 2:45 בערך) ועכשיו שאני שומעת שהיה מישהו שהתעורר באמת--- אולי זה באמת הוא....:eek:
זה ברור שזה רוח !
הסתכלתי טוב טוב על כל המתים בשקיות (מצמרר לכתוב את זה !! :eek: :( )והיה עוד שקיות ממול אותו הדבר זזה
והסתכלתי על הכל כמה וכמה פעמים !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה